Kuragehime

24. dubna 2011 v 16:19 | Miwako
Název: Kuragehime (海月姫)
nebo-li Jellyfish Princess
Žánr: Josei, Komedie
Autorka: Akiko Higashimura
Délka: 11 episod

Kdesi v Tokiu je dům, kterému se říká Amamizukan. V něm sídlí podivné sesterstvo, které si říká Amary (=jeptišky). Pokud chcete v Amamizukanu bydlet, stačí být ženský otaku (fujoshi *). Další pravidla pro zdejší život jsou jednoduchá: zákaz vstupu mužům a trendy lidem.

Tsukimi Kurashita chtěla být od malička krásná. Jenže se někde stala chyba a z Tsukimi je teď otaku. Přesněji řečeno "jellyfish otaku" (=velmi se zajímá o medúzy). Možná vás zajímá, jak k tomu přišla. Když byla malá, její maminka jí vzala do mořského akvária. Tam Tsukimi poprvé uviděla medúzy v celé své kráse. Tam jí také maminka řekla, že z každé dívky vyroste princezna. Krátce na to maminka onemocněla a zemřela. Jenže Tsukimi se od návštěvy akvária stále víc a víc zajímala o medúzy a pak už tu nebyl nikdo, kdo by se postaral o to, aby se z Tsukimi stala princezna.

V současnosti je Tsukimi 18 let a žije v Amamizukanu. Ráda by se stala ilustrátorkou a už dávno
přetala věřit tomu, že bude krásná. Její denní uniforma je šedá teplákovka a brýle. A taky ctí všechna pravidla Amamizukanu.. My ji potkáváme právě ve chvíli, kdy se jde podívat za svou oblíbenou medúzou do zverimexu. Jenže Kulala (=Klára; jméno oné medůzy) je z nějakého důvodu v nádrži s jinou medúzou, která by ji mohla brzo zabít. Tsukimi se snaží zakročit, jenže ouha! Prodavač je trendy člověk! Po chvíli (vnitřního i vnějšího) boje, když už to vypadá, že Kulalu čeká jen pomalá smrt se objevuje trendy dívka, která Tsukimi pomůže a společně Kulalu odnesou do Amamizukanu.

Ale kdo je ta krásná cizinka? Totiž.. cizinec. Kuranosuke Koibuchi jak zní jeho jméno je totiž syn známého politika, kterého přestal bavit život syna politika (= učit se a později se stát politikem) a tak se stal transexuálem (čistě proto, že ho baví móda).
Kuranosuke se sám pozve na sleep-over u Tsukimi a ta tak (víceméně) nevědomky poruší jediná dvě pravidla, která jsou v Amamizukanu. Aby toho nebylo ještě málo, místo toho aby Kuranosuke ráno odešel a už se nevracel, začne se vtírat a tím narušovat pořádek v Amamizukanu.
A takhle vlastně začíná příběh o tom, jak se začnou měnit nejen životy Tsukimi a Kuranosukeho, ale teké ostaních obyvatelek domu.
* * *
Kuragehime je takové milé anime. Na první pohled vypadá jako klasické "ošklivka potká krasoně a pak je hezká" (což tedy vlastně i je), ale vůbec se nebere vážně. Je to tak trochu parodie sama na sebe a už jenom obyvatelky Amamizukanu to samy potvrzují. Navíc je to vtipné a zajímavé.
Velké plus celého anime je, že má jen 11 dílů (to mě vlastně nakonec vážně naštvalo :D). Díky tomu se nesetkáme s žádnou plážovou/ výletovou epizodou (což velmi očeňuji - takové epizody mě většinou vytáčejí). Jediná chybička na tom všem je, že manga, podle které je anime uděláno, je nedokončená (pořád se vydává), což znamená, že poslední díly byly.. tak trochu hovadiny. Každopádně se anime drží předlohy velmi věrně (přečetla jsem prvních pár kapitol). Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že udělají další sezónu ^^.
Animace je pěkná a OST se mi líbí. Vlastně mi připomínal nějaký jiný OST, ale nejsem schopná se rozpomenout, tak třeba to není až taková podoba. O openingu a endingu si snad povíme jindy.

Moje hodnocení: 9/10
(nebýt toho "odfláknutého" konce, byl by to desítka)

_______________
* Malá "poznámka pod čarou" - V oficiálním textu distributora jsou obyvatelky amamizukanu nazvány fujoshi. Jenže fujoshi označuje dívku, co se velmi zajímá o yaoi (v překladu znamená fujoshi "zkažená dívka") a kvůli pravidlům amamizkukanu je nepravděpodobné, že by vlastě byly fujoshi. Proto se přikláním k názoru, že jsou spíš otaku, ale vy si klidně vyberte to, co se vám líbí víc ^^.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | Web | 28. dubna 2011 v 18:11 | Reagovat

Kuragehime je v mém žebříčku "anime co chci vidět" hned na prvním místě už nějakou dobu. Přesněji od té doby, co jsem viděla opening. Tolik vtipných narážek na jiné filmy/seriály pohromadě se hned tak nevidí. Takové anime prostě nemůže být špatné... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama