Březen 2011

Lily Allen - 22

26. března 2011 v 19:49 | Miwako |  Music
Mám náladu napsat nějakej [ímo] článek (a taky že napíšu! :D) ale ne dnes. Dnes si dáme nějakou písničku ^^.

Uplynula již dlouhá doba, co jsme tu měli něco jiného než korejský pop. Proto přidávám něco od Lily Allen (taky máte vždy problém psát její jméno?.. Vždycky nevím, jestli je to Lilly nebo Lily *hmpf*).
Lily Allen mám ráda už od jejího prvního zjevení (tj. písnička Smile). Má hezký hlas a zajímavou hudbu. Písnička 22 (twenty two) je asi moje nejoblíbenější. Nemám proto žádný speciální důvod, prostě to tak je.
Videoklip se mi moc nelíbí, ale čert to vem. :)

Lily Allen - 22

:]

Co týden dal a vzal

17. března 2011 v 20:47 | Miwako |  (Tý)Deník
Zdravím, mí milí followeři.
Už je to pár dní, co s vámi nekomunikuji jen skrz komentáře či k vykecávání často neuzpůsobilé články, a proto jsem se rozhodla, že sem napíšu něco..
Problém je, že chci kecat o jiných věcech. Věcech mnohem zásadnějších, než jen (i když to je vlastně nejzásadnější věc v mám životě). Jenže přes týden se staly věci, o kterých bych pronesla pár vět. Navíc mám náladu na článek, který je svým způsobem odlišný od ostatních mích článků (myslím, že sami uznáte, že je). Jednotlivé části spolu moc nesouvisí. Některé zprávy jsou pojaty víceméně telegraficky :). I když se mi nezdá úplně správné, že píšu o událostech v Japonsku a dalších věcech a hned pod tím, si stěžuju, co se stalo mně, ale.. tohle je místo, kde si můžu dělat, co chci, ne? NE?
________________________________________________
SVĚTOVĚ
Zemětřesení v Japonsku. Všichni kromě Japonců šílí. Ti si i v nejhorší době po válce vychutnají svojí ranní rozcvičku. A Fukušima se pomalu ale jistě taví.
Evropské národy řeší, co dál s jadernou energetikou. Němci raději některé elektrárny zavírají, ostatní přemýšlejí, jaký podobný populistický krok udělat. Já osobně si myslím, že jaderná energie je jedna z nejlepších cest na výrobu energie. Větrné a sluneční elektrárny jsou sice ekologické ale nadělaj rámus (větrné) a zaberou hodně místa (sluneční) a navíc toho zas tak moc nevyrobí. Každopádně si myslím, že se musí dbát více na bezpečnost jaderných elektráren.I když nějaká panika tady, v klidné části euroasijské litosférické desky je zcela bezpředmětná. Srovnání s Černobylem bych taky úplně vynechala. Za Černobyl může lidská chyba, kdežto Fukušima je záležitost "čistě" přírodní.
Co se týče samotného zemětřesení a tsunami.. Je to hrozné. Japonsko, je jedno z míst, které mě dokázalo ovlivnit i takhle na dálku, ale bohužel nejsem zrovna v situaci, kdy bych mohla nějak pomoci. Však až se zbaví nebezpečí z Fukušimy, tak se zase pomalu ale jistě postaví na nohy..
Nejvíc mě stejně pobouřili ti, kteří říkali něco ve smyslu "To je za Pearl Harbor!". No teda promiňte, ale neslízlo Japonsko dvě atomovky, které by se daly počítat, jako odplata za Pearl Harbor?..

Našli Anču. Nebo alespoň to, co z ní zbylo. Největší práci provedla divoká prasata. Celý fejsbůk na ní vzpomíná s láskou. A co ty ostatní děti, co mizí dennodenně zoufalým rodičům? Proč nemají taky oni svojí vlastní fan stránku?.. Jo asi proto, že o nich nebyla zpráva na Nově.

Podzim hlásí svůj comeback!.. Nebo spíše zima?

Dnes je Den Svatého Patricka. Dáme (si) zelenou? :)
________________________________________________
OSOBNĚ
Asi jsem geniální. Napsala jsem test z fyziky na dvojku (původně jsem si myslela, že to bude za 4). Nebo to bude možná tím, že systém accaca - dabacca - accacaca funguje.

Máme novou učitelku na francouzštinu. Ta stará vzala roha. Asi to vypadá, že se tu blbou fráninu budem muset přece jen naučit.

Máma mi konečně (znova) upekla moje oblíbené cukroví.

Poprvé jsem navštívila (zcela náhodou) nějaký proANA blog. Musím říct, že to byl blog opravdu v začátcích, takže tam toho moc nebylo. I přesto jsem se po přečtení jednoho článku musela jít přežrat. Jen tak, protože můžu :DD.

Táta mi řekl, že jsem tlustá. Málem několikrát "upadl na mou pěst" (jestli mi rozumíte:D). Nakonec to ale ustál a žádné padání se nekonalo.

V rozepsaných se to začíná hemžit začátky článků, které se tváří krutopřísně a cool.. Možná že se dočkáme vylepšení úrovně obsahu bložínku. Ale nic neslibuji..
________________________________________________
HUDEBNĚ
Lady gaga je zpět s novou písničkou, která se nápadně podobá písničce od E-Triba (kterou zpívá korejská skupina SNSD). No, posuďte sami. Když jsem tu novou Gagu slyšela poprvé, měla jsem pocit, že jsem tu písničku už někde slyšela. Asi jsem se zas tak nemýlila.. Jo a taky má (Lady Gaga) "rohy" na čele a ramenech, všimli jste si?.. Tohle už není móda, to je zločin.. ¬_¬

Bitch is back! Totiž.. Britney is back! Trochu dubstepu, trochu recyklace jiných songů, trochu gagaismu. Hell yes, Britney! Ukaž, kdo je tady princeznou popu! Jen bys mohla trochu zhubnout..

V Jižní Koreji mělo comeback pár méně slavných skupin. Girl's Day, ZE:A a INFINITE. Všichni s cute/romantickým konceptem. Tenhle koncept mi nijak výrazně nevadí (ba se mi i docela líbí), ale už jsem jím docela otrávená. Ale v Koreji asi s jiným konceptem prostě neprorazíte :-/
Girl's day a jejich Twinkle Twinkle jsou vtipné. Jako fakt. Písnička je docela vlezlá, ale na můj vkus zní trochu divně (nevím, jestli to je autotune, ale je to trochu divné). *nanananana*
Klučičí skupina ZE:A vsadila na onen oblíbený romantic boy koncept. Bohužel je tenhle koncept tak trochu (dost) obnošený a začíná to být nudné. Písnička Here I am není zas tak úžasná (nelíbí se mi). "Dobrá zpráva" je, že live vystoupení zní mnohem líp, než v MV. Ale to video je fajn. No vážně, kdo z vás by nechtěl kupu (klidně i neviditelných) kluků/holek, kteří by vám se vším pomáhali? :D.. No, ale stejně to ze mně jejich fanouška prostě neudělá.
Třetí do počtu tu je INFINITE. Narozdíl od ZE:A jsem fanoušek INFINITE. Taky vsadili na romantika, ale líbí se mi to víc (ačkoliv mě taky zklamali..). Písnička Nothing's over jasně ukazuje jejich přednosti. A video je.. zajímavé (v jedné chvíli mi (vzhledem) až moc připomínají Shinee) (a stejně mě nejvíc zaujala "toaleťáková" zeť..). Takže souboj ZE:A vs INFINITE 0:1.
________________________________________________
Doufám, že tenhle článek nikoho z vás nijak extra nepobouřil. (A jestli se vám nelíbil, tak ho jen okatě ignorujte)
Mám dnes prostě takovou náladu.. ;)

Jokes II.

13. března 2011 v 14:43 | Miwako |  Citáty


Právě teď jsem naštvaná. Na sebe. Na svět. Ale hlavně na sebe. A taky jsem smutná...
A proto jsem si řekla, že by bylo fajn, přidat něco veselého. A jelikož předchozí článek s [džoukama] měl evidentně úspěch, proč sem nedat další várku, že? :) Možná, že tentokrát už to nebudetak vtipné (ty nejlepší jsem vybrala do předchozího článku), ale náladu určitě zvednou. Doufám.
Džouky označené *(hvězdičkou) se mi líbí víc, než ostatní..
 • I'm not lazy. I'm overflowing with potential energy.
 • *"Does this dress make me look fat?"
  "No, your fat makes you look fat."
 • Don't you hate it when you buy a bag of packaged air, and there's chips inside it? Pisses me off.
 • When I smash a bug on the wall, I like to leave it there as a warning to the other bugs.
 • *I saw a guy fall off his bike this morning. He was looking around to see if anyone saw his fall. I made sure to make direct eye contact.
 • Math problems: the only place where someone can buy 60 watermelons and no one wonders why.
 • *Alarm clocks - because every morning should start off with a heart attack.
 • Be optimistic. Everyone you hate will eventually die.
 • "What does 'nymphomaniac' mean?" "It's what they call a female addicted to sex."
  "What do they call males that are addicted to sex?" "..Men."
 • *I'm having one of those days where my middle finger answers every question.
 • *Girl: if you were my husband, I'd poison your coffee.
  Guy: if you were my wife, I'd drink it.
 • *My neighbor knocked on my door at 3AM this morning. 3AM!! Can you believe that!? Luckily for him, I was still up playing my drums.
 • *First we had the mad cow disease, then bird flu, then swine flu. What is this, farmageddon?
 • *Our computers went down at work today, so we had to do everything manually. It took me forever to shuffle the cards for Solitaire.
S pozdravem Naivní Blbka Miwako

Song Ji Eun - Going Crazy '미친거니' (ft. Bang Yong Guk)

11. března 2011 v 18:55 | Miwako |  Asian Music
Začínám pociťovat jistou krizi v (mém) blogování.. Asi bych měla o víkendu přednastavit pár článků. Ne.. vlastně ne, musím se učit nemám čas T-T.. Každopádně teď si přidáme zase nějakou písničku. ^^
Poslední dobou přidávám samý k-pop. Ale co se dá dělat, každým dnem Korea chrlí nové a nové písničky, takže ani tentokrát se nedostane na jisté interprety, které mám v plánu přidat už asi měsíc.. možná příště.

Zpěvačka Song Ji Eun pochází z korejské skupiny SECRET, které jsem vám kdysi dávno psala. Od doby "Mazik" se ze mě stal docela velký fanoušek SECRET. Pak se vrátily s písničkou Madonna, což byla vlastně jen upgradovná písnička Magic. No a docela nedávno měly svůj další comeback s písničkou Shy boy, se kterou přišla radikální změna image. Nevím, jak popsat jejich předchozí image, ale dalo by se to mžná popsat jako sexy (?). Se [šáj bojem] přišla tak moc cute image, až mi z toho trnuly zuby. Písnička ale byla chytlavá a holky s ní vyhrály několik prvních míst, takže jim to všichni přejem :D (no a co, že kvůli tomu musely spadnout do 'průměrné image' každé dívčí skupiny).
Asi týden po skončení jejich propagování Shy Boye měla svůj sólo debut právě Ji Eun, která tak trochu šokovala. Není to nic děsivého, jde jen o to, že nás SECRET masírovaly nějakou dobou jejich roztomilou imidží a pak se po týdnu vrátila Ji Eun s modrými vlasy a baladou o tom, jak jí pronásleduje její ex-přítel. Bingo!
To, že písnička se líbila potvrdily i real-time žebříčky, kde chvíli porážela i Big Bang, kteří měli ve stejnou dobu comeback.
Teď už konečně k písničce. Líbí se mi (oh... to je překvapující, co? :D). Vlastně chci říct, že se mi líbí i text a už jen to, že se mi líbí něco jako balada je tak trochu šokující (většinou mám raději takové rychlejší písničky). Společně s Ji Eun uslyšíme v písničce i téměř neznámého rapera Bang Yong Guka, který sice zní trochu jako nachlazený T.O.P., ale časem si zvyknete :D. Video k písničce je tak trochu nesouvisející (um.. holka jede v autě a pak upálí svého přítele. yey.) ale vypadá docela dobře. Škoda jen, že Yong Gukovi vůbec není vidět do obličeje ^^'.
Ještě před koncem tohohle zbytečně dlouhého vyprávění, které nikoho z vás nebaví (no, možná ty, co jsou hardcore fanoušky SECRET? :D), chci něco podotknout. Ji Eun má modré vlasy (a vypadá to dobře). To je jedna z mnoha věcí, které mám na k-popu ráda. Bez ohledu na to, jak šílená image je, zpěvák/ zpěvačka se jí plně pořídí. Nemají hloupé paruky, jako Katy Perry či Lady Gaga, prostě si ty vlasy obarví ^^.

Song Ji Eun - Going Crazy '미친거니' (ft. Bang Yong Guk)
Neodpustím si malé rejpnutí: 1:52 - opravdu se dá řídit v takových botách? :D

Jestli vás tohle oficiální MV neuspokojilo, můžete se podívat na to, které natočili speciálně pro pořad Music Bank. Dává lepší smysl, Yong Gukovi jde vidět do obličeje (a je překvapivě docela hezký) a celé je to takové jinější. Podívat se můžete tady.

Gratuluji! Tohle je konec článku :D
Děkuji všem, co tohle přečetli ^^'

Namie Amuro - Make it Happen ft. After School

5. března 2011 v 19:19 | Miwako |  Asian Music
Ve čtvrtek jsem nepřidala žádnou písničku (ne, že by si z toho někdo z vás něco dělal :D)

Po velmi dlouhé době přidávám i Jpop. Jedná se o písničku Make it Happen od zpěvačky Namie Amuro. Ačkoliv jpop už dávno neposlouchám, Namie pořád patří mezi interprety, které si čas od času pustím. Asi před 14 dny vydala novou písničku, kterou nazpívala společně s korejskou skupinou After School, která bude mít teď někdy svůj japonský debut. Abych pravdu řekla, tak After School nemám vůbec ráda, ale tady to vůbec nevadí, protože to vypadá, jako by to celé (sama) nazpívala Namie.
Videoklip se mi také moc líbí. Nenazvala bych to něčím vyloženě převratným, ale vypadá prostě skvěle. After school hezky tancujou a Namie sedí uprostřed a vypadá tak strašně badass :D.
Jediný průšvih celé téhle spolupráce je, že díky [kopyrajt] věcem to nenajdete nikde v kvalitní verzi. Po youtube běhají 30 sekundové útržky, chipmunk verze a další podobné srandy. Dále tu také objevíme několik zrcadlových verzí, ale žádné tam nevydrží dostatečně dlouho. Proto přikládám odkaz na dailymotion, kde to můžete zkouknout i v kvalitní kvalitě ^^ (Namie amuro - Make it Happen) - protože DM nejdou na blog vkládat :/. Těm, kteří na kvalitě tolik nelpí můžu nabídnout mirrored low quality eng subbed vesion na youtube ^^

Namie Amuro - Make it Happen ft. After School

Turn the lights off ^^

GENZOMAN

4. března 2011 v 12:27 | Miwako |  Deviants
GENZOMAN
Info:
- muž/ Chile
- aktuální bydliště: Arica-Chile
- zájmy: Hudba, videohry, filmy, komixy
- oblíbená hudební skupina či hudebník: U2, Jarre, Pink Floyd, moby, Therion, Fairyland, Los Jaivas, Yoko Kanno, James Horner


↓↓↓

Copak se děje v naší blogosféře?

1. března 2011 v 21:37 | Miwako |  Na téma..

Jistě jste si všimli, že blog.cz prochází změnou. Ať už co se týče vylepšování administrace, tak i změnou výchovy svých 'dětí' - hlavně tedy Autorského klubu.
Já nikdy do AK nepatřila (a rozhodně se to nikdy nezmění). Za prvé si nemyslím, že články o mém životě by někoho zaujaly a za druhé nemám talent pro tvůrčí práci (kreslení, psaní, grafiku, whatever). Navíc mi moje neautorství vyhovuje.
Co mi vadí je, jak se k nám poslední dobou chová blog.cz. Víte, já vždycky oceňovala jejich spolupráci s blogery a jejich vstřícnost. Bohužel se to časem změnilo v něco, co neumím nijak pojmenovat. Zřejmě je to proto, že jsem pseudointelektuál* nebo pleva. Nebo proto, že jsem neautorská. A nebo proto, že jsem to, co jsem. Já jsem nikdy neměla potřebu se k tomu vyjadřovat. Vlastně jsem chtěla být ta, která vše sleduje z dostatečné vzdálenosti a směje se. Ale nestalo se tak. Jistě, AK mi vždy přišel 'trošku' protěžován (prostě nesouhlasím, že někdo kdo nevkládá cizí obrázky, má lepší blog než já**), ale není to nic, s čím bych mohla něco udělat. Co mi přišlo jako vrchol všeho je to, co se stalo nyní. Jedná se o reformování AK. Jak většina z nás ví, v autorském klubu byl nepořádek. Na přání většiny se vedení ujal blog.cz a začal se změnami. První se musel zredukovat počet. Fajn. Co mě šokovalo je, jak se choval pan Rulc (známý také jako Standa). Ti, kteří ještě před nedávnem patřili do AK (tudíž byli něco jako 'lepší blogeři' či prostě jen 'elita') byli vyhozeni (kvůli nějakým nedostatkům) a sami nazváni plevami (tedy že: "zrna byla oddělena od plev."). Nevím, to asi není zrovna ukázkové chování od člověka, který se tváří jako že nás mnohdy učí být lepšími (blogery).
Víc to nechci rozpitvávat, ale zajímalo by mě, kde je ten problém? Myslím, že tentokrát za to nemůžou blogeři, protože čím déle bloguji, tím více kvalitnějších blogů potkávám. Možná že to bude opravdu tím přístupem blog.cz... A nebo také tím, že z jistého administrátora blog.cz se stal někdo, kdo je zjevně něco víc, než my, obyčejní lidé...

Co říct závěrem.. Rozhodně nechci končit na blog.cz, protože je to (podle mého) nejlepší služba široko daleko. Určitě si ale dám pozor, až zase budu někde říkat, jak je vedení k nám všem milé. A nebo si jen přestanu všímat dění okolo blog.cz (což je možná nejjednodušší cesta).
Jedno je ale jisté, unavuje mě být neustále 'ponižována' (já si to tak k srdci neberu, ale stejně..) někým, kdo mě ani nezná.

* vydedukováno na základě tohoto článku
** no dobře, možná má, ale znám několik neautorských blogů, které by byly lepší