Květen 2010

Lolita fashion

25. května 2010 v 15:54 | Miwako |  Mix
Článek původně napsaný do Anime Holiday Clubu.
V článku jsou jen některé druhy lolit, původní článek (i s částí od Hiruko) si můžete přečíst tady.

Styl Lolita vznikl v japonské Ósace. Je ovlivněn módou z rokoka a viktoriánské éry. Původně byl styl lolita pouze "hra na princezny". Postupem času se lolita dostala i do jiných stylů a vznikly například Gothic Lolita, Punk Lolita, Sweet Lolita nebo také Qi Lolita, Hime Lolita, Guro Lolita a mnoho dalších (je jich až 16). 
Lolita navíc není styl pouze pro dívky, ale existuje i několik stylů pro chlapce.
Postupem času se stala lolita nedílnou součátí japonské (módní) kultury.

Samotná lolita se většinou skládá z kruhové sukně/šatů ke kolenům, halenky, punčoch nebo podkolenek, bot s vysokým podpatkem a neméně důležitým doplňkem je i účes.
(perex)

Muzejní noc

23. května 2010 v 14:15 | Miwako |  (Tý)Deník
..
Nazdárek!
Jsem se už docela dlouho neozvala, co? Docela mě to i překvapuje :D. I když ono vlastně není ani co bych měla psát ^^'.
Ale včera se stalo něco, co mě trochu víc posunulo v mém asijském (japonsko-korejském) vnímání :D.
Včera se totiž konala v našem muzeu Muzejní noc s podtitulem Cesta kolem světa. A já jsem vyfasovala Asii. Určitě pochopíte, jak mě to potěšilo (i když svoje potěšení jsem musela skrývat, protože Erika se netvářila moc nadšeně :( ). Na našem stanovišti jsme měli kreslit čínské znaky. Dětem to moc nešlo a nám taky zrovna moc nepomohlo to, že jsme věděli co znamenají jen tři znaky (rodiče se pořád ptali, jestli víme, co to je.. Ale nevěděly jsme :D). Co mě ale potěšilo ještě víc bylo, že jsme měli kimono... Anebo něco na ten způsob. A musim říct, že v tom bylo vedro na padnutí. Málem jsem se tam uvařila... Ale stejně mě to bavilo, i když většina z těch dětí byla totálně na pěst (se vůbec nesnažily), tak se našli i tací, které to bavilo, což mě (i tak nějak bezdůvodně) potěšilo ^^.

A nakonec dám ještě pod perex svojí fotečku v kimonu :D

gogolotus

22. května 2010 v 16:46 | Miwako |  Deviants
gogolotus

Info:
- žena/ Spojené Státy↓↓↓

little33cat

20. května 2010 v 16:24 | Miwako |  Deviants
little33cat
Info:
- 20/žena/Lidová republika Čína
- aktuální bydliště: ontario,kanada
- zájmy: kraslení,hudba,komix.
- oblíbený hudebník: Avril Lavigne , lily allen


↓↓↓

Ashwings

18. května 2010 v 16:01 | Miwako |  Deviants
Ashwings
Info:
- 24/ žena/ Kanada↓↓↓

ningyee7

16. května 2010 v 16:11 | Miwako |  Deviants
ningyee7
Info:
- 19/ muž/ Kanada
- zájmy: kreslení
- oblíbený umělec: HTK, Joe Mad, Michael Turner


↓↓↓

haruka85

14. května 2010 v 15:35 | Miwako |  Deviants
haruka85
Info:
- 19/ žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: GA
- zájmy: kreslení, čtení, psaní... žití
- oblíbený umělec: Kouyu Shurei, Mucha


↓↓↓

Secret - Magic

13. května 2010 v 20:45 | Miwako |  Asian Music
Jou Jou, Wassup guys! xD...
Aeh-- ale teď teda vážně.. Dneska mám dobrou náladu a tak jsem si říkala, že bych sem něco napsala (a šířila mír, lásku a nadšení). Jen ještě trochu objasním ten pozdrav.. Jsem oficiálně největší gangsta na světě. Ne, nemám ty děsně khůl tepláky, nerepuju, nenosim rovnej kšilt a já nevim co ještě, ale mám svůj gang (jsme tam 3. yey!) a to se počítá.. A jsme děsný drsňáci ^^
Vim, že tohle je videový článek (a já vim, že to víte taky), ale nemůžu si pomoct, dneska jsem nějaká výřečná.. XD.. Jela jsem před chvílí autobusem a udělalo se mi špatně.. to samý předevčírem a předpředevčírem (no prostě pokaždý, když jsem jela busem).. je to nějaký divný, od tý doby, co jsem si omlátila mozek o postel jsem ňákej slaboch (čtěte: zblbla jsem a ještě ke všemu mám závratě).

A teď už konečně důvod, proč dělám tenhle článek (ehm.. vlastně to není hlavní důvod ^^').
Jedná se o písničku Magic od skupiny Secret (Ano, zase je to k-pop). Fanoušek Secret moc nejsem (I want you back mě nevzalo), ale Magic mě fakt dostalo. Tahle písnička je trochu odlišnější od současné k-popové scény (nebo alespoň mě se zdá, že je). Nevím čím, ale prostě je.
Stašně moc mě nabíjí energií a všechny jejich live vystoupení jsou lepší než ty předchozí ^^. A navíc maj všechny 4 příjemný hlas.. I když se mi za začátku moc nelíbila, teď jí poslouchám často (asi mi trochu připomíná léto - i když ho nemám moc v oblibě ^^')

Secret - Magic
Mazik = Music + Magic.. Got it? :D
Čau Čau!

kamuikaoru

12. května 2010 v 16:14 | Miwako |  Deviants
kamuikaoru
Info:
- Hongkong
- aktuální bydliště: Los Angles/ Honhkong
- oblíbená hra: Super Mario, Final Fantasy,Minesweeper


↓↓↓

Misc. deviants 0.4

10. května 2010 v 15:45 | Miwako |  Deviants
Anime Face maker
Anime Face Maker v1.0 by geN8hedgehog
(jestli si chcete zahrát, musíte kliknout na odkaz ^^')*If you are owner of this art and you don't want me to display it on my blog, just write comment below or contact me on my e-mail (ewik00@seznam.cz) and i'll take it away. Please don't be mad at me.

Mám díru v hlavě ^^'

8. května 2010 v 13:49 | Miwako |  (Tý)Deník
?!
Nazdárek, kamarádíčkové! :D
Vzhledem k tomu, že jsem vám už dlouuho (no dobře.. zas tak dlouho to není) nenapsala, co je nového, rozhodla jsem se to napravit. :D

Vezmu to tedy úplně od začátku.. Jak jistě víte, před týdnem jsem si rozsekla hlavu (yeah, o to jsem už psala). Když se na to tak zpětně podívám, nebylo to tak strašné. Rozseknutí hlavy a následné šití (3 stehy) a vytahování stehů a taky celé to období mezi tím (tj. když to bylo napuchlý a měla jsem tam bouli) bolelo dohromady míň, než jedna návštěva kosmetiky (mačkání jebáčku/akné xD). Navíc jsem nemusela cvičit a všichni mě litovali.. Né že by mě to druhý nějak zvlášť těšilo, ale třebas spolužákova reakce na to, když se ve čtvrtek dozvěděl, že mám rozseklou hlavu byla k nezaplacení (on prej: "Ty máš rozseklou hlavu? A já jsem tě včera do ní mlátil.. Si v pohodě?".. a přitom jsem mu říkala, že mám bebí, když mě mlátil xD). Ale teď už to nebolí a je to za mnou.. a zní to divně, ale klidně bych si to zopakovala xD..

Dneska má máma narozeniny.. Nemám tušení kolikáté, ale prostě je má. A já nemám dárek. Teda, vim co chce a mám už asi půlku, ale ještě to není.. Jde o to, že chce udělat cédéčko s jejíma oblíbenýma písničkama, ale díky blbýmu QuickTime playeru nemůžu stahovat z mých obvyklých zdrojů a na všech warez-fórech (nebo jak se to jmenuje) jsou odkazy na rapidshare, kde mám už vyplýtvanej limit.. Máma bude muset zase hold počkat no..
Zítra má narozeniny táta... Jsem na tom podobně jako s mámou až na to, že u něj nemám vůbec představu, co mu dát.. A navíc je den matek.. Ty svátky mě tak štvou.

Navíc, co se týče blogu, nejsem si jistá, ale květen nebude zřejmě moc akční.. Možná přidám články, co jsem napsala do AnimeHoliday Clubu, ale ještě se musím zeptat Sennie, jestli můžu.. xD.. A nejsem si jistá, jestli vás dokonce čeká vaše "oblíbená dávka deviantů", protože se pomalu ale jistě stává otrokem školy (nestávám, ale jsem líná a tohle je skvělá výmluva).
Navíc se dívám na anime Fairy Tail, o kterém jsem tu už psala (normální mainstream, ale s naprosto božím soundtrackem), takže doporučuju (zatim má jen 28 dílů, ale je to ten typ, co jich bude mít minimálně 100 :) ).

Určitě jste si všimli, že v menu je pod mou klikačkou taky ta propagační ikonka.. Myslím, že je to dobrá funkce, ale nejsem si jistá, do jaký kategorie se mám zařadit :)
Taky jsem přemýšlela o změně designu, ale asi se na to zatim vykašlu =)

Asi jsem chtěla říct jěště něco,
ale zapomněla jsem to,
takže čau :D

EDIT 13:50
Přišla babička! A donesla mi dárek, heč!
EDIT 18:04
Mám nový boty ^^
A už jsem si vzpomněla, co jsem chtěla ještě říct.. Nezahrál by si někdo OurWorld? (už jsem o tom sem na blog jednou psala)

jabberholic

6. května 2010 v 15:14 | Miwako |  Deviants
jabberholic
Info:
- žena/ Polsko
- zájmy: tak mnoho, mnoho, mnoho, peněz, mnoho, mnoho
- oblíbený film: V for Vendetta', 'Howl's moving castle', 'WALL-E'
- oblíbený hudební styl: instrumental, classic, ost


↓↓↓

bluemonika

4. května 2010 v 18:55 | Miwako |  Deviants
bluemonika
Info:
- žena
- zájmy: anime/manga, hudba, videohry.
- oblíbený hudební žánr: fantasy, rock


↓↓↓