Červen 2010

Vysvědčení IV.

30. června 2010 v 13:21 | Miwako |  (Tý)Deník
Tak.. a je to za mnou. Mám odseděno 9 let povinné školní docházky.
Takže mě už čeká jen dalších.. 9 let ?!?.. No dobře, tak jsem alespoň v půlce.
Co se týče vysvědčení, tak mám jen jednu dvojku. Z dějepisu. A to mám tentokrát jedničku i z těláku :D, takže úspěch. Taky jsem dostala knížku (Přirozená dívka - Carl Hiaasen - nečetl jste to někdo?). A navíc nám učitelka napsala každému něco jako dopis a doplnila to jakýmsi citátem, který patří na tu osobu. To od mí bylo moc milé ^^ (a taky nám dala bonbónky :D).
Včera jsme měli taky akademii (jakože vystoupení). Bylo to fajn, ale byl to doják (brečela jsem jak želva :D)...A dneska jsme byli s holkama na pizze, tak jsme se alespoň jakž takž rozloučili.
Ani se mi z tý základky nechce.. i když jsme nebyli zrovna ukázkový kolektiv, tak se mi bude po nich stýskat. Ale na gympl se už těším a navíc tam jde spousta mých kamarádů, takže je to ok.

Co se týče blogu, bude asi takové malé období útlumu. Vzhledem k tomu, že je můj PC v havarijním stavu, tak asi budete muset oželet články každý druhý den. Asi nejhůř to odnesou devianti, protože je to časově nejnáročnější. Ale plánuju přidat jakési recenze na soundtracky jednotlivých anime a snad i přibudou nějaké nové anime/mangy. A přinejhorším mám plnou složku obrázků (je jich víc jak 616) takže se můžete těšit i na malý pict-spam :D.
..
Ten citát se mi líbí ^^

Hetalia: Axis Powers

26. června 2010 v 11:06 | Miwako
Název: ヘタリア Axis Powers
neboli Hetalia Axis Powers
Autor: Hidekazu Himaruya
Žánr: Komedie, Historické
Počet Episod: 52 (1. série + plánuje se druhá)

Představte si, že žijete ve světě, ve kterém státy zastupují jednotlivé osoby (v našem případě velmi hezcí kluci) a jejich vlastnosti jsou typické pro jejich stát.
Nejde vám to? Tak přestaňte s představováním si a podívejte se na Axis Powers Hetalia.
A o čem že to je? Jak jsem řekla na začátku, vystupují v něm státy, které oplývají těmi "nejlepšími" vlastnostmi svých národů (sadistické Rusko, neschopná Itálie, zručné Japonsko, disciplinované Německo a pod.) a vidíme je, jak se chovali v průběhu dějin (hlavně v druhé světové válce).

Jestli ale čekáte, že se naučíte něco nového, tak bych si být vámi nebyla tak jistá. S tímto předpokladem jsem šla do tohoto anime já. Avšak tvrdě jsem narazila. Vzhledem k pozitivním recenzím, které jsem četla tuhle i támhle jsem byla přesvědčena, že tohle anime je must see.
Nebylo. Tedy bylo by, ale pouze v případě, že jste shonen-ai fanynka a chcete si tohle anime zkusit na vlastní kůži. Protože Hetalia je plné fanservisu. Ne, teď nemyslím kalhotky vyčuhující zpod sukní dívčích postav, já mluvím o fanservisu pro dívky (tj. dvojsmyslné hlášky, náznaky, další náznaky, whatewer).
Další problém pro mě je délka episod. A teď si asi říkáte, co mi na tom jako vadí? Je to moc krátké. Vzhledem k tomu, že to trvá pět minut, přičemž je 30 sekundový ED a ještě ke všemu jsou tam některé scény již z minulých episod, tak mi to přijde nadmíru obtěžující každých pět minut poslouchat ten šílený ED ^^'. A je ještě jedna věc, která je ještě víc obtěžující, než poslouchat ending. Když se chci například podívat na nějaký ten díl hetalie, trvá mi víc času ho najít, než trvání celé jedné episody. A to mi přijde uplně zbytečné.

Abych Hetalii nekřivdila, musím říct jednu věc. Hetalie JE vtipná. Postavy nejsou nijak špatné - oblíbíte si je.. všechny... a nebo většinu. I animace se mi líbí. Chibitalie mi přijde taky jako dobrý nápad a ending (nebo jak to nazvat) je fakt divný - ačkoliv Hetalii jednoznačně vystihující :D.

I přes tyhle dobré věci si stále nemůžu pomoc, Hetalie je sice zajímavá, ale moc mě to nechytlo. Je ale pravda, že jsem neviděla moc dílů, takže je možné, že pokud jí dm ještě jednu šanci, je možné, že se můj vztah k Hetalii v průběhu dní nebo měsíců změní ;)
Moje hodnocení: 5/10 (pět bodů z deseti)
PS: Nedávno jsem viděla v knihkupectví Hetalii a trochu jsem s ní zalistovala.. Možná že to není tak špatné.. Asi změním hodnocení z pěti bodů na šest. :D

Girls II.

23. června 2010 v 20:21 | Miwako |  Anime Pictures
~ se zvířátkama.. ^^'
↓↓↓

leftyfro

22. června 2010 v 15:30 | Miwako |  Deviants
leftyfro
Info:
- žena/Spojené Státy
- aktuální bydliště: Illinois USA
- zájmy: kreslení, cvičení, běhání, sledování kreslených filmů, baseball, vaření
- oblíbený umělec: da Vinci, Renoir, Degas, Matisse, CLAMP


↓↓↓

Gavy NJ - Sunflower ft. DongHo

20. června 2010 v 14:38 | Miwako |  Asian Music
Moje nejoblíbenější květina je slunečnice... Od kdy? Od pátku.. V ten den mě tak napadlo, že bych chtěla slunečnici..
V sobotu moje vášeň pokračovala. A tak jsem si jen tak vzpomněla na písničku Sunflower od Gavy NJ (a taky jsem se "jen tak náhodou" začala dívat na Samurai Champloo).
S touhle písničkou Gavy NJ vystupovaly asi tak před třemi měsíci. Docela jsem si jí v tu dobu oblíbila.
Vystupovaly s různými rappery a já jsem se rozhodovala mezi verzí s Dongho-em (z U-kiss) a nebo DooJoon-em (z B2ST), no nakonec vyhrál Dongho... Protože se mi to jeho rappování líbilo víc :D (a taky tam byly titule)

Gavy NJ - Sunflower ft. DongHo

Tákže.. Kdo mi dá slunečnici?
:D


Fairies

19. června 2010 v 17:53 | Miwako |  Anime Pictures
Původně jsem vás měla odedneška ládovat vaší pravidelnou dávkou emocí v podobě Deviants, ale jak vidíte, kde nic, tu nic.. Za vše může počítač. A vzhledem k tomu, že se jeho šťastné a aktivní dny blíží ke konci (nebo alespoň to tak teď vypadá), budu muset asi udělat co nejvíce článků s normálními obrázky (když už jich mám už tolik, tak přece je nenechat zemřit společně s PC, že?)
1↓↓↓

Just Be Friends

17. června 2010 v 15:27 | Miwako |  About Blog
..
..
Řekla bych, že už bylo na čase, aby se tu objevil nový dess. Jaro už je přec edávno za námi :D
A tak je tu Just be friends.
Autor obrázku je Yunomi. Název (a vlastně i obrázek) pochází z písničky od Vocaloida, který/á (divné skloňování :D) se jmenuje Luka Megurine. Písnička se jmenuje Just Be Friends.
Abych pravdu řekla, dess se mi teď dělal docela těžko, původní obrázek byl dost široký a tak jsem musela zkracovat tu dálku mezi nima a nějak tedy předělat ten provázek (řekla bych že se mi to docela povedlo). Docela mě překvapilo, jak spolu šedá a vínová (barva) ladí :)
Taky jsem celkově změnila velikost písma (poslední dobou mi připadalo zbytečně velké).
Dess se mi líbí, ale nepředpokládám, že by tu zůstal déle než měsíc (popravdě jsem plánovala, že bych udělala dess z jiného obrázku, ale už jsem měla tohle hotové, tak jsem sem dala tohle (byla jsem líná dělat nový :D)
Taky jsem si nemohla odpustit dva avatary.. Nevěděla jsem totiž, kterého z nich mám vybrat a abych je dala na jeden, na to jsem moc levá :D.

↓náhled↓
Náhled
a pod perexem je ještě písnička Just be friends ^^

To byl teda týden..

13. června 2010 v 20:31 | Miwako |  (Tý)Deník
..

Původně jsem se tenhle týden chtěla věnovat blogu.. Hlavně teda vyrobit dess a přednastavit pár těch deviant článků a ve vykecávacím článku jsem měla mluvit želvách ninja, cosplayi a nějakých malých novinkách, co se v mém nudném životě přihodily, ale to by se posledních pár dní nesmělo přihodit to, co se přihodilo.. (Jop, tohle bude dlouhej článek - budu mluvit o všem xD)
Vím, že jednotlivý odstavce na sebe nijak nenavazují. Jsou to prostě různé zprávy seřazené podle toho, co se dělo :D.

Nejprve tedy o želvách ninja. Na výtvarce nás učitel zkoušel a chtěl po nás vědět 3 malíře renesance. No a vzhledem k tomu, že všichni známe jen Leonarda Da Vinchiho (a to ještě jenom příjmením), tak se nám učitel snažil napovědět. Nejprv začal takovýma normálníma věcma (životopis a tak) a nakonec, když už byl úplně v koncích, poradil nám, že se tak jmenují ty želvy ninja. Což byla pro nás tak velká novinka, že po zbytek hodiny jsme byli naprosto nepoužívatelní. A i kdybychom byli, tak předpokládám, že bysme na to nepřišli, protože většina z nás si pamatuje jen Donatella (kterého jsme jako malíře nebrali). Doma jsem nakonec zagooglila a jaké bylo moje překvapení, že učitel měl pravdu! A proto se vás ptám, věděli jste to, nebo o tom taky slyšíte prvně?
Taky mě zkoušela učitelka z dějepisu. Já a datumy jsme nikdy nebyli nejlepší přátelé a mám pocit, že ona to ví.. A přesto mi do zkoušení dávala jen datumy... Nakonec jsem dostala čtyřku.. A asi dvojku na výzo. No ještě nevim, ve středu se mě ptala, co s tim hodlám udělat (a já jsem teda s tim nic dělat nehodlala). Tak jsem jí řekla, že nevim, že ve škole v pondělí stejně nebudu ) to máme děják). A ona mi sdělila, že "jsou i jiné hodiny". Tak nevim, jestli se mám učit a dostat jedničku (což si nejsem jistá, jestli zvládnu. Myslim, že druhá světová a já nebudeme zrovna největší kámoši) a nebo se na to vybodnout a dostat plnej počet (tedy za 5)..

cosplay

Vždycky jsem se smiřovala s tím, že prostě cosplay dělat nikdy nebudu, ale nedávno mě vlastně napadlo, že jsem cosplayovala. A to rozhodně ne jednou. Kdy? Ptáte se? Na karnevalech přece! A chcete vědět, co jsem tedy cosplayovala? Byli to například Králík, Trpaslík, Princezna, Ledová kálovna a další. Ale nejlepší můj kostým byl rozhodně, když jsme s mojí sestřenicí udělali cosplayerské duo a šli jsme za Makovou panenku a Motýla Emanuela. Takže jsem došla k závěru, že cosplayovat pro mě není nemožné a že někdy v budoucnosti by se to mohlo stát :D

Tyhle dvě věci se staly v pondělí (želvy ninja) a v úterý (cosplay) a od toho dne šlo všechno z kopce. Ve středu jsem byla na gymplu, kde nám dali další informace o nadcházejícím studiu. A co že se stalo tak špatnýho? Jako druhý jazyk mi přidělili fráninu. Zrovna teď, když jsem začala objevovat skryté krásy němčiny a začalo mě to bavit? Nééé T_T.. A ještě horší to bylo, když jsem se dozvěděla důvod. Prý je to proto, že francouzština je oblíbený jazyk a oni potřebují zaměstnat francouzského učitele. To mě vytočilo ještě víc. Nehledě na to, že jsem v šestý třídě chodila na kurzy francouzštiny a vůbec mě to nebavilo..  Když jsem se pak večer vrátila domů, byla velká bouřka. Pak jsem tedy šla na chvíli na PC a co nevidím, nejde mi net. No tak ok, říkám si, je to kvůli bouřce. Tak jsem se na počítač vykašlala a šla se koukat na Tv.

Ve čtvrtek jsem ale zjistila, že problém s internetem přetrvává. Můj technický talent nakonec objevil, že problém je s kabelem. A tak jsem řekla tátovi, ať koupí kabel.

..
V pátek jsme jeli na školní výlet. Do Terezína a do Lidic. Byla to moc pěkná exkurze, ale jako školní výlet to stálo za nic. Navíc to v Terezíně bylo kapku depresívní, ale Lidice vypadají moc hezky (myslím, to muzeum a pomník a celá ta zahrada kolem dokola..). Když jsem přijela domů, máma byla pryč. Chtěla jsem jí do pokojíku, ale nešly mi otevřít dveře. Myslela jsem, že jsem dveře zamčený, tak jsem teda nepodnikala žádný akce a šla jsem večeřet. Když přišla máma, zjistila jsem, že to zamčený rozhodně není, a tak jsme to zkoušeli otevřít. Nešlo to. A táta byl pryč, takže jsme museli zavolat souseda, aby nám to otevřel :D... Nakonec asi po půl hodině se to podařilo, ale je na nich rozbitý sklo a nešly zavřít. Nakonec jsme ještě museli přenést PC na druhej konec pokoje, abych mohla použít krátký kabel a připojit se k netu, protože táta dlouhý kabel nekoupil (protože chlap v obchodě byl debil a nakecal mu, že kabelem to není)... A v mojem pokojíku to vypadá, jako v nějakým provizorním bydlišti.

V sobotu jsme jeli do Karlových Varů na nákupy (všechny moje kalhoty jsou téměř nepoužitelný). Nakonec jsme koupili jedny nekřesťansky drahý kalhoty v Kenvelu a tričko s Puccou (i když ten seriál nesnášim, jako obrázek je Pucca fajn :D). Nakonec jsem se ještě stavila v Takku a.. tam jsem koupila ještě jedny kalhoty.. O polovinu levnější a líp vypadající.. Trochu mě to naštvalo, ale co se dá dělat, vracet to přece nebudu ne? :D Když jsme přijeli domů, táta namontoval novou kliku (teda klika zůstává stejná, ale ten vnitřek je jinej, chápete ne? :D). Sice to už je teda teoreticky zpravený, ale stejně se to nějak blbě zavírá :(..

Panda
A nakonec: neděle. Celý dnešek záhadně vypadává elektrika. Ale dost blbým způsobem. Ne, že by vypadával celej byt, to jenom u mě a v kuchyni, takže je to dost podezřelý.. A nakonec jsem zjistila, že ten kabel na internet, co nefungolval, najednou funguje.. No to mě vytočilo ještě..

Zejtra jdu k zubaři.. No alespoň že nemusim jít do školy.. A slibuju, že příští týden nastavím nový dess a budu zase pravidelně přispívat (i když ani to není jisté.. Sleduju Katekyo Hitman Reborn! a dost mě to baví :D)
Vážení a milí, gratuluji vám,
dočetli jste to do konce!
Máte bodík navíc :D


The Beatles - Help

13. června 2010 v 14:34 | Miwako |  Music
Tentokrát je tu článek k tématu týdne. Jedná se -jak všichni jistě víte- o The Beatles.
Myslím, že je celkem zbytečné psát nějaký jejich životopis nebo charakteristiku. Beatles prostě všichni známe. Třebas u nás, když jsme ještě bydleli ve starém bytě (cca 8 let nazpět), měli jsme na WC velký plakát Beatles xD.. Ale to je vedlejší.
To, co jsem ale chtěla říct je, že jejich hudba je jaksi nestárnoucí a pořád svým způsobem hezká (a to i přesto, že zvuk na nahrávkách není 100%).
Já osobně je mám ráda. Nevím, co přesně mám ráda ale prostě se mi líbí (že by na mě zapůsobila záchodová psychologie? :D).

A teď k písničce. Rozhodovala jsem se mezi Help a Obladi Oblada. Nakonec vyhrála Help.
Je asi moje nejoblíbenější (i když s jistotou to říct nemůžu).

The Beatles - Help


Help! I need somebody..
Help! Not just anybody!Eich-sama

10. června 2010 v 16:14 | Miwako |  Deviants
Eich-sama
Info:
- žena/Malajsie
- aktuální bydliště: někde na konci duhy :D
- oblíbená hudební skupina: DBSK, Big Bang...
- oblíbený hudební žánr: Kpop, Jpop


↓↓↓

cuson

8. června 2010 v 14:35 | Miwako |  Deviants
cuson
Info:
- muž/ Hongkong
- aktuální bydliště: Hongkong
- zájmy: kreslení, filmy, tv hry, povídání si, navštěvování Tokya
- oblíbený hudení žánr: pop


↓↓↓

Remontant

5. června 2010 v 14:05 | Miwako |  Deviants
Remontant
Info:
- žena/ Čínská lidová republika
- aktuální bydliště: Katon,Kuang-tung
- oblíbená hudební skupina: eason-chan[hongkong] Jay zhou[taiwan] a hodně japoských umělců
- web: remontant.blog74.fc2.com


↓↓↓

Kusovky 151-160

5. června 2010 v 13:25 | Miwako |  Kusovky
Tohle jsou úplně poslední kusovky z mého pc..
"To znamená konec kusovek na blogu?"
"V to pevně doufám :D."

151
152
153
154
(Prasečí chřipka ve Stokorcovém lese xD)
155
156
157
158
159
160

G-Dragon - 1 Year Station

1. června 2010 v 16:40 | Miwako |  Asian Music
Začal nový měsíc a.. já se flákám :D
Vůbec nemám náladu něco přidávat, nebo nedej bože něco přednastavovat (jestli si toho někdo ještě nevšimnul, celá činnost tohoto blogu je díky úžasné přednastavovací funkci :D.. Ale o tom třebas někdy jindy :D), a tak jsem se rozhodla, že sem přispěju alespoň písničkou, když už nic jinýho ^^'. Sice mám připravený vykecávací článek (a mám dost témat na rozebírání :D), ale nechce se mi psát.. A bonus! Pracuju na novém dessu... Sice jen v mé hlavě, ale už vím, jak to bude vypadat xD.

Jinak dneska je Den dětí. U nás na škole jsme to "oslavili" jako vždycky turnajem ve volejbale. 4 hodiny tělocviku.. No super. Ale nakonec jsme byli předposlední (což jsem vůbec nečekala), takže úspěch :D.. Pomalu se to zvrtává do vykecávacího článku, všímáte si?..

Tak teda k písničce. Přestože víc poslouchám klučičí k-pop skupiny, na blog přidávám až na pár vyjímek jen písničky skupin dívčích. Proč? Asi proto, že jejich písničky mě moc neberou a proto, když se najde nějaká dobrá písnička, tak jí sem dám... Ale nedávno jsem si to uvědomila, a tak se budu snažit přidávat i klučičí skupiny (což nebude zas tak těžké).

1 Year Station je písnička ze sólového alba G-Dragona, zpěváka ze skupiny Big Bang. Nejprve to byla moje nejméně oblíbená skladba z jeho alba (ani nevím proč), ale poslední dobou jsem si jí naprosto oblíbila.
Tohle video je 'speciálně' z jeho Shine and Light koncertu, který proběhl.. bůh ví kdy :D
Je to koncertová verze, tak je to trochu jiné, ale zdá se mi to i lepší. Kdesi jsem viděla i český překlad té písničky, ale teď ho nemůžu najít, takže nic :D.

G-Dragon - 1 Year Station


Btw: opravila jsem většinu
nefungujících videí ^^