Únor 2010

One Piece

27. února 2010 v 18:32 | Miwako |  One Piece
Název: ONE PIECE(ワンピース
Žánr: Komedie-Drama, Akční, Dobrodružné
Autor: Eiichiro Oda
Délka: Manga: 56 Volume, Anime: 439 dílů
(stále vychází)

Kdysi dávno, ještě předtím než Kishimoto Masashi začal Naruta a mnohem dříve, než Tite Kubo nakreslil první kapitolu Bleache se jednoho dne probudil Eiichiro Oda a po dlouhém přemýšlení vymyslel pirátskou sérii a tím vytvořil jednu z nejlepších a nejdelších mang.
A o čem to vlastně je?

Předtím, než byl pirátský král Gol D. Rogger (někdy se také píše Gold Rogger) popraven, pronesl větu, která započala dobu, jež se říká velký věk pirátů.
V této době se narodil také malý Monkey D. Luffy. I jeho snem je stát se pirátským králem a tak se snaží dostat se na loď Rudovlasého Shankse, který je Luffyho nakama (kamarád) a vzor. Jenže jednoho dne, kdy malého Luffyho popichují Shanksovi piráti, Luffy sní Ďábelské ovoce - přesněji Gomu Gomu no Mi a z Luffyho nejen že se stane Gumový muž, ale také už nikdy nebude moci plavat. To znamená, že na kariéru piráta může zapomenout.. a nebo ne? Ještě před odjezdem dává Shanks Luffymu svůj slaměný klobouk a řekne mu, že mu ho má vrátit, až se stane králem pirátů...

O deset let později, odplouvá v malé loďce sedmnáctiletý Monkey D. Luffy ze svého rodného ostrova, aby se stal králem pirátů. Co na tom, že neumí navigovat, vařit, bojovat nebo lhát? Na tohle všechno si najde vlastní posádku pirátů, kteří nejenže mají stejnou představu pirátství jako Luffy, ale také své vlastní sny.
Postupem času Luffy nejen že nabírá svou vlastní pirátskou posádku, ale také nachází nové přátele i nepřátele, prožívá mnoho dobrodružství a pomalu se přibližuje ke svému snu stát se pirátským králem.

To je asi hlavní děj v kostce. Ale ptáte se, co je na tom tak úžasného? Já říkám že všechno!
Ale teď vážně. One Piece je anime, které je tak trošku ve stínu Naruta a Bleache. Všechny tři příběhy jsou vyloženě mainstreamové záležitosti, a podle mě je One Piece s těch tří nejlepší (a nebo alespoň stejně dobré). Ale zdá se mi, že mnoho lidí (teď myslím hlavně mladší generaci "otaku" v krajině československé) toho anime zatracuje popř. nezná. A přitom to má všechno a ještě víc! Ze začátku se zdá, že to má opravdu řekněme pitomý a jednoduchý příběh, ale postupem času vlastně přijdete na to, že tenhle zdánlivě jednoduchý příběh je vlastně něco úžasného.

Jednou z mnoha skvělých věcí na One Piece jsou určitě postavy. Je jich tu mraky, ale všechny jsou propracované, s vlastní duší a vlastním životem (a teď nemyslím tragické minulosti, jako to bývá v ostatních anime). Například Luffy je typický hrdina akční mangy tj. tupý, nenažraný, silný a pro svoje nakama (záměrně používám slovo nakama, protože se v tomto anime opakuje snad nejvíce) udělá cokoliv, ale to je asi tak všechno. Luffy si nehraje na superhrdinu tak jako např. Ichigo nebo Naruto, Luffy si dělá co chce a většinou to je bez nějakého "vznešeného" cíle.
To víceméně platí i u ostatních postav.

Další věc jsou fillerové díly. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné v OP jsou dokonce i fillery skvělé!
No dobrá, možná trochu přehánim, ale rozhodně nejsou tak obtěžující, nudné a zdlouhavé, jako fillery v Bleachi. A navíc jsou vtipné, vtipné, vtipné! :)
Další plus je pro mě animace. Eiichiro Oda má rozhodně zajímavý styl kresby (velmi se odlišující od ostatních) a mě se jeho styl moc líbí. Navíc jsem tak trochu na starší animaci a jelikož anime One Piece začalo vycházet už dávno, přišla si na své i tahle moje "zvrhlá" choutka. S přibývajícími léty se samozřejmě i animace vylepšuje a proto si nemusí zoufat ani ti, kteří na tohle nejsou.

Teď přichází na řadu soundtrack. O něm se rozhodně rozepíšu někdy jindy (a určitě i víckrát), ale musím to zmínit i tady. Soundtrack je postačující, pěkně podkresluje děj a je takový hravý a nenucený stejně jako anime (alespoň takhle mi to přišlo). Navíc, přestože je OP tak neuvěřitelně dlouhé má malé množství openingů i endingů (pro vaši představu, Bleach má zatím 11 openingů a 255 dílů, Naruto + N. Shippuden má 15 openingů a 368 dílů, One Piece má 12 openingů a 439 dílů).

Myslím, že teď jste ji přesyceni informacemi, takže tuto recenzi zakončím větou, kterou jsem našla u jednoho One Piece videa na YouTube a se kterou naprosto souhlasím.
There's no anime story better than One Piece in whole anime history.
(V celé historii anime neexistuje lepší příběh než One Piece.)

Moje hodnocení: 9/10 (devět z deseti ^^' )

Omlouvám se za věčné porovnávání s Narutem a Bleachem, ale myslím, že to bylo nutné.
S touto recenzí jsem maximálně spokojena ^^.
Žádné kopírování bez zdroje, ok?

Momentum by Koopiskeva

26. února 2010 v 22:22 | Miwako |  AMV
Kdysi dávno jsem sem dávala videa od genia v dělání AMV. Jeho jméno znělo Nostromo_vx.
A jestliže je Nostromo génius, tak Koopiskeva je bůh... hm.. možná zase trochu přeháním ^^'
Každopádně tvoří jedny z nejlepších AMV's a to hlavně díky úžasnému souladu hudby a animace.
Jsem si jistá, že Momwntum viděl každý, kdo "ujíždí" na AMV, ale i tak ho sem dám.
Tak si ho vychutnejte ^^

Momentum
Anime: 5 Centimeters Per Second
Song: Awakening od Mae

Btw: tuhle písničku jsem hledala ke stáhnutí asi
rok a půl, ale nakonec jsem jí vypátrala ^^
Tvrdá práce prostě přináší ovoce.

PANIC! AT THE DISCO: New Perspective

26. února 2010 v 18:42 | Miwako |  Music
Je čas na nějakou tu kulturní vložku, nemyslíte?
Vlastně mám pro vás připravené už dvě recenze, ale nejsem si jistá, kdy je sem dám.. hm.. nevím. A obě jsou takové dost rejpavé.. snad někoho neurazí ^^'
Zpět ale k věci. Jelikož jsem nyní mimořádně zaneprázdněná, tak se zmůžu jen na to, abych sem hodila na nějakou tu písničku.
Dnes se jedná o písničku ze soundtracku Jennifer's Body, což je prý špatný film.
Písnička je ale dobrá a videoklip také. Je navíc od mojí oblíbené skupiny Panic! At the Disco, což jí dává malé, ale bezvýznamné plus ^^.

Panic! At the Disco - New Perspective


Kusovky 141-150

24. února 2010 v 16:08 | Miwako |  Kusovky
*dochází mi fantazie..*

2012: Konec Světa

23. února 2010 v 10:39 | Miwako |  (Tý)Deník
Teď tu odvyprávím půlku filmu, tak jestli to chcete vidět, tak to nečtěte, ok?
Tenhle článek jsem neměla v úmyslu psát, ale jak jistě všichni víte, včera jsem byla v kině na 2012.
A bylo to super SuperSUPERRR! I když určitý podíl na tom má naše kino ;)
Myslím, že to byl jeden z těch nejlepších katastrofických velkofilmů, co jsem viděla (← ano, jsem šílený fanoušek).
hm.. no tak možná trochu přeháním.. bylo tam oněch několik (pro mně) úplně nelogických chvil, kdy jsem si říkala "No OMG, jak je mohlo napadnout něco takovýho." (viz. důchodci jedoucí v autě starající se o vajíčka, i když kolem nich se boří svět a oni si toho nevšimnou!!, anebo nechápu, proč ta blbá ruska sebou tahala i toho čokla do archy..) , ale pak už to bylo jen lepší.
Bylo tam neskutečně mnoho dobrých hlášek. Tak třeba ono Yellowstoneské "Leťte, ptáčkové, leťte!" bylo v onu chvíli děsivě odlehčující (když vezmeme v potaz, že pár minut na to umřel). Rozhodně nejlepší postava byl ale Rusák. Nepamatuji si jeho jméno, ale věta "it's russian" byla naprosto skvělá :D. Oni všichni tihle rusáci byli super. A Saša nejvíc (víc už to raději komentovat nebudu ^^').
Teď k tomu, na co jsem se těšila opravdu nejvíc: destrukce. Při některých výlevech mi přejel mráz po zádech. Hlavně když se nad Rio de Janeirem rozpadal Ježíš a nebo ono náměstí, kde se lidé modlili (tuším, že to byl Vatikán?).. Vidět tyhle křesťanské památky takhle zničené bylo obzvlášť znepokojující (jsem nevěřící). Obzvlášť líto mi bylo toho profesora, co to objevil a nakonec zemřel pod vlnou na nějaké té pláni..
Jednoznačně nejlepší scéna byla v ruském letadle, kdy jim nešel nastartovat motor od auta (to jsi myslela, že Sen?) :D
Ale musím podotknout, že dnes v noci jsem spala asi jen tři hodiny a 2012 na tom má určitě taky podíl (já mám sice problémy se spánkem, ale to už je vedlejší :D)
A to je asi všechno.. Ještě si neodpustím malé rejpnutí. 2012 bylo skoro stejně dlouhý jako Avatar a podle mě to bylo lepší ^^.
A nakonec pár videí ^^
Engine... START!

It's Russian

Trailer
0:26 Ježíš na Riem
0:33, 0:50-0:59 onen Vatikán(?)
1:52 na tuhle scénu jsem čekala celý film a ona přišla až ke konci a ani nebyla tak super ^^'

Dík za pozornost :D

SheCow

22. února 2010 v 15:45 | Miwako |  Deviants
Info:
- žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: SC (jižní Karolína?)
- zájmy: Spaní, Jezení, Čtení mangy, Sledování anime/drama, Sbírání roztomilých věcí, Super Dollfie (panenky), Kreslení


↓↓↓

Nyahaha!

20. února 2010 v 14:50 | Miwako |  (Tý)Deník
Tohle je poprvé, co nevím, co do nadpisu
Ahoj, Ahoj, Ahoj!
Tak jak si sobotujete (užíváte sobotu)?
Já nedělám nic (sice jsem chtěla koukat na One Piece nebo jakýkoliv anime, ale nějak se mi nechce), a tak jsem se rozhodla, že vám sem zase něco napíšu.. Za poslední týden se toho moc nestalo, ale stejně se pokusím vymáčknout nějaké ty informace z doby minulé i budoucí, abyste se dozvěděli víc než minule ^^' (rozhodla jsem se, že vám řeknu alespoň tu skandální věc, co se děje ve škole, ale stále čekám na informaci, která to vše potvrdí).
Nejprve musím podotknout, že jsem nemocná (hurá!), i když není to zas tak super jako jindy, protože ráno, když se probudím, jsem jak němá, pak začnu podivně skřehotat a pak až asi po dvou hodinách už to vypadá, že mluvím ^^'...

Ve čtvrtek jsem si nainstalovala novou verzi Firefoxa (3.6) a od tý doby mi to tu ňák blbne. Kontrola pravopisu nefunguje tak jako předtím. Nemluvě o tom, že mi zmizel můj oblíbený vzhled a já jsem teďkonc tak trochu vedle z toho, jak Firefox vypadá normálně.. Největší problém mi ale dělá youtube. Píše mi, že brzy přestane podporovat můj prohlížeč, a ať si ho přeinstaluju! A jelikož to mám přeinstalovaný, tak nevim, co mám dělat ^^'

Jedna z nejdůležitějších událostí tohoto týdne byla, že jsem viděla Avatara (to byl ale chudý týden, co?).. hm.. co na to říct.. poslední půl hodina byla dobrá, ale jinak normální americkej film.. kdyby to nebylo tak úžasně animovaný, tak by to za to nestálo..
V pondělí jdu do kina na 2012. Viděl to někdo? Zajímalo by mě, jestli je to pořádnej katastrofickej film (tj. spousta ničení národních památek kterýchkoliv národů, idiotské dialogy a podivné dějové zlomy, ale hlavně to ničení)..
Koncem března dávají u nás v kině Alenku v Říši divů.. Nechtěl by tam někdo jít se mnou? Máme fakt super kino.. pohodlný sedačky, velký plátno, nejlepší zvuk široko dáleko!

Objevila jsem novou písničku.. Teda ona se objevila tak nějak přirozeně. Ale stejně jsem tak trochu šokována, koneckonců, vždycky mě Kara nechávala úplně v klidu (i když Mister byl chytlavý, to jo..), ale tahle písnička je prostě super.. Až budou mít MV a nebo video z vystoupení, tak to sem postnu.. ;) (ano, je mi jasné, že vůbec, ale vůbec nemáte představu, o čem tenhle odstavec byl ^^' )

To by byly takové ty životní události.. A teď něco o blogu.. Potřebuju nutně design! Je to tak trochu akutní, ale ne zas tak moc. Tenhle se mi líbí, ale už bych ráda udělala novej. Jenže problém je v tom, že nemůžu najít vhodnej obrázek T_T... Tak kdyby někdo o nějakém vhodném věděl, tak mi sem hoďte link, já se podívám a popřemejšlim ;)

Tak.. To je asi všechno.. Naschledanou ^^

Girls I.

19. února 2010 v 16:27 | Miwako |  Anime Pictures
↓↓↓

emixoO

16. února 2010 v 16:40 | Miwako |  Deviants
Info:
- neznámo
- oblíbený kreslený charakter: Kyle ♥


↓↓↓

leigher

14. února 2010 v 16:11 | Miwako |  Deviants
Info:
- 17/ žena/ Spojené Státy

↓↓↓

Jigoku Shoujo - Řekněte prdel

13. února 2010 v 21:45 | Miwako |  AMV
Takhle projíždím videa ve svých oblíbených na youtube, a najednou jsem objevila tohle (jo, je kapku divný, že jsem o tom nevěděla, ale co se dá dělat :D)
Tohle mi rozhodně zvedlo náladu. Sice není udělané bůhvíjak dobře (synchronizace rtů a hudby dost pokulhává), ale tady oceňuji hlavně nápad :D
Hlavně se tady slučují dva protiklady - docela ftipná písnička a tak trochu děsivé anime.. kdyby se odstranily nedostatky, bylo by to dobré ;)
Písnička je nejdřív dost potichu, tak si na to dejte bacha, ať si nepřivodíte nějaký šok xD

Jigoku Shoujo - Řekněte prdel
Anime: Jigoku Shoujo a Gravitation
Písnička: Řekněte prdel - Jiří Schmitzer
^^'

illbewaiting

12. února 2010 v 16:04 | Miwako |  Deviants
Info:
- neznámo

↓↓↓

Něco nového se přihodilo...?

11. února 2010 v 17:00 | Miwako |  (Tý)Deník
Nazdárek Žabanti!
Už jsem se dlouho neozvala, což? No.. teď sem vlastně píšu jen proto, že mám haldu úkolů, ale nechce se mi je dělat :D

Takže aby tenhle článek nevyšel naprázdno, tak vám řeknu, co se děje nového ;). Ve škole se dějí takové zajímavé věci, které bych vám ráda řekla, ale nemůžu, protože kdyby se sem podívala nějaká nepovolaná osoba, byl by to průšvih žeano.. no takže kromě těch skandálních událostí taky vypisujem přihlášku na střední školu a teda mám v tom zmatek. Vím kam chci jít a tak, ale je to nějaký složitý :D.
Také jsem začala sledovat nové anime (já jich teda začala sledovat víc, ale tohle je nejdůležitější), takže teď jich mám rozkoukaných... asi deset. Jenže tohle je jedno z nejlepších anime, co jsem viděla. Zatím jsem neviděla moc dílů, takže nevím, jestli je zas tak úžasné, ale jedno můžu říct jistě: Má jeden z nejlepších soundtracků, které jsem kdy slyšela. Neřeknu vám, o kterém anime mluvím, ale jestli ho znáte, tak avatar by vám mohl slušně poradit ;). Navíc se chystám i na mangu, ale nevím jestli se mi chce.. zrovna jsem totiž sama sebe přesvědčovala, abych začala číst One Piece anglicky..Hm.. nevím nevím

Dala jsem si další předsevzetí! Je divné, že si nedávám předsevzetí ani na Nový rok, ani třeba při nějakém výročí. Já si dávám předsevzetí jen tak.. No takže je to dost revoluční předsevzetí a týká se blogu, ale víc zase nepovím, bůh ví, jak to totiž budu zvládat.
Takže to je asi konec nicneříkajícího článku,
kde jsem toho sice hodně napsala, ale
kde jste se toho málo dozvěděli ;)
Naschledanou :)

Kite-Mitiko

10. února 2010 v 16:34 | Miwako |  Deviants
Info:
- 17/ žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: kalifornie
- oblíbený film: STAR WARS
- oblíbená hra: Final Fantasy 9


↓↓↓

arisuu

8. února 2010 v 16:32 | Miwako |  Deviants
Info.
- 19/ žena/ Finsko
- oblíbená hudebí skupina či hudebník: Boom Boom Satellites, KAT-TUN, BIG BANG, Gorillaz, Buck-Tick, Olivia Lufkin↓↓↓

stardroidjean

6. února 2010 v 15:50 | Miwako |  Deviants
Info:
- 22/ muž/ Kanada
- oblíbená hudba: Shogo Sakai, Keiichi Suzuki, Hirokazu "Hip" Tanaka, Shoji Meguro, An Cafe, Adam Lambert, Lady GaGa


↓↓↓

gueuzav

4. února 2010 v 14:00 | Miwako |  Deviants
Info:
- muž/ Francie
- aktuální bydliště: blízko Lille ve Francii
- zájmy: Kreslení, Videohry
- oblíbená hudební skupina: Radiohead, Air, Pizzicato Five, Yoko Kanno, Joe hisaishi, and...Radiohead


↓↓↓

ftourini

2. února 2010 v 14:14 | Miwako |  Deviants
Info:
- 25/ žena/ Řecko
- aktuální bydliště: Atény
- zájmy: umění, filmy, plavání, brouci, příroda a stroje :F


↓↓↓

Druhé Výročí

1. února 2010 v 21:04 | Miwako |  About Blog
Rok s rokem se sešel a najednou tu jsou druhé narozeniny blogu.
Za tento druhý rok se toho událo opravdu hodně. Konečně jsem se začala blogu pořádně věnovat. Navíc jsem si minulé "narozeniny" blogu předsevzala, že budu mít každý měsíc alespoň 15 článků, což se mi povedlo (nepočítám-li únor).
Změny proběhly také v obsahu blogu. Konečně se blog začal měnit v takovou mou malou galerii, a to hlavně díky rubrice Deviants, ve které jsem vám už představila více než 80 autorů (a na kterou jsem náležitě pyšná ^^). Dále jsem se "snížila" k přidávání "Kusovek" co sice není nic strašného, nicméně kdybyste mi něco podobného navrhli před rokem, suverénně bych vás poslala někam pryč.
Teď jsem si pro vás nachystala pás čísílek (ono je to spíš pro mě, ale i tak :D). Pro srovnání se můžete podívat i na to, jak jsem si vedla rok první.
Za druhý rok existence stalo následujících pár věcí
  • Blog navštívilo podle TOP listu 2497 návštěvníků - to je ale hodně diskutabiní číslo, neboť počítadlo na Bluebordu mi hlásí neuvěřitelných 4900 návštěvníků a počítadlo na blogu mi hlásí v den kdy jsem měla podle TOPlistu 0 návštěv, návštěvnost hned 12 lidí. Tak jsem se rozhodla, že udělám průměr mezi top listem a bluebordem a výsledek zní: 3699 návštěv tento rok ^^ (nejméně návštěv bylo v únoru (105) a nejvíce v listopadu (285))
  • Na blogu je za tento rok 231 článků! To je o 137 článků více než rok předešlý a průměrně je to zhruba 19 a čtvrt článku měsíčně. Nejméně článků je u únoru, nejvíce v červenci.
  • Komentářů jste zanechali na blogu 439. To je o 197 více než minulý rok. Průměrně to vychází na 1,9 komentáře na jeden článek :D
  • Na blogu bylo 9 designů. Všechny jsem si vytvořila sama a našla jsem si svůj vlastní, superjednoduchý styl :D
  • Našla jsem si nové nenahraditelné návštěvníky blogu. Jsou to například Kana-chan, Yominis a nebo Sen. Nejsou to ale jen tyhle tři dámy, ale také všichni ostatní ^^
Tak a to je asi všechno. Musím říct, že jsem na sebe za tento rok pyšná. Zvládla jsem všechno, co jsem chtěla. Doufám, že se mi tak dobře povede i další rok.
Btw: první článek jsem na tento blog přidala 1.2. ve 21:04. A proto je tento článek zveřejněn také ve 21:04 :)