49 Days

3. července 2011 v 13:59 | Miwako |  D(o)rama
Název: 49일 / 49 Il
známé jako 49 Days
Délka: 20 epizod (o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea; 2011
Žánr: Fantasy, romance (, komedie)
Hrají: Nam Gyu Ri jako Shin Ji Hyun
Lee Yo Won jako Song Yi Kyung
Jung Il Woo jako Scheduler
Jo Hyun Jae jako Han Kang
Bae Soo Bin jako Kang Min Ho

Shin Ji Hyun má skvělý život. Milující rodinu, věrné kamarádky a úžasného snoubence. Vše se ale změní, když se týden před svatbou nešťastnou náhodou dostane do řetězové bouračky a skončí v kómatu. Jelikož ale tohle nebyl její osud a ona si měla v tuto chvíli někde pěkně žít, objevuje se Schleduler (=Plánovač), který jí dá na výběr. Buď nastoupí do výtahu a nechá se odvést do nebe, nebo najde za 49 dní tři lidi, kteří pro ní prolijí opravdové slzy. K tomu jí má mimo jiné posloužit tělo Song Yi Kyung, dívky která si prošla mnoha věcmi a nyní vypadá spíše jako oživlá mrtvola. Ji Hyun si její tělo může vypůjčit pouze v době, když Yi Kyung spí a protože Yi Kyung pracuje ve večerce, je její tělo dostupné od 10:00 do 24:00.
Aby Ji Hyun mohla "žít" v Yi Kyungině těle, musí si sama vydělávat (protože by nebylo slušné Yi Kyung obírat o její vlastní peníze) a jí nenapadne nic lepšího, než zkusit své štěstí v restauraci Han Kanga, jejího přítele z dětství.
Teď už jenom sehnat ty slzy. Ale ani to není tak jednoduché. Slzy rodinných příslušníků se nepočítají (rodina je vždy na vaší straně) a ostatní lidé kvůli Ji Hyun nebrečí 24 hodin denně jak si původně myslela. A navíc se zdá, že vztahy kamarádek a snoubence nebyly takové, jaké si představovala..

*~*~*~*


Příběh vypadá jednoduše, ale je velmi dobře napsaný. Není nijak předvídatelný a přesto je docela uvěřitelný (v rámci televizního seriálu, samozřejmě). Není to takový ten typ příběhu, kde přemýšlíte nad tím, jak tohle někdo mohl napsat, ale spíše přemýšlíte nad tím, co byste dělali vy. Když už si myslíte, že všechno půjde hladce a že vás vlastně už nenapadá, co by se sakra mohlo stát, začne se dít něco zajímavého a neočekávaného ale přesto (v rámci možností) logického (takže jste naštvaní sami na sebe, že jste na to nepřišli dřív). Ani kdo s kým skončí není jasné (a věřte mi, že jsem do posledního dílu myslela, že to dopadne jinak)

Konec je fantastický. Ani to nedokážu dostatečně popsat, museli byste to vidět. Není to takový typický konec, který byste (jsem) od tohohle příběhu očekávali. Má sice pár chybek (neprůhl. text ->) » Největší škoda je toho kýčovitého vyústění uprostřed konce. Nebylo to nutné a trochu mi to kazilo zážitek z toho dojáku «, ale jinak jsem s ním tak spokojená, že kdybych měla času nazbyt, tak se na celé drama podívám ještě jednou (už jenom kvůli tomu konci).

Jsem vážně ráda, že jsem se k tomuhle dramatu dostala až po jeho celého odvysílání, protože kdybych to měla sledovat tak, jak to vycházelo, tak by mi asi vytekly nervy :D.
Dovolím si říct, že tohle bylo nejlepší dorama, jaké jsem zatím měla čest vidět. Bylo dynamické, zajímavé a nevleklo se. Bylo vtipné, nervy-drásající, dojemné a donutilo mě se zamyslet nad tím, jak žiju. Po celou dobu se úspěšně vyhýbalo většině kýčů a neduhů, které mi na ostatních k-dramech tak vadily. A dokonce mi za ty postavy nebylo v průběhu 20 dílů ani jednou trapně. To mě velmi potěšilo (však víte, někdy se stává, že nějaká postava ve filmu/seriálu/knize/manze/životě udělá trapas a vám je z toho trapně za ni. To nemám ráda :-/).

Někoho možná bude zajímat, že scénář napsala jistá So Hyun Kyung , která má na svědomí dramata jako Prosecutor Princess a Shining Inheritance, která jsou popisovány jako geniální práce (sama jsem je ještě neviděla, ale mám je na seznamu must see ;))

Postavy, ačkoliv to v tomto odstavci častokrát bude vypadat jinak, byly velmi příjemné a docela jsem si je oblíbila. Ji Hyun (hrála ji Nam Gyu Ri) mi přišla v prvním díle strašně nesympatická, hloupá a naivní. Postupem času (od druhého dílu) to bylo jen lepší a lepší až se stala mou oblíbenou postavou. Překvapovalo mě, jak dobře byla její postava napsaná (hlavně v době, kdy byla v Yi Kyungině těle). Celou dobu, co byla duchem/sama sebou, byla krásná jako panenka a navíc nosila prvních pět dílů úžasné růžové šaty (a boty) a dalších zbývajících 15 měla jiné úžasné šaty *Awwww ♥*.
Song Yi Kyung (Lee Yo Won) pro mě byla docela nezajímavá postava. Ze začátku. Pak přišel zlom a i přesto, že jsem jí nepřišla pořádně na chuť mě začala bavit. Její životní příběh byl vážně smutný.
Han Kang (Jo Hyun Jae) byl ten klasický přítel z dětství, o kterém si myslíte, že vás nenávidí, ale jeho pocity byly naprosto opačné. Pro vývoj celého příběhu zcela nepostradatelný, pro mě docela postradatelný ^^' (ale zas tak špatný nebyl). Zato personál jeho restaurace byl vítaným zpestřením seriálu.
Jako hlavní záporáci nám tu figurují Kang Min Ho (hraje ho Bae Soo Bin) a Shin In Jung (Seo Ji Hye). Tyhle dvě postavy byly strašně zajímavé. Nemohla jsem se donutit, abych je nenáviděla a to i přesto, že se charakterově moc nevyznamenali. Je to takový ten typ postav, kterým fandíte ale nefandíte. Nevím, který z nich byl větší záhada. In Jung nebo Min Ho? Min Ho mi byl rozhodně sympatičtější a po celou druhou půli jsem doufala, že obrátí a bude jeden z těch napravených záporáků...
A nakonec tu máme Schedulera (Jung Il Woo). Absolutně nejlepší postava celého dramatu (ani moc nemusím přehánět). To on byl většinou zdrojem komických scének. Taky byl cool, sexy a vždycky mu to strašně slušelo ;).

Herci se vážně vyznamenali. Ani jeden z nich nebyl nijak extra křečovitý. Dokonce mi přišlo, že se se svojí postavou naprosto sžili. Nejlepší podle mně byla Lee Yo Won, která hrála právě Song Yi Kyung. Yo Won totiž zvládla zahrát 3 charakterově odlišné postavy v jednou dramatu a byla v tom výborná.
Ostatní herce bych pak hodnotila jako vysoce nadprůměrné.

Soundtrack se mi líbil. Na několika skladbách spolupracoval Joung Il Woo a na další se ukázal Jo Hyun Jae (představitel Han Kanga) Pak je tu ona teskná balada, která hrála vždy, když se dělo něco smutného (a zároveň je to jedna z hlavní melodií). Další hlavní hudební téma je písnička od Seo Young Eun (moje oblíbená :)). Na dalších skladbách pak můžeme slyšet Navi či Park Bo Ram (finalistka korejské mutace Superstar).

Jestli vám to tedy z tohohle celého článku ještě nedošlo, tohle je drama, které si zaslouží být viděno. Vlastně ho doporučuji všem. Zasmějete se i si pobrečíte. Ještě jednou zopakuji to, co jsem už předtím napsala (pro případ, že by to někdo z vás přeskočil). Je to nejlepší drama, jaké jsem viděla.
Moje hodnocení: 10/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kuro Neko 黒猫 Kuro Neko 黒猫 | Web | 5. července 2011 v 11:38 | Reagovat

Jejooo
A krásny dess x33

2 Yominis Yominis | Web | 22. července 2011 v 12:23 | Reagovat

Fajn, přesouvám na přední příčku "must see" listu :-)

3 Lucy Choi Lucy Choi | 12. srpna 2011 v 9:32 | Reagovat

jooooooooj no asi by som to uz mohla kuknut...vsetci to chvália :D

4 Charlesgop Charlesgop | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 14:54 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here>>></a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama