Peníze jsou všechno.. alespoň podle mě..

9. března 2010 v 13:02 | Miwako |  Na téma..
Peníze neboli peňýze, prachy, kešule, koruny, korunky, euráčky, centíky, stováky, love..
Aneb článek na TT [téma týdne]
Původně jsem neplánovala psát článek na téma týdne. Koneckonců ekologie se mě moc netýká (nejsem barbar, ale nemám k tomu co říct) ale peníze, to už je něco jinýho. A jak jsem se tak probírala těmi články na hlavní stránce s tématem týdne, rozhodla jsem se, že taky přidám svůj názor, protože mnoho článků jsou strašné plky a bludy (četla jsem i článek, kde pisatelka vyjadřovala své přání stát se křovákem a odsuzovala vynález platidla). Tak vám tedy sdělím, co si o tom myslím. Nejprve vás ale varuji, že můj postoj k penězům je (super)kladný při hodinách rodinné výchovy, kdy bylo téma hodiny peníze a my jsem byla jedna z mála, co zastává názor, že peníze jsou vše (tedy alespoň většinou).. K tomu se ale dostaneme až za chvíli.

Stejně jako mnoho mých známých i já sbírám peníze. Ano, jsem nadšený numismatik (sběratel mincí), ale pouze těch současných. Moje sbírka se neustále rozrůstá a nyní má hodnotu několika tisíc.
Mnoho lidí říká, že peníze nejsou všechno. No bohužel to říkají hlavně ti, co mají nejnovější telefon, na každé ruce prstýnek, kůži opálenou od solárka a v neposlední řadě značkový hadry. To ale není můj případ (nechodim do solárka a prstýnky mám dva), protože já říkám, že peníze jsou dost (když ne úplně všechno). Bez peněz bych totiž nepsala sem na blog, neseděla na svojí židli, neměla moje superrozšlapaný pantoflíčky, psací stůl obložený zbytečnostma a v neposlední řadě bych nebydlela v našem bytě a nejedla jídlo.
A teď mi řekněte, co je víc než peníze? Přátelství, rodina, láska, zdraví (ne nutně v tomhle pořadí). Ale co z toho byste měli, kdyby jste bydleli pod mostem? Nebudu spekulovat.. v tomto případě se jedná také o váš charakter, ale zkuste se nad tímhle zamyslet.

Taky jsem četla mnoho názorů, že peněz je moc. A kde teda jsou? Myslíte že ta konta, která mají šejkové kdesi v Arabských emirátech nebo Ruští milionáři zadržují tolik peněz? A nebo spořiví důchodci, co si doma šetři na klidný život? Všichni jsou to lidé a ty peníze si vydělali (poctivě nebo nepoctivě - obojí jim dalo dost práce). Navíc, jestli jste si toho nevšimli, tak je ekonomická krize. V poslední době se hodně peněz vyhodilo oknem "jen tak pro nic za nic". Ale to si taky nemyslím..
Častokrát mám pocit, že peníze vyhozené z okna, jsou třeba peníze za volební kapaně. Vždyť mnoho lidí volí tu svou stranu za to, jak se chovají celou dobu a ne proto, že měsíc před volbami rozdávají dobrá lízatka nebo svítící propisky a balónky (přestože má KSČM má nejlepší lízátka, doma je nevolíme). Ale to už jsem někde jinde.

Krátce a jednoduše, můj názor zní: Ano, peníze jsou potřeba. Ne, není jich nadbytek. Ano, jsem skrblík. Ano jsem ráda, že byly vynalezeny peníze jako platidlo. Ne, nechci být křovák. Ne, nemyslím si, že peněz je málo nebo naopak nadbytek - je jich přiměřeně.

A to je konec vážení.
Jsem si jistá, že teď mě vidíte v úplně jiné světle, ale je mi to tak trošku jedno, za svůj názor se nestydím. Vím že podle současné společnosti je tento náhled na věc špatný..
Ale jen směle do mně, teď mě roztrhejte na kousky za to, že jsem taková :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikita Nikita | Web | 9. března 2010 v 13:18 | Reagovat

Som rada, že som našla človeka ktorí má podobnú úvahu ako ja. za peniaze sa dá v dnešne dobe už kúpiť aj zdravie...(teda aspoň vo väčšine prípadov). Veď kopu ľudí by tu už dnes nebola, keby si nemohli kúpiťlieky, alebo nemohli ísť do nemocnice. Som rada, že nie len ja mám takýto názor.. :) ...

2 Navara Navara | Web | 9. března 2010 v 13:40 | Reagovat

Nemůžu říct že zdraví je víc než peníze..(pro člověka co je nevyléčitelně nemocný by zvítězilo zdraví),ale podle toho co už jsem zažila si i bohatý člověk zaplatí operaci,kterou normálnímu člověku nikdo neudělá...
Podle mě jsou peníze nejvíc..(a to jsem skromný člověk,nemusím mít luxus)..Člověkovi který má peníze stoupne sebevědomí,naplní si sny..a kamarády si může koupit:-D
Jako Bolek Polívka..:-D
Všecky si vás kúpim..

3 Blackwish Blackwish | Web | 9. března 2010 v 13:43 | Reagovat

Musím Ti trochu oponovat. Říct, že peněz není dost je trochu kravina. Peněz dost je. ALe jejich hodnota se zmenšuje - co s tím? Chce to natisknout jich víc! Co se ale pak stane? Zvýší se hodnota všech věcí, které nakupujeme a bude to tu nastejno. Takže peněz bude v podstatě pořád stejně a nezáleží na množství, jestli mi rozumíš.

4 Sen Sen | Web | 9. března 2010 v 14:28 | Reagovat

Ja osobne mám k prachom... taký neutrálny postoj... n_n" Je fajn ich mať, ale myslím, že sú aj dôležitejšie veci, ako peniaze. Keby sa dalo skĺbiť "dobrý človek" + peniaze, tak to by bolo niečo. Ale peniaze má v dnešnom svete veľa zlých a skazených ľudí.... vlastne, všetci nejaké to love máme, ale najviac ich majú tí, čo si ich nezaslúžia.
Mimochodom, môj názor je, že priateľstvo je viac ako peniaze. Priateľ "kúpený" za peniaze nie je priateľ. Láska je viac ako peniaze. Láska "kúpená" za peniaze nie je láska. Rodina je viac ako peniaze. Každý rodič bude milovať svoje dieťa rovnako, aj keby bolo milionárom alebo niekým, kto si ťažko zarába na živobytie. Zdravie je viac ako peniaze. Áno, je pravda, že v dnešnej dobe je to, že máš prachy v podstate, akoby si mal aj zdravie (rôzne operácie, lieky...), ale existujú aj choroby, ktoré sa nedajú vyliečiť nijakými liekmi a nijakou operáciou.
Je veľa vecí, ktoré sú "viac" ako peniaze, ale je pravda, že ak máme prachy, tie "veci" sa získavajú ľahšie...
A v neposlednej rade, človek, ktorý má peniaze, je väčšinou spokojnejší a šťastnejší n_n" Aspoň že niečo peniaze naozaj zaručujú... aj keď ani pri tomto by som si nebola taká istá...

5 Sen Sen | Web | 9. března 2010 v 20:20 | Reagovat

Anime HOLIDAY Club:
A je tu prvé kolo ^^ Btw. Zháňať hlasy je ZAKÁZANÉ!!!
http://life-with-anime.blog.cz/1003/sonao-1-kolo

6 Sen Sen | Web | 9. března 2010 v 20:57 | Reagovat

Jj, doplo mi to už pri písaní článku xDDD *LOL* Ale tak... hádam hlasujúci nebudú až takí iniciatívni xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama