Sklenice trpělivosti, odvahy, přetvařování a hrdinskosti přetekla..

13. dubna 2010 v 18:11 | Miwako |  (Tý)Deník
-
~aneb článek o škole a dalších věcech, co mě trápí..
Nikdy si nepamatuju, že bych v "moderní historii" blogu (v době, co jsem aktivní, někdo blog čte atd.) psala takový článek. No vždycky musí být něco poprvé a.. tohle asi bude drsné. Ještě nevim, co napíšu doopravdy, předpokládám, že to budu psát dlouho a budu to párkrát přepisovat a tak, ale jednou jsem se rozhodla, že to napíšu a tak se i stane!

Myslím, že by bylo vhodné začít hned od začátku celého tohohle kusu života. Zrekapitulovat si tenhle školní rok a věci, co se staly, stávají a jejich následky bude dobré jak pro mě, tak pro vás (jestli to chcete pochopit), protože myslím, že nic z toho jsem sem nepsala a ani jsem to tak nějak neplánovala, prostě jsem se s váma nechtěla o to dělit (?).
Zbytek pod perexem.. Nejsem si jistá, jestli jsem na tehle článek pyšná...


Jsem v déváté třídě, což na naší škole znamená vytvořit akademii, kde uděláme představení, což je něco jako rozlučka se školou. Představení se skládá ze scének, povídání, moderování a tak vůbec všeho. Deváťáci si taky kupují trička (vtipnej obrázek vepředu, seznam jmen vzadu).... Zní to celé hezky, co?. Mě to taky tak znělo.

Trička jsem zařizovala já. Ne já a někdo. Prostě jen já sama, kdyby jste věděli, jakou mi to dalo práci, kolik nervů jsem si užila.. Ale zvládla jsem to, nestěžuju si, nedělám problémy, musíme nacvičit akademii, zhruba tři měsíce s nima ještě budu ve třídě..

Dále to znamená napsat asi hodinovej program scének, povídání, moderování a všeho možnýho na akademku. V tom u nás nebyl nijaký problém. Naše spolužačka H. (přestože nemám ráda, když vy ostatní používáte krycí jména, popř. iniciály, když mluvíte o svých kamarádech, tak je v tomhle článku použiju) je docela talentovaná "spisovatelka" (píše, kreslí - podle mě kreslí hnusně, ale můj názor nikoho nezajímá, a další takový tvořitelský aktivity). Napsala celý hodinový představení, rozdělila role a... tim to zkončilo. Původně měla ještě domluvit, kdy to bude zkoušet, odeslat to všem spolužákům na meil atd. Kdybychom se do toho nevložili my ostatní (já, M.H., Š., R., M.V.) tak by se to nestalo. No budiž, zařídili jsme to. Včera se nás učitelka ptala, jak jsme na tom. Ptala se H.. A ona odpovídala, jako by to všechno zařizovala ona. Nesnášim takový nezodpovědný bohémy (nevim, jak to jinak nazvat), co něco nechaj rozdělaný, pak to za ně někdo dodělá a nakonec znova přijdou a slíznou smetanu. No, ale řekla jsem si, OK, nebudu dělat problémy, musíme.. počkat, nepřipomíná vám to něco...? Přišla jsem domů a zalehla jsem. Júú, super, jsem nemocná. J

enže dneska se domlouvali na tu akademii, v hodine, před učitelkou. Nutno podoknout, že předtím, než se do toho začla srát učitelka, jsem měla mít záverečnou řeč a improvizaci (takovej monolog, dlouhej ale docela vtipnej). Jediný, co jsem doopravdy chtěla při tý akademce dělat byla záverečná řeč. Dneska jsem si napsala M.H. pro report z tý "konference o akademii." Sdělila mi, že učitelka řekla, že neumim mluvit, že závěrečnou řeč má dělat někdo jinej. WTF? A PROČ MI TO ZA CELÝ TY 4 ROKY NIKDY NEŘEKLA? Jo, matně si vzpomínám, že v sedmý třídě mě poslala k logopedce, ale ta řekla, že úča je kráva, že já sem v pořádku (éh.. no dobře, neřekla, že je kráva, ale to je jedno).
A kdo teda bude sakra dělat tu improvizaci? Poku si vzpomínám, je to stránka (A4) a půl mluvenýho slova! Což znamená (nebo já jsem si to tak vyložila) že jsem v cajku, nic nebudu dělat, konec stresování. Jediný co jsem chtěla dělat nedělám, protože neumim mluvit, moje druhý představení je mluvení, z čehož logicky vyplývá, že nedělam nic...... YEY! (i když tím moje povinnosti na debilní akademii nekončí. Musim na konci roku musim koupit kytky pro učitele - z třídního fondu samozřejmě, dokončit záležitost s tričkama a jsem pokladník, to znamená věci co bude potřebovat koupit na akademku musim zařídit taky)

Co mě a tom vytočilo nejvíc je učitelka.. Vždycky byla fajn, jenže letos je to úplná kráva. Jestli po mě bude ještě něco chtít (což asi ne, protože na všechny olympiády, projekty atd mě už využila), tak jí pošlu do míst, kam slunce nesvítí! Tak slibuji!!!

Spolužačka M.K. je těhotná. Při akademii bude v 6 měsíci. Měla tam dělat scénku a moderování. Učitelka řekla, že na tý akademce nebude dělat nic. Ale M.K. se na to tak těšila! Nechápu, proč se učitelka chová jak američani ( tak tomu říkáme doma. američani ="Ne to se u nás neděje, no way!"). Už s tim nic neuděláme, ano, zkazila si život (dítě v 15? no OMG), ale parří do naší třídy, tak co?!

Jeden náš spolužák řekl, že nechce dělat akademii, že se toho účasnit nebude. Takže v ten den, kdy to bude, bude sedět dole v hledišti. Teď mě tak napadá, že by nebylo špatné sedět vedle něj...

Navíc, aby toho ke všemu nebylo málo, jsem zamilovaná. Už asi rok nebo dýl. Nešťastně, neopětovaně zamilovaná. A ještě ke všemu do takovýho "blba", co mě nechce, nestojí o mě, nemluví se mnou... Víc se nebudu vyjadřovat...

Jak jsem řekla o několik tisíc řádků výš, jsem nemocná. Během psaní tohohle článku mi stoupla teplota nejmíň o tři stupně a je mi hůř než předtím.. Jsem si jistá, že bych toho napsala ještě víc, ale už na to nemam sílu. (a je mi jasný, že vám to nepřipadá tak hrozný, ale tohle jsem v sobě držela tak dlouho, že je to opravdu tak hrozný)

Někdy prostě lituju, že se nemůžu ožrat nebo zfetnout tak, jako zbytek mých spolužáků.
Chce se mi brečet..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sen Sen | Web | 13. dubna 2010 v 20:56 | Reagovat

Myslím, že toho je naozaj dosť... Na teba, na všetkých. Navyše, keď ti to všetko takto krásne skazí učiteľka, viem si predstaviť, ako sa asi musíš cítiť...
Neviem, čo k tomu viac dodať... vážne... najskôr som si myslela, že to máte ako deviataci celkom dobre naplánavané :) Ale ako som to tak čítala...
Nerozumiem, prečo sa vám do toho naváža učiteľka...
V siedmej triede k logometydčke? O.O" Ja som tam chodila ako škôlkarka... to už vážne u vás niekto potratil rozum, či čo?

Zamilovaná... chjo. Ak je to navyše niekto, o kom určite vieš, že o teba nestojí, viem si asi domyslieť, aké to je... pretože niečo také som zažívala pred časom. A z istej časti stále prežívam "-.-

Ja držím palce, aby si to všetko nejak prežila a zvládla... a aby si sa čoskoro uzdravila :)
Naozaj pevne držím palce :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama