Listopad 2008

Hůlkový Řád

3. listopadu 2008 v 18:55 | Miwako |  Knihovnička
the Order of the Stick (OotS) - Hůlkový Řád

americký webový komix od Riche Burlewa
fantasy komix parodující RPG hru Dungeons & Dragons

OOTS.cz

Následující text může obsahovat vyřešení zápletky
Děj
Hůlkový řád je obyčejná skupina dobrodruhů. V této skupině je šest členů.


Roy Modrojílec chce pomstít svého otce, kterého zabil strašlivý nemrtvý kostěj Xykon. A tak se Roy, společně se svými kamarády z Hůlkového Řádu, vydává na splnění svého úkolu. Jenže jakmile překonají nástrahy sklepení a započne se bojovat stane se něco zvláštního. Celý hrad, ve kterém hrdinové bojují vybuchne a ti se jen tak tak dostanou pryč. Ale to, co se zprvu zdálo jako neškodný výbuch, v sobě skrývá něco daleko strašlivějšího. Hůlkový řád se dozvídá, že ve světě je několik bran, které hlídají stabilitu celého světa, a kdyby se zničily, mělo by to strašné následky. Jedna z bran je ale už zničená (Xykonovo doupě). A tak naši hrdinové dostávají další úkol. Ohlídat další čtyři brány před Xykonem.
Kvůli tomuto úkolu se dostávají do Azurového města (tak tímhle názvem si nejsem jistá.. a hledat to nebudu). Tam se odehraje další velká bitva, při které proti sobě budou opět bojovat Hůlkový řád a Xykon. Ale Roy je zabit a celý Řád je rozdělen. Hayley, mrtvola Roye a Belkar zůstávají ve městě a zbytek odplouvá lodí se zbytkem lidí ze Azurového města.
V se snaží zkontaktovat Hayley a ostatní, ale nedaří se mu to. Hayley mezitím založila tábor lidí, kteří zůstali v ruinách Safírového města...

Tohle je zhruba kostra celého příběhu. Ale je to pouze velmi obraná kostra, protože se zde objevuje mnoho "vedlejších" zápletek. Víc vám nebudu ale prozrazovat.
A musím podotknout, že Xykon není tak strašlivý a chytrý a i jeho poddané mám docela v oblibě.OOTS.cz

Závěr
K dnešnímu dni čítá Hůlkový řád v českém překladu 599 dílů. V anglickém znění jich je 604. Myslím, že to je parádní oddechovka a jestli se nudíte, tak byste si to neměli nechat ujít. A i když některým věcem nebude moc rozumět (jestli tedy nehrajete D & D) vtipy jsou skvělé a překlad také.


EDIT: Rich našel český překlad a nelíbilo se mu to. Tudíž musel překlad zmizet. Stále se ale překládá a to v textových bublinách. Pokud by měl někdo zájem o díly 1-626 v textové podobě, stačí se ozvat.

OOTS.cz - reklama