Copak se děje v naší blogosféře?

1. března 2011 v 21:37 | Miwako |  Na téma..

Jistě jste si všimli, že blog.cz prochází změnou. Ať už co se týče vylepšování administrace, tak i změnou výchovy svých 'dětí' - hlavně tedy Autorského klubu.
Já nikdy do AK nepatřila (a rozhodně se to nikdy nezmění). Za prvé si nemyslím, že články o mém životě by někoho zaujaly a za druhé nemám talent pro tvůrčí práci (kreslení, psaní, grafiku, whatever). Navíc mi moje neautorství vyhovuje.
Co mi vadí je, jak se k nám poslední dobou chová blog.cz. Víte, já vždycky oceňovala jejich spolupráci s blogery a jejich vstřícnost. Bohužel se to časem změnilo v něco, co neumím nijak pojmenovat. Zřejmě je to proto, že jsem pseudointelektuál* nebo pleva. Nebo proto, že jsem neautorská. A nebo proto, že jsem to, co jsem. Já jsem nikdy neměla potřebu se k tomu vyjadřovat. Vlastně jsem chtěla být ta, která vše sleduje z dostatečné vzdálenosti a směje se. Ale nestalo se tak. Jistě, AK mi vždy přišel 'trošku' protěžován (prostě nesouhlasím, že někdo kdo nevkládá cizí obrázky, má lepší blog než já**), ale není to nic, s čím bych mohla něco udělat. Co mi přišlo jako vrchol všeho je to, co se stalo nyní. Jedná se o reformování AK. Jak většina z nás ví, v autorském klubu byl nepořádek. Na přání většiny se vedení ujal blog.cz a začal se změnami. První se musel zredukovat počet. Fajn. Co mě šokovalo je, jak se choval pan Rulc (známý také jako Standa). Ti, kteří ještě před nedávnem patřili do AK (tudíž byli něco jako 'lepší blogeři' či prostě jen 'elita') byli vyhozeni (kvůli nějakým nedostatkům) a sami nazváni plevami (tedy že: "zrna byla oddělena od plev."). Nevím, to asi není zrovna ukázkové chování od člověka, který se tváří jako že nás mnohdy učí být lepšími (blogery).
Víc to nechci rozpitvávat, ale zajímalo by mě, kde je ten problém? Myslím, že tentokrát za to nemůžou blogeři, protože čím déle bloguji, tím více kvalitnějších blogů potkávám. Možná že to bude opravdu tím přístupem blog.cz... A nebo také tím, že z jistého administrátora blog.cz se stal někdo, kdo je zjevně něco víc, než my, obyčejní lidé...

Co říct závěrem.. Rozhodně nechci končit na blog.cz, protože je to (podle mého) nejlepší služba široko daleko. Určitě si ale dám pozor, až zase budu někde říkat, jak je vedení k nám všem milé. A nebo si jen přestanu všímat dění okolo blog.cz (což je možná nejjednodušší cesta).
Jedno je ale jisté, unavuje mě být neustále 'ponižována' (já si to tak k srdci neberu, ale stejně..) někým, kdo mě ani nezná.

* vydedukováno na základě tohoto článku
** no dobře, možná má, ale znám několik neautorských blogů, které by byly lepší
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 2. března 2011 v 10:43 | Reagovat

Pan Rulc si to tím pitomým výrokem opravdu pohnojil.
A je škoda dělat si bordel v právě poklizených Augiášových chlévech... NO když ho to baví...

2 Aimee Aimee | Web | 3. března 2011 v 18:14 | Reagovat

Nevím nevím, byli doby kdy jsem tvrdila že autorský klub je prostě jenom sdružení blogů které za to stojí.
Teď jsem spíše toho názoru, že se z AK stává elita nepřístupná normálnímu blogerovi, dřív byla alespoň šance se tam dostat, teď mi to připadá jako uzavřený okruh pár vyvolených...
Ale, možná se pletu, samozřejmě, to se mi občas stává.
Ale ať je to jakkoliv, návrh dovolit psát na téma týdne pouze blogům z autorského klubu mě trošku pobouřil, důvod snad netřeba vysvětlovat, protože už byl řečen milionkrát a mě už z toho dnešního cvakání trošku bolí ruce :)

3 Ayumu Ayumu | 15. března 2011 v 20:34 | Reagovat

kedysi dávno som o tom autorskom klube niečo započul, ale potom som aj zabudol, že také niečo je.. a popravde mi to k životu a "blogovaniu" ani nejako nechýba :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama