Listopad 2010

Supreme Team - Then Then Then

30. listopadu 2010 v 19:18 | Miwako |  Asian Music
Po dlouhé době jsem se odhodlala věnovat bložínku.. Vůbec teď nemám čas či náladu na blog, ale zdá se mi, že to díky božské funkci přednastavování zas tak moc nepociťujete :). Ale abyste věděli, že na blogu pracuji, mám pro vás novinku. Snažím se udělat nový design.. Vlastně jich mám rozpracovaných hned několik, ale nedělám v tom žádné velké pokroky.. Taky chci napsat něco na téma týdne a obvyklý deníčkový článek. A vzhledem k tomu, že mám o víkendu konečně volno, se zdá, že to všechno udělám. YEY! :D
Zatím ale přidám jen písničku ^^.

Skupina Supreme Team (슈프림팀) je korejské hip-hopové duo. Tvoří ho Simon Dominic a E-sens.
Jejich písničky mám docela líbí (časem jich možná přidám víc).
Then Then Then jsem vybrala, protože není zas tak úplně hip hop (Simon D. v ní prý i zpívá! :D) a protože na ní mám prostě náladu :D. Společně s nimi zpívá v písničce i Young Joon ze skupiny Brown eyed soul.

Supreme Team (슈프림팀) ft. Young Joon - Then Then Then (그땐 그땐 그땐)

Jestli někoho zajímá, jak vypadají Supreme team naživo, můžete se podívat na vystoupení z Music Core. Simon D. je ten s delšími vlasy a E-sens je ten druhý :D
Yo! :D

inu-fma88fan

24. listopadu 2010 v 20:51 | Miwako |  Deviants
inu-fma88fan
Info:
- žena/Kanada
- aktuální bydliště: Toronto gta
- zájmy: kreslení, sledování věcí online, dělání různých propracovaných plánů převzetí světa
- oblíbená hudební skupina: CLAZZIQUAI


↓↓↓

our

22. listopadu 2010 v 12:25 | Miwako |  Deviants
our
Info:
- 21/ Kanada
- aktuální bydliště: Oakville, Ontario, Kanada
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: Andrew Bird, The Decemberists, Regina Spektor, Radiohead, Loney Dear, The Weakerthans, CAKE


↓↓↓

Stamps & Me

20. listopadu 2010 v 16:34 | Miwako |  About Me
Ano ano, jak už nadpis vypovídá, tohle je"stampskový" článek. Miluju ty malé a nesmyslné obrázky.. Jednak z toho důvodu, že jedním malým obrázkem o velikosti 99x55 můžete říct něco, co by vás normálně nenapadlo.. Navíc to člověka vystihuje, můžete si snadno zjistit, co ten je člověk zač, co má rád a tak podobně :D...
Takže teď budu přidávat stampsky, které se stahují k mé osobě.. Bude jich hodně a určitě z toho udělám alespoň dva články *bwahaha!*. Jo a většinou stampky moc nehledám, takže ty, co teď uvidíte, jsem jen náhodně potkala někde na netu (většinou na DA) a líbily se mi (to znamená, že mám ráda i jiné věci, ale prostě jsem nenašla tu pravou stamp ;) ). Rozdělím je do několika oddělení (vážně mě nenapadlo jiné slovo :D). Dnes nás čeká první půlka, ve které se dozvíte, co mám/nemám ráda ^^.

Nejprve ale pár userbarů (čistě protože jsem je právě teď objevila :D)
Dr. Chopper
bakuman fan
firefox
music
one piece
wikipedia
~Stamps
Lovely Complex
Near
Near
Near
Mello
Strawhats
Zoro
Luffy
Ace
Trafalgar Law
Bakuman
Cowboy bebop
Fairy Tail
Fairy Tail - Happy
Pokemon
Dark types
Soul Eater
Monokuro Boo
Gossip Girl
Chuck Bass
Scott Pilgrim vs. the World
Like and Hate twilight
Narnia
Hunger Games
HG - Team Peeta
Gale/fail
Discworld
Simons cat
Simons cat
Gorillaz
Studio Ghibli
Steampunk
Cat love
Chocolate
Tea
I ♥ white
music
Paper stars
Donut
snow
COEXIST
glow
Korean Drama
Spam
Anti Vampire
I hate comic sans
Poznámka: Ano, mám hodně stampek s Nearem.. Nevím proč, i když ho většina lidí nenávidí, kdybych si já musela vybrat ze 4 detektivů z DN (Light, L, Mello, Near), byl by to on (a Mello :D)..
See you ;)

AlexiusSana

18. listopadu 2010 v 18:04 | Miwako |  Deviants
AlexiusSana

Info:
- žena/ Singapur


↓↓↓

Suikka

16. listopadu 2010 v 14:51 | Miwako |  Deviants
Suikka
Info:
- žena/ Finsko
- aktuální bydliště: Honkajoki, Finsko
- zájmy: hudba, anime&manga, kočky, hry, kreslení, horror
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: I've, Rurutia, News, DBSK, ABS
- oblíbený hudební žánr: techno, trance, j-core, j-pop


↓↓↓

Eddie Vedder - Hard Sun (Into the wild OST)

14. listopadu 2010 v 17:58 | Miwako |  Music
Nejdřív jsem přemýšlela, že bych napsala článek na TT. Jenže pak mi došlo, že tohle téma (přátelé) není nic pro mě. Článek by se totiž zvrhl do trapného povídání o mých zkušenostech s "přátelstvím" a vzhledem k tomu, že většina mých bývalých přátel se stala mými nepřáteli, by se to nakonec zvrhlo do fňukání o tom, jak málo mám přátel a ještě by mě to uvrhlo do deprese.
Pak mě napadlo, že bych napsala "deníčkový" článek, ve kterým bych rozebírala moje asociální soužití se světem (něco jako "Všichni jsou už v Mexiku na Akiconu, proč já jsem sakra doma?") a trochu bych si pobrečela. - To se mi taky nechtělo (teda chtělo, ale chybí mi vůle to napsat).
Pak mě napadlo něco jako "Proč já vlastně neberu blog jako deníček?". Na to jsem si i sama odpověděla. Můj život není natolik zajímavý na to, aby někoho zajímal živě natož aby si o něm četl ve svém volném čase.. Tak nic.
Nakonec jsem chtěla přidat teda nějakou písničku, do který bych dala krátkej výkec. Původně to měl být k-pop, ale vzhledem k tomu, že ještě pořád čekám až B2ST vydají MV k Beautiful (a taky proto, že Beautiful je tak nesnesitelně happy písnička), tak jsem se rozhodla dát sem něco "normálního".

Písnička Hard Sun pochází ze soundtracku k filmu Into the Wild (česky Útěk do divočiny). Nazpíval jí Eddie Vedder, což je zpěvák skupiny Pearl Jam.
K písničce jako takové nic nemám. Text je.. uhm.. Ok a melodie se mi moc líbí.
Co ve mě vzbuzuje emoce je ale film, ze kterého pochází. Víte Into the wild je asi jediný film, u kterého mě rozbrečela poslední minuta :D. Jednou ho totiž dávali na Primě Cool a já zapomněla, že ho dávají a když jsem zapnula televizi film už končil. Nechci vám nic nalhávat, ale fakt mě to rozbrečelo..
Cože..? Vy nevíte o čem mluvím? Tak já vám to alespoň trochu popíšu děj. Hlavní hrdina Christopher McCandless dá hned po své promoci všechny své úspory na charitu, sbalí si svých pět švestek a odchází do divočiny. Projde velký kus Ameriky, potká mnoho lidí až se dostane na Aljašku, kde najde "kouzelný autobus" ve kterém žije a dožije. Film byl natočen podle skutečné události popsané v knize Jona Krakauera . . . Jo nezní to nic moc, ale následující písnička společně s videem vám ukážou pravou atmosféru filmu.

Eddie Vedder - Hard Sun

Tenhle víkend byl tak jako tak depresivní..

M.


utenasama

12. listopadu 2010 v 15:38 | Miwako |  Deviants
utenasama
Info:
- 19/žena/ Francie↓↓↓

Co znamená být dospělý?

7. listopadu 2010 v 13:52 | Miwako |  Na téma..
~*~
Nad touhle otázkou přemýšlím už asi rok, tedy zhruba od deváté třídy, kdy nám téměř všechny vyšší autority (učitelé a jim podobní), začali říkat, že jsme už dospělí.. Jenže, co to znamená? Jak se to pozná? Proč chtějí být lidé dospělí? A kdo je vlastně dospělý? Přestože nad tímhle přemýšlím celkem často, ještě jsem nepřišla na správnou odpověď.

Mám pocit, že si všichni přejí být dospělí. Tedy všichni kromě mně.. Vždyť.. co mě v dospělosti čeká? Práce, větší zodpovědnost, budu muset čelit novým druhům problémů a navíc se budu muset osamostatnit. Jediné plus (což je ale vlastně zároveň i mínus) na dospělosti je jistá monotónnost života (myslím to tak, že v práci má každý den podobnou náplň, zatímco teď když jsem ve škole, se musím připravovat každý den na něco jiného..).
Vždycky jsem chtěla zůstat dítětem.. Je to takový luxus, že si nic lepšího neumím představit.. Možná, že jediná věc, která moje vrstevníky na dospělosti přitahuje je legálnost pití alkoholu, kouření a řidičák.. A jestli ne tohle, tak co teda...?

Jak už jsem řekla (nebo spíš naznačila) právě jsem nastoupila do prváku na gymnáziu. To pro mě tak nějak znamená, že odkládám jednu důležitou věc: výběr povolání. Jeden z mnoha důvodů, proč jsem šla právě na gymnázium byl v tom, že je to pro mě něco jako třetí stupeň základní školy (jep, pořád mám takový pocit). Akorát mám jiný cíl než na základce - udělat maturitu a dostat se na vysokou.. Nic víc, nic míň. Protože jediné, co se změnilo, je místo školy, učitelé a spolužáci.
Nejvíc se ale podivuji přístupu některých mých kamarádů. Tak například nedávno jsem byla venku s kámošema a vedli jsme velmi zajímavou konverzaci. Bylo to něco na způsob "Už jsem na střední škole, měl bych si najít stálou partnerku/partnera." Zatímco většina to odsouhlasila, mě se to tak super nezdá.. Nevím, jak to pořádně vysvětlit, ale zdá se mi, že všichni do té dospělosti moc spěchají... Pod pojmem 'stálý partner' si totiž představím svatbu popřípadě rodičovství.. Na co si teda v 16 letech (kdy se všichni chovají pořád stejně šíleně/nerozumně) hledat stálého partnera? (neříkám, že to nejde, pořád to jsou děti, i když si říkají adolescenti..)
---
Jo jen tak pro zajímavost, a co vlastně ta vytoužená dospělost znamená? V psychologii jsme se učili, že mladší dospělost začíná asi v 20-22 roku života (pokud to bereme z hlediska duševního vývoje, nikoliv právního). Je spojená s osamostatňováním (od rodiny i kamarádů), hledáním zaměstnání, manželstvím a zakládáním nové rodiny..

Nevím, jak jinak článek ukončit.. Zdá se mi, žej sem ho napsala do poloviny, ale pak mi nějak došla inspirace. Ale vzhledem k tomu, že jsem věnovala psaní článku nějakou dobu, je mi líto ho mazat. Jsem si jistá, že jednotlivé odstavce mezi sebou nedávají smysl, ale alespoň jde vidět moje zmatenost v tomhle tématu (když už nic jinýho)  ^^' .
Třeba si ho někdy dopíšu.. Časem. Až vyrostu a stanu se dospělou :D :D
Miwako


Never give up! :D

5. listopadu 2010 v 19:15 | Miwako |  (Tý)Deník
..
Guten tag! :D
Dlouho jsem nic nepsala, protože vlastně ani nebylo o čem. Neděje se nic skandálního, nebo tragického, ale přesto chci něco napsat.
Vlastně.. budu psát jak je mi (ne)dobře (a taky pro vás mám jedno malé poučení ^^).

Začněme tedy školou (no.. já tímhle tématem asi i skončím, ale třeba se objeví něco jiného, o čem ještě napíšu). Začíná mě bavit.. Samozřejmě, že jsou předměty, které mi pijou krev už jenom svojí existencí (tělocvik), nebo kde mi naopak pijou krev učitelky (angličtina), a nebo které mi prostě nejdou (francouzština). Ale celkově z tý školy mám takovej lepší pocit, než na začátku. První dva měsíce jsem totiž z celého gymplu byla víc než zoufalá. Měla jsem problémy se tak nějak adaptovat na učení, z chemie jsem nachytala ty nejhorší známky v historii, byla jsem dlouho nemocná a pár dalších "super" věcích... Jenže jsem se nevzdala (což bych obyčejně udělala) a začala se snažit.. A světe div se, povedlo se! Už jsem si zlepšila chemii, zvykla jsem si na to, že se musím doma trochu učit a začalo mě to tak nějak bavit. Takže morální poučení z toho příběhu? - Učit se, učit se, učit se.. A nebo taky: nikdy se nevzdávej :D..
Samozřejmě jsem si vybrala příznivou dobu na psaní tohohle článku, protože celý příští týden máme tak prošpikovaný čtvrtletními testy, že je to fakt chuťovka, takže za týden si tu určitě budu vylévat srdce, jak jsem úplně blbá a jak jsem to všechno zkazila.. :D
Jo a jen tak mimochodem.. Nesnáším francouzštinu! Bože! I kdybych se učila korejštinu, tak se vsadim, že by mi šla líp než tohle.. Óó jak mi chybí němčina T-T..

Co se týče blogu.. Dnešní víkend chci maximálně věnovat nějaké přípravě do školy, ale jsem odhodlaná napsat článek na téma týdne. Po zbytek týdne se tu nic moc asi neobjeví, možná tak něco lehkého na přípravu ;).. Taky bych ráda změnila dess, ale není na to ani čas, ani odhodlání, ani materiál :D
Čao!

Goro79

4. listopadu 2010 v 14:40 | Miwako |  Deviants
goro79
Info:
- muž/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: SF Bay Area


↓↓↓

neko490

2. listopadu 2010 v 13:57 | Miwako |  Deviants
neko490
Info:
- 21/ žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: NJ (New Jersey)
- zájmy: kosmologie, mori girl (lesní dívka), lidové pohádky, studium východní Ásie, ilustrování
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: Frou Frou, Laura Veirs, Joanna Newsom, CocoRosie, Sigur Ros, PoPoyans


↓↓↓