Balímé! ^^

27. července 2011 v 14:25 | Miwako |  (Tý)Deník
... aneb dny předAdvíkovské.
Yohó! (Ne)Pravidelný článek na téma balení batohu & rvačka s mámou je tu~! ♥

Nejprve ale malé oznámení. Na blogu Syki právě probíhá absolventská soutěž o knihu Odstíny života, takže kdo by si rád zasoutěžil má možnost. K té příležitosti se v menu objeví button na její stránky (neb jsem tvor soutěživý a za umístění buttonu je vstup navíc ^^).

*přichází obsáhlý odstavec, ve kterém si stěžuju na rodiče*
Teď už ale zpátky k hlavnímu tématu. Jistě všichni víte, jaká dramata probíhají u mě doma, když odjíždím kamkoliv na jakkoliv dlouho. Tentokrát to je ale jiné. Zatraceně jiné. Máma je snad na pokraji šílenství. V jednom kuse řve, vrčí, dělá divné zvuky, nebaví se se mnou, citově mě vydírá, prosí abych nejezdíla a v neposlední řadě nespolupracuje. Nezazlívám jí, že se o mě bojí nebo že mě má ráda, ale tohle přesahuje únosnou mez. Je to naprosto neuvěřitelné, že se chová takhle. Nechápu, proč se nervovala už týden před mým odjezdem (podle mého si to dělá horší než to ve skutečnosti je). Do té doby se totiž rodiče o tenhle výlet moc nezajímali. Vlastně vůbec... A teď? Táta se pořád nezajímá (teda zajímá, ale on je alespoň v klidu) a máma.. její chování jsem již popsala výše. Navíc se mě pořád ptá, jestli jí mám ráda, jestli do tý Prahy fakt jedu a tak podobně. Klasická ukázka našeho rozhovoru:
*potřebuju proplatit peníze za věci, co jsem koupila v Tescu*
Máma: máš mě ráda?
Já: Jo..
M: A pojedeš do Prahy?
J: *pohled*
M: Tak ti to nezaplatim.
(Vážně mi to zatim neproplatila). V tu chvíli jsme se musela držet, abych nevydala divný zvuk a neskočila jí po krku. Vlastně jsem se musela neuvěřitelně ovládat, abych nepráskla s dveřmi (protože to by mělo asi stejné následky, jako kdybych na ní začala řvát). Prvních pár dní, co něco podobného dělala (a věřte, že ona to umí aplikovat na jakoukoliv věc), mi to zas tak nevadilo. Máma se většinou rychle srovná s mými rozmary, ale tentokrát ne. Teď to jen přecházím mlčením a pohledem (ti co mě znají mají možná čest vědět, jak je pohled ošklivý).
Jestli se kvůli ní budu na Advíku cítit provinile a nebudu si to užívat, tak na ní budu vrhat pohled i po příjezdu domů. A navíc, jako by toho nebylo málo, v úterý odjíždíme na týden k babičce, kde je zase rodinný sjezd. Paráda..
*právě jste dočetli tu otravnou a nic neříkající část, kterou jsem si nemohla odpustit*
Tentokrát ale balení není tak jednoduché jako vždycky. Nemám tušení, co si s sebou vzít. Venku je tak blbý počasí, že nemám tušení, co se mi bude hodit. Však víte, není ani teplo ani zima, což v mém případě znamená, že v poledne bych doma byla v kraťasech a odpoledne v zimní bundě (včera jsem byla venku pár minut -přecházela jsem z paneláku do paneláku- a pak jsem se do večera nemohla zahřát). No co, snad to nějak vyřeším. Další dilema představuje výběr kabelky. Potřebuju příruční zavazadlo (ano, batoh je ideální volba ale tak nějak ho nemám kam dát). Původně jsem si chtěla vzít tu malou Oh-so-awesome kabelku (do které se vejdou jen papírové kapesníčky, mobil a peněženka), ale najednou mám moc věcí, které do kabelky potřebuju nacpat a já nevím, kterou vybrat. Nakonec po dlouhém přemýšlení jsem vybrala jednu. Tmavě zelenou. K ničemu se nehodí, ale má vhodný tvar a velikost.
A musím se pochlubit. Beru si s sebou skvělou karimatku (kterou mi máma půjčila v záchvatu přátelskosti). Je tak báječná. Když si na ní stoupnete, je to jako byste stáli v nebi. JAKO V NEBI ♥!
Jinak dneska jsem byla na nádraží, abych si koupila lístek na vlak. Ano, den před odjezdem. Je to preventivní opatření. Vlakem jsem nejela bazilión let (a je to poprvé, co jedu sama - což mě přivádí na myšlenku, že Honzíkova cesta je pěknej výmysl. Jsem z toho na švestku už teď). Nechce se mi jet ve čtvrtek na nádro o půl hodiny dřív (pro případ, že by byla obrovská fronta) a už se vidím, jak si s návalem paniky a adrenalinu (mimochodem děsivá, ale u mě častá kombinace), kupuju lístek. Ne děkuji. Raději jsem šla dnes s Erikou (která věrně snáší veškeré mé stěžování si na balení, mámu a tak podobně).
Na Advík si samozřejmě beru foťák, takže bude "všechno" zdokumentované. No uvidíme, moje fotografické schopnosti jsou nulové a moje zapálení pro focení taky, ale kdo ví, třeba mě to vezme xD. Což mi připomíná, že jsem doposud nevymazala fotky z foťáku.. Což mi připomíná, že jsem neudělala asi bazilión dalších věcí. Měla bych sebou hodit a začít balit. Ale co, už se vidím, jak tam začnu něco hledat a pak mi dojde, že jsem to nechala doma, nebo (v ideálním případě) že jsem na to při balení ani nepomyslela. Navíc docela dlouho plánuji v hlavě, co si vezmu, takže teď vlastně ani nevim, co mám ve skutečnosti naházeného na hromadě věcí, které si s sebou beru.

Mimochodem, už mám internet v mobilu, což znamená, že jsem si stáhla Angry birds a.. no teď to u mě vypadá asi takhle. Na jednu stranu fandím prasátkům (protože Hey! Jsou zelený a jsou to prasátka), ale je to fakt skvělá hra, takže to těm ptákům prominu :D. A taky jsem si stáhla Alchemy. Taky docela fajn hra (na dloooouuhé zimní večery :D).

Co se týká blogu, 14 dní neočekávejte aktivitu. V pondělí možná udělám report z Advíku, ale dvou dílů letního dumání se nedočkáte (nevím, možná stihnu ten jeden napsat) a víceméně pravidelné písničkové články se zřejmě také neobjeví (i když kdo ví, možná mě teď chytne záchvat psaní článků a přednastavím toho hodně ^^').

P.S.: Jestli někdo plánuje jít na advík, tak řekněte (napište komentář - koneckonců, už mám ten internet v mobilu xD..), třeba se tam nějak nenápadně můžeme pozdravit (nejsem moc komunikativní typ, takže s cizími lidmi toho moc nenamluvím) ;).
Bááj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jessee Jessee | 27. července 2011 v 20:50 | Reagovat

Ten "slavný" Pohled jsem schytala tolikrát, že je opravdu nezapomenutelný.
První dobrá zpráva bude, když trefíš "ten správný" vlak, né jako my na prvním stupni s tou osobou, co se označovala za preferovanou učitelku a dodnes se po městě prohání na koloběžce... Pak už se nervovat nemusíš. Fotky pak musíš ukázat, tvé podceňování známe...
Užij si to a přeji hezké počasí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama