Krásní - Scott Westerfeld (Série Oškliví - kniha druhá)

20. července 2011 v 15:59 | Miwako |  Knihovnička
Spoiler Alert!
~aneb povím i to, co nevím

Název: Krásní (angl. Pretties)
Autor: Scott Westerfeld
Délka: 275 stran

Tally je konečně krásná. Žije v New Pretty Townu, chodí denně na párty, má krásné přátele a krásnou mysl. Shay už jí dávno odpustila to, co jí i ostatním Tally udělala a obě jsou zase nejlepší kamarádky. Největší problém v Tallyině životě je, jaké si má vzít na dnešní párty šaty a jestli jí přijmou ke Krimům - jedné z mnoha skupin ve městě. Přesto ale pořád cítí, že něco není v pořádku. Něco zapomněla...
Pomůže jí až když si začne se Zanem, vůdcem Krimů a také snad jediným mladým krásným v New Pretty Townu, který tak nějak tuší, že s nimi není něco v pořádku. Od té chvíle si navzájem pomáhají, aby nežili s "krásnou mlhou na mozku", snaží se být nabuzení. A také se snaží dostat z města, jenže oba jsou neustále pod dohledem.
* * *

Tak jo, to nejdůležitější na začátek. Kniha je úžasná. Vše, co mi vadilo na Ošklivých mě tady ani nezdrželo. Svět, který byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem z nich byla rozpačitá mě teď najednou vtáhl do sebe a nechtěl mě pustit. Knížku jsem nemohla odložit (a věřte, že jsem se snažila).

Tentokrát se podíváme, jak to vlastně vypadá v New Pretty Townu. Ne, že bychom se v předchozím díle nedozvěděli dostatek, ale stále mají čtenáři co objevovat. Svět, principy, lidé, děj, autorovo vyprávění - to všechno je stejné jako předtím, ale z nějakého důvodu mi najednou celé prostředí a příběh přišly příjemnější a zamlouval se mi více, než v předchozím díle. Možná je to tím, že v Ošklivých jsem si na to všechno zvykla a teď jsem to, co se mi nelíbilo, akceptovala.

V knize se nějak výrazněji objevují jen dvě postavy. Tally, která byla tentokrát sympatičtější a zmatenější než předtím, a Zane.
Jak bych vám jen Zanea popsala?.. Jo už vím! Představte si jakoukoliv jinou postavu se jménem Zane, se kterou jste se setkali a to je on :D. Nevím, jestli Zane v angličtině znamená něco, ale většina Zaneů je stejná. Černovlasý, vysoký, výrazný, tvrdohlavý, sexy.. Ne, že by mi to vadilo, Zaneové vždy platili za mé oblíbené postavy (*¬*), (jestli mi rozumíte) a tenhle nebyl výjimkou ;).
Shay je mi pořád stejně nesympatická. Oblblá operací, což se sice svým vlastním způsobem snaží změnit až.. zblbne úplně. Tentokrát se setkáváme i s Perisem, nejlepším přítelem Tally. Jestli někdo ale čekal nějakou výraznou osobnost, bude zklamán. Třetí vedlejší a často se objevující postava je Fausto. Ten se sice objevoval častěji než Shay a Peris, ale nijak se neukázal.

Překlad je dobrý. Tentokrát jsem si nevšimla snad ani jednoho překlepu a ani slovo capart se neobjevovalo tak často. Tentokrát to totiž bylo jiné slovo. Epesný. Nehledě na to, že nemám tak úplně tušení, co to sakra znamená (no dobře, našla jsem si to na internetu ^^'), vážně nevěřím, že to někdo používá. Proti tomuhle slovu ale nemám žádnou averzi, takže mě ani nijak nevadilo, ono se tak nějak hodilo ke Krásným.

Česká obálka je tentokrát stejná jako originál. Líbí se mi, takže není co dodat.

Moje hodnocení: 4,5 / 5
(plné hodnocení si nechávám na další díly ;))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama