Hetalia: Axis Powers

26. června 2010 v 11:06 | Miwako
Název: ヘタリア Axis Powers
neboli Hetalia Axis Powers
Autor: Hidekazu Himaruya
Žánr: Komedie, Historické
Počet Episod: 52 (1. série + plánuje se druhá)

Představte si, že žijete ve světě, ve kterém státy zastupují jednotlivé osoby (v našem případě velmi hezcí kluci) a jejich vlastnosti jsou typické pro jejich stát.
Nejde vám to? Tak přestaňte s představováním si a podívejte se na Axis Powers Hetalia.
A o čem že to je? Jak jsem řekla na začátku, vystupují v něm státy, které oplývají těmi "nejlepšími" vlastnostmi svých národů (sadistické Rusko, neschopná Itálie, zručné Japonsko, disciplinované Německo a pod.) a vidíme je, jak se chovali v průběhu dějin (hlavně v druhé světové válce).

Jestli ale čekáte, že se naučíte něco nového, tak bych si být vámi nebyla tak jistá. S tímto předpokladem jsem šla do tohoto anime já. Avšak tvrdě jsem narazila. Vzhledem k pozitivním recenzím, které jsem četla tuhle i támhle jsem byla přesvědčena, že tohle anime je must see.
Nebylo. Tedy bylo by, ale pouze v případě, že jste shonen-ai fanynka a chcete si tohle anime zkusit na vlastní kůži. Protože Hetalia je plné fanservisu. Ne, teď nemyslím kalhotky vyčuhující zpod sukní dívčích postav, já mluvím o fanservisu pro dívky (tj. dvojsmyslné hlášky, náznaky, další náznaky, whatewer).
Další problém pro mě je délka episod. A teď si asi říkáte, co mi na tom jako vadí? Je to moc krátké. Vzhledem k tomu, že to trvá pět minut, přičemž je 30 sekundový ED a ještě ke všemu jsou tam některé scény již z minulých episod, tak mi to přijde nadmíru obtěžující každých pět minut poslouchat ten šílený ED ^^'. A je ještě jedna věc, která je ještě víc obtěžující, než poslouchat ending. Když se chci například podívat na nějaký ten díl hetalie, trvá mi víc času ho najít, než trvání celé jedné episody. A to mi přijde uplně zbytečné.

Abych Hetalii nekřivdila, musím říct jednu věc. Hetalie JE vtipná. Postavy nejsou nijak špatné - oblíbíte si je.. všechny... a nebo většinu. I animace se mi líbí. Chibitalie mi přijde taky jako dobrý nápad a ending (nebo jak to nazvat) je fakt divný - ačkoliv Hetalii jednoznačně vystihující :D.

I přes tyhle dobré věci si stále nemůžu pomoc, Hetalie je sice zajímavá, ale moc mě to nechytlo. Je ale pravda, že jsem neviděla moc dílů, takže je možné, že pokud jí dm ještě jednu šanci, je možné, že se můj vztah k Hetalii v průběhu dní nebo měsíců změní ;)
Moje hodnocení: 5/10 (pět bodů z deseti)
PS: Nedávno jsem viděla v knihkupectví Hetalii a trochu jsem s ní zalistovala.. Možná že to není tak špatné.. Asi změním hodnocení z pěti bodů na šest. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice & Kiyoko Alice & Kiyoko | Web | 26. června 2010 v 22:11 | Reagovat

Prej se podle toho dobře učí dějepis a zemák . . . co je na tom pravdy nevím, ještě jsem to neviděla. :D

2 Ayame-chan Ayame-chan | Web | 28. června 2010 v 14:19 | Reagovat

Hetalia.. neni to muj styl ^^' Recenze je pekna...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama