You don't know me..

9. dubna 2011 v 15:02 | Miwako |  About Me
Za ty tři roky, co to tady vedu, jsem ještě nenapsala nic, co by se dalo nazvat mým profilem. Kdybyste byli hodně zvědaví a měli náladu, určitě byste tu našli všechno, mojí fotku, moje celé jméno i odkaz na můj fejsbůk (a to i přesto, že se ani jedním moc nevytahuji).
Co se týče mé osobnosti víte o mě asi co by se za nehet vešlo a to, co jsem vypisovala ve všelijakých řetězácích a rádoby zajímavých článcích se nedá považovat za důvěryhodnou informaci :D... Navíc se teď zdá úplně in psát o sobě něco do menu a když už jsem si tak narcisticky do menu dala odkaz na svůj profil, možná bych ho mohla vyplnit lépe, než jak jsem udělala do blogového profilu.
Jestli mě chcete alespoň trochu znát, doporučuji vám si to přečíst, ale stejně to neberte až doslova. A jestli se vám to prostě nechce číst celé, tak alespoň zkuste část Já a Zrcadlo. ^^

Přezdívka: Miwako (pokud chcete vědět proč, dozvíte se to tady)
Jméno: Eva
Lokace: Západní Čechy (přesněji Cheb)
Rok narození: 1994 (= 17 let)
Znamení: Panna
Povolání: Student (gymnázia)

Já a Anime/Manga
Nepočítám-li Pokémony/Digimony/[Bejblejd]/ Krále Šamanů a Cestu do fantazie (která byla mojí oblíbenou "pohádkou", jíž jsem si půjčovala ve videopůjčovně, když jsem byla nemocná), tak jsem se poprvé (vědomě) k anime dostala asi před šesti/sedmi lety (asi rok 2004) nebo možná ještě dřív. Bylo to čistě dílo osudu, protože jsme díky dosud neznámým důvodům měli asi rok a půl kabelovku zadarmo ^^'. Na kabelovce jsem se dostala k A+ (později to bylo A+/Anime a ještě později se to změnilo na Animax). Z toho vyplývá, že má první (pořádná) anime byla (a dosud patří mezi má nejoblíbenější): Cowboy Bebop, Kiddy Gradde a Paradise Kiss. Svojí první mangu jsem přečetla až v roce 2008 a byla to Prétear. Od té doby jsem se také začala sledovat anime/mangu na internetu. Bohužel nejsem poslední dobou moc aktivní ve sledování anime a spíše se vracím k dílům, která jsem viděla a chci si je připomenout.
Mám ráda shonen anime/mangy a ačkoliv mě Naruto, Bleach a jim podobní dávno přestali bavit, stále je na vrcholu oblíbenosti One Piece. Mezi další mé oblíbené žánry patří Josei.
Co se týče grafiky, mám raději starší anime, než novější (tou starší myslím tak kolem roku 2000). A břehem posledních pár měsíců jsem také začala hodně číst manhwy.
(Některá) Oblíbená anime (ne nutně v tomto pořadí): One piece, Katekyo Hitman Roborn!, Paradise Kiss, Cowboy Bebop, Kiddy Gradde, Kuragehime, 5cm per Second, Honey & Clover, Lovely Complex, Rozen Maiden, Slayers, Cesta do fantazie a spousta dalších.
(Některé) Oblíbené mangy/manhwy: Bakuman, Áres, Vinland Saga, One Piece, Nineteen - Twenty-one, Lovely Complex...

Já a Asijská Kultura
Docela dlouho mi byla asijská kultura (především tedy Japonská) víceméně ukradená. Zatímco jiné otakyně cosplayovaly, učily se japonsky, věděly o Japonsku všechny dostupné informace a milovaly j-rock, já jsem spíš koukala na anime a četla mangy a o Japonsko (kulturu/zvyky) jsem se zajímala spíš jen okrajově. Jediné, co mě tak trochu zajímalo, byla japonská móda (i když ani ta mě noc nebavila).
K japonské (populární) hudbě jsem se dostala přes různé OST k anime, takže většina "perel" japonské scény mě (díkybohu) minula. Tou perlou myslím právě j-rock. Víte, ačkoliv se zdá j-rock jednou z módních a oblíbených věcí, nemám ho ráda. Hermafroditní kluci, oblečení v princeznovských šatech, s divnými vlasy, zmalovaní jako obrazy barvoslepého malíře a k tomu všemu téměř bez talentu (nebo tak mi to alespoň připadá). Nejen, že jim člověk závidí ty šaty, ale také zastávám názor že "Kluci s dlouhými vlasy nejsou sexy." a být hezký ještě nutně neznamená mít talent (možná jen v nějaké jiné zvrácené realitě, ale ne v té mojí.). Proti rocku jako takovém nemám nic špatného (vlastně mezi mé oblíbené hudební žánry patří indie rock), ale j-rock prostě nemám ráda (až tedy na několik výjimek). Sečteno podtrženo jsem prostě k Japonsku neměla onen správný vztah, jaký by se od 'otaku' čekal.
Pak se ale můj zájem nějakou divnou náhodnou dostal až do Jižní Korey, kde mě strhla jejich 'Hallyu Wave'. Jejich hudba (především tedy pop), jejich móda, jejich zábavní průmysl a dramata. Tohle všechno mě začalo neuvěřitelně bavit, a i když pořád nedělám takové ty věci, jako že se učím korejsky a kdesi cosi, mám prostě Koreu raději a zajímám se o ní ^^.

Já a.. Já?
Možná se teď hodí napsat něco o mně. Tedy spíš o mých vlastnostech. Možná, že to bude celé až moc subjektivní, ale co už :D. Než ale pořádně začnu, řeknu vám jednu (základní) věc. Jsem melancholik. To by vám asi mělo stačit k tomu, abyste uměli popsat většinu mých vlastností. Problém je v tom, že ostatní lidé si myslí, že jsem něco jiného. Například moje spolusedící v lavici si myslí, že jsem sangvinik. Někteří skoro-kamarádi si myslí, že jsem flegmatik/ ukázkový cholerik a ostatní si myslí, že jsem jednoduše magor :D. Já osobně ale můžu s klidným svědomím prohlásit, že opravdu jsem melancholik. Introvertní, uzavřená, zamlklá, vážná, pomalá, sarkastická a víceméně nespolečenská zrůdička. Mám ale i vlastnosti, které asi nejsou moc typické pro melancholiky. Mám velké sebevědomí, rychle chodím (:D), jsem netrpělivá, ráda se hádám, jsem agresivní, hodně přeháním, jsem nepřejícná a marnivá, často také netečná, nedávám najevo své city.. A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Jistě, říká se, že žádný člověk není čistě jen jeden typ temperamentu a že se mísí, ale ve mě se bohužel mísí hlavně ty špatné vlastnosti každého temperamentu.
Napadá mě ještě jeden způsob, jak se charakterizovat a to pomocí "7. smrtelných hříchů". Kdybych měla vybrat ty, co mě popisují, byly by 4. A to je větší půlka. Pýcha, lakota, hněv a lenost. Kdybych byla křesťan asi bych se za sebe styděla.
Teď si možná o mně myslíte jen samé špatné věci, ale přes to všechno se snažím být "dobrý člověk". Vlastně dokonalý, ale bohužel je cesta k dokonalosti je dlouhá a já zajdu do každé restaurace, benzíny, nákupního centra a odpočívadla, které je podél této cesty. O svých špatných vlastnostech vím, a snažím se dělat i věci, kterými bych dokázala, že nejsem (jen) špatný člověk (tzn. častokrát jsem tak trochu ooc :D). Bohužel jsem v tomhle směru také hodně naivní a proto mám pocit, že když udělám pro někoho něco dobrého (např. protože je to můj kamarád), vždy se to obrátí proti mně a to mě jen utvrdí v tom, že být taková, jaká jsem (normálně) se prostě vyplácí. Když mám prostě 'špatnou' chvilku, může se mnou zametat i ten největší blbec na světě. A nejhorší je, že se to stává znovu a znovu a znovu.. I když... Možná je to tím, že lidé, kterým pomáhám prostě nejsou mými přáteli. No, to prostě nevim.. Když nad tím tak přemýšlím, jsem vlastně ztělesněním všeho, co na ostatních nemám ráda.

Jsem prostě anti-hero svého života a baví mě to.

Já a Další zájmy
Svou závislost na Koreji a anime jsem vypsala do dvou samostatných odstavců, takže se možná hodí napsat o těch neasijských.
Ráda se dívám na seriály. Je docela těžké je sem vypsat, přesto se ale o to pokusím. Mám ráda seriály, které by se daly nazvat cool (však víte, dávají to na Primě cool, tak proč si je tak i nepojmenovat :D). Jestli pořád nevíte, tak je to Chuck, Teorie velkého třesku, Chlapi sobě, Řekni kdo tě zabil, Jak jsem potkal vaši matku a tak podobně. Dále také Gilmorova děvčata, Hrdinové a Červený trpaslík. Na filmy se moc nekoukám (jinak ale u mě vede 'klasika': Harry Potter, Scott Pilgrim vs. the World, Jak vycvičit draka) :D
Ačkoliv korejský pop poslouchám téměř všechen, s Evropskou a Americkou hudbou jsem mnohem vybíravější. Kromě popu (což je asi můj prvotní styl, ke kterému se vracím i přes různé úlety) mám ráda i indie/alternative rock (skupiny jako Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Panic at the Disco, Bloc Party, The Killers). Mezi další interprety, které mámráda, ale neumím je zařadit do nějakého žánru patří Gorillaz, Little Boots, Jamiroquai a Morcheeba. Ráda si poslechnu ale vlastně cokoliv. Jediné co mi na současné popové hudbě vadí je, že nám jsou (na různých hudebních stanicích) servírovány pořád ty samé písničky. Ty se mi ze začátku buď líbí (a následně je začnu nenávidět), nebo se mi naopak nelíbí (a pak si je oblíbím a ony nenávratně zmizí v hlubinách zapomnění). Českou hudbu moc neposlouchám, ale kdybych mohla vybrat, tak UDG, 100°, Divokej Bill a další..
Ráda čtu knížky - ty papírové, nemám ráda e-knihy - především tedy fantasy. Nevím, jestli je to o mě známé, ale ještě před tím, než jsem se stala něčím co je podobné otaku, jsem byla fantazák. Mezi mé oblíbené autory patří Terry Pratchett, China Miéville, J.K.Rowlingová, Suzanne Collins, Robert Muchamore a další.
Ráda tancuji (standardní a latinsko-americké tance). Bohužel je chlapců v tomto sportu pomálu a já nemám štěstí, a tak jsem neměla možnost se nějak výrazně prosadit. S nástupem na gympl jsem se přestala tanci aktivně věnovat, ale už se těším do tanečních >:DD. Jinak jsem ale všeobecně netalentovaný člověk.

Já a Zrcadlo
(a vlastnosti a zájmy, o kterých jsme si ještě neřekli)
Co tu ale chybí úplně chybí je něco o mně. Ano, je tu sáhodlouhý odstavec o mých špatných vlastnostech (na který jsem náležitě pyšná), ale možná bych měla napsat i něco obecnějšího (něco jako zjev, počet chapadel, počet mozkových buněk a tak podobně).
Mám dlouhé hnědé (prý trochu nazrzlé) vlasy, hnědé oči a jsem tak nějak vysoká. Ani hubená ani tlustá (jen tak pro zajímavost, moje BMI je asi 18,8 což zní takhle napsané strašně hubeně, ale opak je pravdou :D). Už jsem to možná někde psala, ale mám problémy s akné.
Miluju boty na podpatku a šaty ke kolenům. Kamarádi tvrdí, že mám divný styl oblékání, ale možná je to tím, že to prostě není ten maloměstský styl (a proto svým módním chutím nedávám dostatečný - spíš téměř žádný - prostor). Jsem všeobecně fintivá, ale namalovat se neumím a nad česáním vlasů strávím klidně 15 minut a pak vám stejně budu tvrdit, že jsem se zase nestihla pořádně učesat (protože se mi to nikdy nepovede tak, jak chci).
Moc toho nenamluvím, ale když mě pustíte ke slovu, tak mě nezastavíte, ale před cizími lidmi prostě nemluvím (nevím, jestli se to dá nazvat stydlivostí).
Ve škole jsem skoro-jedničkářka. Nesnáším chemii, biologii a francouzštinu. Tyhle tři předměty mi vadí víc, než tělocvik (a to je co říct). Naopak mě baví čeština, angličtina a matika.
Politické názory mám nevyhraněné spíš ale pravo-středé a náboženské vyznání je blíže neurčené.
Moje oblíbené barvy jsou bílá, modrá, zelená a žlutá (a nemám ráda červenou..).

...a Bonusy na závěr (aneb moje menší ujetinky)
- Chtěla bych mít vlastního pokémona (ne, vážně, kdo z vás by nechtěl myš, co dává elektřinu? .. Je to BOŽÍ! *¬*)
- Mám velmi kladný vztah k penězům. VELMI. Kladný.
- Má oblíbená zvířátka jsou prasátka a kočičky. Ale hlavně ta prasátka :D.
- Vždycky jsem chtěla být princeznou.
- Jsem strašně nefotogenická. Bohužel... T-T
- Ráda dostávám dopisy... Nikdo mi je neposílá :(
- Komentáře na blogu jsou moje droga. Ale je to s nimi podobné, jako s dopisy.. Nikdo mi nic nepíše..
- Kamarádi mi vyčítají, že "žiju v úplně jiný dimenzi" anebo že "jsem jako zfetlá" a když se mnou mluví, tak mi často musí "otevírat okýnko". S tím prvním souhlasím, s tím druhým nikolivěk. Díky otevírání okýnka si jich alespoň všimnu.. -_-"
- Kdyby existovalo ještě jedno mé já (jako že bych byla 2x) a bylo/žilo by v mém okolí, nechtěla bych se se sebou bavit. Možná bych byla i svůj úhlavní nepřítel :D.
- Nemám ráda Lady Gagu. Její písničky jo, její osobnost ne. Prostě ne.
- Nemám ráda ani Michaela Jacksona. Tedy.. uznávám jeho přínos popové hudbě, některé písničky jsou celkem dobré. Ale.. Prostě ne. (Navíc celá ta jeho posmrtná (znovunabytá) sláva mi přijde absurdní.. jako by ho najednou po jeho smrti všichni milovali).
- Jsem schopná vymyslet geniální nápad (například na článek, slohovku či něco podobného), dvě hodiny ho rozvíjet v hlavě a nakonec zapomenout.
- Utratit jakýkoliv peněžní obnos není nic těžkého, ale mnohem raději si svoje penízky schovávám "pod polštář" a šetřím na speciální příležitosti.
- Už dlouho přemýšlím nad tím, že si udělám seznam míst a událostí ve světě, kam se chci podívat (počínaje sopkami na Islandu a pyramidami v Egyptě, přes festival Holi v Indii a klokany v Austrálii, konče obchodními domy v Londýně, Paříži, New Yorku a Kapském městě).

Tak co? Splnila jsem vaše očekávání, nebo jsem vlastně zbořila všechny vaše představy o mně?..
A přečetli jste to až do konce?. No to by mě zajímalo :D
M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ↔Yukari.chan↔^^ ↔Yukari.chan↔^^ | Web | 9. dubna 2011 v 18:05 | Reagovat

ahoj máš mco fajn blog:D nespřátelíš?

2 Linhee Linhee | Web | 9. dubna 2011 v 23:39 | Reagovat

děkuji za komentář na mým blogu ^^ kouknu se na tvůj blog po dlouhý době a vykukuje tu na mě kočka s myší (roztomilej dess :3) A hurá, něco o tobě, vychutnávala jsem si každpe věty. Nechápu jak někdo může napsat tolik o své osobě :D Jsem trošku překvapená, už se mi tvoje osobnost začíná vybarvovat :D máme toho celkem hodně společnýho :-"  Kdyby existovali pokemoni, tak by jsme už nemuseli platit za elektřinu nebo vodu apod. ale s ohněm mám obavy :D

3 Linhee Linhee | 10. dubna 2011 v 13:56 | Reagovat

no možžná ty, ale já.. já jsem sebe samu ještě nenašla ^^´

4 Restie Restie | 12. září 2011 v 16:58 | Reagovat

Kluci s dlouhými vlasy nejsou sexy .. CO TO MÁ BÝT? =D ..Souhlasím s tím, že kluci navlečení do dívčích hadrů ve stylu J-Rock, kteří si snad na své hladké obličeje mažou i make-up mi trochu připomínají onoho tolik neoblíbeného Michaela Jacksona, u něhož si nikdo orientací jist nebyl. ( To mi mimochodem připomíná jeden dost odporný vtip o MJ :D ) Ale přesto mám slabost pro .. pozor, teď to slovo řeknu ... pro KLUKY s delšími, ale třeba i úúplně dlouhými vlasy. (A mužní jsou dost!) Samozřejmě za předpokladu, že je mají čisté a jinak upravené, nikoli plné bodláčí. Některým to opravdu sekne, přísahám ;) Věc názoru. Jinak moc krásnej blog. Netušila jsem, že žije ještě někdo, kdo je schopný napsat článek o více než 8 větách :D

5 Miwako Miwako | Web | 12. září 2011 v 17:19 | Reagovat

[4]: Za tím tvrzením si stojím! :D (no dobrá, ještě bych překousla vlasy tak k ramenům, ale cokoliv delšího se mi prostě nelíbí.. ale možná že to je tím, že žádný exemplář, který by byl hezký, mužný a s upravenými dlouhými vlasy jsem jaktěživ neviděla :D)
Strašně moc děkuju za pochvalu ^^ a věř, že 'pár' takových, co píše delší články ještě existuje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama