Září 2011

A pořád se točí!

28. září 2011 v 14:22 | Miwako |  (Tý)Deník
YO!
Už je to docela chvíle, co jsem si tu plácala játra vylévala srdíčko. Jenže ono se neděje nic ani trochu zajímavého :D. Alespoň mi je už docela dobře :D (až na to, že mám přímo ukrutnou rýmu :D).
Ve škole je to nic moc (a páni..! dějou se tam docela divný věci. Říct, že nikdo se s nikým nebaví asi není na místě, ale ta atmosféra tam je celá taková.. nepřátelská. Jsem z toho docela zmatená..). Už zase bojuju s chemií a francouzštinou a taky s tělocvikem. Včera jsme byli běhat 1500 metrů. Jó, nic moc, ale byl to můj první velký pohyb po více než třech měsících a moje rosolovité tělíčko to neutáhlo. Zaběhla jsem to přesně na trojku (o sekundu později a měla bych za 4 ^^'). To horší mě teprv čekalo. Cesta domů :D. Cesta co mi normálně trvá tak 20 minut se protáhla na 40. Málem jsem se domů nedotáhla :DD. A dneska mám docela namožený nohy a břicho a ramena O_o?. Od tý doby co jsem přestala tancovat to jde se mnou z kopce :D.

Minulý týden jsem oslavila narozeniny (haha.. big párty ve dvou lidech ^^'). A vlastně jsem se vám ani nepochlubila, co jsem dostala :D. Peníze na řidičák! (a taky kabelku, svetr, tričko, peníze a tak podobně). A Sabča mi darovala první svazek Hetálie :3.

V Děčíně se tuhle sobotu koná Anime Jikan - Párty a víte co?.. Donutila jsem Řezníka (kamarádku :D) aby jela se mnou (vlastně jsem jí nedonutila, já to navrhla, ona to přijala..). Jsem na to zvědavá, snad se tam navzájem nepozabíjíme xD. A taky se tam strašně těším, jen to brzké vztávání je poněkud riskantní :D (však já pak napíšu report.. jestli se mi bude chtít :D). Jede tam ještě někdo?
Ty jo.. já vážně nemám co říct.. *hehe*..
Later!

Selena Gomez & The Scene - Love you like a love song

26. září 2011 v 17:19 | Miwako |  Music
Ty jo.. nějak nemám představu, co bych měla přidávat ^^'. Buď není čas na to, abych napsala výkec, nebo nejsem ve formě na to, abych dopsala nějakou z tisíce recenzí a nebo se mi nechce dělat nic jinýho. A protože tu máme příliš k-popu, rozhodla jsem se, že přidám pop hudbu z jiného kontinentu. So... Hello, America! :)

A protože nemám náladu nikoho "přivzdělávat" (tj. přidávat nějaké cool starší písničky, které miluju), rozhodla jsem se že přidám něco, co je až nechutně známé a na čem docela ujíždím.
A to je právě LYLALS (<- zkratka :D) od Seleny Gomez. Áno, áno, já vím, že jí všichni nenávidíte, protože hrála v nějakém Disney seriálu a protože chodí s Bíbrem (mimochodem i on má písničku, co se mi líbí. Sice jen jednu, ale..).
Ať je to jakkoliv, mám pocit, že Selena je v současnosti asi to nejlepší, co nám může Disney nabídnout. Nevím, co mě vede k tomuhle prohlášení, ale myslím si to :D.
Je sice pravda, že LYLALS, je vážně chytlavá písnička (a že si jí přehrávám už nějaký ten pátek), na druhou stranu má ale docela nudné tempo a neměnný beat, díky kterému se během těch tří minut stane písnička vážně monotónní. Aby toho nebylo málo, tak mám pocit, že jsem tenhle refrén už někde slyšela... Ale.. koho to zajímá?.. Když mě to baví.. :D
Video je hezké (až na to zabití písničky Naturally hned na začátku ^^') a Seleně to všude moc sluší. A je tam růžové pole.

Selena Gomez & The Scene - Love you like a love song

P.S. Slibuju, že budu přidávat i něco jiného, než písničky.. SLIBUJU! :D
Ciao~!

Piggy Dolls - Know Her (아는여자)

18. září 2011 v 13:09 | Miwako |  Asian Music
Dopisuju sešity do školy.. myslím, že se z toho zblázním. Je toho strašně moc! :D
Venku je hnusně, obloha světle šedá, prší, vypadá to, že každou chvíli začne sněžit, je lezavo.. Miluju tohle počasí (a ještě víc, když zrovna sedím u zapnutého topení a poslouchám fajn písničky) ^^. Jestli na tom ale nejste jako já, tak se vám alespoň pokusím oživit vzpomínky na léto touhle písničkou.

Piggy Dolls jsou tříčlenná jihokorejská dívčí skupina. Debutovaly na začátku tohoto roku a jejich image byla přinejmenším neobvyklá. Byly totiž tlusté (a to docela dost). Chtěly všem dokázat, že holky nemusí být na hranici anorexie, aby si mohly splnit svůj sen. Jejich debutová písnička byla dobrá a ony rozhodně ukázaly, že mají úžasné (a pro k-pop trochu netypické) hlasy.
V polovině prázdnin měly comeback. A jsou.. hubenější a hezčí. Já osobně jsem ráda, že zhubly. Pořád nejsou vyzábliny, ale jsou hezké. Mladé korejky dostaly inspiraci k hubnutí (nebo alespoň viděly, že se to dá) a když jsou teď Piggy Dolls na pódiu, už nevypadají jako stádo hrošíků v divném oblečení, ale jako normální mladé dívky. Je trochu zarážející, že zvládly za tak krátkou dobu o tolik zhubnout, ale když si vzpomenu na jídelníčky jiných dívčích skupin (za den sní to, co já sním k snídani O_o) a na jejich denní program, ještě pořád to považuji za možné. Na druhou stranu se na internetu ozývají hlasy, které jsou nespokojené s tím, že holky zhubly (ony vlastně získávají docela dost anti-fanoušků jen proto, že zhubly.. WTF?!). Ale co si budeme nalhávat, v k-popu je vzhled častokrát důležitější, než schopnosti...
K jejich comebacku vydaly hned dvě MV. K písničce Know her (아는여자) (nebo také This Girl I know. Písničky s takovým názvem mají hned několik překladů) a před týdnem vyšlo MV k Hakuna Matata. Obě písničky jsou hezké, ale MV ke Know her se mi líbí víc :D.
Know her je taková normální písnička s chytlavým refrénem, fajn melodií a tak podobně. Holky ale nemají pisklavé hlasy, a tak to celé působí méně mainstreamově. První polovina MV je "herecká část" a v té druhé polovině se zase tancuje, takže vás rozhodně nezačne v polovině nudit. Mají také docela pěkné oblečení (líbí se mi hlavně to oranžové).
Rozhodně se budu těšit na jejich další comeback ^^.

Piggy Dolls - Know Her (아는여자)

A já si teď jdu dát ještě malou přestávku a pak se zase vrhnu na přepisování D:
Mějte se ^^!

Další rok v trapu

13. září 2011 v 14:08 | Miwako |  (Tý)Deník
Třeste se! Další "retrospektivní" článek je tu ^^'
Je září třináctého. Zase.
Ano, ano, je to pravda, promarnila jsem další rok života.
Uplynulý rok nebyl nic extra, super sladká šestnáctka se v mém případě tak nějak neděla. Nebyla ani sladká ani super.
Za ten rok se toho stalo (nebo spíš nestalo) hodně: nenašla jsem si kluka (zato jsem se ale 2x nešťastně zamilovala), nezhubla jsem, nezkrásněla jsem, neudělala jsem nic šíleného, počet mých komplexů se zvětšil stonásobně (i kdybych je teď prodávala ve 75% slevě, tak bych vydělala slušnej balík), můj shopaholismus se rozrostl do děsivějších rozměrů, celý školní rok jsem byla permanentně ve stresu, začala jsem být víc naivní, byla jsem poprvé v práci, nastoupila jsem na střední školu (která mě neuvěřitelně drtí), zjistila jsem, že velký dospělácký svět je ještě děsivější nudnější absurdnější a odpornější, než jsem si myslela, skončil Harry Potter, život kolem mě se začal podobat telenovele, pár měsíců jsem byla v emo módu a psychickém rozkladu, neudělala jsem hromadu věcí, které bych udělat chtěla (a které jsem měla naplánované), ještě pořád jsem se neopila do bezvědomí (ne, že by to byl můj sen, ale víc jak 80% mých vrstevníků to má už za sebou) ani jsem se nezkouřila (vlastně jsem ani nezkusila kouřit)..

Někdy mám pocit, že spíš přežívám, než žiju..

Na druhou stranu jsem zase začala víc číst knížky a koukat na k-drama, ve škole mi to docela šlo, našla jsem pár docela dobrých kamarádů (a o dalších x jsem přišla), utužila jsem si vztah se svojí nejlepší kamarádkou, byla jsem na Advíku (nejsem si jistá, jestli je to zas tak úplně pozitivní věc, ale co už.. :D).
I když je ten "kladný" odstavec znatelně kratší, než ten "záporný", zas tak špatné to nakonec nebylo.. Doufám, že ten poslední rok pod zákonem bude lepší. I když on už možná lepší je. První, kdo mi letos popřál, byla kamarádka, o které jsem si myslela, že se se mnou už dávno nebaví tak moc, aby mi v 0:10 poslala hezkou narozeninovou sms (já narozeninové sms ráda.. pořád je to tak nějak osobnější, než na fejsbúku.. ale i tam jsem za to ráda (já většinou přeju i na FB jen lidem, "co si to zaslouží" ^^)).
Narozky jako obvykle neslavím (tedy.. slavím. S rodinou a pak později si pozvu dvě kamarádky.. jsem prostě rozený vymetač večírků :D)

Ačkoliv tenhle článek možná vyzněl až trochu pesimisticky, tak nemůžu tvrdit, že by mi bylo špatně. Přeci se říká: Jaký si to uděláš, takový to máš.. :).. A já jsem nakonec přecijen docela spokojená.

Takže.. Je mi sedumnáct... tak co s tím??
PÁRTY!!
.. Anebo radši ne :D

P.S. Dneska jsem zase byla v nemocnici.
(Následuje odstavec o mé příhodě v nemocnici. Je to minimálně politováníhodné a dlouhé, tak to nečtěte a prostě mi jen poprřejte narozeniny :D)
Přišla jsem tam první a odcházela jsem poslední (celkově jsem tam seděla asi 5 hodin a to jen proto, aby mi vzali krev. Byla jsem na lačno a tak jsem po třech hodinách byla už značně hladová (bylo mi z toho hladu blbě). Tak jsem si dala pár piškotů a pak jsem se konečně dostala na řadu. Poslal (doktor) mě na ultrazvuk a ptal jsem, jestli jsem jedla, tak jsme řekla, že trochu jo a on z toho dělal děsně scény (když mi ráno brala sestra krev, tak jsem se ptala, jestli se už můžu najíst, ona řekla že radši ne.. a když jsem řekla, že jo, tak řekla něco ve stylu "Já to říkala". Málem jsem jí poslala do jistých končin, kam se lidé obvykle posílají.). Tak mě to naštvalo (tak moc, až jsem se rozbrečela. Jo já vim, možná jsem reagovala trochu přehnaně, ale když jsem tam byla čtyři dny za sebou a vždycky jsem tam čekala tak dlouho, jen prot, abych pak byla v ordinaci dest minut, tak co byste odemně očekávali?). Když jsem se pak dostala z UV (a zase jsem čekala hodinu v čekárně), tak jsem přišla do ordinace, a děsně tam řešil, proč brečim. Říkat mu, že tohle (celý) je prostě promarněnej čas a že sedět tam 5 hodin pro nic mě prostě naštvalo nemělo cenu. "Odpálkoval mě", že tam v tý čekárně nejsem sama a že tam je plno lidí, co jsou starší a nemocnější, než já a že se kvůli mně nezblázní (sice to nemělo nic společnýho s mým problémem, ale když už jsme u toho, tak copak je jejich čas nějak důležitější než můj?..). Ale přišla jsem tam jako první, tak proč musím kurva odcházet jako poslední, HUH?!. Nakonec to zakončil tím, že jsem asi holt neurotická holka. Tak jsem mu to odsouhlasila (na nic jinýho jsem neměla už sílu), a on mě poslal domů, že mi nic není. Za poslední čtyři dny jsem tam strávila 17 hodin (z toho jsem byla v ordinaci dohromady max. 90 minut) a nic mi není.
Už tam nepůjdu a to ani kdybych byla na smrtelný posteli...

Tak teda všechno nejlepší..

A je to zase tady..

11. září 2011 v 16:22 | Miwako |  (Tý)Deník
Ahojte ^^
Co že je zase tady?.. No přece ten krásný čas, kdy jsem zase nemocná.Tohle je totiž můj čas a většinou je tohle jedno z těch mnoha období, kdy jsem nemocná. Vlastně jsem si před pár dny říkala, jak to všechno pěkně zvládám a že jsem se z toho věčného kolotoče nemocí pomalu dostala. Nedostala.. a aby toho nebylo ještě málo, moje současná "nemoc" není něco, co mívám obvykle. V sobotu večer mě začalo strašně bolet břicho, a tak jsme jeli do nemocnice (na pohotovost). Ani nebylo tak pozdě. No.. nakonec jsme tam strávily s mámou 5 hodin. Doktor to dal za vinu špatnému jídlu (měla jsem ptáčky-omáčku, brambůrky a čokoládu.. jenže takhle já jím už posledních 10 let, tak mi neříkejte, že na to už nejsem zvyklá :D) a jinak je další možnost je slepák nebo vaječníky. I takhle se dá užít sobotní večer.. Na nic pořádně nepřišli, poslali mě domů a měla jsem dnes přijít na kontrolu. Břicho pořád bolelo (i když míň). Dneska jsem tam byla 4 hodiny a byla jsem snad všude. A víte vy co?.. Zítra tam jdu pro velký úspěch znovu *Yééy!*. Chebská nemocnice navíc není zrovna místo, kde byste rádi seděli pět hodin a personál taky zrovna nezáří dobrou náladou.. Na druhou stranu jsem alespoň konečně dočetla Jeptišku.. A minimálně dva dny nepůjdu do školy ^^

Přejděme k "veselejším" věcem. Když mě začalo bolet to břicho, zrovna jsem se dívala na OHSHC dorama. Tohohle dorama jsem se trochu obávala, ale je to neočekávaně dobré a vtipné (vlastně je to přesná kopie anime :D).
...
Nedávno jsme byly s mámou v hračkářství a narazila jsem tam na zvláštní hračky. Jediné, co mi máma dovolila si vzít, byl leták, co byl u nich, ale i tak mi to nedalo a musela jsem je najít ne intrnetu :D. Jedná se o příšerky engendros. Ve zkratce: jsou to příšerky, které mají svůj vlastní charakter a vy si můžete udělat test a zjistit, která je "ta vaše". Jejich charaktery jsou skoro až archetypní, takže mě třeba vyšly hned tři postavičky (Luka, Upy a Odo), ale když jsem si četla jejich charakteristiky, byla moje reakce něco jako "OMG! To jsem já!" :D. Navíc má každá postavička i svůj symbolický stát. A mé symbolické státy jsou Rusko, UK a USA. Ne, ještě pořád nejsem Hetalistka, ale tohle mě pobavilo (z toho hetalistického hlediska :DD) Jako plyšáci se mi ani nelíbí (jsou prostě zvláštní..), ale musela jsem se o ně s někým podělit ;).
...
Konečně se mi vrátily moje řetízkové hodinky z opravny ^^. Ve zlatnictví semnou ale docela "pěkně" vyjebali. Sice mi je vrátili opravené (=přilepili ten vypadnutý kamínek), ale tak nějak si nevšimli, že hodinky nejdou. A tak jsem tam zašla znovu, že mi nejdou. Vyměnili mi baterii a platila jsem stovku (táta pak říkal, že mi to měli udělat zadarmo..). A aby toho nebylo málo, tak mi vyměnili krabičku, na hodinky (když jsem je nesla opravit, tak jsem donesla i krabičku, ve které jsme je koupily. Byla modro bílá a ladila se záručákem. A ta ďábelská ženština mi pak dala nějakou hnusnou černou (.. ona není zas tak hnusná.. jen už prostě neladí se záručákem a není modrá.))
...
Korea má vlastního vocaloida!.. Totiž. Já nikdy vocaloidy neměla v lásce. Ano, líbil se mi jejich design a mám mezi nimi i oblíbence, ale jejich písně?..Přímo mi rvaly uši. Ne děkuji. Jenže teď už je verze č. 3 (nemám ponětí, co to znamená :D) a v rámci korejsko-japonské spolupráce vznikla korejsky zpívající vocaloidka SeeU a.. její demo single I=Fantasy se dá i poslouchat (ano, ještě pořád to je vocaloid, ale zní mnohem líp) (poslouchala jsem ho včera celé odpoledne :D). Na druhou stranu na prvních promo obrázcích vypadá nějak.. disproporciálně..(?). Ale je hezká. ^^

Tak já už budu končit.. (ano, tenhle článek vznikl jen proto, abych si postěžovala :D)
Miwako.

U-Kiss - Neverland

9. září 2011 v 20:13 | Miwako |  Asian Music
Ano ano, špatné svědomí mě donutilo napsat alespoň písničkový článek (ačkoliv i to dá docela dost práce). Škola mě naprosto vyčerpává (jak už se ostatně stává tradicí) a tak blog aktivitou rozhodně nesrší. A víte co je na tom 'nejtrapnější'? Mám dokonce předepsané články, které bych mohla zveřejnit (ať už se jedna o poslední deviantartové články, obrázkové články, recenze které se už musí jen doplnit obrázky, či už vyplněné řetězáky), ale tak nějak se mi ani to nechce dělat. Mám špatnou náladu (z různých problémů. A taky mě neočekávaně silně zasáhla nedávná hokejová nehoda (tím silně nemyslím nějak extra moc, ale už jen to, že mě to zasáhlo je překvapivé)) a je mi pořád špatně (z různých pseudo nemocí a taky moje obvyklá somatizace).
Přejděme ale k věci:

Jihokorejská chlapecká skupina U-Kiss vznikla v roce 2008 a měla původně šest členů (Soohyun, Eli, Kevin, Xander, Kibum a Dongho). Jejich debut nebyl zrovna ohromující, ale jako skupina se udrželi. Na podzim roku 2009 se k nim přidal další člen (Kiseop), který je původně ulzzang. V té době se jim konečně povedlo vyhrát první místo v televizních hitparádách s písní Man Man Ha Ni.
U-Kiss byli dlouho známí svým velmi elektropopovým zvukem a hojným užíváním auto-tune (a to i přesto, že mají hned dva úžasné vokalisty). (Navíc U-Kiss trpí tím skupinovým syndromem, kde jeden člen zpívá sám polovinu písničky a dalších 6 kuňkne sotva jednu větu.) To ostatně můžu demonstrovat na jejich dalších singlech Bingeul Bingeul a Shut up. V roce 2010 ale přišel zlom, když byl Xander a Kibum 'donuceni' (0330. V 0330 totiž upustili od těžkého elektropopu a ukázali, že umí zpívat.
Jejich nejnovější single se jmenuje Neverland. V něm se vrátil elektropop a úprava hlasů, ale zároveň je to jiné (navíc se zdá, že je autotune poslední dobou v k-popu zase v módě :-/, takže jim to nemůžu až tak zazlívat). Navíc mají i ti obvykle opomíjení členové víc prostoru v písničce (ano, vážené publikum, Kiseop (který v předešlých písních vůbec nezpíval) se konečně dostal ke slovu :3 ). Při comebackových vystoupeních vystupují i s baladou Someday, která je úplně skvělá (jestli jste si žádnou z předchozích odkazovaných písniček nepustili, tak tuhle zkuste ;)).
Zpátky ale k Neverlandu. Písnička mě mile překvapila. Sice mi trochu vadí, že stále pořádně neslyšíme jejich hlasy, ale je vidět, jak dlouhou cestu od debutu ušli. Všichni se neuvěřitelně zlepšili a moc jim přeju, aby se jim tentokrát podařilo vyhrát nějakou cenu ^^.
MV se mi docela líbí (je to takové typické korejské video, no..) a choreografie je naprosto zabijácká. Vážně je obdivuju, že zvládají při vystoupeních zpívat i tancovat najednou. (Rozhodně ale svět potřebuje normální taneční verzi, protože kameramani z televizních show by si zasloužili pořádně nakopat do zadku >:D)

U-Kiss - Neverland

Vím, že texty k hudebním článkům poslední dobou vypadají skoro jako wikipedické články, vězte ale že to všechno jsou "moje znalosti" a že tohle jsou prostě základní informace. Jestli vás to ale otravuje, tak stačí říct a já se to pokusím omezit ^^'
A ne, nejsem fanatická fanynka, jsem jen... fanynka :DD

A teď mě omluvte, jdu pozdě na dostaveníčko s jistým Potterem ;D.

Is it a MONSTER?!

4. září 2011 v 11:34 | Miwako |  About Blog
Yahoo! Konečně nový dess ^^
Prasátkový design tu vydržel skoro přesně dva měsíce a.. no přiznejme si, že to nebylo to pravé ořechové. Myslím, že to bylo tou příliš sytou modrou, která byla na stránce... Ale zbavili jsme se ho a máme tu nové monstrum! ^^ Nemám tušení, odkud obrázek pochází (objevila jsem ho při "lovu kusovek" ^^'). Každopádně jsem hned věděla, že z něj bude dess (a to i přes to, že mám už asi dva roky minimálně tři materiály na podzimní dess ¬_¬").
Miluju, když má můj blog právě tuhle modro-tyrkysovou (a fialovou) barvičku ♥! Samotné vytvoření (a nastavení) trvalo asi 15 minut (a to i s tím skvělým avatarem, který mi zabral většinu času :D).
'Název' (a hláška v logu) je z mojí oblíbené písničky Monster od skupiny The Automatic (já vím, že je to docela nepodstatná informace, ale vždycky, když slyším větu "Is it a monster?" tak si jí říkám stejně jako v té písničce :D).

Náhled

Doufám, že se vám líbí, (protože mě jo) protože jinak máte smůlu :DD
Miw.