Konec jedné éry a začátek druhé...

3. září 2010 v 18:52 | Miwako |  (Tý)Deník
.
...aneb vy-víte-co skončilo a vy-víte-co začalo :D
(a při těch příležitostech jsem přišla na několik věci)
Yep, muselo to přijít. I u mě na blogu se objeví srdceryvný článek o tom, jak to úžasné období volnosti skončilo a jak začala ta debilní škola *asi bych si měla zapamatovat, že sarkazmus není v psaných textech poznat..*
Ve zkutečnosti to tak ani neberu. Prázdniny sice jsou fajn, ale s takovýmhle počasím? No, thanks. A co teprv škola... Ne, že bych z ní byla nějak vedle, ale alespoň nějaký vzrušení po téměř dvouměsíční nudě.. A jak jste rychle všichni pochopili, tenhle článek bude o prázdninách a o škole xD.

Poslední (prodloužený) týden prázdnin měl proběhnout takhle: 5 dní v Klatovech, 4 dny u babičky, odjezd domů.
A dopadl asi takhle: 5 dní v Klatovech, kde bylo docela fajn, i když jsem celej pobyt musela hlídat bratrance (uhm.. i když já to vlastně dělám docela ráda.. ale to nikomu neříkejte xD), 1 den u babičky, který jsem celý proležela, protože jsem se probudila s vysokou horečkou.. Ten den večer jsme jeli domů. A pak 5 dní doma s angínou (jo, počty trochu nevychází, ale ono je to trochu složitější). Nejdivnější na tom je, že já mám sice angínu docela často, ale tentokrát mě v krku ani trochu nebolelo a špatně mi bylo jenom jeden den.
No i když mi bylo dobře, stejně jsem musela ležet. Za tu dobu jsem se citově upnula k Primě Cool :D. A když už rodiče usoudili, že jsem dostatečně způsobilá na to, abych byla alespoň hodinu na PC tak jsem celou dobu stahovala seriál Hrdinové (Heroes), abych se měla na co koukat z postele.. Tomu říkám ideální zakončení prázdnin (jep, myslím to ironicky).
Koncem prázdnin jsem zjistila také několik maličkostí o sobě.
1) Nerada mluvím s lidmi. - To jsem sice věděla už dávno, ale prázdniny, ten kouzelný čas, mi ukázaly, jak je to se mnou špatné. Vlastně bych až na pár vyjímek nemusela celé prázdniny promluvit. A ono mluvení se vztahuje i na komentáře. Mnohokrát jsem přečetla u někoho článek, který bych normálně komentovala, ale o prázdninách prostě ne.. Slibuji, že teď už se polepším :D
2) Zvykla jsem si na angličtinu víc, než je nutné. - Víte, mě angličtina vždycky bavila. A s nástupem sledování různých seriálů (a anime a mang) jsem si uvědomila, že jí docela i umím. Jenže záhy jsem začala v angličtině přemýšlet (a následně jsem zjistila, že znám málo slovíček). A teď, když stahuji film nebo třeba seriál, tak se modlím, aby to bylo v aj s českými titulky... :D A nejhorší je, že i když tomu všemu rozumím, tak jsem se ve výslovnosti ani trochu nezlepšila (ve škole budeme mít učitelku na angličtinu z Ameriky.. Chudák ženská, ta se se mnou nedorozumí xD)
3) Začala jsem sbírat Stamp(ky). - Jo, miluju ty malé zbytečnosti xD.. Co nevidět plánuji vytvořit článek s takovýmto obsahem. :D

school..
Přejdeme teď tedy na část o škole. S nástupem září jsem se stala středoškolákem.. A není na tom nic hezkého. Ve středu (1.9.) jsme začínali až v devět hodin a měli jsme jen Slavnostní zahájení. Ve čtvrtek jsme se už sešli ve třídě. 4 hodiny utekly jako voda a já jsem konečně viděla moje nové spolužáky pěkně pohromadě a... Neudělali na mně moc dobrý dojem :D. U některých dívek se docela i divím, že se dostaly na gympl.. Raději už to nebudu víc rozebírat :D. Rozvrh nevypadá zas tak strašně.. Máme 3 odpoledky a jednou od devíti. A v jídelně docela dobře vaří ^^.. Což mi připomíná, že si musim jít odhlásit obědy.. *po patnácti minutách* Uh.. ještě štěstí, že jsem si na to vzpomněla. Ve středu totiž odjíždíme na integrák (výlet, kde bychom se měli se třídou seznámit). Jedeme na Šumavu (kde už sněžilo *brrr*) a má to prý být zážitek na celý život.. Trochu se toho obávám, protože ještě ve středu dobírám poslední antibiotika a po těch nesmí být velká námaha.. I když já se práci vyhnout umím :D.. Dneska jsme se taky neučili, šli jsme do kina na Protektora (což byl docela divnej film.. děj se odehrával kolem roku 1940. Vždycky, když vidím tyhle filmy -jsou natočeny tak málobarevně i když jsou nové- tak mám pocit, že se barvy vymyslely až po druhé světové :D), takže jsme měli "školu" až od jedenácti... Docela se mi tenhle režim líbí, ale no uvidíme co bude dál :D..

Co se týče blogu.. Slibovaný dess nebude (um.. já vím, chvástala jsem se, že už ho mám, ale jaksi nebyl čas). A obvyklá aktivita se taky nechystá (pořát jsem koneckonců nemocná). Posnažím se sem něco dát, ale jak říkám, nic neslibuju :D.

Přestože je článek dost dlouhý, tak mně osobně přijde docela krátký
(myslela jsem, že to bude delší..).
Ale i tak už budu končit  :)
Čau Čau!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 3. září 2010 v 19:16 | Reagovat

"Zážite na celý život?" Jo, to nám říkali taky, když jsem jela na adapťák se svou třídou. Nazvala bych to spíš "táborem smrti". Zážitek to rozhodně byl: pěšky 8 kilometrů s těžkou krosnou na zádech po "mírně zvlněném" (čti sklon 90 stupňů) terénu k chatě, přičemž jsme cestou sbírali listy, které jsme měli poznat, různě dlouhé klacky a nacvičovali pohádku, kterou nám přidělili. Následovaly tři dny fyzického mučení a buzení kvůli nočním bojovkám, díky kterým jsem začali nenávidět učitele, ale trochu jsme se semkli :D I když nám to moc dlouho nevydrželo, no. Se spolužáky si taky moc nerozumím (stejně jako ty nedokážu pochopit, jak se tam někteří z nich dostali - moje škola je docela prestižní, nejlepší chemická škola v republice - aspoň to nám tvrdili :D)
Tak ať se ti na škole daří a nenech se zdeptat, protože to oni umí dokonale :D

2 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 3. září 2010 v 20:19 | Reagovat

Oni si to vždycky užívají, všichni učitelé jsou masochisti/sadisti, jinak by ani to povolání nemohli vykonávat. :D Jinak jsem nemohla z toho, jak po nás všichni chtěli, abychom jim říkali "profesoři", protože to oni technicky nejsou, profesoři jsou na VYSOKÝCH školách, ne na středních. Co si o sobě myslí? :D Je vtipné, jak na tom většina lpí.
Jestli ti můžu poradit, tak s sebou vem co nejmíň. My jsme na adapťák brali zásoby jídla jak do atomového krytu, nesnědli jsme ani polovinu ze zásob a měli jsme jenom zbytečně těžkou krosnu :D

3 Nanette Hirondelle Nanette Hirondelle | 3. září 2010 v 21:50 | Reagovat

Zaujímavé, že práve v deň, kedy som ja mala ísť na intrák (od tohto roku som totižto tiež stredoškoláčka, ale dosť ďaleko od môjho rodného bydliska...) som takisto ochorela xD Jop a s horúčkou som prežila oba dni (my máme 1. ešte akýsi sviatok :D).
Dúfam, že tebe je už lepšie (lebo mne ani nie, musím sa vyliečiť cez víkend).
A pri angline a na výlete držím palce^^

P.S. Tiež sa nie veľmi rada zhováram s ľuďmi... n_n"

4 Ayame Ayame | Web | 4. září 2010 v 9:26 | Reagovat

Já ze skončení prázdnin nejsem ani nějak zničená, ten jeden měsíc (v Červenci jsem byla ve Vietnamu, takže jakž tak tam byla sranda) nudy převalování se na posteli a koukání na nudné pořady, to opravdu jsem nechtěla. S kamarádami ven to už raději vůbec..

Je celkem fajn se zase učit.. Ten vítězoslavný pocit, když získáte vydřenou a zaslouženou jedničku ;) A setkání se spřáteli. (Ve škole máme samé nenormální lidi, ale holky jakž tak ujdou, takže se s nimi kamarádit ještě dá :D)
Tu angínu ti nezávidím :/ S tou angličtinou jsem na tom podobně, my budeme mít taky některé hodiny s učitelem, ale z Británie.. Přece jen ta Britská angličtina a Americká jsou si rozdílné. Tak to jsi měla celkem dobrý začátek, my jsme byli na adpťáku - ve čtvrtek a v pátek.. Vážně mě ty Adaptační kurzy začinají štvát, že jsou tak krátký .__.

5 Yominis Yominis | Web | 4. září 2010 v 20:40 | Reagovat

[2]: Nejhorší je pak, když člověk jde na VŠ a má ve zvyku oslovovat všechny "pane profesore." Dost vyučujících, kteří ten titul nemají, se tam pak docela snadno urazí... Ale podle pravidel češtiny je "profesor" jak akademický titul, tak i "uctivé oslovení středoškolského vyučujícího." A u nás na gymplu to vysloveně vyžadovali.
Jinak všem upřímnou soustrast se začátkem školy, my začínáme až na konci září. Jedna z výhod vysoké :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama