Jak jsem udělala něco navíc

26. února 2011 v 20:09 | Miwako |  (Tý)Deník

Dobrý večer (popř. jinou část dne) přeji vám všem ^^.
Tento týden byl za dlouhou dobu jediný, který v mém nudném životě přinesl alespoň nějaké to vzrůšo. Přestanu to tedy zbytečně prodlužovat a dostanu se k věci.

Nevím, jestli jsem o tom už někdy psala, ale naše třída nevyniká v chemii. Abych pravdu řekla, jsme velice politováníhodní a většině z nás dělá problém už jen názvosloví (i když možná není problém v nás. Učitel nám dává na každý příklad asi tak 5 sekund, což není moc času, takže i když plně rozumíte systému, jste bez šance, když to nestíháte). Profesor to 'pochopil' a teď, když jsme se dostali do dalšího problémového bodu chemie (redoxní reakce), byl tak milý a řekl nám cvičení z učebnice, které jsme se měli naučit vypočítat a že z toho budeme psát písemku.
No budiž. Chtěla jsem se to učit. Nešlo mi to. Nakonec jsem se s vypětím všech svých sil vše naučila vyřešit až do posledního příkladu, ale obětovala jsem tomu mnoho času. Nadešel den testu a zadání bylo jednoduché: vyberte si 5 příkladů a vypočítejte je. No dobře, to je v pohodě. Začala jsem s prvním příkladem, ale nešel mi vypočítat (no vážně :(). Zvyklá z ostatních testů, kdy jsme měli jen asi dvě minuty na vyřešení několika příkladů jsem se rychle vrhla na další. Nakonec jsem vypočítala pět příkladů a protože jsem dostali naprosto směšných 25 minut na vyřešení, zkusila se vrátit k tomu prvnímu. I on se mi nakonec nějak povedl. Čas vypršel, test jsem odevzdala.
O týden později jsme dostali známky. No a hádejte, co jsem dostala? No ano, za 5. Proč? No protože jsem místo pěti příkladů udělala příkladů 6. WTF?! Holy sh*t! Co to je za zvrácenou logiku? Ani to neopravil, jen viděl, že mám 6 příkladů. (A při zadávání neřekl, že musíme udělat právě 5 příkladů (výroková logika :D)). Nehledě na to, že jsem to měla všechno dobře. Fakt. Mě. To. Rozbrečelo. Naštvalo. Tolik času, práce a úsilí mě to stálo, a pak tohle? Největší sranda na tom je, že ten idiot nám v jednom kuse nadává že: "Nikdy neuděláme nic navíc.".. Don't worry mr. Idiot teacher, I'll never try it again! . Takže počítaje minulým týdnem slibuji, že už nikdy neudělám nic navíc. Ani čárku. (Chemii stejně na nic nepotřebuju. Moje budoucí povolání s chemií nebude mít společného nic! Za všechno stejně může jen můj blbej perfekcionismus (ve všem chci být nejlepší ^^')). Ale nechám to být. Přece si nebudu dělat zle. Bůh ví, jak dlouho toho blba ještě budeme mít.

No.. přejděme k veselejšímu tématu. Včera jsem byla na maturitním plese. Byla jsem tam jako poskok hosteska. Společně s kamarádkou jsme prodávaly lístky na tombolu. Dostaly jsme 1800 lístků. OSMNÁCTSET!. Ne, neprodaly jsme to všechno (možná, kdybychom byly jediné, kdo to prodával, ale bylo nás víc.).
No a co říct k tomu plesu. Popravdě, byl to můj první ples. Podle toho, jak jsou z plesů všichni úplně vedle, jsem si myslela, že to bude lepší. No nic. Třetinu času jsme se nudily, třetinu jsme prodávaly lístky a třetinu času jsme se smály ještě se dvěma kamarády opilému spolužákovi (<- zážitek večera? :D).
A co se týče připravování.. Můj ty bože :D... Hodinu jsem si dělala vlasy (což by nebylo tak špatné, kdybych neměla udělaný jen jednoduchý drdol ^^'). Ale slušelo mi to. Bohužel jsem se nevyfotila, takže mi to budete muset věřit :DD..

Vsadím se, že jste si všichni všimli další aktualizace blog.cz. Mně osobně to vyhovuje (konečně jsem se zbavila kilometr dlouhého archivu, *Yahooo!*). Trochu mě uvádí do rozpací nový editor článku, ale do panelu úpravy textu se dostalo vedle kurzívy i přeškrtnutí textu, takže bye bye HTML, už do tebe nemusím pokaždé lozit ^^. Další volby v panelu tabulek jsou na můj vkus až moc Wordovské / Officovké, ale jak je libo :). Jediné co mě zlobí je dělání odstavců, ale není to nic, co by se časem nespravilo. (A jsem trochu zmatená z vkládání obrázků ^^').
Co mě víc zaskočilo je nevole blogerů k těmto změnám. Podle mně se tahle úprava řadí mezi vydařenější a dělat scény jen proto, že něco funguje jinak než má je blbost. (Navíc je blog.cz zdarma, tak proč vyšilovat? Když nejde facebook tak taky děláte scény a vyhrožujete, že přejdete na jinou službu? Já teda ne.). Fakt mě rozesmáli ti, co začali psát petice :DD

Tak já už snad budu končit
(a doufám, že odstavce budou po zveřejnění článku vypadat stejně)
A jen tak mimochodem: došlo vám, jak je ten avatar dokonalý? :D
Ciao~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | Web | 27. února 2011 v 10:28 | Reagovat

A tos to opravdu neobhájila? To bych se s ním klidně i hádala. Pokud jsi to měla dobře, mělo by být úplně jedno, pokud jsi udělala něco navíc. Idiot. :-(
Jinak změna na blog.cz mě trochu zaskočila, ale myslím, že si zvyknu. Vkládání obrázku je trošku rozpačité, ale jinak ok. Celkově mi teď přijde psaní článků přehlednější. A o fcb mi nemluv. Jediný důvod, proč tam ještě zůstávám je škola. A i tak tam pro jistotu nemám žádné fotky ani údaje...
PS: Děkuju za gratulace :-)

2 Ayumu Ayumu | 15. března 2011 v 20:39 | Reagovat

tak chémia ti teda spravila radosť..
a konečne niekto, komu sa tie zmeny páčia! ale petícia? hahaha :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama