Prosinec 2010

T-ara feat. Supernova - Time to Love (TTL) + TTL Listen

30. prosince 2010 v 19:21 | Miwako |  Asian Music
Lámala jsem si hlavu nad tím, co bych měla napsat do poslední článku starého roku.. Abych pravdu řekla, takové ty novoroční plky se mi sice nechtějí psát, ale jelikož je to již zavedené pravidlo, tak proč ne, ale to si necháme až na první článek nové roku ^^.

A proto jsem se rozhodla, že sem dám písničku. A ne jednu ale hned dvě! :D
Jedná se o spolupráci korejské dívčí skupiny T-ara a klučičí skupiny Supernova. Abych pravdu řekla, tak T-ara se drží na vrcholu mého žebříčku oblíbených skupin. Zřejmě to nemá žádný důvod a je to asi kvůli tomu, že jejich cédéčko jsem si do mobilu dala jen náhodou a časem se mi začalo moc líbit ^^. Pravda je ovšem taková, že o skupině nevím nic. Jsem špatný fanoušek >_< :D. A o skupině Supernova toho vím ještě míň. Každopádně tyhle dvě písničky se povedly a jelikož máme k dispozici i český překlad, tak proč to nevyužít, ne? :DD
Jen tak mimochodem, T-ara je v současnosti sedmi-členná skupina, ale v době vydání písničky jich bylo jen šest. Proto o ní teď budu mluvit jako o šesti-členné skupině, ok? :D

V písničce TTL vystupují čtyři ze šesti členek T-ary a tři ze šesti členů Supernovy.
Písnička je v pořadí třetí single z diskografie T-ary a jejich první hit číslo jedna.
Písnička se mi líbí a má strašně chytlavý refrén :D. A taky se mi líbí ten tanec. Nevím proč, ale přijde mi strašně vtipný :DD

T-ara feat. Supernova - TTL (Time to Love)

Po úspěchu TTL vydali T-ara a Supernova další spolupráci a to pokračování s názvem TTL Listen 2. Vystupuje zde všech dvanáct členů. Melodie i tanec v podstatě stejný, ale písnička je rychlejší a má takový ten.. electronic beat (jak to jen říct česky?:D). Videoklip se mi líbí méně, než předchozí. Barevný koncept je fajn (líbí se mi, jak se tam mění červená a modrá), ale nelíbí se mi jejich oblečení. Nemám ráda tenhle blejskavej šusťák protože vypadají, jako kdyby byli oblečení v pytlech na odpadky.. :D

T-ara feat. Supernova - TTL Listen 2

Soo.. we wish you Merry Christmas.. and Happy new Year~
Miwako

Josei, RENT, Maturita a con..

28. prosince 2010 v 20:38 | Miwako |  (Tý)Deník
..
Usilovně bojuji proti nutkání napsat nějaký článek. Proč ho taky psát? Nemám žádné téma, o kterém bych mohla hovořit a ani nic pamětihodného se mi nestalo, abych o tom dělala záznam. Ale chce se mi psát.. Možná že jde vlastně jen o nějakou komunikaci s vnějším světem anebo.. a nebo nevím.
A proto budu psát co mi leží v hlavě jen tak, bez ladu a skladu. (A proto je také nadpis tak obyčejný..)

Abyste věděli, sleduju teď shoujo/josei anime. Proč? Nevím. Asi mě už omrzely ty bojovky s vypatlanými bishouneny.. Ne.. to asi není ten správný důvod. Výbuchy, rvačky a hezcí kluci nikdy neomrzí. Možná je to tedy tím obdobím. Sice nevím jaké období to je, ale mám takovou divnou náladu a nevím jak ji pojmenovat. No přeskočme fázi vysvětlovací a dostaňme se k jádru věci. Prostě a jednoduše jsem se znovu začala dívat na Paradise Kiss (a taky jsem zkoukla jedno nové anime, ale je poměrně neznámé, takže o něm sem nic psát nebudu protože.. vás na něj navnadím až recenzí :DD). Je až podivné, že ačkoliv je to moje nejoblíbenější anime, viděla jsem ho jen jednou (možná dvakrát). Tak jsem se na něj začala dívat ačkoliv vím, že konec mě zase dojme :D. A tak jsem se vás chtěla zeptat (,protože vím, že jste všichni viděli tolik anime, že to ani nespočítáte), jestli neznáte nějaké další josei/shoujo anime. Nic s naivními hrdinkami (jako Kimi ni Todoke) spíš něco jako Paradise Kiss a Lovely Complex. Hlavně ne Nanu.. Dočetla jsem mangu asi do půlky a řekněme že jsem z ní trochu vedle :'D..

Viděla jsem Rent.
A vážně nechápu, proč jsem se na něj nepodívala dřív. Články u Yominis se už dávno navnadily a proto, když jsem zjistila, že to budou dávat v televizi, ani na chvilku jsem nezaváhala :D. Ani nedokážu popsat jak to na mně zapůsobilo.. Prostě báječné. Některé písničky si přehrávám pořád a pořád a pořád.. :D

Maturita. Nemůžu uvěřit, že nám teď, ani ne půl roku po začátku chození na střední školu řekli, že si už musíme napsat, z čeho budeme maturovat a hlavně na jakou vysokou si brousíme zuby.
První šok jsem zažila již ve škole, když jsem zjistila, že jestli chci jít na filozofickou, tak budu muset maturovat z dějepisu (.. nemám ráda dějepis *facepalm*). Když jsem se vzpamatovala, projela jsem stránky několika vysokých škol, abych se podívala, co vlastně nabízí (haha.. neměla jsem o tom ani sebemenší tušení ^^'). Takže teď si tak nějak píšu seznam oborů, které by se zdály vyhovující. Pak si uděláme 'rodinnou poradu'. Rodičouni proškrtaj seznam, roztrhají papírek, donutí mě napsat si do lejstra, které máme donést do školy, mat-fyz a máme to za sebou ^^'.

Přemýšlím nad tím, že bych jela v létě či v blízké budoucnosti na nějaký ten anime con. Přemýšlím nad tím docela usilovně a dokonce jsem se smířila s tím, že bych tam byla sama (což mi ani nevadí). Problém je v tom, že bych tam musela sama jít. Jakože sama jet vlakem, sama bloudit po městě, sama lovit jídlo v obchodě.. To je to, co mi dělá problém (tedy strach z cesty tam). Ale to ještě nějak vymyslím. Hlavní je, že tam chci jet. A proto se ptám (protože vím, že jste všichni zcestovalí mladí lidé), který con byste doporučili?..

Tak asi budu končit. Ale vážně bych ocenila,
kdybyste se vyjádřili alespoň k prvnímu a poslednímu tématu.. ^^
Yo..!

Hina Ichigo

27. prosince 2010 v 14:18 | Miwako |  Rozen Maiden - Obrázky
Musím se k něčemu přiznat.. Miluju její design ^^ :D

1
↓↓↓

Veselé a šťastné ^^

24. prosince 2010 v 22:11 | Miwako |  (Tý)Deník
...
Hou Hou Hou!
...
Tak je to za námi. Teda.. ne tak úplně, ještě asi tak dvě hodiny a nejoblíbenější den všech dětí je za námi. Všechen stres opadl, jakmile jsme rozbalili dárky, vyndali kosti z krku a vrátili se z nemocnice.. Teď se můžeme s radostí všichni přežrat :DD.

Původně jsem vám ale chtěla popřát šťastné a veselé svátky. Předpokládám, že Ježíšek vás už všechny navštívil, tak nebudu psát, aby byl bohatý ;).
Já jsem letos dostala jako obvykle hodně dárků (a většina z nich byla "měkké dárky". A ne, mě měkké dárky nevadí, vlastně je mám kolikrát raději než ty "normální"), tak doufám, že i vám Ježich naježil :DD
Tak to je všechno ^^..
Blogu se asi už do konce roku moc věnovat nebudu.. Teda alespoň ne tak, abyste viděli výsledky mé práce, ale pamatujte.. I'll be back!

Mariyumi

22. prosince 2010 v 16:55 | Miwako |  Deviants
Mariyumi
Info:
- žena/ Rusko
- aktuální bydliště: Rusko
- zájmy: CLARK a hudba,kreslení,kočky,retro,zastaralé věci,čokoláda,krásná místa


↓↓↓

Coldplay - Christmas lights

20. prosince 2010 v 18:43 | Miwako |  Music
Pamatujete si, jak jsem v minulém vykecávacím článku tvrdila, že chci změnu..? No.. tak v nejbližší době nic neočekávejte.. Aby to tedy nevyznělo, jako že nic nedělám pro tu "změnu", tak vězte, že sháním materiály k recenzím potřebné :D (sleduju dorama a anime..). Ale kdo ví, třeba se z toho něco vyloupne :D
Každopádně si chci udělat o Vánocích pohodičku, tak se vůbec nebudu blogem stresovat ^^ (přesto se mu budu věnovat - celé vánoční svátky jsem doma).

Ale zpět k tématu. Opět na mě dolehla vánoční nálada (teda, tu už mám víceméně od konce listopadu, ale teď je to ta pravá nefalšovaná :D). Ozdobili jsme stromeček, upekli cukroví, sáňkovali jsme a doma hrajou koledy. A když jsme u těch vánoční písní, rozhodla jsem se, že sem zase nějakou dám.
Minulý rok to byla Marriah Carey a Rudolf, the red-nosed reindeer, předminulý rok to byl pokus o Těšíme se na Ježíška. Letos jsem se rozhodla pro něco aktuálního. Proto jsem vybrala Christmas Lights. Písnička se mi líbí. Pěkně zní, je chytlavá, videoklip je ok a tak dále.. (nemám náladu to dál rozebírat, takže to tady nenápadně ukončíme ^^')

Coldplay - Christmas Lights

Oh Christmas lights, keep shining on.
^^

kampfkohlrabi

20. prosince 2010 v 14:09 | Miwako |  Deviants
kampfkohlrabi

Info:
- žena/ Německo


↓↓↓

To-fu

18. prosince 2010 v 16:37 | Miwako |  Deviants
To-fu
Info:
- Čínská Lidová Republika


↓↓↓

Ecthelian

16. prosince 2010 v 15:47 | Miwako |  Deviants
ecthelian
Info:
- žena/ Spojené Státy
- aktuální bydliště: Jižní Karolína, USA - Bangkok, Thajsko
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: Lifehouse, Savage Garden
- oblíbený hudební žánr: Orchestry (neuvěřitelné...)


↓↓↓

nami86

14. prosince 2010 v 16:47 | Miwako |  Deviants
nami86
Info:
- žena/ Francie
- aktuální bydliště: Francie, Biarritz
- oblíbená hudební skupina nebo hudebník: bob dylan, coldplay, beatles, franz ferdinand a BEETHOWEN
- oblíbený huební žánr: pop, rock, kasika


↓↓↓

Dostihla mě minulost..

12. prosince 2010 v 14:03 | Miwako |  (Tý)Deník
Je to pár dní, co jsem naposledy psala do (Tý)deníčku, ale mám zase náladu něco napsat tak proto..
Jde hned od několik témat, které spolu nesouvisí, a kdybych měla nějaké pravidelné návštěvníky, tak bych to klidně alespoň do dvou článků rozepsala, ale nemá to cenu. Proto začnu psát článek, který je zbytečně dlouhý, a který žádný náhodný kolemjdoucí asi číst nebude.. ale budiž.

O blogu
..
Víte.. nedávno jsem přemýšlela o blogu. Nikdy jsem nemyslela, že budu mít nějaké pravidelné čtenáře, a proto mi celé ty dva roky stačilo to málo, co jsem měla. Ale začínám zjišťovat, že mi to asi nestačí.. Proto jsem se rozhodla, že si najdu nové internetové kamarády.. :D .. Ono je lehké se rozhodnout, ale těžké to učinit. Těmi kamarády to myslím tak, že objevím nové blogy, které by se mi zamlouvaly a budu tam chodit pravidelně ^^ (nevím, jestli to pomůže, ale.. snaha se cení, ňu?)
Také jsem přemýšlela nad samotným zaměřením. Chtěla bych, aby se blog stal více osobnějším. Ne, nehodlám si tady vylévat srdíčko víc, než obyčejně, ale chtěla bych sem dávat věci jako "recenze" na knížky a filmy.. Prostě věci, co mám ráda. Problém je v tom, že neumím recenzovat a jsem strašně líná (ta lenost je ten větší problém) A pokud to nepřekonám, tak bych chtěla alespoň psát shrnutí knihy, popř. si dělat čtenářský deník povinné četby :D.. Prostě se mi zdá, že v současné době je blog moc povrchní na to, aby někoho zaujal dlouhodobě..
A nakonec - chtěla bych, aby se blog vrátil více ke svým kořenům - aby byl více o anime a manze.. Ne, neplánuji přidávat nějaké odkazy na online sledování, nebo stahování mangy, chtěla bych ale psát recenze. Sice toho moc nenakoukám, ale v tom je právě to: chtěla bych si sem udělat záznamy o tom, co jsem viděla/ zkusila.. A když to anime nedokoukám, tak bych alespoň chtěla udělat něco jako "první dojmy". Tuhle rubriku jsem viděla na více místech a zdá se mi to zajímavé - většinou to je jen recenze několika prvních dílů a jak se to tomu člověku líbilo. Zároveň bych chtěla začít psát něco o d(o)ramech (jak se to proboha píše? :D). Myslím, že jsem toho viděla dost, abych mohla o něčem napsat.. No uvidíme.. Myslím, že tohle bude moje předsevzetí do nového roku ^^

Nostalgická Melancholie
..
Někdy, když se mám špatně/nijak, začnu si vzpomínat na staré dobré časy kdy jsem se měla dobře a život byl jednodušší. Poslední dobou, si ale vzpomínám na lidi, které mi chybí a které už v životě neuvidím. A strašně mě to dojímá... Nechápete? Dám vám příklad. Kdysi dávno jsem měla spolužačku. Byla to vietnamka a říkali jsme jí Hanka. Bavily jsme se spolu asi dva roky. Pak odjela do Vietnamu. Napořád... Nevím, proč mi chybí. Normálně mi bývalí kamarádi nechybí. Možná je to tím, že mám jistotu, že už jí nikdy neuvidím... Vlastně by mě zajímalo, jak se teď má. Jak jí to jde ve škole? Jak vypadá? Pořád jí baví to, co jí bavilo kdysi dávno? Vzpomněla si na mě ještě někdy? Asi ne..
Možná že na ní vzpomínám, protože mi dala před odjezdem plyšáka, který má stále své výsadní postavení mezi desítkami mých plyšáků. A nebo protože mám pořád vystavenou krabičku s gumami (na gumování), které mi jednou dovezla z Vietnamu. Jsou malé, barevné, hezky voní a jsou strašně kjůt...
A nejhorší je, že si nepamatuju její jméno.. Teda, vím, její české jméno, ale na vietnamské si prostě nevzpomínám (abyste věděli, pamatuju si jména všech svých vietnamských kamarádů.)... Někdy si říkám, jaké by to bylo, kdyby v té době byl už Facebook a my bychom zůstaly ve spojení.. *fňuk*

Školní stěžování
A to bych nebyla já, kdybych si v nějakým článku nepostěžovala na školu.. Stav písemkové pohotovosti stále trvá a zdá se, že to nepřestane.. Jestli to tak bude do maturity, tak se asi pojdu pověsit někam na strom... :D
Taky jsem se přistihla ve velmi zvláštním stavu mysli.. O čem mluvím? Baví. Mě. Škola. Ano, čtete správně. Prostě.. mě to baví. Baví mě dozvídat se nové věci a tak. Sice mě neustálé písemky postupně zabíjejí, ale to ostatní.. Je fajn.. Ale nesnažim se to ve škole říct, už takhle si myslí, že jsem šprt, ještě říct, že mě baví škola a klesnu na společenském žebříčku na tu nejnižší příčku..
A proto se ptám: Baví vás škola? Nemyslím, tím přestávky, nebo kamarády, ale samotný akt zjišťování nových věcí a poznatků. A nemusí to být všechno (mě osobně nebaví biologie a dějepis..). Jo a jen tak mezi řečí: Zlepšila jsem se ve francouzštině, YEY! .. Jestli nevíte, co tím myslím, tak do nedávna jsem s tím docela bojovala, ale už mi to začíná jít ^^.

Jo a plánuju předělat své oblíbené stránky. Jestli se tam chce někdo objevit, stačí říct :D
Yo!

PS: Začala jsem sledovat Boys Before Flowers.. Jen tak ze zvědavosti :).. Je to skvělý :D

EDIT 14:09
Oh Džízs!.. Je to nějak dlouhý.. o_O

Be yourself

11. prosince 2010 v 12:33 | Miwako |  About Blog
Be yourself
Zdravím všechny přítomné i nepřítomné!
Jak jste si mohli povšimnout, objevil se tu nový dess. Abych pravdu řekla, tak předchozí černý dess s neko girl mě přestal bavit mnohem dřív, ale pořád jsem vyčkávala, jestli náhodou nenarazím na nějaký zimní obrázek, který mi vyrazí dech.. A nenarazila jsem.. zato mám ale několik obrázků na podzim.. Ale stejně předpokládám, že se blog za a) podzimu nedožije nebo za b) na to zapomenu..

Eh.. tak nějak jsem odbočila od tématu. Obrázek pochází od theumbrella - mého oblíbeného autora na DA. Oproti tomu minulému nemá žádné "vymoženosti". Je obyčejný...
Popravdě jsem o něm měla jisté pochybnosti, ale podle toho, co jste říkali v předchozím článku, se dess evidentně líbí, tak to nechám být ^^.
Taky jsem měla trochu problém vybrat barvu písma. Nakonec jsem vymyslela tohle. Ale kdyby měl někdo problém to přečíst, tak stačí říct a já to změním ^^.

↓Náhled↓
Náhled
See you..

Adelaida

10. prosince 2010 v 16:22 | Miwako |  Deviants
Adelaida
Info:
- žena/ Polsko
- oblíbený umělec: Gustav Klimt, Edgar Degas, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Vladislav Erko
- hudební přehrávač: iPod srajpod


↓↓↓

Girls with instruments

6. prosince 2010 v 16:14 | Miwako |  Anime Pictures
1
↓↓↓

Sněhová džungle, soukmenovec a tak..

4. prosince 2010 v 15:15 | Miwako |  (Tý)Deník
Let it Snow
Ahoj, Ahoj, Ahoj!
Už je to nějaký pátek, co jsem sem naposledy psala čistě deníčkový článek.. Je mi jasné, že to nikdo nečte, ale stejně ho (jako vždycky) napíšu.

Za 20 dní je JEŽÍŠEK! YEY! ... No.. už na mě leze vánoční nálada :D. Začínáme péct cukroví *ňom ňom*, zítra je Milukáš, 'kupuju' dárky a tak podobně. Určitě tomu pomáhá i sníh, kterého je všude kolem hodně.
Víte, já mám ráda sníh. Dokonce jsem už i ve fázi, kdy mě v něm baví chodit (jen kdyby nebyla taková zima T-T), ale nevím jak u vás, ale tady v Chebu je to hotová tragédie. Technické služby se tváří, jako by je každý den překvapoval sníh a cesta, která mi do školy normálně trvala tak 15 - 20 minut dnes trvá tak 30 minut.. A je to strašně namáhavé jít půlmetrovou závějí sněhu. Skoro jako jít Sněhovou džunglí.. :D. A ve škole je zima.. Není to jen ledajaká zima, ale zima zimoucí, to se ani nedá popsat :D, ale už si začínám zvykat.
Taky si začínám zvykat na neustálé psaní písemek.. Jéžiš! Jsem čekala, že po čtvrtletí to skončí a zase to bude docela normální, ale ono ne.. každým týdnem je to horší a horší. Už aby byly prázdniny ^^ .
Víte, čim dýl chodim na gympl, tim víc si říkám, že jsem si vybrala dobře. Teď nemyslím jen školu, jako takovou, ale i spolužáky. Konečně jsem našla kamarádku po které jsem celej život toužila :). Nevím, jak to pořádně popsat, ale je to taková spřízněná duše.. Pořád jí víceméně poznávám, ale s každým poznáním si říkám, že to je lepší a lepší.. Tak třeba ve čtvrtek jsem jí donutila jít se mnou do knihkupectví. Když jsem si vybrala knížku a koukla se, jaké nové mangy, zavedli jsme řeč na způsob "Jé, to sou ty japonský komixy. Čteš je?".. Byl to takový druh rozhovoru, při které jsme se obě tvářili, jako že o tom něco málo víme. Nakonec z ní vypadlo, že doma nějaký má a jestli je nechci půjčit. Takže teď mám doma 3 knihy Upířích polibků a 1 knihu Každá jsme jiná.

Začala jsem "přispívat" na svůj DA účet. Ne, že by to byly nějaké super obrázky, ale neuvěřitelně mě to baví ^^. Takže kdyby se náhodou někdo chtěl podívat máte šanci :). (kdyby vám nešel odkaz, tak moje jméno je E5va) (Feel free to fave ^^)

Jestli chcete vědět něco o blogových záležitostech, tak plánuji udělat rubriku "Na téma.." kde budou, jak už název vypovídá, články na téma týdne. Už mám článků na TT asi osm a to si podle mě zaslouží svou vlastní rubriku ^^. Taky předpokládám, že bude co nevidět nový dess - tentokrát ale nebude mít žádnou vánoční/zimní tématiku, nemám na to moc náladu.. leda, že bych našla nějaký super inspirující obrázek :D. Budu se taky snažit přednastavit nějaké články...

Ještě mám jeden problém, týkající se blogu. On to vlastně není problém, jen nevím jak se k tomu mám vlastně postavit. Víte, vždycky jsem čekala, že až se týdenní návštěvnost přehoupne přes 100, budu mít alespoň několik pravidelných čtenářů, nebo alespoň se objeví nějací náhodní kolemjdoucí, co sem tam okomentují. Jenže se zvětšující se návštěvností klesá počet komentářů a.. no přinejmenším mě to štve. Zajímalo by mě, v čem je problém.. Ve mě? V blogu? V ostatních..? Nevím.
S pozdravem M i ...

Nejoblíbenější? .. Tak která? (Harry Potter, Hunger Games a CHERUB)

1. prosince 2010 v 19:03 | Miwako |  Na téma..
So many books, so little time
Téma moje oblíbená kniha je pro mně jako stvořené. Vyloženě mě baví pročítání článků těch ostatních, jenže jakmile chci napsat článek o své oblíbené knize, nastává problém.. .. Já žádnou nemám?! Víte, je to docela šokující, vzhledem k tomu, že čtu knihy hodně a ráda. Tak jak to, že nevím, jak odpovědět?

Ne, jistě že mám oblíbené knihy, jenže způsob, jakým je já rozděluji se jaksi míjí se způsoby dělení těch ostatních. Já knížky dělím do dvou "sloupečků": 1) líbí se mi - přečtu víckrát a 2) ok, ale příště už raději nečtu. Určitě se na první či druhé hromádce jednou za čas objeví knížky, které tam nepatří, ale obliba knížek se u mně většinou mění se změnou názorů či věku. Jestli vám to není jasné, ukáži vám to na příkladě. Sérii Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsem po přečtení hodnotila jako "fakt jako líbí :D" to bylo asi v 3-4 třídě, postupem času se to ale změnilo v něco jako "Omg, knížky pro děti" (asi tak 6.-7. třída) a nyní hodnotím sérii jako "Fajn nostalgická četba.." (jsem v prváku). Je sice pravda, že teď už Narnii nečtu celou, ale někdy, když si vzpomenu, si přečtu alespoň nějaké části, které se mi líbily a důvod? Možná je to právě ta nostalgie, nebo jen proto, že je to tak krásně jednoduché..

hp2
Kdyby jste se mě ale zeptali před několika roky, co je moje oblíbená knížka, jednoznačně bych odpověděla Harry Potter. Nevím proč zrovna Harry, ale zdá se mi, že jsem to říkala jen z povinnosti. Jakože Harry Potter byl "můj první" (:D), tak se k němu tak chovejme. Jenže postupem času se z Harryho příkoří v Bradavickém hradu (a následně i mimo něj) stalo něco jako nutné zlo. Proč? Je to možná tím, že čeho je moc, toho je příliš a také tím, že Harry, já, i paní Rowlingová jsme celou dobu stárli. Z Harryho se stal ufňukaný budižkničemu, který nedokáže nic bez pomoci přátel, ze mě se stal rádoby inteligent se svými vlastními názory a z Joanne se stala dojička krav, která tu svou vlastní krávu dojila do posledního centíku velmi dobře a zatraceně dlouho. . . A teď mě ale nepochopte špatně, jsem fanoušek HP, viděla jsem všechny (dostupné) filmy, četla všechny knížky a až vyjde poslední film, plánuji si koupit sérii všech filmů na DVD ^^, ale stejně mi nepřijde, že by to byla má nejoblíbenější kniha. Ale konec o Harrym, zdá se mi, že poslední dobou o něm mluvím víc, než by se mi zdálo za vhodné.

Hunger Games
Pokud se tak nad tím zamyslím, kniha, která se mi teď hodně líbí, je Hunger Games: Aréna Smrti od Suzanne Collinsové. Jednak proto, že mám ráda syrovou akci bez nějakého vznešeného cíle. Prostě zabij nebo budeš zabit. Nic víc nic míň. Já vím, zní to přinejmenším hrozně, ale jde o to, že hlášky jako "Save cheerlader, save the world - and do as much quests as you can" (Hrdinové), nebo "Zabij Ty-víš-koho, zachráníš svět." (Harry Potter) a nebo jakékoliv "Zabij někoho, tvař se jako chudáček, pomož každýmu a zachráníš svět." mě prostě nudí. Jéžiš.. jediný, co po vás přece žádám je Akce, Akce, Akce! :D.. A to mi (víceméně) nabídly právě Hladové Hry. I když trochu se obávám dalšího dílu, protože děj má revoluční ambice (myslím, že v příběhu se pomalu ale jistě začíná zvedat vlna odporu vůči vládě onoho státu).. No snad bude mít mou vytouženou akci, akci, akci a bude vše v pořádku.

cherub

Jako poslední chci vyzdvihnout spisovatele Roberta Muchamore(a). Napsal sérii CHERUB. Hlavní hrdinové jsou špióni-děti, kteří se vydávají na více či méně nebezpečné mise.
Ve skutečnosti moc nejsem fanoušek detektivek a podobných věcí, ale CHERUB mě velmi baví (a má akci, akci, a.. dál už to víte :]). Co se mi na tom líbí je, že to zní opravdu skutečně. Existuje se v normálním světě, pracuje se s normálními věcmi, hrdinové nejsou žádní namakaní borci, ale docela obyčejní puberťáci (až na to špiónování). Až na tu "malou" drobnost, že jsou špioni to zní docela opravdově a autor to napsal velmi dobře, takže se člověk dobře orientuje a dá se vše dobře představovat.
Děkuji za pozornost