Srpen 2011

Letní dumání (7) - Fantasy je pro hlupáky

31. srpna 2011 v 19:38 | Miwako |  Na téma..
Prázdninové meme z dílny Siky a Abyss, jehož cílem je se vyjádřit na zadané téma.

Fantasy je pro hlupáky

Počkat! Cože..?
S tímhle tvrzením jsem se ještě nesetkala. Je pravda, že se různí lidé na různé věci dívají.. různě. Například v mém okolí se většina vrstevníků dívala už jen na samotné čtení knih jako na velice uncool záležitost (teď už jsem obklopena jinými lidmi a už to není tak "strašné"), a proto to nikdo z nich se čtením nijak zásadně nepřeháněl (jestli mi teď rozumíte :D). Proto byli ti z nás, kteří se tomuto podivnému koníčku věnovali tak trochu podivíni. Ale ani tak je/nás nikdo nenazýval hlupáky.

Letní dumání (6) - Fanatičtí fanoušci knih

31. srpna 2011 v 11:21 | Miwako |  Na téma..
Prázdninové meme z dílny Abyss a Siky, jehož cílem je zamyslet se nad daným tématem.

Fanatičtí fanoušci knih

Fanouškovství. Sbírání různých předmětů, psaní/vymýšlení příběhů, neustálé čtení knih znovu a znovu. Určitě jste si tím někdy prošli. Vsadím se, že každý z nás alespoň jednou tak trochu žil nějakou sérií (ať už knižní či filmovou/seriálovou) a představoval si, jaké by to bylo kbyby.. Na tom nevidím nic špatného (já to dělám hodně často :DD). Kdo by nechtěl vědět, jaké by to bylo, dostat se do arény v Hladových hrách, obdržet dopis z Bradavic, potkat neuvěřitelně krásného padlého anděla/ upíra/ vlkodlaka/ jakéhokoliv těžko uvěřitelného sexy tvora, který by existoval jen a jen pro nás, projít skříní do Země Nezemě do Narnie či "jenom" stát po boku Sherlocka při jeho pátrání... Snění je snění a fanouškovství je fanouškovství.

Zasedací politika..

30. srpna 2011 v 11:48 | Miwako |  (Tý)Deník
..aneb už je to tu zase!
Dobré poledne (popř. jinou část dne :D), mí milí buřtíčci! :D
Už jsem tu zase dlouho nebyla, všimli jste si?.. No já si toho všimla, srpencová blogová aktivita není zrovna ukázková ¬_¬".. No nedá se nic dělat... Plánované zveřejnění posledních třech článků letního dumání jsem prošvihla, ale jsem odhodlaná je zítra zveřejnit! (ale sama tomu nevěřím ^^' :D). (A jestli vás to zajímá, tak dělám nový dess.. z tohohle mi už krvácejí oči :D)

Jestli jste si nevšimli, tak se před pár dny objevila v menu další ikonka. Na blogu Abyss je soutěž o báječné knihy, takže určitě zkuste své štěstí (a moc se nad tím nerozmýšlejte, soutěž končí dnes ^^').

No a teď směle do výkecu *Yééy!*. Prázdniny končí. Přiznávám, že jsem se do školy po prázdninách nikdy netěšila (i když mnohokrát to bylo už jen z principu). Tentokrát je to ale mnohem mnohem horší. Vždycky jsem mohla říct, že se těším alespoň na spolužáky. Teď ani to ne ¬_¬.
A pak je tu ta věc se zasedacím pořádkem (jo, teď si mnozí z vás řekli, že z toho dělám asi zbytečné drama :D).. Jenže na konci roku projevilo zájem sedět vedle mně hned několik lidí a já jsem tak nějak zmatená. Možností mám dost. A víc než polovina z nich není vhodná volba. Nechci sedět s nikým, kdo se mnou bude sedět jen proto, že jsem chytrá (bůh ví, jak na tom budu letos). Zároveň mi zase nepřipadá vhodné sedět vedle kamarádky (neb jsem ukecaná i když sedím vedle prázdného místa). Na druhou stranu bych chtěla sedět vedle kluka (protože je to jiné, než sedět vedle holky a taky se dozvím víc drbů >:DD).. A aby toho nebylo letos málo, chtěla bych sedět u okna (tam jsem seděla celou základku a jsem na to zvyklá. Minulý rok mi to jinde moc nevyhovovalo..). Jenže už si umím představit, jak si sednu na své vysněné místo, a pak přijde jeho původní majitel a hodí po mě svůj nenávistný pohled (který je mimochodem strašně vtipný :DD) a začne vřískat (:DDD). Je to složité... Nah! Nebudu se tím zaobírat ještě mám fůru času tři dny...

Poslední dobou se cítím.. nijak. Patřičně si to užívám, protože za pár dní budu už zase přesycená všelijakými emocemi a rozhodně mi to to nebude příjemné. Teď se cítím jako list nepopsaného papíru ^-^'... Ále pryč s těmi metaforami metonymiemi.. Prostě se mám dobře, posledních čtrnáct dní nic nedělání jsem si prostě užila po svém ^^.
Včera za mnou přijely Sabča a Petruš (slečny co jsem potkala na Advíku). Bylo to vážně milé odpoledne (vlastně už se těším, až pojedu za nimi do Varů ^^). Holky jsou prostě úžasný :D

A jen tak mimochodem, viděli jste někdy závody v rychlochůzi? V Jižní Koreji je teď MS v atletice a tak nějak se mi přihodilo, že jsem viděla rychlochůzi. :DDDDD (Je to tak strašně vtipný. Jestli se vám někdy poštěstí na to narazit, rozhodně nepřepínejte. Mě to úplně rozsekalo :DD). Ah.. jen jsem se o to musela podělit :D.
No nic, radši už budu končit, bůh ví, co by ze mě jinak ještě vypadlo :D
Čaute ;)

N*E*R*D - Sooner or Later

19. srpna 2011 v 17:06 | Miwako |  Music
Tohle je fakt blbý týden.. Rozbila jsem si svoje oblíbené sluneční brýle, ztratila jsem záložku do knížky, které jsem si hluboce cenila, musela jsem jít na kosmetiku, zapomněla jsem, že jsem měla jít na pedikúru, za méně než dva týdny končí prázdniny... No co, s tím už asi nic nenadělám :D
Novinky.cz i televizní zprávy jsou poslední dobou plné článků o tom, jak na světových trzích padají akcie a tak podobně. Ne, že bych měla sebemenší tušení, co to znamená (no tak dobře.. tak trochu vím, o co asi jde :D), ale díky tomu jsem si včera vzpomněla na tuhle písničku :D..

Pokud si někdo náhodou nemůže vzpomenout, kdo vlastně N*E*R*D jsou, ráda vám to připomenu. N*E*R*D je americká tříčlenná skupina hrající funk, alternative rock a hip hop. Jejich neznámější člen je Pharell Williams. Tak, doufám, že teď už víte ;).
Písnička Sooner or Later je z alba Seeing Sounds, které vyšlo v roce 2008. Pokud vím, tak není moc známá a na MTV jsem ji v té době viděla snad jen dvakrát (což je docela škoda, když vezmu v potaz, že písničku Everyone Nose, taktéž z onoho alba, jsem slyšela snad bazilionkrát přitom je.. no.. není tak dobrá, jako tahle). Celé album je vlastně docela dobré. Jestli budete mít náladu, tak třeba zkuste pustit něco dalšího ;).
Sooner or Later mi přijde jako strašně pohodová (a hezká) písnička. Vždycky mám takový fajn pocit, když jí poslouchám ^^. Vzpomněla jsem si na ní právě kvůli videu (což jsem vlastně řekla už předtím :D).

N*E*R*D - Sooner or Later

Tak co, líbí? ^^

Letní dumání (5) - Náboženství v knihách

18. srpna 2011 v 20:16 | Miwako |  Na téma..
Prázdninové meme z dílny Syki a Abyss, jehož cílem je zamyslet se nad zadaným tématem.

Náboženství v knihách

Co si pamatuji, nikdy jsem se nehlásila k nějaké církvi a přestože nejvíce věřím v sebe a svojí vůli, nejsem ani ateista. Nechávám ten prostor mezi nebem a zemí volný, pro případ, že bych během let změnila názor.
V naší rodině je několik věřících a tak jsem na víru (a tak podobně) byla víceméně zvyklá (tím nemyslím na fanatické věřící nebo na ty úplně stoprocentně poslušné věřící. U nás doma se prostě věří..).
Náboženství jako takové mě vždycky docela fascinovalo. Jeho vliv na lidskou společnost a na člověka jako jednotlivce a jejich často krvavá a tajemná historie. I to, že existují stovky různých náboženství, které vám zavírají dveře k některým věcem a naopak je k dalším otevírají a lidé je stejně vyznávají. ALE.. tady mám mluvit o náboženství v knihách.

(Teď trochu faktů, ať vypadám chytře ;).) Nejznámější knihou je bezpochyby bible. Obsahuje texty jež křesťané považují za posvátné. Osobně jsem ji nikdy nečetla, ačkoliv mnoho z jejích příběhů znám. Nemyslím, že by mi jejich znalost dala něco extra, ale to je asi taky na jiné povídání.. Mezi další náboženské texty patří Tři koše, Korán, védy a bezpočet dalších knih, svitků, svazků a kdo ví čeho ještě... Tak takové knihy nečtu ^^'.

Vlastně si nikdy nevzpomínám, že bych četla knihu, která by byla náboženstvím přímo nasáklá. No.. když se nad tím zamyslím, tak možná, že jsem je i četla, ale zjevně mi to nevadilo :).
Ať nad tím přemýšlím jakkoliv, náboženství v knihách mi problém prostě nedělá. Záleží na samotné knize, než na tom, jestli je v ní náboženství. Pokud má kniha zajímavý děj/ je dobře napsaná/ obojí, tak je jedno, jestli v ní je náboženství. Něco jiného možná je, když autor čtenáře nutí do jistých myšlenek a čtení se proto může stát nepohodlným.
Podtrženo sečteno, nikdy jsem neměla důvod, proč by mi mělo náboženství v knihách vadit a zřejmě se to ani v blízké budoucnosti nezmění.

P.S. Ano, přiznávám, že tohle je článek doslova o ničem. Bohužel mi to došlo až potom, co jsem ho napsala a když už byl napsaný, tak se mi ho nechtělo mazat ^^'.
M.

Durarara!!

16. srpna 2011 v 16:54 | Miwako

Název: デュラララ!!
neboli Durarara!!
Autor: Ryohgo Narita
Žánr: akce, komedie, supersíly
Délka: 24 epizod + 2 DVD speciály

Tokijská čtvrť Ikebukuro je jedno z nejšílenějších míst v Tokiu. Je tu městská legenda - Bezhlavá jezdkyně na černé motorce, neuvěřitelně silný chlápek v barmanském oblečení, ďábelský informátor, ruský afričan, únosci lidí, děsivý Slasher, barevné gangy a také jeden gang úplně bez barvy...
Je to prostě nebezpečné místo plné lidí, se kterými si není radno zahrávat.

A do tohohle chaosu se stěhuje Ryuugamine Mikado, ustrašený patnáctiletý chlapec, který má právě nastoupit na místní střední školu. Mikado nikdy nevytáhl paty ze svého rodného městečka a šílenost Ikebukura ho ze začátku děsí. Díkybohu, že tu žije jeho nejlepší kamarád Masaomi Kida, který sice neumí vymýšlet vtipy a chová se jako blbeček, ale ve městě se vyzná.
Mikado by chtěl zoufale utéct od nudného všedního života, kdežto Kida by ho rád znovu uvítal.
Oba jsou zamilovaní do jejich kamarádky a spolužačky Anri Sonohary, která skrývá jedno či dvě děsivá tajemství.

Bezhlavá jezdkyně Celty Sturluson se živí jako poslíček. Celty je ve skutečností irská víla Dullahan, která byla známá tím, že brázdila kraj ve svém kočáře, svou hlavu držíc v podpaží, a zabíjela lidi. Bohužel se před nějakou dobou probudila uprostřed lesa bez hlavy a bez vzpomínek. A proto je teď v Japonsku. Hledá svou hlavu. Už dvacet let.

Dva nejsilnější muži v celém Ikebukuru se jmenují Shizuo Heiwajima a Simon Breznev. Shizuo je znám díky své nadlidské síle a výbuchům vzteku. Chodí oblečen v barmanském oblečení a většinou bojuje automaty na pití a (dopravními) značkami. Simon je velmi přátelský ruský afričan, který pracuje v nepříliš oblíbené sushi restauraci. Simon je nejsilnější při pěstních soubojích, zatímco Shizuo ve všech ostatních. A jen tak mimochodem: Oba nesnášejí násilí.

Izaya Orihara je chlápek, na kterého byste si měli dát v Ikebukuru snad největší pozor. Prohlašuje, že miluje všechny lidi (kromě Shizua), ale většinou se tak nechová. Pracuje pro mafii jako informátor a je v tom zatraceně dobrý. Ví o vás i to, co vy sami nevíte a strašně rád si hraje na boha. A jeho sen? Začít v Ikebukuru válku (gangů), aby probudil jistou osobu..

Gang Yellow Scarves byl známý hlavně díky soubojům s dalším barevným gangem, Blue Squares. Modří byli ale rozprášeni a Žlutí teď doslova vstávají z prachu. Ikebukuro by jim teď mělo ležet u nohou, jen kdyby tu nebyli ti proklatí Dollars...
A kdože jsou Dollars? Úplně bezbarvý a neviditelný "gang", který operuje v Ikebukuru a jehož členové se znají pouze pod přezdívkami z internetové stránky, která je jejich hlavním velitelstvím. Nikdo neví, kolik jich je, kdo je vede ani kdo je založil. Hlavní je, že je tam přátelská atmosféra a že se jim tam líbí, ne?

Příhody těchto lidí, kteří spolu nemají zdánlivě moc společného se slijí v podivnou sérii událostí, které na chvíli otřesou Ikebukurem. Ale tahle čtvrť je na takové věci už prostě zvyklá...


* * *

Strašně moc jsem chtěla, aby tahle recenze byla bez zbytečných spoilerů a doufám, že mi to i vyšlo. Zároveň ale doufám, že jsem vám alespoň trochu přiblížila úžasnost celého tohoto díla, protože jestli ne, strašně by mě to mrzelo ^^'.

Na DRRR!! jsem se dívala jen proto, že se od jeho vydání stal docela velkým fandomem a moc jsem od něj neočekávala (ještě pořád se vzpamatovávám ze setkání s Hetalií). To, co se mi ale dostalo do rukou, bylo neuvěřitelné.
Durarara mě překvapil mnohými věcmi. Stylem vyprávění, kdy se častokrát dozvíme část konce ještě před začátkem či různým přeskakováním částí příběhu, opakování jednotlivých scén v jiném kontextu, absencí hlavních postav, vtipem, dějem... byla to vážně zábavná a napínavá podívaná. To mě vlastně překvapilo nejvíce. Bylo to akční, zábavné, vtipné, napínavé a taky trochu psycho.. Zprvu se mi nechtělo věřit, že to má tohle všechno a že to ve mě vzbuzuje různé (pozitivní) pocity. Až teprv když jsem se přistihla, jak se šklebím (takový ten lol srsly? škleb), tetelím radostí a jsem napjatá, mi došlo, že je to možné! :D

Příběh je vyprávěn skvěle. Prvních 10 dílů je vlastně docela docela nevíte, o čem to bude (ano, já vím, že to se děje častokrát i ostatních sérií, ale u 24 dílného počinu bych to neočekávala). Jednotlivé postavy vypráví svoje příběhy, přičemž se tu a tam potkáme s někým známým. Až později to vše začne do sebe zapadat a "zbavíme" se vypravěče a pouze sledujeme příběh.
Kromě toho nás celou dobu provází i záznam z chatové komunikace mezi některými postavami, který tomu dodává zase kus jedinečnosti (a taky jsem z něj byla ze začátku docela zmatená, abych se přiznala).
(Ne)Oblíbené "v předchozích dílech jste viděli" je zabudované přímo v openingu a scény jsou vybrané stejně svérázně, jako ostatně všechno. Moc se mi tenhle fígl líbil, přišlo mi to vážně.. kúl :D.
V anime i manze se objevuje hodně referencí na různá anime. Vzhledem k tomu, že dvě postavy jsou otaku, tak se často zmiňují různé mangy, postavy a tak podobně. Nejvíce asi pak Baccano!. Baccano je totiž předchozí dílo autora (Ryohgo Narita) a režiséra (Takahiro Omori) Drrr, a tak je tam na něj dost narážek (například heslo do místnosti Dollars je právě slovo Baccano :))

Přejděme k soundtracku. První opening mě prostě dostal. Ani jednou jsem ho nepřepnula a, jak už jsem řekla výše, zabudovaný sestřih minulých událostí se tam docela hodil. Druhý opening přišel podle mého moc brzy (vlastně nepřišel, ale nechte mě si to myslet ^^) a lepší než první nebyl (byl dobrý.. byl fajn ^^). Endingy byly v rámci endingového hodnocení hezké ale.. přepínala jsem je, no..
Každopádně v obou případech (tedy u Op i Ed) se mi líbilo grafické zpracování. V openinzích se objevují (hl.) postavy, u nichž je vždy napsáno jejich jméno a jsou vyobrazeni ve "svém přirozeném prostředí". U endingů se pak jedná o, fan-artisty velmi oblíbenou, "lidskou pyramidu" (promiňte, nevěděla jsem, jak jinak to nazvat ^^').
Samotné vnitřní melodie score pak obsahuje veškerý zmatek, který je v příběhu. Tu slyšíme piáno a flétnu v uklidňujícím souznění, tu je zase jazzový(?) kousek, který jako by vypadl z Cowboye Bebopa, jindy dostaneme dávku psychedelična (?), která připomínala Soul Eatera a jindy se to slévá dohromady. Pravdou je, že OST je plný hravých a optimistických skladeb a ačkoliv jsou tři hlavní témata docela odlišná, nakonec jsem si ho zamilovala.
V příběhu mi to ze začátku trochu vadilo a v prvních epizodách mi přišlo, že jsou některé melodie až příliš hlasité a podbízivé. I rozdílnost hlavních témat a zdánlivé používání nevhodných písní v nevhodných situacích mě štvalo, ale nakonec jsem se nechala strhnout svérázností tohohle výtvoru a jen si to užívala.

A ještě pár fakt: Anime vzniklo v roce 2010 podle úspěšné light novely, která začala vycházet v roce 2004 a do teď má devět knih. Mapuje události, které se udály v prvních třech dílech a proto se fanoušci stále snaží o další sérii (a vypadá to docela slibně ;)). Manga začala vycházet v roce 2009 a do teď má čtyři volumy.
Pokud by někoho zajímala light novela, může se podívat tady. Anime i mangu najdete na obvyklých místech ;).

Takže pokud vám to ještě nedošlo, konečný verdikt zní: GO AND WATCH IT!

Moje hodnocení: 10/10
Miwako.

I need a tea.

13. srpna 2011 v 19:45 | Miwako |  (Tý)Deník
~ za měsíc mám narozeniny..
Yo!
Už měsíc tu nebyl pořádný deníčkový článek (předAdvíkovský a Advíkovský výkec nepočítám), chyběla jsem vám?... Hádám, že ne, každopádně teď jsem pocítila chuť ho napsat a zase se s vámi podělit o strasti mého života. Nah.. když už mluvíme o advíku, hned jak dopíšu tenhle článek, přidám do reportu z advíku fotky, takže kdyby se někdo zajímal...

Nejprve ale to nedůležitější. Jak jste si mohli všimnout z nadpisu, potřebuji čaj. Mám absťák. Úplně šílený :D. Už asi tři týdny jsem pořádný čaj (= čaj od táty) nepila, což je strašné, pokud vezmeme v potaz, že přes školní rok piju čaj snad pořád. Táta chodí brzy do práce a pozdě z práce, takže není kdy ho požádat, aby mi ho udělal, takže tu jen "trpím" se Spritem (protože doma nemáme perlivou vodu T-T). Už potřebuju normální pitíí TTT-TTT..

Jak už jste si možná všichni stihli všimnout, jsme ve třetí čtvrtině prázdnin. Tento fakt mě poněkud zneklidňuje, protože to znamená, že se blíží škola ¬_¬.. Mám asi tak milión ("školních") věcí, které jsem si naplánovala, že musím udělat přes prázdniny a zatím jsem nic ani nezačala.. Předvčerejší jsem ale udělala "krok dobrým směrem", když jsem si vyklízela skříň, kde mám asi sešity a učebnice a papíry a hlavně bordel. Našla jsem tam zahrabané moje vysvědčení a řeknu vám.. není zrovna v reprezentativním stavu ^^'.. Taky bych měla začít číst Jeptišku (kniha z povinné četby), protože hned ze začátku roku bych na ni měla mít referát a přestože jsem ji četla už před rokem, na některé věci si už nepamatuji. Co je nejhorší, že jsem jí ještě ani neotevřela a to mám knížku vrátit do knihovny už v pondělí ^^'.
Kromě toho jsem právě teď začala koukat na Durarara!! a je to neočekávaně dobré. Je to vážně zábavné a pokud to opravdu skončí tak neukončeně jak jsem někde četla, tak přemýšlím, že bych zkusila číst i tu light novelu, podle které je to natočené.. A taky jsem začala číst Bleach. Jen tak z hecu jsem si prostě řekla, že se to pokusím dočíst. Sice nevím, jak dlouho mi to vydrží, ale narozdíl od One Piece se mi to čte vážně snadno a rychle. Je to takové.. já nevím.. čistší a jednodušší? (To ale neznamená, že to je lepší, než OP.. Nic není lepší, než OP, to si pamatujte ^-^').
Dramata jsem teď odsunula na třetí kolej a knihy (v čele s Jeptiškou) jakbysmet. Dala jsem se sice do sedmého pottera (byla jsem plná dojmů z filmu), ale to nečtu takovým tím závodním stylem, to prostě jen čas od času otevřu a čtu (a vážně nechápu, jak někdo může říkat, že filmy byly od knihy odlišné.. Při většině scén se mi film odehrával přímo před očima. A ty drobné změny?.. Nah, zdají se mi minimální nebo úplně nedůležité...)

S mojí nejlepší kamarádkou jsme měly nedávno vážně zajímavý rozhovor. Tak nějak jsem jí říkala, jak jsem potkala kluka mých snů (o tom jsem se tu tak úplně nezmiňovala ^^') a jak to tak úžasně (trapně a podivně) nevyšlo a ještě malé nedůležité a podezřelé detaily.. a na to mi ona povídala o tom, jak potkala kluka vhodného pro ni a.. jak to docela ztroskotalo.. A při téhle diskuzi jsme přišly na to, že jsme vlastně vážně strašní zoufalci :DD.. Jediné, co nás teď "drží nad vodou" (ne, že by nás ten fakt zas tak moc potápěl) je, že jsme na tom obě stejně ^^' :D..
Navíc jí ztrpčuji život tím, že jí nutím poslouchat k-pop. *Néé..* činí to zcela dobrovolně a já se snažím jí ukázat to.. uhm.. řekněme nejlepší a nejslavnější a podle mě nejvíc kúl. Myslím, že se mi to daří. Oblíbila si 2NE1 (na nich jsem taky začínala :D). Navíc poslední dobou statčně snáší moje kecání o k-popu, anime, cosplayích a tak podobně. Říkám vám, že z tý holky něco bude. Jsem na ní pyšná ^^.

Včera jsem byla (s Erikou) ve městě. Pamatujete na ty Oh-so-awesome! hodinky na krk, kterými jsem se na začátku prázdnin vytahovala?.. V ciferníku byly zasazené kamínky a ty mi vypadaly (T-T.. Proč já??.. vždyť jsem se k nim chovala jako ke svému nejcennějšímu pokladu), odnesla jsem je tedy do zlatnictví a výsledek? Měsíc je neuvidím :(, no co, až se vrátí, tak s nimi budu zase vesele machrovat :D.
Taky jsme navštívili druhé rádoby-obchodní-centrum-v-Chebu. Věřili byste, že boty, co jsem všude hledala na jaře a který jsem si chtěla koupit k jarnímu chození se objevily až teď, v podzimní kolekci? Na podzim se mi do nic moc nechce. Vážně mě tím naštvali.. A u Bati mají hezkou kabelku. Je. Tak. Úžasná. V pondělí, až půjdu do knihovny vrátit knížky, si pro ní jdu ^^ (a taky pro kraťasy do exe.. O;) ). ALE. . . . Já už si sakra potřebuju zajet do Varů na pořádný nákupy.. Tady u nás je to jen otrava, potřebuju jít někam do opravdickýho nákupního centra!!! (

A už jsem asi přišla na to, koho budu cosplayovat. Riruka z Bleache vypadá jako skvělý cíl. Úžasné šatečky, kúl čapka, hezké boty.. Má sice (tmavě) fialové vlasy, ale myslím, že i to by se bez paruky dalo nafejkovat :D.
Jen tak mimochodem, když už jsme u těch cosplayů, mám takový malý postřeh. Zdá se mi, že když se někdo rozhodne cosplayovat někoho z Vocaloidů, tak je to zaručený úspěch a pokud je to Matrioshka ver. tak je to prostě Epic Win.. nezdá se vám? (ne, že by mi to vadilo. Ačkoliv nemám ráda vocaloidí hudbu, tak jsem velký fanoušek těch cosplayů :D)

No jo, já končím ^^.
Jdu si uříznout kus tiramisu a jdu přidat ty fotky
See you ;)

Letní dumání (4) - Moderní upíři a vlkodlaci

11. srpna 2011 v 20:58 | Miwako |  Na téma..
Čtvrteční prázdninové meme z dílny Syki a Abyss jehož cílem je se zamyslet nad daným tématem.
(Já vím, jsem trochu pozadu.. Však já to ale doženu ;) )

Moderní upíři a vlklodlaci

Tohle je vážně vděčné téma. Všichni na to mají co říct (ať už je to názor kladný či záporný). Já jsem se na podobné téma vyjádřila již jednou, když bylo blogové téma týdne Upíři. Ten článek se mi zdá zpětně trochu unáhlený a tak nějak.. já nevím.. trochu útočný? Pokusím se na to tentokrát podívat poněkud střízlivěji (i když kdo ví, co se z toho vyvine, však mě znáte). Doufám, že se tento článek nebude podobat tomu prvnímu ^^.

Epik High - Run

7. srpna 2011 v 12:45 | Miwako |  Asian Music
Po dlouhé době jsem zpět ^^. Mám divnou náladu a hlad (jako obvykle :D). Moje stravovací návyky se po Advíku ještě nevrátily do normálu (t.j. ještě nežeru jako kyselina a po jídle mi je špatně :D).
Maminka slíbila, že mi ušije cosplay... Teď už jen zjistit, koho chci cosplayovat (asi zase začnu číst Bleach, protože tam jsou i postavy, kvůli kterým bych nemusela nosit paruku :D), takže kdybyste měli nějaký návrh, sem s tím ;)
* * *

Epik High (에픽하이) je tříčlenná jihokorejská hip hopová skupina. Hrají převážně indie hip hop. Vznikli v roce 2003 a od té doby vydávají úžasné věci. Od roku 2009 je jejich činnost přerušena, protože dva členové nastoupili do armády.
Epik High mám vážně ráda. Jejich písně jsou vážně skvělé. Jsou melodické a dávají i smysl. Velmi často kritizují různé věci (jak to vlastně dělá většina hip hopových interpretů). Některá videa k písničkám šokují (za zmínku stojí třeba Fan) a jiná zase pobaví (Wannabe, Trot + High Technology).
Písnička Run je z jejich zatím posledního alba Epilogue. Video je jedno z těch, ze kterých trochu zamrazí a můžeme v něm vidět L (Myungsoo), který hraje běžícího kluka a další chlapce ze skupiny Infinite.

Epik High - Run

Nah.. dneska mi trvalo neuvěřitelně dlouho to napsat..
vůbec jsem se nedokázala vyjádřit ^^' :DD

Advíkovský deníček

1. srpna 2011 v 21:19 | Miwako |  (Tý)Deník
~ aneb samotář (a looser) poprvé v říši divů
Yohohohó~!
Tak jsem se vám vrátila. Jste šťastní? .. Evidentně ne :D. No to je jedno. Právě jsem se vrátila z adviku a nemůžu zapomenout napsat, jak jsem se tam měla. Byla to moje první akce podobného rázu a mé pocity jsou.. rozporuplné. Při čtení možná pochopíte proč :).
A navíc se mi nějakým způsobem podařilo prošvihnout většinu přednášek, na které jsem chtěla jít ^^'

ČTVRTEK (= den první)
Navštívených přednášek: 0
Jídlo: 2x malý řízek, sušenka, dvě malé lahve vody (<- ty baby lahve jsou příliš kjůt na to, aby se jim dalo odolat)
- Na nádraží jsem se dostala překvapivě dobře a dokonce jsem našla kupé pro celou naší skupinu. Bohužel se v něm nedalo otevřít okno (to byl dost velký fail vezmeme-li v potaz, že nás později bylo sedm a bylo docela horko). Hodinu na to doběhli vlak Alenka a Henry, o pár zastávek později se ještě přidali kadaňský (Verča, Sheryl a Jirka) a ještě později pak Sakuš. Při cestě se ukázalo, že všichni kromě kadaňských jsou zarytí nemluviči že je v Kadani nějaký divný vzduch a tak jsou všichni obyvatelé vážně ukecaní :D.
Cesta z nádraží do KC Zahrady šla docela hladce, pokud zapomeneme na boj s automaty na jízdenky, několik skoro-ztracení se na nádru a boj se supertěžkými batohy. Před KfC zahradou nás čekala fronta. Dlouhá fronta. Nemám tušení, jak dlouho jsem tam stála (nechtělo se mi dívat se na hodinky) ale určitě to bylo dlouho :D. Dostat se do školy (cca 2,5 km daleko) byla docela hračka (lístek na autobus stál 24 kč.. WTF?!). To nejhorší nás teprv čekalo nepřišli jsme zrovna brzo, a tak byly obě tělocvičny a k nim přilehlé chodby úplně plné. Nakonec jsme se dostali do třídy, což byla svým způsobem výhra. Do Zahrady jsme se nevraceli, nechtělo se nám.
- A následovala noc... Já neusínám zrovna dobře a ve společnosti chrochtajících, chrápajících a různě dýchajících lidí to šlo ještě hůř. Nakonec jsem spala. Tipuji to tak na hodinu a půl až dvě hodiny.:D

PÁTEK
Navštívených přednášek: 4 (+ dvě, u kterých jsem viděla začátek :))
Jídlo: 3 rohlíky, loupák, lahev vody (?)
- Ráno jsme se dostali díky Kate (slečně, která spala blízko nás) do Tesca, kde jsme nakoupili snídani. Alence a Sakuš nebylo dobře, a tak jsme je s Henrym doprovodili na metro (a šli jsme pěšky *YEY!* - ono to nebylo zas tak daleko ;)). Bylo mi vážně líto, že Alenka musela odjet (a to nejen proto, že byla jediný člověk, kterého jsem tam znala) a Saku byla taky milá. Škoda, škoda..
V Zahradě jsem si nakoupila placky a vesele jsem navštívila pár přednášek. Byla jsem donucena jít na přednášce o yuri, pak jsem šla na Zeměplošské filmy (což je jediná přednáška o Zeměploše, kterou jsem za celý Advík stihla T-T) a byla vážně úžasná, následovala přednáška o upírech (která byla docela dobrá, i když hodně lidí se nepozdávala) a nakonec přednáška o BL webkomixech ^^' (mám napsaný seznam, na co všechno se musím kouknout.. :D)
Když teď koukám do programu, vidím mnohem víc přednášek, na které jsem mohla jít, ale tak nějak se mi nechtělo (?). No.. chvílemi jsem se nudila a postupem času mi začalo být špatně (mám hlad -> je mi z toho špatně -> nemůžu jíst protože mám stažený žaludek -> mám hlad..)
Hodně lidí mělo úžasné cosplaye. Za zmínku stojí hlavně Ichigo, Death Note zápisník (:D), Kisame, Miku, Luffy, Turecko (a vůbec všechny cosplaye z Hetalie byly skvělé), Shizuo, Blair a strašně moc dalších :). Nesmím zapomenout taky na ty úžasné lolitky (ty malé kloboučky jsou boží, chci taky takovej ^^). A taky tam bylo tóólik hezkých kluků *¬* (do počtu se vyrovnali i těm golfistům a navíc byli hezčí ;) )
Ohňostroj jsme neviděli, protože jsme odcházeli dřív (protože ve škole posunuli večerku a Henry se bál deště a tmy).
- V noci se mi spalo podstatně líp (a to i přestože jsem nespala u sebe - spali jsme ve dvou - a měli jsme strašně málo místa, bylo to neočekávaně pohodlné :D ). Nemám tušení, jak dlouho jsem spala, ale tipuji tak 4 hodiny.
Jo a Henry mi tvrdil, že vypadám jako jakási herečka. Mně to tak nepřišlo (podle vygůglených fotek, co mi ukazoval), ale on si zarytě stál na svém :D.

SOBOTA
Navštívených přednášek: 3
Jídlo: bonbónky, KFC longer meňu, voda.. hodně vody :D
- Venku pršelo, byla zima a hnusně.. Henry si bral cosplay a zatraceně dlouho mu to trvalo. Prošvihla jsem přednášky o k-popu a o Zeměploše T-T. Po přednášce Otaku vs. Fangirl jsme šli s Henrym do KFC (konečně normální jídlo! ♥).
Po zbytek dne mě Henry a vůbec celá skupina, se kterou jsem přijela mě víceméně ignorovala (což mi tak moc nevadilo, zas takoví kamarádi nejsme. Jen mě to mrzelo.) Taky jsem se šíleně nudila a později mi začalo být špatně. Později toho dne jsem se spřáhla s Petrou a její kamarádkou. Holky mi od začátku padly do oka, takže jsem byla nadšená, když mě doprovázely. Dostaly mě až do čajovny. Dělali tam moc dobrý čaj a nalévali ho do takových rozkošných konviček ^^.
KC Zahrada byla ještě nechutněji přecpaná, než v předchozích dnech (to kvůli hnusnému počasí). Chodbičky před místnostmi s přednáškami byly úplně strašně plné. Před přednáškou "Jak žít a úspěšně zemřít jako yaoi fangirl" jsem byla málem ušlapána ¬_¬".
- Noc se nesla ve znamení mental breakdownu. Takhle špatně mi nebylo už dlouho. Nemohla jsem spát (kadaňský a skupina povídající si o nějaký hře byli neuvěřitelně hlasití) a asi od jedné v noci mnou začal ovládat neuvěřitelný třes a navíc jsem začala mít vážně (ale vážně) černé a hloupé myšlenky. Bylo mi tak špatně, až jsem brečela. A žádné prášky nezabraly.. Do teď jsem nepřišla na to, co to způsobilo, ale odhaduji to na něco psychického (jsem mástr v somatizaci, víte?).
Nakonec jsem padla vyčerpáním. Odhadovaná délka spánku: max 90 min.

NEDĚLE
Navštívených přednášek: 4 a půl (:D)
Jídlo: vafle, chleba s paštikou, sladkosti
- Skupina, se kterou jsem přijela mě ignorovala úplně (no.. ona to nebyla ignorace.. oni mě spíš tak trochu odstřihli, což bylo vlastně i očekávané), a tak jsem se vydala na cestu na vlastní pěst. Docela to přišlo vhod, protože po té šílené noci jsem si potřebovala pročistit hlavu. V Zahradě jsem se připojila k Pétě a její kamarádce a byla jsem s nimi prakticky celou dobu (co jsem nebyla na přednáškách). Ke snídani jsem si dala v čajovně vafle (*ňom ňom*). Shodou okolností jsem byla na třech přednáškách za sebou s Perrym Patrikem, což je jeden z mnoha Petřiných (advíkovských) kamarádů a vážně milý kluk :D.
Po zakončení programu jsme šli školy (zase pěšky, tentokrát jsem šla s Perrym, který mi nevěřil, že ho vedu správným směrem :D).
Ve škole jsem se přesunula ze třídy do tělocvičny za holkama (což byla asi ta nejrozumnější věc, co jsem na advíku udělala). Tam se rozhodlo, že v jedné tělocvičně se bude spát a ve druhé se bude.. nespat (:D).. prostě nebude večerka. Perry mi namazal chleba (jídlo jako od maminky *ňom ňom* :D). I když bylo v tělocvičně tak 100 (??) lidí a všichni se bavili, přišlo mi, že tam byl menší hluk než ve třídě, kde jsem protrpěla předchozí tři noci. Nějak jsme se začaly bavit s holkama, co poslouchaly k-pop (konečně jsem potkala někoho, kdo měl společné zájmy *YÉÉY!!!*). Holky mi daly ochutnat kimči (vážně pálilo, ale bylo dobré.. a poprvé jsem jedla hůlkama O_o). O pár chvil později jsme již hrály velmi oblíbenou pepero game (mimochodem: Pepero mi vážně chutnaly, díky holky ;) ). Fotky z ní vypadají vážně skandálně.. no raději je nebudu ukazovat rodičům :DD. Při tomhle posezení jsem přišla na to, že yaoistky jsou vážně děsivá stvoření (a je jedno, jestli jsem tak trochu jedna z nich :DD ^^'). Tenhle večer je také jediná příležitost, která je zachycená na mém foťáku, takže se později dočkáte fotek ;).
- Tak jsem sežrala, co jsem mohla, přečetla jsem všechny mangy, které si holky nakoupily (:D) a vzhledem k tomu, že jsem byla unavená, jsem si odešla "na chvíli lehnout". Z lehnutí se vyklubal regulérní pětihodinový pohodový spánek (zase jsem nespala na svém a zase jsem spala s někým jiným, což mě dovádí k myšlence, že se prostě už dobře nevyspím bez někoho jiného :DD).

PONDĚLÍ
~ odjézd!
Překvapila jsem sama sebe, když jsem sbalila všechny věci do batohu a nemusela jsem je vláčet vedle v igelitce :D. Vlakem jsme jeli čtyři (já, Péťa s kamarádkou a Henry). Celou cestu jsem se válela po sedačce, protože jsem byla vážně unavená a... pak byl konec, všichni vystoupili, zamávali jsme si a to je konec tohohle vyprávění :).

Když to shrnu, tak musím říct, že advík nebyl špatná zkušenost. Na druhou stranu to nebylo tak dobré, i když je to asi tím, že jsem nejela s těmi správnými lidmi (nepotřebuji, aby mi někdo dělal společnost 24/7 však víte, že si sama vystačím, ale tohle je taková ta akce, kterou si sami neužijete na 100%).
Řeknu to upřímně, do neděle se mi advík moc nelíbil a byla jsem si jistá, že moje rozhodnutí jet příští rok je asi tak pětiprocentní. Nakonec jsem ráda, že se neděle udála tak, jak se udála (i s tou šílenou sobotní nocí, která je de facto vlastně součást neděle). Moje rozhodnutí je teď minimálně padesátiprocentní. Jestli pojedu, tak vím, že chci jet s Péťou a že bych ráda měla cosplay (ale jsem tvor neobvykle líný, takže.. však víte :D)

Fotky přibudou asi až za týden, protože zítra odjíždím k babičce. Přihodím je k tomuhle článku a pak to jen připomenu v některém z aktuálních článků ;).

P.S. - O organizační stránce se zmiňovat nebudu. Byla jsem tam poprvé, tak nemám co srovnávat (a navíc je takových článků všude spousta ^^). Jen tak ve zkratce ale řeknu: bylo tam málo místa/příliš lidí, škola byla daleko a byl tam (hlavně ze začátku) chaos, nefungovala technika, pokazilo se snad všechno, co mohlo... a bylo hnusné počasí
A teď mě omluvte,
odcházím do svého snového světa :3

EDIT 13.8. Přidány FOTKYYY! :D
↓↓↓