Srpen 2010

Clap-san

30. srpna 2010 v 14:42 | Miwako |  Deviants
Clap-san
Info:
- muž/ Vietnam
- aktuální bydliště: Ho Či Minovo Město
- zájmy: Antika, Nefrit, Knihy, Starý papír
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: Rammstein, Linkin Park, Kamelot, Jesse Cook, Alexander Rybak, Josh Groban, Lim Huyng Joo...


↓↓↓

aiyaitsai

28. srpna 2010 v 14:06 | Miwako |  Deviants
aiyaitsai
Info:
- žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: New York↓↓↓

Franky-p

26. srpna 2010 v 13:42 | Miwako |  Deviants
Franky-p

Info:
- muž/ Thajsko↓↓↓

JerryCai

24. srpna 2010 v 17:17 | Miwako |  Deviants
JerryCai
Info:
- muž/Kanada
- aktuální bydliště: Vancouver BC Kanada
- zájmy: krása, hraní (her), zábavné věci, dobré jídlo
- oblíbený hudbní žánr: pouze dobré rytmy


↓↓↓

HaveConquest

22. srpna 2010 v 16:19 | Miwako |  Deviants
HaveConquest

Info:
- muž/ Spojené Státy


↓↓↓

mou-S

20. srpna 2010 v 18:00 | Miwako |  Deviants
mou-S

Info:
- žena/Kanada
- aktuální bydliště: B.C. Kanada


↓↓↓

Hoří pole, louka, les a... ZÁSUVKA?!

20. srpna 2010 v 14:15 | Miwako |  (Tý)Deník
..
Původně tohle měl být krátký článek o tom, že tu týden nebudu, ale to by se včera nesmělo stát to, co se stalo xD..

Nejprv tedy k těm méně podstatným věcem.. Dnes je neoficiálně poslední den mých prázdnin. Proč? Zítra odjíždím na pár dní do Klatov k tetě, a pak rovnou jedeme k babičce (Netvař se, že se tam netěšíš. Já vim moc dobře, že se tam těšíš stejně, jako já :D.) No jo.. docela se tam těším, ale stejně, pak přijedeme domů a jde se hned do školy.. I když tam možná bude zábava, stejně se mi tam moc nechce :D (teď myslím v Klatovech :D)...

A teď k tomu, co se stalo včera.. Jak už nadpis vypovídá, hořela zásuvka. Víte, ono by to možná byla i legrace, ale já jsem byla sama doma. Stává se totiž pravidlem, že kdykoliv jsem sama doma, tak se něco stane. Rozbije se voda - jsem doma sama. Nejde lednice - jsem sama doma. Vypadne elektrika, když peču - áno, jsem opět sama doma. No a tentokrát hořela zásuvka. Co bude příště? Padat asteroidy?.. Doufám, že ne :D..
A musím vám říct, jak se to stalo.. To jsem takhle šla vyhodit papírek od sušenky, když v tom slyším z obýváku divné praskání a cítím smrad. Podívám se tam a co nevidím. Hoří zásuvka.. V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Co teď?. Jasně odsunout dřevěnou skříňku, co je těsně u zásuvky. Provedeno.. Mezitím se plamen ještě zvětšil. Co teď? Uhasit to? No to ne, je to elektrika, bůh ví, co by se mohlo stát. A v tu chvíli jsem měla v hlavě naprosto prázdno. Rozklepaly se mi nohy... Nevěděla jsem, co mám dělat. Vážně, jestli se vám to nestalo, tak asi nedokážete pochopit tu hrůzu. Sousedi! No jasně! V našem paneláku bydlí hned několik máminých kamarádek. Kontroluji oheň a vzápětí zvoním naproti u sousedů. Nic.. Znovu jdu zkontrolovat oheň. Zdá se mi to, nebo hoří ještě víc? Co teď?.. Hned mě napadá několik možností. Zavolat mámě - ne, raději až to budu mít plně pod kontrolou. Vypnout pojistky.. Ale jak? (Ano, opravdu nevím, jak se vypínají pojistky. To ale není ten největší problém. Já na ně hlavně nedošáhnu). Hasiči - ne, opravdu jsem nebyla nadšená z toho, že bych je musela volat. V tom mě napadá ještě něco. O patro níž bydlí ještě jedni naši kamarádi. Beru župan (přičemž strhávám celý věšák, na kterém byl pověšený). Ani se moc dlouho nerozmýšlím, jestli nechat oheň v prázdném bytě. Popadám klíče a ani nevím jak sbíhám o patro níž. Zuřivě klepu na sousedy.. Nic.. A tím se seznam důvěryhodných sousedů, které bych mohla vpustit do bytu snížil na nulu.. Krásnou kulatou nulu. Rychle se vracím do bytu. Vbíhám znovu do obýváku a strašlivě si oddechnu. Skončilo to. Sice je v pokoji trocha kouře, všude poletují takové černé saze (nebo jak se to jmenuje) a stěna je trochu očouzená. Jdu si do pokoje pro mobil a zjišťuji, že nejde elektrika → asi se vypnuly pojistky samy - důvod proč to přestalo hořet (díky bohu!). Pak konečně volám mámě.
Myslím, že to netrvalo víc jak 5 minut, ale asi to zkrátilo můj život o 5 let :D...
Až později jsem začala přemýšlet, co by se stalo, kdybych si toho nevšimla hned. Určitě by začala hořet skříň... A co kdyby se to stalo v noci?.. Mám ještě pár takových co kdyby teorií a všechny nedopadají moc dobře.. Fakt už nikdy nechci zažít nic podobnýho.. :D

Tak si všichni dávejte pozor na zásuvky a mějte se tu hezky ^^.

MBLAQ - One Better Day

19. srpna 2010 v 14:40 | Miwako |  Asian Music
Od doby, co jsem naposledy slibovala, že začnu přidávat i písničky od klučičích skupin uteklo už dlouho času a já jsem zatím nic takového nepřidala. Proto jsem se rozhodla, že dnes přidám něco, co by vyhovovalo tomuhle slibu (původně jsem plánovala přidat něco do 'normální' hudby ^^)

Abych pravdu řekla, tak nejsem moc velký fanoušek skupiny MBLAQ (i když já nejsem fanoušek téměř nikoho ^^'). Jejich písničky jsou sice docela fajn, ale po více jak dvou dnech poslouchání mě přestanou většinou bavit :D. Tentokrát se to však nestalo. Písnička One Better day mě baví (což, je překvapující, protože většinou takové písničky neposlouchám. Ale já prostě procházím takovým divným obdobím a poslouchám interprety, které bych normálně neposlouchala (např: 2PM, 2AM, SS501 a podobě)) a co víc, mě se líbí i choreografie (no dobře, líbí se mi hlavně ta část, jak vždycky kroutí rukou, když zpívají One Better day - je to totiž jediná část, kterou umím napodobit a nezranit se při tom 8)).
A to je taky důvod, proč sem dám video z živého vystoupení (bohužel nenatočili MV, takže se musíte spokojit s tímhle :D). Je to trochu tišší, jestli se nechcete podívat na vystoupení a jen si písničku poslechnout, tak můžete tady ^^.

MBLAQ - One better day

Kdyby video nefungovalo, tak řekněte..
Nemám ráda, když mi videa u článků nejdou (zase jsem dneska 'opravila' asi 5 videí ^^')

blackrea

18. srpna 2010 v 16:30 | Miwako |  Deviants
blackrea
Info:
- žena/ Polsko
- aktuální bydliště: Elblag
- zájmy: Víc než dost
- oblíbená hudební skupina či hudebník: Vivaldi. Chopin. Rachmaninow. Hans Zimmer. Yoko Kanno. Vlastně to záleží na počasí.
- oblíbený hudení žánr: klasický, alternativní, rock, folk


↓↓↓

Hudební řetězák podruhé

17. srpna 2010 v 18:26 | Miwako |  About Me
Music
~ aneb když se nudím, tak pořádně :D
Víte.. už jsem prostě taková.. Když se nudím, tak ne že bych si našla něco, co by mě zabavilo, já se prostě jen tak bezcílně flákám světem internetu a nic nedělám. A při své cestě jsem našla tenhle hudební řetězák a vzpomněla jsem si, jak jsem ho vyplňovala minule. A napadlo mě, proč si ho nevyplnit znovu? (Jen tak pro zajímavost, tak tenhle řetězák jsem vyplňovala poprvé před devíti měsíci)
Na tomhle řetězáku je hezké, že pokaždé vyjde jinak (odpovídá se přeci písničkami ^^), a tak by to nemělo být zas tak nudné :D.
Používám písničky z mobilu, takže snad se nebudou opakovat s těmi minulými. Nejprv napíšu, od koho ta písnička je, pak jak se jmenuje a pak co si myslím o tom, jako o odpovědi xD..

Pravidla řetězáku: Pustíte si v přehrávači dvacet písniček, které ovšem nebudete dopředu vybírat, by bylo podvádení! Nejlepší je si stáhnout nějaká nová nebo naopak starší alba (u single cd hrozí to, že vám zrovna začne hrát instrumental nebo víckrát stejná písnička) a pustit si je.
Písničky dejte přehrávat náhodně. Po každé co Vám začne hrát nová písnička si jí vyplníte jako odpověď na jednu z otázek (postupujete hezky od 1 až do 20, ne na přeskáčku).

1) Pokud se tě někdo zeptá: "Je tohle dobré?", co odpovíš?
2NE1 - Let's go party » Jo.. tomuhle se říká nenápadně změnit téma xD

2) Jak bys popsala sebe samu?
Biffy Clyro - Mountains » Hory jo?.. Mě teda na tuhle otázku vždycky vyjdou takový blbý odpovědi (a navíc je to moc hezká písnička ^^)

3) Co se ti líbí na mužích/ženách?
Franz Ferdinand - Do you want to » *Právě přečetla překlad písničky* Heheh.. No tak dobře xD

4) Jak se dnes cítíš?
Super Junior M - Super Girl » místo Girl jsem napsala Gril.. to by hned změnilo význam xD.. ale takhle.. no dobře tedy, neprotestuji ^^

5) Jaký je smysl tvého života?
4minute - Hot Issue » No tak to zrovna ne..

6) Jaké máš motto?
f(x) - NU ABO [alikstae remix] » Nová krev? Ať se na to dívám z jakéhokoliv úhlu, tak s touhle odpovědí nemám problém  :)

7) Co si o tobě myslí tvoji přátelé?
The Cloud Room - Hey Now Now » uh.. cože?

8) Co si o tobě myslí tvoji rodiče?
The Offspring - Hit That » no lol xD.. k tomu se raději vyjadřovat nebudu

9) O čem hodně často přemýšlíš?
Skye Sweetnam - Sharada » No ano.. tahle písnička mi hraje v hlavě často

10) Co je to 2 + 2?
Aysel & Arash - Always » no... tak to teda není. Příště raději místo hudebního přehrávače použiju kalkulačku ^^

11) Co si myslíš o svém ex?
Basshunter - Boten Anna » ???

12) Co si myslíš o osobě, kterou máš ráda?
Mae - Awakening » (Strašně hezká písnička ^^).. Ok, fajn

13) Jaký je tvůj životní příběh?
Panic! At the Disco - I write Sins not Tragedies » uhm.. Fajn.. :D

14) Čím chceš být až vyrosteš?
BEAST/ B2ST - Easy » .. Ne opravdu nechci být jednoduchá :D

15) Co si myslíš, když vidíš osobu, kterou máš ráda?
Maroon 5 - This Love » Ach ta láska.. ta je ale prevít xD

16) Co ti budou hrát na pohřbu?
Scooter - Nessaja » A to jsem si minule myslela, že to nemůže být horší.. Může.. xD

17) Jaké máš koníčky?
Panic! At the Disco - Nine in the Afternoon » Jep.. dalo by se to nazvat koníčkem ^^

18) Z čeho máš největší strach?
Stefanie Heinzmann - The Unforgiven » um.. to je dost možné

19) Jaké je tvé největší tajemství?
Imogen Heap - Hide and Seek » ...?

20) Co si myslíš o svých přátelích?
G-Dragon - Butterfly » Motýlci jo? Oni jsou spíš pořádný supi :D

A poslední písnička co mi hrála: Hollywood Undead - Sell your Soul » I to mě asi někdy čeká :D

POKRAČOVAT BUDOU:Ti, co se nudí..

No... tak se zdá, že minule to vyšlo líp, ale s tím nic neudělám :D
A nuda mě nepřešla.. asi si půjdu něco nakreslit ..

Norihiro Tsuru - Last Carnival

16. srpna 2010 v 18:42 | Miwako |  Music
Poslední dobou mám potřebu zahlcovat vás skladbami od různých interpretů, jako jsou například Regina Spektor, Dresden Dolls, Kula Shaker, Sergei Prokofiev, Jamie Cullum, Judy Garland, Frank Sinatra, Michael Bublé, Luis Armstrong a mnoho dalších ale.. já to neudělám! Nebo alespoň ne hned..
Já to sem budu pomalu ale jistě přidávat :D.

Jako první z mé 'zvláštní' sbírky oblíbených skladeb tu je Last Carnival od Norihira Tsuru. O něm nevím nic víc, než že je to japonský houslista a skladatel..
Nevím co dál říct.. snad jen, že tahle skladba mě naplňuje takovým krásným melancholickým pocitem..

Norihiro Tsuru - Last Carnival (z albumu Acoustic Café)
Poslechněte si to až do konce (nekončí to v čase 3:05, ale pokračuje to dál ^^)

Tak co vy na to? :)

lorlandchain

16. srpna 2010 v 16:16 | Miwako |  Deviants
lorlandchain
Info:
- muž/ Čínská lidová republika
- aktuální bydliště: Čcheng-tu Čína
- zájmy: cosplay
- oblíbený hudební žánr: new age


↓↓↓

Not a vampire fan.. And proud of it!

14. srpna 2010 v 12:34 | Miwako |  Na téma..
Upír
Hodně jsem přemýšlela, zda mám na tohle téma něco napsat a nakonec jsem se tedy rozhodla, že jo. Mám hodně myšlenek, které bych chtěla napsat, ale zároveň mám jeden problém.. Nevím jak začít.. Takže omluvte tenhle chabý start ^^. Článek rozdělím do několika odstavců, které společně možná nebudou dávat smysl ale bude to takový malý soubor mých myšlenek na témata spojená s upíry (To.. Nechápu..) Uhm... Já taky ne, ale tak začínáme :D

Upíři a já
Nikdy jsem nebyla fanoušek těchto nadpřirozených bytostí. Já spíš podporovala víly a další podobné bytosti. Jedním dechem ale dodávám, že nejsem ani anti-fanoušek upírů.. A to jakýchkoliv. Můj názor je neutrální, i když to kolikrát tak nevypadá.
A co se týče jejich záliby v krvi...? No proč ne. Mě osobně moje vlastní krev chutná, tak se nedivím tomu, že by mohli existovat bytosti, které by se krví jen živili... Ale prosím: Moje krev je moje krev. Vám upírům není k dispozici :D.

Původní upíři
Myslím, že sem nemusím psát, co jsou upíři (to si konec konců můžete najít kdekoliv). Ale tihle staří nebo chcete-li původní upíři se poznali jednoduše: Spali v rakvích; byli nemilosrdní; měli vyjíždějící zuby na saní krve; žili ve starých děsivých hradech, které byly nejlépe na nějakém děsivém kopci; nechodili na slunce, protože by je spálilo a jejich největším nepřítelem byl dřevěný kůl, stříbro, svěcená voda nebo česnek (nebo Buffy a Van Helsing :D). Takhle jsem si je alespoň představovala. A nesmím samozřejmě zapomenout na pláště a měnění se na netopýry (vážně, tuhle jejich vlastnost jsem si asi oblíbila nejvíc :D). Ideální 'oldskúl' upír podle mě vypadá asi takhle.
No vážně.. Kam se podělo o kouzlo bláznivých starých hnusných maníků, co se měnili na netopýry.. NO KAM?!

Stmívání - Twilight
Jak jistě všichni víme, tak upíři ze stmívání nejsou jen tak ledajací. Jsou studení jako led,; na slunci se blejskaj; nespí; nemají vysunovací zuby; jsou krásní; rychlí jako blesk; maj' nějakou nadpřirozenou schopnost; nemění se na netopýry; jsou nesmrtelní; nebojí se kůlů, stříbra, Buffy ani Van Helsinga; jsou důmyslní, zásadoví a navíc se jim mění barva očí podle toho, jestli mají zrovna dost 'krve v žilách'. Jo.. a vypadají asi takhle. I když jejich filmová podoba je docela diskutabilní.. Každá fanynka Stmívání, která knihu četla přece musí vědět, že Edward Culen není tak ošklivý, jako Robert Pattinson - Paťák zrovna neodpovídá popisům Meyerové (když už zrovna tohle natočili, proč nedali do hl. role někoho alespoň trochu hezkýho? ^^')..
Co se týče Stmívání, tak tenhle odstavec se nebude zabývat jen jeho "upíry". Zaměříme se i na další věci.. Třeba na příběh. Co se toho týče, někde jsem četla, že Stephen King veřejně neuznal dílo Stephenie Meyerové.. A já říkám, proč ne? Abych pravdu řekla, knížky, které se mi líbí čtu většinou dvakrát. Poprvé to přečtu opravdu hodně rychle.. Jakože opravdu rychle (mám-li čas, jsem schopná číst non-stop, dokud to prostě nedočtu :D). A když se mi to líbí, jdu číst znovu. Pomalu a klidně si vychutnávám příběh. Když jsem ale četla podruhé stmívání (no.. spíš se to dělo při těch dalších dílech), tak jsem si myslela něco jako: "WTF? Co to je za blbost? Četla jsem předtím stejnou knížku?".. Jednoduše shrnuto: Epic FAIL! Podle mě udělala autorka jednu z nejhorších chyb. Příběh je vlastně o tom jak jedna malá Marry Sue objevuje svět Garyho Stua a prožívá romanci jako vytrženou z červené knihovny (jestli nevíte, kdo jsou ti dva, strejda Google určitě poradí ^^). A přitom všichni začínající spisovatelé vědí, že není radno mít v knize hodně takových postav. Vlastně není dobré mít jakoukoliv takovou postavu v románu. Ale co.. tenhle román je cílený na jistou skupinu dívek, které všeobecně knihami pohrdají, ale sem tam si přečtou nějaký ten zamilovaný příběh z koňského prostředí (a neříkejte mi, že to není pravda, protože moje spolužačky se tomuhle popisu téměř 100% přibližují)..
A jelikož těchto dívek je asi fakt moc, série se stala populární.. A toho se chytly další a další autorky/autoři, kteří si chtějí rychle namastit kapsy dokud ona upíří mánie nevychladne. A proto vznikají díla jako Upíří deníky, Škola noci, Vampýrská akademie, Upíří polibky a mnoho dalších. Pokud jsou některé z těchto sérií tak uchvacující, tak se všem milovníkům těchto knih omlouvám, protože jsem je nečetla, tak nemohu posoudit. Jedno ale vím a štve mě to snad mnohem víc než to, že ty knížky prostě nečtu. Když procházím knihkupectvím a dojdu ke 'svým' regálům s knížkami, nacházím na místě mé oblíbené literatury tyhle 'braky' (nah.. vlastně ani nevím o čem jsou. Říkám tomu braky jen prot, že jsem naštvaná).. A štve mě to, protože široko daleko, ať se prohrabávám knihkupectvím jak chci, nemůžu najít knihu, která by se mi zamlouvala.. Z toho důvodu podezírám tyto knížky, že mi vlastně ukradly to, co mám ráda. Začaly prostě upíří mánii a všichni ostatní spisovatelé jakoby nebyli. (Já vím, nedává to smysl..)
(Jo a abyste to nepochopili špatně.. Twilight mi nevadí.)

Vampires suck.. (aneb parodie na Upíry)
Tak se jmenuje nový film od tvůrců filmů jako Scary Movie nebo Epic Movie.. No sice nejsem moc fanoušek takových filmů, ale trailer vypadá dobře.. takže proč ne.. (Podle mě není scéna z narozenin Belly vůbec změněná) Um.. nejdou mi vkládat videa, tak se na trailer podívejte tady :D

Upíři mezi námi
Upíři mezi námi nám nesají krev, jak by si někteří možná přáli. Oni nám sají všechno ostatní kromě krve. Sají čas, peníze, energii, dobrou náladu, prostě cokoliv se jim hodí. A kde je najdeme? Kdekoliv. Ve škole, v práci, na úřadech, na ulici, v obchodě..
A osobně si myslím, že tihle upíři, co nelační po krvi jsou mnohdy mnohem horší, než ti krvelační.

Komáři sají krev.. Upíři sají krev... KOMÁR=UPÍR
Myslím, že tuhle teorii není třeba víc rozvíjet. :D

Myslím, že už raději budu končit. Měla jsem toho na srdci víc, než jsem napsala (protože jsem toho polovinu určitě zapomněla). Tak doufám, že ten článek nebyl zas tak strašný (osobně si myslím, že je dobrý.. možná nejlepší, co jsem kdy napsala na téma týdne :D)
Děkuji za pozornost
EDIT 13:42
Ok, už vím, že Upíří deníky byly napsané dřív (jo, byla chyba něco psát, když o tom nic nevím). O jejich existenci jsem se dozvěděla až dávno poté, co jsem objevila Stmívání. A co se týče těch ostatních upírských románů, nemám ani tucha o čem jsou a ani mě to tak nějak nezajímá. Takže.. Co takle se vyjadřovat i k ostatním věcem ...?

I'm so cra-cra-crazy... *Clap Clap Clap mad man*

13. srpna 2010 v 15:04 | Miwako |  (Tý)Deník
:)
Čau čau lidi, dlouho jsme se neviděli!
A dlouho jsem vám taky  nic nenapsala.. No připouštím, že to nebylo zas tak dávno, co jsem něco napsala, ale vzhledem k tomu, že to nikdo nečetl, tak je to jako bych nic nepsala ^^'. Také si docela pohrávám s představou, že bych napsala nějaký článek na téma týdne (Upíři), ale nevím, jestli to má cenu.. No, kdyby to třeba byl někdo z vás ochotný číst, tak se vyjádřete a já možná nakonec něco napíšu :D
Navíc už jsou za námi téměř tři čtvrtiny prázdnin.. Tak jak si je užíváte? Já docela dobře, ale nic akčního. Za týden pojedeme do Klatov, takže se těším ^^. A za 18 dní už jdem zpátky do školy (teda alespoň většina z nás by měla). To nám to ale rychle utíká.

No nic, přejdeme k něčemu veselejšímu. Víte, co je dneska za den? Áno.. Je to pátek 13. (To je teda veselejší téma..) Ale co je hlavní, mají svátek všechny Alenky, takže gratuluji všem ^^..

Co se týče trávení mého prázdninového času, tak jsem se naučila skládat origami.. Ne, že bych si všechno pamatovala, ale díky youtube návodům se mi to všechno daří (jediné, co si pamatuju, jak složit, jsou úplně úžasný hvězdičky štěstí, lilii a lotus :D). Až toho udělám víc, tak to vyfotím a hodím to sem na blog :)

Poslední dobou přemýšlím, že bych začala zase číst mangu Naruta.. (C-O-Ž-E? Si se jako zbláznila, nebo co? A co Gossip Girl, D.Gray Man, Sugo chara, One Piece anime/manga, Gokusen, 1st stop of Coffe prince, Yankee-kun to Megane-chan, Eyeshield 21, Fairy tail, U-kiss Vampire, snad milion filmů a mnoho dalších věcí, na který si teď nevzpomínám?) No.. Připouštím, je to trochu hazard ale.. POČKAT! Kdo sakra si? Už jsem si tě tady párkrát všimla, ale snažila jsem se tě okázale ignorovat. (Jo, toho jsem si všimla. A kdo jsem? Já jsem ty, ty jsi já. *Bwahahaha!*) Oh.. Tak díky, tím se nic nevysvětluje. To už se tě jako nezbavím? (Ne! Teda alespoň si to myslím. A navíc. Řekni mi, kdo by se chtěl zbavit někoho, jako jsem ? Jo a TY se nepočítáš) Tak nic no.. Takže jsi něco jako moje alter-ego? (Yep, přesně tak. Tvoje lepší polovička.) No to bych se hádala.. ale nechme toho hašteření, čtou to tu taky normální lidi.. Já jsem tady ještě před chvílí rozebírala vážnou věc..
  Jak už jsem teda řekla, mám silné nutkání zase začít číst Naruta (zbývá mi přečíst přesně 200 kapitol). Ale jak řekla ta-věc-co-si-říká-já, mám nějaké pochybnosti. Podívám-li se na to z té lepší stránky, tak je Naruto přeložen do čj/sk (nevím, moc informací jsem si o tom nehledala, ale počítám s Konohou.cz), takže bych to měla mít přečtené dost rychle. Navíc se mi zdá, že naruto není zas tak nabušený textem jako jiné mangy, takže se vlastně z poloviny jedná jen o obrázkovou četbu. Z druhé strany se ale nemůžu zbavit pocitu, že bych měla svůj prázdninový drahocenný čas věnovat jiným sériím, které potřebují "zvláštní dohled." Mám třeba pocit, že bych měla číst spíš One Piece mangu (zbývá 135 kapitol). Ne proto, že by mě tenhle příběhový arc nějak extra bavil, ale protože mangafox.com stáhla všechny licenzované mangy a onemanga.com zkončila úplně (!!), tak se obávám, aby nebyl na řadě další zdroj, který jsem si tak pracně vyhledala.. A tak se ptám: Čte někdo z vás Naruto mangu a opravdu to stojí za to? Víte... Jestli je příběh natolik fajn, že má náhlá potřeba to číst nepřichází jen z nějakého podivného rozmaru, ale z mého vnitřního myšlení, které , že bych to měla číst, protože mi to přinese nějaký vnitřní klid.. :D

No.. už jsem vás tu trápila opravdu dlouho a vsadím se, že jste pěkne zmatení, takže radši budu končit :D
Jo a jen tak mimochodem. Mé alter-ego tu s námi nějakou tu dobu bude, protože... prostě proto. Jeho mluva se bude zaznamenávat v závorkách proložených kurzívou (Přesně takhle :D). To jen abyste nebyli zmatení ;)
P.S.: Nadpis je část písničky Clap od Jihokorejské skupiny Teen Top, abyste věděli :)
Čau Čau!

shirotsuki

12. srpna 2010 v 16:46 | Miwako |  Deviants
shirotsuki
Info:
- žena/ Spojené Státy
- zájmy: kreslení, vybarvování, dělání sušenek
- oblíbená hudení skupina či hudebník: our lady peace, různí umělci, které nemůžu jmenovat a tak..


↓↓↓

Sidxartxa

10. srpna 2010 v 16:08 | Miwako |  Deviants
Sidxartxa
Info:
- muž/ Rusko
- aktuální bydliště: Rusko
- zájmy: Jóga,Piáno,Umění,Život,Dharma
- oblíbený hudbní žánr: hudba bezeslov


↓↓↓

ravenskar

8. srpna 2010 v 14:44 | Miwako |  Deviants
ravenskar

Info:
22/ žena/ Austrálie


↓↓↓

Alicechan

6. srpna 2010 v 13:46 | Miwako |  Deviants
Alicechan

Info:
- žena/ Antarktida↓↓↓

You can feel free...

4. srpna 2010 v 15:25 | Miwako |  About Blog
...
Nazdárek!
S novým měsícem přichází i nový dess. Zdá se, že můj grafický blok (který se projevoval nedostatkem tvůrčích schopností) už zmizel a já můžu již znovu dělat designy.
Tenhle se docela podstatně liší od těch ostatních (nemyslím stylem, ten je pořát stejný, ale jednou maličkostí), ale neřeknu vám čím, zkuste na to přijít sami.
Obrázek pochází od demitasse-lover a je trochu jiný, než její klasická tvorba. Tenhle obrázek totiž používá ve svém deníku (um.. prostě to, kam lidi na DA píšou nějaké zprávy).
Původně tu měl být tenhle dess přes prázdniny, ale nakonec jsem nebyla s to jej vytvořit, tak tu bude asi tak do půlky září (moc dlouhou životnost mu nedávám, už mám přichystaný další dess :D).
S jeho vzhledem jsem docela spokojená, ale dal mi docela zabrat. Záhlaví jsem předělávala hned 3x, tak snad už to bude v pořádku. Taky jsem si oddechla, že kombinace modré a šedé není tak strašná - docela jsem se jí obávala. Do menu jsem dala pár Stamps, ale původně tam měly být jen 2, ale teď mi nějak to menu nejde předělat, tak se zatím musím spokojit s tímhle. Osobně zbožňuju tu stampsku, která hlásá I didn't slap you, I Highfived your face xD.. Když jsem jí viděla poprvé, málem mě zabila xD.. ale o tom zase někdy jindy :D

↓náhled↓
Náhled
Tak snad se alespoň trochu líbí ^^

Jsou Otaku perverzní děti se zálibou v krvi a ninjutsu?

3. srpna 2010 v 13:55 | Miwako |  Na téma..
Otaku
~ ani tohle není hate článek. Jsem přece jeden z vás :D
~ můj první článek na tohle téma si můžete přečíst zde
Vím, že správná odpověď je, že nejsou, ale pokusme se teď podívat na anime, jako na jednotlivé příběhy a zjistit, proč nás právě takto vnější vesmír chápe.
V Čechách (potažmo na Slovensku) je anime známo díky Pokémonům, Hentai (porno), Narutovi a násilí. Všichni, co mají rádi anime (od teď je budu souhrně nazývat otaku, i když to není zas tak správné) na vás teď začnou ječet, že to teda rozhodně ne, že anime je mnohem víc, než tyhle čtyři věci, ale mají pravdu?
Podle mě ani ne.
Podíváme-li se totiž pozorně na to, o čem jsou tyto 4 věci, zjistíme, že naše veřejnost možná zná anime dostatečně. Pořát si to nemyslíte? Ok, začnu tedy od Pokémonů.
  1. Pokémoni - ačkoliv jsou vlastně pro děti, jsou plné násilí (i když to jsou většinou všechny pohádky, že, pane Andersene?). Setkáváme se s desetiletým chlapcem, co odchází z domova, aby se stal nejlepším trenérem Pokémonů. "V deseti letech? Jste si opravdu jistí? No tak ok, popojedem.." Cestou potkává lupiče, co nejsou ani chytří, ani silní a proto jim při každém souboji dá pořádně na zadek. "Při každém? Trochu nuda, ne?" A jeho cíl? Pochytat všech 150 pokémonů. Jednoduché..  A děti tohle milují. Je tam akce - v 99,9% případů Ash vyhrává souboje, přátelství - ale žádná romantika, a pokémoni - no řekněte, kdo z vás by nechtěl morče, které mrknutím oka dá elektrický šok? Já teda jo :). 
  2. Hentai - říct, že se hentai promítá ve veškeré anime tvorbě je špatné. Hentai mi spíš příde vytvořené (nejen) pro západní kulturu. Avšak sex jako takový je všeobecně velmi oblíbené téma (amerických i českých) seriálů posledních let, takže není vyloučené, že se objevuje i v anime pro starší (ale spíš jako téma). Hentai je spíš o tom než o nějakém ději, takže takových věcí se určitě najde mnoho.
  3. Naruto - v Čechách/ na Slovensku asi nejznámější exemplář. A já říkám proč ne? Pravda, komu neleze na nervy ten idiotský hlavní hrdina, ať se přihlásí teď, nebo ať mlčí navždy, ale jistá geniálnost tohoto díla se nedá zapřít. Pan Masashi (autor) to vymyslel moc dobře. Manga (podklad tohohle anime) je líbivá a s jednoduchou kresbou. A děj? Veskrze podobný Pokémonům, ale už je tam krev (a plno "nečekaných" zvratů a úmrtí). A to starší děti (především kluci) zbožňují. Je tam akce, která vlastně nevypadá jako hloupé zabíjení, ale jako šlechetný čin, který je náležitě opodstatněný.
    Na jednom blogu se objevila krásná definice příběhů mainstreamových anime a ta zní: boj, boj, boj, zabití vedlejšího záporáka, boj, boj, boj, získání nové síly, zabití záporáka číslo dvě, boj atd. ... parta bišíků pobíhá kolem dokola, mlátí kolem sebe meči bez zjevného důvodu a ještě si myslí, že zachraňuje svět. (zdroj: katsumi-kagakusha.blog.cz). A tahle rovnice platí pro většinu akčních anime (až na pár příběhových detailů).
  4. Násilí - to se objevuje téměř ve všech anime (s vyjímkou dívčích romancí, ale to je snad pochopitelné ne? :D). Od Pokémonů přes Naruta po Elfen Lied. Setkáme se s tím všude. Je to ale stejné jako například v amerických filmech, až na to, že tady to mívá onen šlechetný faktor ("Zabiju tě, protože jsem hlavní hrdina, mám superschopnosti, strašné vzpomínky a jsem fakt cool")
Tákže.. myslím, že takhle to dost ostatních lidí vidí. A je přece jednoduché pochopit, že se jim to nelíbí. No a tihle lidé jednoduše prezentovali svůj názor v článku na téma tohoto týdne. A věrní otaku přišli hned s několika návrhy, co by měli ti, kterým se to nelíbí vidět. Dvě anime v souvislosti s tím lidé vzpomínají hodně. Jsou to Death Note a Elfen Lied (ještě se hodně vzpomíná na Higurashi-něco-a-tak-dál, ale to jsem neviděla, tak nemůžu posoudit). A já říkám cože?! To jste se jako zbláznili? 
Pochopím, že dáváte za příklad Death Note. Anime s hezkou grafikou a skvělým OST. Navíc je to už téměř klasika. Mimoproudové anime, které má uchvacující myšlenku a ponouká vás k filozofickému přemýšlení nad světem a tím, co je správné. Ale.. Abych pravdu řekla, DN mě nikdy natolik neuchvátilo, abych ho dávala za příklad těm, co anime nikdy neviděli. Navíc se tady jedná o mimoproudové anime. Nelíbí se všem a to, že to dáváte za příklad slečně, která má blog o celebritkách (ok možná trochu přeháním) asi není zrovna trefa do černého. Co jí navrhnout něco, co sice není zas tak úplně klasika (nemá třeba tak filozofický příběh) ale má to podstatně blíž k jejímu oblíbenému žánru a určitě by jí to aspoň ponouklo se podívat na pár dílů? O DN si sice ostatní lidé myslí, že to je zajímavé, ale podle toho, co jsem slyšela je to také moc neuchvátilo.
Co nechápu víc je ale Elfen Lied. Tady se v příběhu snoubí bod č. 4 a 2 (ok, hentai to není, ale to normální človek asi nepozná. Co pozná ale bude nahá holka trhající vojákům hlavy). To si jako opravdu myslíte, že se po tomhle traumatickém zážitku bude chtít slečna z růžového blogísku podívat na nějaké anime? No já bych řekla že ne. Všeobecně nechápu, co na Elfen Lied lidi vidí, příběh by se dal shrnout asi takhle: trhání hlav, krev, krev, krev, Nyu, bla, bla, bla, trhání končetin, krev, krev, krev, Nyu, Lucy, Nyu, krev, krev, krev. To se pak nedivme, že nakonec skončí někteří lidé, jako tahle slečna. Ale.. divíte se jí? Já teda ne.

Tak a teď mi tedy řekněte, vážení otaku, co si o nás maj ti lidé myslet?

Děkuji za pozornost M.
(P.S.:Pokud by někomu vadilo, že jsem jeho jméno/přezdívku/odkaz zveřejnila zde, tak ať řekne a já to klidně odstaním)

EDIT 15:34 Jo a abyste věděli, je mi jedno, co si o nás ostatní myslí.. ;)
EDIT 18:13 Celý tenhle článek je spíš zamyšlení nad tím, proč se lidem anime nelíbí. Mně osobně nahota v EL nebo krev zas tak moc nevadí. Možná by se zaměření článku dalo nazvat From Otaku to Otaku (aneb pochopme lidi kolem nás :D)

T.T. Anime - aneb zase si na vás otevřu hubu

2. srpna 2010 v 15:48 | Miwako |  Na téma..
.::.
..... a nebo radši ne? :D
- jo a podotýkám, tohle není hate článek ^^
A je to tady, další oblíbené téma týdne. Za tu chvíli, co už anime stačilo být hlavní týdenní otázkou se objevilo mnoho článků a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jenže.. myslím, že podobně by to vypadalo, kdyby téma bylo Hana Montána (a další Disneyho kámoši). . . A já si říkám, proč ne? Téma týdne je, aby lidé prezentovali svoje názory.
A proto nechápu, že někteří "Otaku" (hej! Víte vůbec, co to znamená, že se tak označujete? Jste si tím opravdu jistí?) dá se říct i nadávají ostatním, že se vůbec snažili jen naznačit, že se jim anime nelíbí. A já se ptám proč? Proč, sakra, máte kecy na ty, kteří nesdílí váš názor? Proč si, sakra, myslíte, že anime je pro každého? Proč někomu vnucujete svůj názor? Na blogu KadetJainy se objevil jistý článek o toleranci. O toleranci, jakou se ohání mnoho z těch, co sledují anime/ čtou mangu. Že tolerují homosexualitu, odlišné názory, kultury, styly a další odlišné všelicos. Ale přitom dost z vás nemá rádo Justina Biebra/Hanu Montánu; když kolem vás na ulici projde divně vypadající osoba, určitě se za ní alespoň podíváte, ne-li si na ní ukážete; nadáváte na cikány; či se snažíte všem říct, že anime je to nejlepší pod sluncem. A tolerance je najednou pryč.
Taky hodně lidem vytýkáme, že si myslí, že anime je pouze Pokémon, Digimon, Naruto a tak podobně. Jenže.. Kdo z vás začínal tak, že se jednoho krásného dne probudil a řekl si "To je ale krásný den, dneska by to šlo...Dneska se poprvé podívám na anime". Já nevim, jak vy, ale já rozhodně ne. A jestli nemáte nějakého super kamaráda, co v anime jede už delší dobu a přivedl vás hned k tomu lepšímu materiálu on ("Hej, tohle je super seriál, zkoukni to!"), tak jste pravděpodobně začínali na Pokémonech nebo na Narutovi. Tak proč peskovat jiné za to, že je to hned "od začátku" nesebralo? A není to snad naše vina, že Naruto je tak slavný, že ho "obyčejní prostí smrtelníci" považují za vrchol tohohle všeho? Asi jo.. A abyste věděli, na Pokémony jsem se koukala ještě nedávno (na Disney Channel) a bavilo mě to (hej, proč jako by nemělo? Ash a jeho banda je dokonalý archetypní charakter, kterých je v anime neskutečně moc).

"Hej! No počkat, něco tady nehraje! Proč píšeš takový kraviny? Nemáš náhodou blog o anime? Nejsi tak trochu kráva? Nemáš být ráda, že o tom všichni píšou?"

Uhm.. Asi jsem se fakt rozvášnila. Původně jsem plánovala psát o tom, co anime znamená pro mě, pro člověka, který s ním žije minimálně pět let. Jenže jsem nakonec zjistila, že toho není zas tak moc. Anime mě v jistých tématech otevřelo světu, v jiných tématech mě utvrdilo (mít vlastní DN by možná nebylo tak špatné *Bwahaha!*), ale také mě jistým způsobem uzavřelo světu ve kterém žiju. Taky nechápete, jak může první a třetí bod společně koexistovat? Já taky ne, ale tak to cítím. Anime je fajn, i když někdy zapomenutelné a plné hloupostí. Také si nemyslím, že by se bez něj svět neobešel, protože ti, kteří ho mají rádi by se pouze upnuli na jinou věc, kterých je na světě dost.
Také si uvědomuji, že anime rozhodně není pro všechny. Teď nemyslím dělení podle věkových hranic, ale dělení podle té duševní. Některý má rád to a jiný zase něco jiného, proto na světě existuje například tolik knižních žánrů. Ale tak jako se mění čas, mění se i lidé. Když jsem začínala s mangou/anime bylo mi tak 10. V tu dobu jsem bez mrknutí oka shlédla Elfen Lied (a hej! rozuměla jsem tomu a to jsem to sledovala s eng titulema) a přečetla úplně v klidu mangu Goth. Teď, o pět let později, bych asi hodně dlouho přemýšlela, jestli se například do těchto dvou zmíněných dílek pustit. A nejspíš bych je nakonec vynechala je to prostě věc vkusu.

Zakončím to malým shrnutím (protože si uvědomuji, že jsou moje myšlenky napsány velmi zmateně a mnohdy to určitě nevyznělo tak, jak jsem si přála) (taky bych to mohla nazvat Fun Facts). 1) Nejsem fanoušek nebo anti-fanoušek Bíbra ani Montány ani jiných kámošů společnosti Disney, dokonce mám pár písniček od nich v mobilu. 2) Nemyslím si, že jsem Otaku, takhle vážně anime ani mangu neberu. 3) Nemyslím si, že KadetJaina není tolerantní člověk - neznám jí. Její článek se mi hodil a jestli bude chtít, tak její jméno vymažu z tohohle článku. 4) Ona potřebná tolerance, kterou se ohání většina "Otaku" mi chybí. Dost věcí toleruju, ale je tu také řada věcí, které mi prostě leží v žaludku. 5) Opravdu nejsem nadšená z Narutardů. Tyhle existence mě zarmucují, ale.. můžeme si za to sami. A navíc Naruto není zas tak špatný ne? Akorát to není střed anime vesmíru. 6) To samé platí o Pokémonech. 7) Jsem asi divná. 8) Anime mě baví, ale rozhodně bych se bez něj obešla a rozhodně si nemyslím, že je to celý můj život. 9) Když mám náladu, sleduji anime 24/7. 10) Bylo to dlouhý.. Já vim.. :D
Prostě a jednoduše, tak jako já nesnáším horory, tak vy zase nesnášíte anime. Ok, nechápu vás, vy nechápete mě, a jsme si kvit.
Děkuji za pozornost.
PS: Pamatujte, jediné, co si v životě (ne)přeju je mír a láska :D
- druhý článek na téma anime si můžete přečíst zde

Adnil

2. srpna 2010 v 13:12 | Miwako |  Deviants
Adnil
Info:
- žena/Estonsko
- aktuální bydliště: můj vlastní malý divný svět
- zájmy: *******všechno zastaralé*******
- oblíbený hudební žánr: rock,folk atd


↓↓↓

Vtipné obrázky?

1. srpna 2010 v 15:15 | Miwako |  Other neanime picts
Sakryš.. v mém pc je ale blbostí.. :D
A nakonec malý testík ;)
Odpovědi pod perexem :)