Červen 2011

Výlet

30. června 2011 v 13:55 | Miwako |  (Tý)Deník
Nazdárek!
Rozhodla jsem se napsat report z výletu. Možná bych vás měla varovat, že to nebude asi nijak extra výživné záživné, ale myslím, že to je jedna z těch věcí, které bych měla mít napsané v deníčku na blogu.

V pondělí ráno mě ke škole svezla kamarádka (díky bohu, jinak by mě ten batoh někde po cestě zabil :D). Když jsem došla na místo srazu, došlo mi několik věcí. Zapomněla jsem s sebou vzít následující položky: opalovací krém, zrcátko, baterku, nabíječku na mobil, (nemám kredit) a v neposlední řadě (ale rozhodně nejdůležitější) papír, který měli podepsat rodiče, že můžeme volně pohybovat. Fail :DD.. Úče to bylo nakonec jedno, protože to zapomnělo dalších x lidí, ale stejně mě to štvalo. Batohy jsme dali do auta (aby nám je tam odvezl učitelčin manžel). A vydali jsme se na cestu.
Ta byla dlouhá a nekonečná, protože jsme šli každou odbočkou, jakou jsme mohli. Po cestě nám miss Roe (naše učitelka na angl. konverzaci; rodilá mluvčí z Ameriky; náš druhý pedagogický doprovod :D) dala american chocolate cookies. Ty byly táák dobré ^^. Chtěla jsem od ní recept, ale nakonec jsem na něj tak nějak zapomněla, tak snad ho vysomroval někdo jiný :).
V pondělí se přes den už nic moc nedělo. Miss Roe nás naučila nové karetní hry. Jedna je na způsob hry větší (/červená) bere a tak druhá by se dala nazvat skupinový autobus (ale jmenuje se Nerds :D). Obě hry mi docela šly, v nerds jsme s miss Roe pořád vyhrávaly :DD.
Když šly pak učitelky spát (tedy.. narvaly si špunty do uší a dělaly, že tam nejsou) se třetina třídy ožrala, třetina zkouřila a třetina zůstala tak nějak normálně (mezi nimi jsem byla i já). Ale z nějakého důvodu mi bylo blbě, a tak jsem chtěla jít spát. Jenže vždycky, když už mě od spaní dělily sekundy (od toho pravého, nefalšovaného spánku), přišel někdo a vzbudil mě. Nakonec přišly holky a když mě vážně naštvaly, zvedla jsem se, čapla spacák a šla spát ven na lavičku (byly asi čtyři hodiny ráno). Venku už to vypadalo, že bude vycházet sluníčko, ale to nebylo nikde. Celkově jsem spala asi půl hodiny.
V úterý jsme šli do FrJ na zumbu a do aquafora (=bazén, něco jako aquapark). Zumba byla dobrá. Ze začátku mě do docela odrovnalo (protože jsem už strašně dlouho netancovala), ale po nějaké době jsem popadla dech a šlo to. Jen mě to moc nebavilo (některé písničky ale byly fajn ;)). Na facebooku se teď objevují videa a fotky, je to docela nářez xDD. Být v bazénu mě jako již tradičně nebavilo (tedy ano, voda je fajn, plavání je fajn, povalování je fajn, ale být tam dvě hodiny není tak fajn :D).
Po cestě nazpátek jsem se bavila s miss Roe (a potěšila jsem sama sebe. Když jsem s ní mluvila, tak ani jedna z nás z toho nebyla nějak extra zmatená :D). A večer jsme pak měli táborák. Opékali jsme buřty, zpívali jsme písničky, zase jsem se bavila s miss Roe..
Nakonec musím říct, že vzít s sebou miss Roe bylo to nejlepší, co nás mohlo napadnout. Každá jiná učitelka by asi byla pořád s naší třídní, ale s touhle nejen že jsme s ní mluvili anglicky (učili jsme se i na výletě ¬_¬".. ale mě to bavilo ^^), ale také s námi pořád hrála hry (volejbal a frisbee) a naučila nás nové hry :).
Na výletě se také potvrdila moje teorie, že já vlastně vůbec nemusím pít alkohol, abych byla v náladě a 'opilá', mně úplně stačí když nebudu spát :DD (je to pravda :D). Jsem taky docela opálená (v obličeji) a ramena mám docela vtipně spálená (a taky mám vypálenou pěšinku ve vlasech.. hned dvakrát ^^').

Zpátky domů mě pak vzal spolužák a šla jsem s Erikou na akademii současných (tedy.. teď už minulých) deváťáků. Ta naše byla určitě lepší, ale měli tam několik chvilek, které nás všechny, kteří jsme seděli na balkoně (= bývalí žáci školy) úplně rozsekaly. Závěrečné loučení mě docela dojalo (však víte, mně dojímá všechno :D). A pak jsem šla domů a spala jsem... I teď, den po příjezdu, jsem ještě pořád unavená (ale raději nebudu spát přes den, abych pak nebyla vzhůru v noci :D).
A teď mě omluvte, budu končit a půjdu do města udělat to, co jsem minule nestihla :DD
See you ;)

Vysvědčení VI. a Ohlédnutí za uplynulým rokem

30. června 2011 v 9:45 | Miwako |  (Tý)Deník


Tramtaradá!! Yahoo! Konec školního roku! Vysvědčení. Prázdniny!
Ano, je tu zase náš oblíbený pravidelný seriál na téma Já a moje jedničky vysvědčení (i když tentokrát i netradičně s ohlédnutím na můj první školní rok na gymplu). Ale nejprve vám řeknu mé výsledky (protože vím, že jste se nemohli dočkat :DD). Dopadlo to dobře. Vlastně to popadlo skoro skvěle. Mám vyznamenání - šest dvojek: francouzština, chemie, matika, fyzika, tělocvik a zsv (základy spol. věd). Beru to jako takovou osobní prohru i výhru zároveň.
Proč? - Z chemie mi hrozila trojka, ale nakonec se učitel profesor zachoval jako frajer a dal mi/nám ještě jednu šanci <- výhra. Fráninu jsem taky podělala (i když jsem měla šanci to vytáhnout, jenže tady chyběl zase zájem :D) a matika.. tam mě štve, že jsem to mohla vytáhnout na jedničku, ale je to těžký, jsme spokojený s dvojkou. Tělocvik - jako již tradičně - skončil fiaskem (ale sama pozoruji mírné zlepšení :)). Jediné, co mě mrzí je fyzika a ZSV. Pro fyziku nemám žádný pořádný důvod, snad jen to, že mě docela baví, ale ze ZSV chci maturovat a sama sobě jsem slíbila, že z maturitních předmětů budou jedničky.
Nakonec to dopadlo dobře, i když vážně mi vadí ty hlášky učitelů typu: " Ty na to máš, abys měla jedničku." Já vím, že na to mám. A když to víte i vy, tak co vám brání mi jí dát, hm? :DD

A teď slibovaný epický monolog o uplynulém školním roce (já vím, mohla jsem to napsat do normálního denníčkového článku, ale ať to máme pohromadě).
Letos jsem začala chodit na čtřletý gympl. O tom našem se proslýchá, že je těžký, neoficiálně zaměřený na přírodovědné předměty a.. už jsem říkala, že je těžký?.. Na základce mě učitelé děsili tím, že rozhodně už nebudu mít jedničky a že spadnu alespoň o stupeň a.. já jsem teď v pokušení naklusat do školy a ukázat jim, kdo je tady ten boss. Jediné, co mi přišlo extra těžké je matematika (it's completely new level!), chemie - učitel je šílenec - a poté, co jsme dostali novou učitelku, i francouzština. Celkově jsem ale z gymplu zklamaná. Čekala jsem že tam bude víc takových lidí, jako jsem já. Víc těch, co chtějí vědět, co se nebojí vědět. Že pro mě budou "hnací sílou", novými soupeři v boji o nejvyšší stupeň (protože mí bývalí soupeři už znatelně ubývali na silách). Že budou mojí novou motivací a mými soky i přáteli ve zbrani najednou. Místo toho jsem se dostala na místo, které se podobá ZŠ. Za vědění si vysloužíte nechápavý pohled. Za vědění náhodných věcí si vysloužíte posměšky. A že by mi byli spolužáci cílem? Ale kdeže. V jednom či ve dvou předmětech možná, v těch ostatních nemám soupeře, kterého bych chtěla/mohla překonat... A navíc nechápu jednu věc. Učitelé, se na nás koukají svrchu, protože jsme ze čtyřletýho - jsme hloupí, neangažujeme se a jsme nevychovaní, ostatní (negymplovské obyvatelstvo) se na nás dívají také svrchu, protože jsme z gymplu, na ně jsme moc chytří, nešikovní a nepraktičtí. Nepatříme nikam, jsme na pomezí chytrosti a blbosti zároveň.
Gympl není těžký, jen stačí dávat pozor a vědět.
S novou školou přišla i nová třída a spolužáci. Z rodinného prostředí, kterým mi byla moje rodná třída na ZŠ jsem přešla do bitevního pole na gymplu. Místo bitevního pole, které jsem ale očekávala (a nepřímo popsala výše) se ale objevila skupina lidí, jejíž osudy by se mohly inspirovat telenovely (to už nebudu víc rozebírat, chtěla jsem na to napsat článek :)). Vzájemné vztahy jsou křehké, jako právě vylíhnuté ptáčátko a ačkoliv se všichni tváří mile, vězte že ne všichni jsou tak velcí přátelé, jak se zdají. Ve třídě se už necítím tak dobře, už to není všechno tak mile důvěrně známé.
Přes to všechno jsem ale ve třídě našla i lidi, které jsem ráda potkala. Poznala jsem kamarádku, kterou můžu napsat do svého myšleného seznámku věrných přátel. Konečně jsem potkala někoho, kdo mi poradí, jakou knížku si mám přečíst (což je mnohem důležitější než se zdá, protože poslední dobou jsem knihy docela zanedbávala) a také jsem našla někoho, kdo mi poradí, na jaké dorama bych se měla podívat. V neposlední řadě jsem zjistila, že nesmím tak moc dávat na první dojem. Lidé, kteří mi přišli na seznamovacím výletě fajn se pak už moc dobře neukázali a ti, kteří mi nepadli do oka teď patří mezi mé oblíbené spolužáky :).
Dokonce se zdá, že jsem se sblížila se spolužáky, kteří se mnou přešli na gympl ze základky.
No.. ale nebudu si stěžovat, ono to nakonec není ani špatné ani výborné.

A moje plány na prázdniny? .. První týden/čtrnáct dní bude typický víkend a pak se přesunu do prázdninového módu. Pak následují návštěvy babičky a Advík. A potom/před tím se budu snažit připravit se na záříjové testy (ano, už je máme naplánované :D), zkouknout pár fimů/anime/doram a přečíst nějaké knihy z kánonu i mimo něj :). A taky zkusím posilovat.. Totiž, naplánuju si to a pak si na to v září vzpomenu a v mém myšleném seznámku si napíšu nesplněno, stejně jako každé prázdniny :DD
(Během dnešního dne by se tu mělo objevit ještě poohlédnutí za školním výletem ;))
Báááj!

Story tiem!

26. června 2011 v 20:27 | Miwako

Zdravím, mí milí stálkeři!
Konečně se událo něco, co můžu napsat, co je zajímavé a... no prostě zajímavé (teda mě to alespoň tak přijde).
Nejprv ale k těm nezajímavým věcem.

Zítra odjíždím na školní výlet. Na tři dny do nejzapadlejšího místa ČR někam. Teda.. vlastně neodjíždím, odcházím. V rámci šetření zdravého lájfstájlu jdeme pěšky. Jedenáct kilometrů (podle mapy.cz, ale osobně si myslím, že to je delší, protože jdeme jinou cestou). S bandou idiotů. Kill me. Navíc s námi nejde asi šest spolužáků. A zrovna to jsou mí kamarádi. Proč prostě nemohli zůstat doma ti idioti, které nemám ráda, co?.. Navíc se plánuje kanadská noc a taky pitka. Ani s jedním nemám co do činění, ale snad to ve zdraví přežiju :D.
V rámci výletu mi máma zase pomáhá s balením. Čím jsem starší, tím vetší ze mě dělá krávu. Tentokrát si sedla doprostřed pokoje a začala mě instruovat, abych začala nosit různé věci na koberec. Nejen, že mi nutila vzít si věci, který z batohu ani nevytáhnu, ale také mě rozzuřila doběla. Nakonec naše konverzace probíhala asi takhle:
Máma: "VEM SI TOHLE! TOHLENCTO TAM ROZHODNĚ NOSIT NEBUDEŠ!!!"
Já: "TO NEPOTŘEBUJU A NELÍBÍ SE MI TO!"
M: "NEŘVI NA MNĚ!"
J: "TY NA MĚ ŘVEŠ TAKY!!"
M: "COŽE?! JÁ ŽE NA TEBE ŘVU???!"
J: *AAArrrgh!* *zabijáckej pohled* *spousta sprostých slov se náhodně objevuje v mé hlavě* *cuká mi ruka, ale vím, že se s ní nemůžu prát, protože je ještě pořád silnější než já*
No.. mám sbaleno. Bazilion věcí, které nepotřebuji a nechci. Snad se tam najde i něco normálního. Ale přísahám, že až pojedu na Advík, tak se budu balit sama (a využiju jí jen k zabalení věcí do baťohu :D)... Já chápu, že je máma nervní, protože táta jel na vodu a já taky odjíždím, ale takhle to dělá jenom horší nám oběma.

Vracím se ve středu, kdy jdu také na akademii devátých tříd mé bývalé ZŠ. Jeden z důvodů proč tam jdu je moje prasestřenice příbuzná, která tam bude vystupovat (koupila jsem jí Oh-so-cute! blýskavý králičkový přívěšek na klíče.. Je tak skvělý, že přemýšlím nad tím, že bych si ho nechala >:D), taky proto, že plánujeme malý sraz bývalé třídy, ale hlavní důvod je, abych viděla to jejich (současných deváťáků) veřejné zostuzení (není nic lepšího, než veřejné zostuzení *yey!*). Všichni si tím musí projít :DD.
Každopádně možná, že když budu mít náladu, tak ještě ve středu napíšu report ^^.

Ještě ani nezačaly prázdniny a já jsem už v prázdninovém módu (= chodím spát okolo 1:00, spím dlouho a dobře, přes den se nudím). S tím jsem vůbec nepočítala, protože většinou prvních 14 dní prázdnin bývám ve víkendovém módu (= chodím spát okolo 3:00, spím dlouho a špatně, pořád mám co dělat). Ale už jen ten prázdninový pocit je fajn ^^.

A teď už k tomu příběhu. Všechno to začala ve čtvrtek, kdy jsem dobromyslně vzala ráno knihy, abych je odnesla do knihovny a při té příležitosti si bych si zřídila kartičku do knihovny. Navíc jsem byla domluvena s Erikou, že půjdeme do města, koupit lístky do kina na Harry Pottera 7 část 2. To vypadalo jako super den. Jenže knihovna byla zavřená, a tak jsem musela ty knížky vzít zpátky domů (přičemž jsem měla batoh ještě plný učebnic, které jsem si brala domů ze školy - ano, naprosto nelogicky jsem je odtáhla domů, přestože jsem je mohla prodat ^^'). A tak jsme šly do kina... Bylo zavřeno *AArrgggh!*.. A tak jsme šly do knihkupectví (mám v plánu koupit si jednu knížku). A ano, jestli se ptáte jestli jsem jí našla, tak ji nikde neměli.. Zdá se, že jsem prostě odsouzena kupovat knihy přes internet :(.
To, co se ale stalo v pátek je ale něco úplně jiného. To jsem takhle stála v jídelně ve frontě a dohadovala se s mástrem mistrem (mimochodem docela milej chlápek, pořád si ze mě dělá legraci), jestli si dám polévku, nebo ne, když v tom mě oslovil kluk, co nandavá jídlo. Jestli jsem prý nechodila do 1.C. A já jakože jo a on na to, jestli vím, kdo (on) je. No jasně, že nevim. myslela jsem si, dramaticky jsem si svoje sluneční brýle a.. pořád jsem nevěděla :DD. Nakonec z něj vypadlo, že se mnou seděl v lavici v první třídě (v tu chvíli mi i došlo, jak se přibližně jmenuje a i jak vypadal v první třídě.. byl to docela rozdíl, proti současnosti). No pochopíte to? Skoro po 10 letech, co jsme se neviděli mě poznal. WOW! Deset bodíků pro bývalého spolužáka (vážně by mě zajímalo, jak mě poznal, protože já jsem se vážně hodně změnila :D. U r č i t ě.)
Korunu tomu nasadila ale neděle (tedy dnešek) - kdy jsme byly s mámou v Tescu. Konečně jsem zkusila používat tu jejich samoovládací pokladnu *YÉÉÉÉÉÉY!!!!!*. Bylo to tá~k super. Musím do Tesca chodit častěji :D. U pokladny jsem potkala svojí spolužačku z devítky. Volala jsem na ní, mávala jsem na ní, zdravila jsem jí a... stěží mě poznala :-/.. Mínus 3 bodíky pro bývalou spolužačku :D..
Goodbye my lovers friends :)

Sistar19 (씨스타19) - Ma Boy

25. června 2011 v 12:53 | Miwako |  Asian Music
Aww... včera mi začaly neoficiální prázdniny *YÉÉÉY!*

Sistar19 je sub-unit (podskupina (?)) čtyřčlenné jihokorejské skupiny Sistar. Ty debutovaly v roce 2010 s písní Push, Push, se kterou moc lidí zrovna neuchvátily. Pak se ale vrátily s Shady Girl, se kterou ukázaly, že vážně zpívat umí. Naposledy se objevily se sexy image v How dare You?, se kterou vyhrály i první cenu v hudební show.
Podskupinu Sistar19 tvoří leaderka a hlavní vokalistka Hyorin a rapperka Bora. Jejich styl je víc R&B a klidnější než styl Sistar.
Když jsem písničku poprvé slyšela, prostě se mi nelíbila. Průměrná a nic extra. Ale asi před týdnem jsem si jí poslechla znovu (protože mi nešlo do hlavy, jak to že bojovala o první místo v jednom hudebním pořadu). A ta písnička mě úplně chytla :D. Asi jsem si při první poslechu seděla na uších, nebo vážně nevím :D. Sice vážně není nic extra, ale je taková pohodová a fajn.
Oběma to vážně sluší (Bora vypadá asi tak bazilionkrát lépe než obyčejně). Oceňuji to, že nemají žádné složité kostýmy - jen kraťasy a tílka. I když nevyšly z toho úplně s čistým štítem. Za zmínku stojí hlavně ten Borin černo-bílý komplet, Hyorininy zelené ponožky (zelené ponožky v průsvitný botách na podpatku.. to jako vážně?!) a podivně ne-padnoucí košile.
Choreografie vypadá jednoduše ale vážně efektivně. Židlový začátek je skvělý a ta refrénová část se mě drží už asi týden (takové to, když zpívají Ma Boy, oh ma boy, baby) :DD.
Jediný problém je, že jakkoliv je písnička skvělá, tak nějak si ji nemůžu zapamatovat. Ano, sice se musím hlídat, abych v náhodné chvíli nezačala tancovat (onu refrénovou část), ale pořád si nemůžu vybavit melodii - a to Ma Boye poslouchám často.

Sistar19 (씨스타19) - Ma Boy

P.S. - Když jsem mluvila o Boře, vzpomněla jsem si na chem. vzorec kyseliny borité. K mému zděšení byl ještě ke všemu správně O_o!
Hope U like :)

Váhání - Maggie Stiefvaterová (Vlci z Mercy Falls 2. díl)

20. června 2011 v 19:49 | Miwako |  Knihovnička
Spoiler Alert!
~aneb povím i to, co nevím

Název: Váhání (ang. Linger)
Autorka: Maggie Stiefvaterová
Délka: 320 stran

Sam s Grace by právě teď měli být ve svém hnízdečku lásky, ale nejsou. Grace je záhadně nemocná a vypadá to, že už na světě moc dlouho nebude. Navíc se Graciini rodiče po 17 letech chovat jako rodiče a ne jako spolubydlící, a tak se nyní stal Sam nevítanou osobou v domě Brisbaneoých.
Do toho se objevuje Cole, rebel, bývalý zpěvák rockové kapely a nový vlk, který se zoufale snaží utéci do vlčí kůže ale moc se mu to nedaří. Cole se navíc pouští do zvláštního románku s ledovou princeznou Isabel.
Jak tohle všechno dopadne? A jak se tihle čtyři lidé zvládnou popasovat se svým osudem?.. To se dozvíme ve třetím díle :-/.
* * *

O ničem a o všem :)

19. června 2011 v 18:19 | Miwako |  (Tý)Deník
Cho!
Už je to dlouho, co jsem nic nenapsala... teda.. vlastně není. Poslední týdeníčkový článek tu byl zhruba před týdnem, což není tak dávno. Navíc vlastně nemám co říct (teda.. jasně že mám - já mám vždycky co říct -, ale není to nic veledůležitého). Ale z nějakého důvodu mám nutkání napsat článek. Asi jsem si na to moc zvykla a stává se z toho takový rituál. Napsat si, co se děje a pak se po několika měsících znovu podívat na svoje myšlenky. Líbí se mi to :D.

Venku je hnusné počasí, které se mi svým způsobem líbí. Totiž, kdybych neměla v pokoji pořád takové šero, až mě z toho bolí oči a kdyby venku nebyla docela zima, tak by se mi to vážně líbilo. Chvíli prší a pak se rozjasní a chvíli to vypadá, jako by byl venku normální, nesnesitelně teplý letní de n, jenže po chvíli je zase zataženo a okna jsou zase zmáčená deštěm. Je to takové melancholické podzimní počasí. Je to fajn^^.

Nebezpečí školy je už téměř zažehnáno. Už budeme psát jen dva testy, kde je nejdůležitější to hlavně nepodělat. Pololetní test z frj nakonec nedopadl tak špatně špatně, jak jsem si myslela (dokonce jsem dostala jedničku =3) A z chemie nebudu mít trojku (<- Epic win :D)... Z toho všeho plynně nevyplývá, že asi budu mít vyznamenání *Yééy!*. Už si připravuju oslavnou řeč na téma tento školní rok a já :D Bude to jedna z těch ohromných řečí, na kterou budeme všichni vzpomínat se slzami dojetí.. A nebo taky ne :).
A když už zase mluvím o tý škole, vzpomínáte, jak jsem si stěžovala na to, že máme dělat na IVT web na estránkách?.. No tak jsem to dílo zkázy dostvořila. Dělala jsem web o SNSD (.. bože, však já nejsem ani jejich fanoušek). No, v půlce mě to sice přestalo bavit, ale je tam vše, co po nás učitel chtěl. Mazat ho nebudu, třeba se k tomu někdy vrátím :D (nebudu psát adresu, ale jestli ho někdo objeví, má bonusové bodíky :DD)..

Pamatujete, jak jsem tady fňukala, že akutně potřebuju něco nového a hezkého? Nájezd na obchodní centra v KV se sice nekonal, ale vnikly jsme do exe a Hervisu. Mám nové boty, kalhoty a 4 trička. Jsem zase o poznání klidnější (a máma je o poznání chudší *hehe*). Přesto jsem byla trochu na vážkách. Se vším, co jsem si koupila, jsem maximálně spokojená, ale koupila jsem si dvě trička, která se nápadně podobají těm, co nosí moje kamarádka. (Jo, já to hold takhle dělám, když má někdo něco pěkného a mě se to líbí, sluší mi to a mám možnost si něco podobného koupit, tak si to prostě koupím ^^'). A moc dobře si vzpomínám, jaké scény se děly v minulosti, když si dvě kamarádky koupily něco podobného (chcete příklad? Dvě holky, jejichž přátelství vypadalo docela solidně, měly stejné boty -ta druhá si stejné boty koupila schválně-. Kvůli tomu se pohádaly, přestaly se spolu bavit a od té doby se nesnáší. Jiné dvě holky se málem servaly kvůli stejnému tričku.. Zní to sice jako scénář špatného amerického filmu, ale je to pravda :DD). Nevím, co jsem čekala, že se stane teď, ale jsem ráda, že se z toho nic nestalo (vlastně.. co jsem očekávala? Ona asi není blbá kráva, jako ty z modelových situací :D)...

Právě teď mám rozepsány dva (pseudo)intelektuální články, dvě tři "recenze" na knížky, tři recenze o k-dramatech, asi tři další články o anime/manze a v neposlední řadě několik nezařaditelných článků. Bohužel mám teď ale nějaký tvůrčí blok a přestože se o to všechno chci poděli teď hned nejde to :D.. Ale zdá se mi to, nebo můj bložínek začíná být über-cool? :D.. Chci říct.. začíná zase vypadat, jako docela na úrovni.. asi bych měla přidat nějaké obrázky (věřte, že jich mám v PC kvadrilióny :D)

Už jste viděli nové trailery (první, druhý) na druhou část HP 7? Je to hollysheetOhsoamazing!.. Jenom vidím trailer a dojímá mě to. Už jen necelý měsíc a bude to. Jsem trochu v pokušení koupit si lístky i na první část (dávají ji 4 dny před druhou) - čistě proto, abych si navodila HP atmosféru a připomněla si, co se dělo. Doufám, že film bude tak EPICKÝ jak vypadá trailer. Že bude alespoň jeho polovina filmu boj o Bradavice a že na to bude tak dobré budu chtít jít ještě jednou. Na druhou stranu jsem trochu zklamaná, že to u nás dávají ve 3D (ano, máme 3D kino, ale větší shit jsem ještě neviděla). Já tu naší chabou napodobeninu 3D nemám ráda a štve mě, že musím platit o pade víc a ještě si tím 3D trochu pokazím zážitek.. Jsem taky trochu v pokušení jít do kina sama (protože být tam sama je něco úplně jiného než být tam s někým), ale zase se mi nechce 'zrazovat' Eriku. Už je to skoro tradicí, chodit na Harryho Pottera společně ;). A navíc, kdo by ji kulturně fantaskně vzdělával, když ne já? :D

Na blogu O mundo da Teresinha probíhá úžasná giveaway o jednu z deseti knížek. Jestli se vám ty knížky zamlouvají, tak se zkuste přihlásit (já se přihlásím hned co si vyberu, kterou bych vlastně chtěla ^^)). (Časem, také do menu přibude odkaz na giveaway - to jen abyste se nedivili, co to tam je :D).. A vlastně se můžete přihlásit, i kdybyste o žádnou knížku neměli zájem a pak mi jí můžete dát jako dárek. Mám ráda dárky a knížky :DD (<- tohle asi nebude fungovat, co? ¬_¬.. Ale snažila jsem se ^^'')

Ano! Už je to tady! Konečně konec :D
(Jestli je takhle dlouhý článek o ničem, tak vážně nechci vidět článek o něčem)
See You!
P.S. - Jen tak pro zajímavost. Tohle je devadesátý článek v rubrice (tý)deník :D

Jsem Čech.. nebo ne? :D

17. června 2011 v 20:24 | Miwako |  About Me
Už to je dlouho, co jsem nevyplňovala nějaký ten řetězák (ne, že bych jich neměla nasulcováno hned několik). Dneska jsem ale narazila na jednom z blogů, který stálkuji na tenhle řetězák. Je podobný těm, které se čas od času objeví na Deviantartu a já si ho vždycky chtěla zkusit, protože... no prostě jsem si ho chtěla zkusit. Tyhle řetězáky jsou totiž na principu zaškrtávání ;).
A z tohohle se dozvíme, co jste za národnost ;) (a je to v angličtině)
(Awww ♥.... Miluju ten avatar s Luffym :DD)

BRITISH
[x] You drink a lot of tea.
[x] You know what a brolly is.
[ ] Deal or No Deal has taken over your life.
[ ] You wanted Ben to win X Factor.
[ ] You use the word "bugger" or the phrase "bloody hell."
[x] Fish and chips are yummy.
[ ] You can eat a Full English Breakfast.
[ ] You dislike Emos almost as much as you dislike Chavs.
[ ] It's football…. Not soccer.
Total = 3
↓↓↓

Handsome People (핸섬피플) - Crazy

16. června 2011 v 18:47 | Miwako |  Asian Music
Dneska je mi fajn. Nájezd na EXE a Hervis skončil prázdnou peněženkou (mámy, samozřejmě :D), nebudu mít trojku na vysvědčení a za pár dní se uzavírá klasifikace (už budeme psát jen jeden test, u kterýho je hlavní ho jen nepodělat :D).
A zrovna nemám nic na práci (teda.. mám, ale nechce se mi to dělat), a tak jsem se rozhodla, že je zase čas na nějakou písničku ;)

Handsome people je jihokorejské trio hrající převážně R&B a soul. Vznikli v roce 2011. Tvoří ho Ta-i (zpěv), Young ho (producent, klávesy) a TaTo (kytara).
Crazy je jejich 2 single a zní skvěle. Ta-i, který byl před působením v Handsome people znám jako výborný zpěvák balad, se báječně poslouchá. A navíc vypadá, že si celou dobu zpívání užívá (a to i při živých vystoupeních) - a to se hned písnička poslouchá líp (protože to i slyšíte :)). Melodie je taková rozverná a bez žádného šokujícího prvku. Písnička prostě tak nějak pohladí na duši a zvedne náladu :)
MV je dobré. Jsem vážně zmatená, protože jich je tam pět, ale kdo ví, jak to mezi sebou mají :D. Trochu mi tam překážejí ty tancující slečny, ale co by to bylo za korejské hudební video bez někoho, kdo by tancoval? :D

Handsome People (핸섬피플) - Crazy

A já už teď vážně půjdu něco dělat :)

Mrazení - Maggie Stiefvaterová (Vlci z Mercy Falls 1. díl)

12. června 2011 v 10:09 | Miwako |  Knihovnička

Název: Mrazení (ang. Shiver)
Autorka: Maggie Stiefvaterová
Délka: 337 stran

Když byla Grace malá, napadli ji vlci. Jeden z nich ji ale zachránil. A od té doby Grace vlky zbožňuje.
Když byl Sam malý, napadli ho vlci a on se změnil na vlkodlaka. Od té doby se mění každé léto na člověka. Jestli bude člověk nebo vlk rozhoduje totiž teplota vzduchu a také doba, po kterou se vlkodlak může přeměňovat. Ta je ale u každého jiná.
Jednou, když byl Sam mladší, smečka zaútočila na malou holčičku. Jenže Sam ji zachránil. Od té doby za ní chodil, aby byl u ní, až se přemění na vlčici. Jenže ona se nepřeměnila..
A tohle je příběh o jejich lásce.
* * *

Už jen týden!

11. června 2011 v 17:39 | Miwako |  (Tý)Deník
Už jen týden a uzavírá se klasifikace! Už jen dva pololetní testy!
Ještě týden?!.. Mám pocit, že to nezvládnu. Jsem úplně vyčerpaná. A co hůř, ve škole kazím na co sáhnu. Tesy z fyziky? Fail. Test z chemie? FAIL. Test z frániny? FAIL. No co se dá dělat, už-jen-týden! ♥. Na IVT děláme webovky. Člověk si myslel, že más teda naučí používat HTML a zasvětí nás do dalších tajů světa počítačů a on..? Řekl nám, že máme udělat vlastní web na generátoru (=estranky, websnado a další blbosti). A tak jsem si myslela, že teda nic nemusim nic dělat, že stačí, když mu ukážu bložínek (ano, ukázala bych profesorovi bložínek jen abych nemusela nic dělat :D). Jenže řekl, že blog.cz nemáme používat :(. A teď mi teda řekněte, na jaký téma mám teda dělat web?.. Vybrala bych nějakou hudební skupinu, ale přijde mi blbý někde zkopírovat něco a navíc dělat web o něčem, o čem už je bazilión bložínků?.. Ani mě nehne. Tak mě napadlo, že bych dělala nějakej web o nějaké ne moc známé k-pop skupině. Jenže o nich nenajdete na internetu skoro nic. .. Takže.. Má někdo nějakej nápad? Ne??

V pátek byla v Chebu polštářová bitva stylově nazvaná jako Boj proti CHEBNU. Pořádala ji umělecká skupina nazvaná UMSKUP. Neměla jsem tam s kým jít (všichni se na mě buď vykašlali anebo neměli čas), a tak jsem šla sama. Jo jasný, jenom lůzři chodí někam sami, ale když už jsem byla sama v kině, proč bych nešla sama na kulturní akci? Moje lůzerství je stejně už dávno potvrzené :). A u nás se něco děje jednou za uherskej rok, to by bylo, abych tam nešla. Nakonec jsem tam potkala spolužačky, tak jsem se k nim vetřela :).
Bylo to fajn. Peří a výplň do polštářů jsem měla všude a ztratila jsem oranžový pírko (=sponku). No řekněte mi, co teď budu dělat se třemi oranžovými sponkami? (To je teda katastrofa, to vám povídám :DD). Navíc mám pocit, že někteří snad ani nepoužívali polštáře, protože to strašně bolelo. A taky nechápu, proč všichni mlátili tak moc do hlavy... Ale doufám, že se to třeba bude někdy opakovat :). Kdyby to třeba někoho zajímalo tak si zkuste Boj proti CHEBNU najít na fejsbůku (jsou tam fotky a tak..).

Teď už jen už jen pár slov o bložínku. Dneska jsem dočetla fajn knížku a zároveň jsem na ní napsala recenzi (O_o? to je můj nový rekord :D). Zítra se tu tedy možná objeví článek o ní. Taky uvažuji nad tím, že udělám do menu rozcestník na knihy/komixy/mangu a také na dorama a seriály (zatím to je udělané jen jako rubrika), ale moc se mi do toho nechce.. Je to moc práce :DD
Oh! A málem jsem zapomněla. Mám nové eSBé - Kuro Neko (a dostala jsem za to diplom..Už je to dlouho, co jsem něco takového dostala, přináší to vzpomínky :D)

Dneska je to kratší než obvykle, co? :D (jsem za to na sebe pyšná :DD)
Yo!

Sunny Hill (써니힐) - Midnight Circus

8. června 2011 v 18:00 | Miwako |  Asian Music
To byl zase dneska den.. Původně to vypadlo, že budeme psát jen test z matiky, nakonec se ale objevil idiot, co neuměl vzorec kyseliny sírové a tak jsme psali písemku z chemie a pak bylo všemi oblíbené celohodinové zkoušení. Ano, za pět (ale vzorec kyseliny sírové vím i já, abyste věděli).
...
Skupina SunnyHill je jedna z mála jihokorejských skupin, která je smíšená (tj. kluci i holky). Původně se skládala ze 3 členů (Jang Hyun, Seung Ah a Joobi), později nabrala další členku přezdívanou Kota a krátce na to Misung. Debutovali v roce 2007 s baladou, pak pokračovali také s baladou a nedávno měli comeback s 'regulérním' k-pop songem (tak tomu říkám já, oni to nazývají Korejský taneční pop). I když o regulérnosti Midnight circusu by se dalo spekulovat. Není to zas typický k-pop. (O SunnyHill jsem informace hledala docela dlouho, tak jsem si nemohla odpustit popsat vám skupinu tak 'podrobně' ^^')
SunnyHill neznám (i když je možné, že jsem zaslechla pár jejich písní), ale s jejich comebackem Midnight Circus mě velmi zaujali. V teaserech si zahrála IU (Koreou milovaná sólo zpěvačka) a Ga-in (ze skupiny Brown Eyed Girls), ale v MV jsme je vidět nemohli. Tam se objevil Ki Kwang (ze skupiny B2ST).
Zdá se mi škoda, že klučičí člen není v písničce (a celém EP) Midnight Circus moc (skoro vůbec) slyšet (ale prý je jeho přítomnost zřetelnější na starších písních). Ten teď produkuje (a píše?) písničky. Když už jsme u EP, intro je takové cirkusové, pak je tam balada (tu si poslechněte, je skvělá ^^), následuje zmiňovaný Midnight Circus a ještě jeden song. Celkově je to velmi pěkné EP :).
MV se mi líbí. Cirkusové téma snad nikdy neomrzí (a v k-popu si ani nevzpomínám, jestli někdo měl něco podobného). Dokonce mi ani nevadí to kýčovité oblečení (doprovodné tanečnice mají docela dobré šaty).
Písnička se mi ze začátku jako celek nelíbila, ale jak už to u k-popu bývá, část která se mi nejprve nelíbí mi v hlavě vždycky zůstane nejdéle a pak když si to pustíte znovu (a znovu a znovu) tak ji už nemůžete dostat z hlavy celou (nejvíc se mi ale stejně líbí refrén). (A taky se vám zdá, jako by říkaly to vyslovovaly spíše jako meednight circus?) :D.
Navíc vydali taneční verzi MV nazvanou stylově Stage version. Ta se mi líbí možná trochu víc než normální MV, ale to už je jen věc názoru. Choreografie je fajn (hl. refrénová část).

Sunny Hill (써니힐) - Midnight Circus
Attention Mr. A, Mr. B
:D

Jokes III.

6. června 2011 v 18:59 | Miwako |  Citáty

Moji rodiče se právě hádají už asi hodinu a i z mé pozice za dvěma zdmi, se sluchátky na uších a vyřvávající hudbou dokážu docela říct, že to je špatný. Vážně špatný. Do toho přidejte bolest hlavy, fakt že jsem na dnešek spala asi 4 a půl hodiny a že jsme psali ve škole čtvrtletku ze ZSV, která se mi vůbec nepovedla podle mých představ. Jsem zoufalá T-T...
A proto si myslim, že bych vám mohla nějak zlepšit náladu nějakými džouky (třeba to bude fungovat i na mně).
(Předchozí džoukové články si můžete přečíst tady a tady) (a zase, *(hvězdičkové) džouky se mi vážně líbí.. Čím víc hvězdiček, tím lepší :D)

 • My wife was so sick this morning that I had to carry her to the kitchen to make my breakfast.
 • This morning I found my wife in the kitchen collapsed and not breathing! I panicked and didn't know what to do! Then I remembered McDonalds serve breakfast till 10:30.
 • When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep, and not screaming, like the passengers in his car.
 • * I studied all night for this test. I'm ready!
  *reads number 1* wtf is this..
 • A long journey always begins with the words: "I think I know a shortcut."
 • * Dear God, all I ask for in the new year is a big fat bank account and a slim body. Please don't mix the two up like you did last year.
 • Guns don't kill people, people kill people.
  Does that mean toasters don't toast toast, toast toast toast?
 • * Last night in my dream, I ate a gigantic marshmallow.
  This morning when I woke up, my pillow was gone.
 • *** Pandas are awesome cause they're black, white, and asian at the same time.
 • * Our computers went down at work today, so we had to do everything manually. It took me forever to shuffle the cards for Solitaire.
 • * I just got robbed by a Teenage Mutant Ninja Turtle. Though ironically, he wasn't wearing a mask so I don't know which one it was.
 • ** I got a card today saying, "I love you! from you know who <3"
  Why the f*ck is Voldemort sending me love letters...
 • * That awkward moment when they find out that Osama had made 7 horcruxes.
  (That awkward moment when you don't know what the hell a horcrux is.)
 • * Osama Bin Laden was buried at sea just as Japan had dumped radioactive water into the ocean. This has the makings of an awesome monster movie.

Pozn. : Horcrux = viteál (však víte, z Harryho Pottera.. Víte, ne?)
Um.. no tak mně to nepomohlo, co vám?
.. a ti dva ještě nepřestali :'(

TEE HEE!

3. června 2011 v 20:05 | Miwako |  (Tý)Deník
Zdravím! :)
Dneska mám náladu napsat článek. Jako obvykle si jdu postěžovat a... jo vlastně si jenom postěžovat ^^'.
Proč si zase stěžuju?.. To je přece jasné. Konec školního roku. Teda, ne že by mě nějak trápilo, že končí škola, ale jsou tu ty závěrečné testy a tak všechno.. Vážně nechápu, jak si někteří učitelé můžou myslet, že jejich předmět je jediný, který se musíme naučit. Na pondělí se musím naučit ZSV a dějepis (no dobře.. já věděla, že ty testy budem psát už asi 3 týdny a ještě jsem se na ně ani nepodívala, ale tenhle nedůležitý detail teď zapomeňme ;)). A ještě máme úkol na matiku a musím udělat něco na IVT a měla bych udělat nějaký úkoly na stránkách školy.
Díkybohu, že už máme za sebou alespoň test z frániny (i když asi nedopadl nijak slavně). A když jsme u těch testů, dneska jsme psali z fyziky.. Tak moc jsem ještě žádnej test nepodělala :DD. No asi teď půjdu smést ze stolu usazený bordel a naházet tam sešity, do kterých se musím o víkendu podívat. U mně totiž platí úsloví "Sejde z očí, sejde z mysli." asi tak 4x víc než u průměrného člověka. Holt jsem prostě nadprůměrná ve všem :D.

Dneska už je zase hezky. Doufám, že to vydrží. Poslední dobou byla docela zima a oni nám vůbec netopí. No pochopíte to? V červnu takový zimě netopí?! :(. Navíc je mi tak nějak blbě, jak se pořád mění to počasí. Bolí mě hlava a v krku. A taky mám strašně rozhozený spaní. Chodím spát až v 11:30 (což je dost velký posun, vezmeme-li v úvahu, že na začátku školního roku jsem chodila spát někdy i v 9:45 :D). A nemůžu chodit. V úterý (to bylo ještě relativně hezky) jsem si vzala do školy svoje oblíbený šatičky. Jenže jsem si nechtěla vzít "jak nějaká socka" sandály, vzala jsem si baleríny (co se hodí k šatům :D). Už když jsem odcházela, věděla jsem, že mě budou bolet nohy, ale myslela jsem si, že ty 3 kilometry do školy ujdu. Už po prvním půl kilometru jsem věděla, že je to průšvih, ale nechtěla jsem se tam někde přezouvat, protože za mnou šlo hodně lidí (ano, prozíravě jsem si ty sandály vzala s sebou) :DD. Takže mám na každé noze dva úžasné puchýře, kteří dělají to co dělají puchýře obvykle (sami si to domyslete, já vás raději detailů ušetřím :DD).

Aby toho nebylo málo, k seznamu rozkoukaných doramat a seriálů přibyly 4 nové položky. Merlin, Misfits, Skins (což jsou britské seriály) a 49 Days, což je kor. dorama. Všechny čtyři vřele doporučuji :). No řekněte mi, kde mám na to všechno brát čas? :DD

Už si vážně potřebuji zajet nakoupit do nějakého pořádného nákupního domu. Trpím akutním nedostatkem něčeho nového a hezkého :D. Navíc je právě to kouzelné období slev ^^.
Když jsme u těch hezkých věcí, nedávno jsem se nudila a shodou okolností jsem narazila na stránky heels.com a edressme.com. Dala jsem se tedy do objevování světa za zrcadlem. A když už jsem se tam potloukala docela dlouho, napadlo mě, proč bych si taky neudělala obrázkový seznam věcí, které bych chtěla? (však víte, blbky z blogů o celebritkách to dělají běžně, proč bych to nemohla udělat já, blbka z blogu o anime :DD). A tak vznikl seznam botiček a šatiček, které bych chtěla mít. Minimálně polovina z vybraných by mi neslušela kvůli určitým "tělesným nedostatkům" a polovina zbývající poloviny by se mi asi tak naživo moc nelíbila, ale takhle to všechno vypadá báječně :D. Jen tak mimochodem. Většina modelek, které mají na sobě šaty, jsou vážně zjevy, všimli jste si? .. S takovou bych mohla být modelka i já (teda kdybych měla ty správné míry). :DD
ty jo.. a tohle měl být původně krátký článek ^^'
Báj!

Secret - Starlight Moonlight '별빛달빛'

1. června 2011 v 17:19 | Miwako |  Asian Music
Měla bych se jít učit.. Ále.. stejně se za 14 dní uzavírají známky. To už nemá cenu :DD

Včera Secret zveřejnily nové MV. Trochu jsem se obávala, protože jsem slyšela, že tentokrát to bude zase retro. A tak mě hned napadlo, že to bude Shy boy č. 2 (stejně jako to bylo s Magic a Madonnou, tedy že Starlight Moonlight bude jen upgradovaný Shy Boy). Ale mé obavy se projevily jako liché (a jsem za to ráda).
Secret patří mezi mé nejoblíbenější skupiny. Mám ráda, že jsou tak nějak pořád svoje. I když je koncept roztomilý, nejsou vlezle roztomilé a navíc pořád působí docela dospěle.
Starlight moonlight je taková pohodová písnička a vzbuzuje ve mě takový hezký pocit ^^ (možná mi připomíná nějakou jinou písničku, ale neptejte se mě jakou). Co mě překvapuje je, že Zinger (ta blonďatá) zpívá. Vlastně jsem úplně zapomněla, že je rapper a došlo mi to, až když začal její 4 sekundový rap ^^.
V MV jim to všem neuvěřitelně sluší. Vážně. Miluju všechny jejich šaty :).
Taky se tam okolo druhé minuty objeví Bang Yong Guk (a Ji Eun se zatváří vážně.. vtipně :D).

Secret - Starlight Moonlight '별빛달빛'

♥....