Playful Kiss

22. února 2011 v 18:43 | Miwako |  D(o)rama
Název: 장난스런 키스 / Jangnanseureon Kiss
známé také jako Playful Kiss nebo Naughty Kiss
Epizod: 16 (o délce 63 minut) + 7 youtube speciálů (cca 10 minut)
Natočeno: Korea, 2010
Žánr: Romantická komedie, školní
Hrají: Kim Hyun Joong jako Baek Seun Jo
Jung So Min jako Oh Ha Ni
Lee Tae Sung jako Bong Joon Gu
Lee Si Young jako Yoon Hae Ra

Řekněme si to na rovinu, Oh Ha Ni není zrovna nejchytřejší a nejbystřejší člověk na škole. Ale je milá, vytrvalá a docela i hezká a to se přece počítá, ne? Zato Baek Seung Jo je nejchytřejší a nejhezčí týpek na škole, a tak je přirozené, že je do něj hodně dívek zamilovaných. Mezi ně patří i Oh Ha Ni.
Ta se mu rozhodne vyznat lásku ne příliš originálním, ale přesto funkčním způsobem. Dopisem.
Každý normální kluk by Ha Ni a) odmítnul nebo b) začal s ní chodit. Ale Seung Jo rozhodně nepatří do skupiny normálních. A tak Ha Ni nejen že odmítne, ale také jí vrátí dopis s pečlivě opravenými hrubkami a oznámkovaný. A aby toho nebylo málo, ještě jí ho předá téměř před celou školou. A Oh Ha ni má z ostudy kabát.
Jako by to nestačilo Ha Ni dostane ještě jednu ránu od života. Soul postihne zemětřesení o velikosti 2 Rychterovy stupnice (takže velmi malé) a jejich dům (jako jediný v Soulu) spadne. . .
Ještě štěstí, že Oh Ki Dong, Oh Ha Nin otec, má dobrého přítele, který jim nabídne se nastěhovat k nim domů (tedy dokud jim nepostaví nový dům). A tak se Ha Ni stěhuje do domu, ve kterém žije Baek Seung Jo, jeho mladší bratr, otec a matka. A díky tomu se Ha Ni a Seung Jo pomalu ale jistě začínají sbližovat.
*~*~*~*


Jak vidíte, děj je jedno velké klišé. Ptáte se mě, proč jsem to teda sledovala? Nu dobrá, nebudu zastírat, že jeden z důvodů byl Kim Hyun Joong, který hrál Baek Seung Joa. No.. hrál je trochu silné slovo. Sice se od dob BOF zlepšil, ale ještě má chlapec hodně co dohánět. Prostě se mi zdá, že nehrál dobře (a to já většinou nehodnotím herce).
Herečka Jung So Min, která hrála Oh Ha Ni je na tom podstatně líp, sice někdy docela přehrávala, ale řekněte mi, jaké herečky v takovýchto dramatech nepřehrávají?

Ačkoliv jsem nechtěla, vrátím se ještě na chvíli k postavám. Přesněji se chci pohoršovat nad dvěma postavami, které mi pily krev počas celého dramatu. První byl Baek Seung Jo. Mně osobně přišel celou dobu až moc robotický. Všeho všudy vystřídal čtyři obličejové výrazy (neutrální, úsměv, lehce pobavený a 'naštvaný') přičemž poslední dva jmenované byly spíše lehké upgrady neutrálního. Kromě pořád stejného výrazu obličeje jeho charakter neprošel (skoro) žádnou viditelnou změnou (kterou byste čekali, vzhledem k typu příběhu).
Druhá v síni hanby je Seung Jova matka. Já vím, že rodiče jsou v mnoha dramatech problém, a proto jsou mrtví/ přestěhovaní někam daleko/ ďábelští businessmani/ libovolná kombinace těchto možností.
Seung Jova matka nebyla ani jedno. Byla spíš vlezlá, hloupá a jen zhoršovala situaci mezi Seung Joem a Ha Ni.
Abych ale nebyla přehnaně negativní, byly tam i postavy které jsem si postupem času oblíbila. První 'dvojpostava' byly Oh Ha Niny kamarádky. (dvojpostava proto, že byly většinou spolu) Byly víceméně rozumné a normální (a to se cení ^^'). Škoda jen, že 'jejich' příběhy dopadly tak odfláknutě. Rozhodně si zasloužily více času na plátně.
Jako další bych chtěla vyzvednout Yoon He Ra. Byla to ženská verze Seung Joa a taky sním chodila -> hlavní 'záporný' charakter. Ze začátku mi vadila, ale postupem času si na ní člověk zvykl a došlo mi, že rozhodně není nejhorší (a navíc měla vždycky moc hezké boty ^^).
Jako třetí je tu Bong Joon Gu. Ha Nin obdivovatel již od střední školy. Jenže na střední vypadal spíš jako Elvis, než jako někdo, koho byste Ha Ni přáli. No nakonec se proměnil v krásnou labuť cool týpka, co umí vařit. Sice byl trochu natvrdlý, ale člověk mu vždycky fandil.. A v závěru nedopadl tak špatně (podle mě byl na tom líp, než Ha Ni). Právě Joon Gu je postava, která za celou dobu prošla největším vývojem.. Zajímavé je, že většinou nemám ráda tyhle natvrdlé křeny, paradoxně ale tenhle rozhodně patřil mezi mé oblíbené postavy.

A jen tak mimochodem Playful Kiss je korejskou adaptací taiwanského It started With a Kiss a They Kiss Again, které je adaptací japonského Itazura na Kiss, které bylo natočeno podle stejnojmenné mangy.
V Koreji tohle drama dost propadlo, takže místo plánovaných 20 dílů natočili jen 16 (a 7 desetiminutových youtube dílů). Ani se tomu moc nedivím. Jestli to chtěl někdo vidět, měl možnost vidět již několik adaptací, ale tohle rozhodně není příběh, který by chtěl někdo sledovat víckrát.
Ještě si trochu rejpnu do youtube dílů. Jejich kladem bylo, že nebyly vysílané v televizi (takže tam mohli dát i to, co by do tv nepustili) a že mělo jen 10 minut. Jestli ale někdo z nás čekal, že se něco změní ve vztahu Seung Joa a Ha Ni, byl na omylu. Jejich vztah stále stojí na lásce Oh Ha Ni a na Seung Jově... chladnosti?.. Prostě nic nového pod sluncem.

Na OST spolupracovali Kim Hyun Joon, G.NA, Soyu (ze skupiny Sistar) a další. Samotné písničky nenadchnou ani neurazí (mě osobně nějak víc zaujala jen písnička od G.Ny). Ve skutečnosti mi ale v hlavě zůstala jen jediná písnička z OST a to 청혼(Proposal) od indie skupiny Bye Bye Sea, jejíž členové si v dramě zahráli Ha Niny spolužáky.

Moje Hodnocení: 4,5/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 annie-brunette annie-brunette | 24. února 2011 v 7:34 | Reagovat

Přesně tak, štve mě to..
A ten editor " vložit odkaz "
docela potřebuju....
Dávám jim týden, jinak blog opouštím

2 mewzoe mewzoe | Web | 15. května 2011 v 14:40 | Reagovat

proč ho odpouštíš???

3 AillipCOOPElug AillipCOOPElug | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 14:59 | Reagovat

Others can perform an erection but cannot maintain it during sexual intercourse.  Core maca through the supplier energetix is an herb that tests quite nicely for assorted males.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama