Rozen Maiden

13. dubna 2009 v 14:06 | Miwako
Rozen Maiden
Počet episod: 12 (+ druhá série a OVA)
Žánr: konedie, drama, supernatural

Kdysi dávno stvořil loutkař Rozen 7 loutek. 7 krásných panenek s vlastní vůlí a jediným cílem. Porazit(spíše zničit) všechny své sestry v hře nazvané Alice game(Alenčina hra), sebrat jim jejich Rosu Mysticu(něco jako jejich duši a původce jejich síly) , setkat se s jejich "otcem" Rozenem a stát se perfektní dívkou Alicí...

****
Sakurada Jun je zvláštní kluk. Nechodí do školy a jediné co dělá je, že je celý den zavřený ve svém pokoji a nakupuje harampádí přez internet. Jednoho dne mu přijde kufr. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby v tom kufru nebyla panenka. V červených šatech a s dlouhými blond vlasy. Jun se tedy dá do prozkoumávání panenky, když v tom panenka ožije a vrazí mu facku. Jenže v té chvíli se nestane jen to. Na Juna vzápětí zaútočí plyšový klaun. Panenka, která se představí jako Shinku, si doslova podrobí Juna a porazí klauna. Poté se Jun dozvídá, že se právě stal jejím médiem a zároveň jejím sluhou.
Zanedlouho se na scéně objevuje další panenka, roztomilá Hina Ichigo se svým médiem Tomoe. Shinku vyzve Hinu Ichigo k souboji. Shinku nad malou Hinou zvítězí. Místo toho, aby jí však Shinku vzala Rosu Mysticu, jí donutí, aby se stala, podobně jako Jun, jejím sluhou.
Další den se objevuje Suigintou. Další Rozenova panenka, která zde představuje hlavního záporáka.
Postupně se také dostávají do děje další Rozenovy panenky. Jsou to dvojčata Souseiseki a Suiseiseki.
A Jun se najednou musí vyrovnávat s mnoha pro něj nepříjemnými zkušenostmi. Od domu plného panenek, přes posluhování aristokratické panence po neustálé souboje proti Suigintou.

Openning a ending je od skupiny Ali project(.hack//Roots) . Samotnou hudbu má na starosti Mitsumune Shinkichi (jeho hudbu můžete dále znát také z Green Green či Yu-Gi-Oh!). Soundtrack si mohu jen pochválit. Kresba je taktéž v pořádku ^^

Moje hodnocení: 10/10
(Panenky Rozenovy. Zleva: Suigintou, Souseiseki, Suiseiseki, Hina Ichigo, Shinku)

Tato recenze se mi povedla, takže
Jestli to uvidím na něčím blogu, tak mu utrhnu hlavu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miharu Miharu | Web | 13. dubna 2009 v 20:02 | Reagovat

No takže, vie m dlho som sa neozýval a dlho som nič nedoplnila a nenapisala komentár mojim SB ale už píšem a chcem ti povedať, že môj blog je opäť naplno spojazdený :D :D neváhaj a navštív (kolonka WEB = klik)

2 AnimeStar AnimeStar | Web | 18. dubna 2009 v 9:04 | Reagovat

jéj to je krásne XD

3 Kana Kana | Web | 19. dubna 2009 v 16:52 | Reagovat

Na tohle anime se chystám, asi jako na tunu dalších :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama