Jigoku Shoujo - Recenze

6. března 2009 v 12:24
Jigoku Shoujo neboli Hell Girl (česky: Dívka z Pekla)
Epizod: 26
Režisér: Takahiro Omori
Žánr: drama, horror, záhady, super power

Existuje takzvaná "horká linka do pekla" což je internetový server, který se otevírá pouze o půlnoci. Slouží k "pomoci" lidem, kteří chtějí někoho poslat do pekla(či se ho jen zbavit a tak podobně). No a když na tu linku napíšete jméno člověka, kterému se chcete pomstít spojí se s vámi Enma Ai - Dívka z Pekla. Ta vám dá jakousi panenku(černou, modrou nebo červenou-to podle toho, jaký pomocník se na panenku změní) na níž je zavázaná červená šňůrka. Když tu šňůru rozvážete, potvrdíte smlouvu a pošlete toho dotyčného do pekla, sami za to ale zaplatíte tím, že po smrti půjdete do pekla také.
Takhle nějak začína Jigoku Shoujo. Každý díl je něco tak trochu jiného. Nejdřív se dozvíme jak toho dotyčného někdo trápil on pak napíše do pekla, přijde Enma dá mu panďuláka no a pak se na scéně objeví takový pán (novinář) se svojí dcerou Tsugumi. Enma Ai se evidentně snaží s Tsugumi navázat kontakt. Tsugumi vždy, když Enma dává člověku panenku zahlédne místo, člověka nebo prostě nějaké vodítko. No pak začíná "zběsilá honička", kdy se snaží Shibata Hajime (to je ten pán) zabránit tomu člověku, aby zatáhl šňůru. Nepamatuju si jestli se jim někdy podařilo tomu zabránit.
No a pak začíná ta nejlepší část anime - Cesta do Pekla....

Tohle anime je fajn. Pokud jste pomstichtiví a nevadí vám se tam nějaké to násilí. Bohužel se čase začne opakovat a  začíná to nudit.. :-/
Moje hodnocení: 6/10
"Recenzi" spatlala dohromady Miwako

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu ...

KLIK!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama