Vysvědčení VI. a Ohlédnutí za uplynulým rokem

30. června 2011 v 9:45 | Miwako |  (Tý)Deník


Tramtaradá!! Yahoo! Konec školního roku! Vysvědčení. Prázdniny!
Ano, je tu zase náš oblíbený pravidelný seriál na téma Já a moje jedničky vysvědčení (i když tentokrát i netradičně s ohlédnutím na můj první školní rok na gymplu). Ale nejprve vám řeknu mé výsledky (protože vím, že jste se nemohli dočkat :DD). Dopadlo to dobře. Vlastně to popadlo skoro skvěle. Mám vyznamenání - šest dvojek: francouzština, chemie, matika, fyzika, tělocvik a zsv (základy spol. věd). Beru to jako takovou osobní prohru i výhru zároveň.
Proč? - Z chemie mi hrozila trojka, ale nakonec se učitel profesor zachoval jako frajer a dal mi/nám ještě jednu šanci <- výhra. Fráninu jsem taky podělala (i když jsem měla šanci to vytáhnout, jenže tady chyběl zase zájem :D) a matika.. tam mě štve, že jsem to mohla vytáhnout na jedničku, ale je to těžký, jsme spokojený s dvojkou. Tělocvik - jako již tradičně - skončil fiaskem (ale sama pozoruji mírné zlepšení :)). Jediné, co mě mrzí je fyzika a ZSV. Pro fyziku nemám žádný pořádný důvod, snad jen to, že mě docela baví, ale ze ZSV chci maturovat a sama sobě jsem slíbila, že z maturitních předmětů budou jedničky.
Nakonec to dopadlo dobře, i když vážně mi vadí ty hlášky učitelů typu: " Ty na to máš, abys měla jedničku." Já vím, že na to mám. A když to víte i vy, tak co vám brání mi jí dát, hm? :DD

A teď slibovaný epický monolog o uplynulém školním roce (já vím, mohla jsem to napsat do normálního denníčkového článku, ale ať to máme pohromadě).
Letos jsem začala chodit na čtřletý gympl. O tom našem se proslýchá, že je těžký, neoficiálně zaměřený na přírodovědné předměty a.. už jsem říkala, že je těžký?.. Na základce mě učitelé děsili tím, že rozhodně už nebudu mít jedničky a že spadnu alespoň o stupeň a.. já jsem teď v pokušení naklusat do školy a ukázat jim, kdo je tady ten boss. Jediné, co mi přišlo extra těžké je matematika (it's completely new level!), chemie - učitel je šílenec - a poté, co jsme dostali novou učitelku, i francouzština. Celkově jsem ale z gymplu zklamaná. Čekala jsem že tam bude víc takových lidí, jako jsem já. Víc těch, co chtějí vědět, co se nebojí vědět. Že pro mě budou "hnací sílou", novými soupeři v boji o nejvyšší stupeň (protože mí bývalí soupeři už znatelně ubývali na silách). Že budou mojí novou motivací a mými soky i přáteli ve zbrani najednou. Místo toho jsem se dostala na místo, které se podobá ZŠ. Za vědění si vysloužíte nechápavý pohled. Za vědění náhodných věcí si vysloužíte posměšky. A že by mi byli spolužáci cílem? Ale kdeže. V jednom či ve dvou předmětech možná, v těch ostatních nemám soupeře, kterého bych chtěla/mohla překonat... A navíc nechápu jednu věc. Učitelé, se na nás koukají svrchu, protože jsme ze čtyřletýho - jsme hloupí, neangažujeme se a jsme nevychovaní, ostatní (negymplovské obyvatelstvo) se na nás dívají také svrchu, protože jsme z gymplu, na ně jsme moc chytří, nešikovní a nepraktičtí. Nepatříme nikam, jsme na pomezí chytrosti a blbosti zároveň.
Gympl není těžký, jen stačí dávat pozor a vědět.
S novou školou přišla i nová třída a spolužáci. Z rodinného prostředí, kterým mi byla moje rodná třída na ZŠ jsem přešla do bitevního pole na gymplu. Místo bitevního pole, které jsem ale očekávala (a nepřímo popsala výše) se ale objevila skupina lidí, jejíž osudy by se mohly inspirovat telenovely (to už nebudu víc rozebírat, chtěla jsem na to napsat článek :)). Vzájemné vztahy jsou křehké, jako právě vylíhnuté ptáčátko a ačkoliv se všichni tváří mile, vězte že ne všichni jsou tak velcí přátelé, jak se zdají. Ve třídě se už necítím tak dobře, už to není všechno tak mile důvěrně známé.
Přes to všechno jsem ale ve třídě našla i lidi, které jsem ráda potkala. Poznala jsem kamarádku, kterou můžu napsat do svého myšleného seznámku věrných přátel. Konečně jsem potkala někoho, kdo mi poradí, jakou knížku si mám přečíst (což je mnohem důležitější než se zdá, protože poslední dobou jsem knihy docela zanedbávala) a také jsem našla někoho, kdo mi poradí, na jaké dorama bych se měla podívat. V neposlední řadě jsem zjistila, že nesmím tak moc dávat na první dojem. Lidé, kteří mi přišli na seznamovacím výletě fajn se pak už moc dobře neukázali a ti, kteří mi nepadli do oka teď patří mezi mé oblíbené spolužáky :).
Dokonce se zdá, že jsem se sblížila se spolužáky, kteří se mnou přešli na gympl ze základky.
No.. ale nebudu si stěžovat, ono to nakonec není ani špatné ani výborné.

A moje plány na prázdniny? .. První týden/čtrnáct dní bude typický víkend a pak se přesunu do prázdninového módu. Pak následují návštěvy babičky a Advík. A potom/před tím se budu snažit připravit se na záříjové testy (ano, už je máme naplánované :D), zkouknout pár fimů/anime/doram a přečíst nějaké knihy z kánonu i mimo něj :). A taky zkusím posilovat.. Totiž, naplánuju si to a pak si na to v září vzpomenu a v mém myšleném seznámku si napíšu nesplněno, stejně jako každé prázdniny :DD
(Během dnešního dne by se tu mělo objevit ještě poohlédnutí za školním výletem ;))
Báááj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama