Říjen 2011

Ding Dong!

25. října 2011 v 19:46 | Miwako |  (Tý)Deník
~ ano, inteligentnější nadpis mě nenapadl...
Dang!
Měsíc od posledního (tý)deníčkového článku utekl a.. já jsem na tom pořád stejně. Nemám co říct. :D Totiž mám, ale jsou to pořád ty staré známé kecy: škola požírá veškerou mou chuť k žití, nekoukám na anime/dorama ani nečtu mangy/knížky, málo spím, hodně žeru... alespoň že už začínají prázdniny ^^'.

O víkendu jsem byla za Sabi a Aless ve Varech. Byl to fajn výlet, s holkama jsme se pobavily (posedaly jsme si v MC Donaldovi k oknu a minimálně hodinu a půl komentovaly okoloprocházející lidi. Tomu já říkám oduševnělá zábava :DD). Akorát byla docela zima.. Připomeňte mi, že až budu chtít za někým jet, tak ať jedu, když je hezky a ne až když napadne první sníh :D. Ale to by nebyl můj výlet, kdyby nebyly komplikace s dopravou. Ne, autobus na nádraží jel tentokrát (víceméně) přesně (mám pocit, že to bylo hlavně tím, že jsem jela ve dvanáct a ne v šest ráno) a i celá cesta tam byla v pohodě. Horší to bylo s cestou zpět. Původně jsem chtěla jet dřív (byla zima), jenže vlak měl 20 min zpoždění. A tak mě holky vzaly "na skály" (kde jsme se fotily. A vypadám na těch fotkách docela k světu ^^). A pak jsme se vrátily na nádro a..! Zpoždění se prodloužilo o dalších 20 minut. Tak jsme šly na most a koukaly se na koleje a pak..! Se zpoždění znovu prodloužilo! Tou dobou už měl jet i osobní vlak, ale ten měl zpoždění. A tak jsme zašly k Aless a pak..! Už jsem konečně nasedla na vlak *Yééy!*. A pak jsem dorazila do Chebu a musela jsem si dát "sprint nočním Chebem". Řeknu vám, že Cheb není to nejbezpečnější město, takže jsem měla docela nahnáno. A díky tomu jsem možná byla doma v rekordním čase :DD.

Na tyhle miniprázdniny mám naplánováno dost věcí. *usilovně si snaží vzpomenout si* .. No tak asi nemám, kromě superdlouhého překladu vět do francouzštiny a 5 minutové mluvení na téma Zdraví a nemoci na Aj. A ještě pár dalších věcí, ale na ty si nechci radši ani vzpomenout (jsou určitě ještě horší, než ty dvě jmenované). Ale v pátek jedu k babičce a v sobotu se jdeme s Erikou podívat na Taneční Grand Prix. Už se těším ^^.

Aktivita blogu se mi směle vysmívá do obličeje.. a já jí taky. Tohle je, jen tak mimochodem, 100 článek tohoto roku (minulý rok jsem měla touto dobou 174 článků *ahahaha* Fail.). Mohla bych se vymlouvat na to, že články během té doby nabraly na větší kvalitě, ale kromě několika málo recenzí přidávám výhradně písničkové články, což se ale směle vyrovnává kvalitě obrázkových článků... Vlastně neplánuji žádné změny, ale potřebuji se zbavit těch 700 obrázků co mám v počítači (já vím, není toho moc :DD), takže se možná dočkáte i těch obrázků. . . No tak snad se mi nějak podaří obnovit svůj smysl pro disciplínu a začnu přidávat pravidelně :D.

Jediné, co teď dělám velice pravidelně je, že čtu (zejména) k-pop slash fanfikce ^^'. Navíc jsem šíleně vybíravá, takže (většinou) nic nad PG-13 nečtu (jsem slabý kus :D), tři čtvrtiny pairingů neshipuju, mám ráda angst (ale najít někoho, kdo umí psát kvalitní angst je skoro nemožné), nemá ráda když někdo umře a mpreg (které prase tohle vymyslelo?), na fluff mám náladu jen někdy, AU mi nevadí do té doby, než autor(ka) začne dělat psí kusy s příběhem a především by to všechno mělo být dobré. Jediné co mě na tom může alespoň trochu šlechtit je, že čtu anglické ff, takže alespoň trochu rozšiřuji slovní zásobu ^^'. Pokud víte o něčem kvalitním, co splňuje moje požadavky, tak mě informujte :DD.

A malé kulturní vyžití na konec:
← (by: newwolfstylebymk) Kyááá~!! Nejroztomilejší tvoreček na světě ^^ (a ještě video s nejlepšími 90 sekundami vašeho života)

A ta kulturnější věc: Tablo z Epik High vydal v pondělí první část svého sólového alba. Je to příliš úžasné na to, abych s tím mohla počkat do vydání druhé části (pak vám to představím dohromady), a proto vám sem dám alespoň odkaz :)

A ještě na závěr - Na Knižním doupěti je teď narozeninová soutěž o zajímavé knihy, takže určitě nezapomeňte zkusit své štěstí no a až se odhodlám vyplnit formulář, tak se v menu zase (jako již tradičně) objeví button, protože.. no však vy už víte ;)

Tak čau :)

INFINITE (인피니트) - Paradise

17. října 2011 v 19:26 | Miwako |  Asian Music
Právě teď probíhá na FB velká panika. Všichni mí spolužáci se snaží získat zápisky z matematiky a snaží se naučit geografii. Neříkám, že to umím (vlastně jsem se teď spojila do společenstva taháku definice. Já a další dva spolužáci jsme zplodili seznam všech definic co se máme naučit, takže.. je to v cajku :DD). Navíc usilovně pracuji na tom, abych vymyslela, jak zvětšit počet napsaných článků z jednoho článku na týden na tři na týden. Tahle ubohá aktivita mě štve. Už mám nápad, teď už jen abych vymyslela, jak to udržet :D
Tentokrát přidávám hudbu trochu netradičně na začátku týdne (hlavně proto, že se mi minule nechtělo a taky proto, že teď mám "volný čas" :D)

Skupina INFINITE (인피니트) je sedmičlenná klučičí skupina z Jižní Koreje. Debutovali minulý rok (2010) v létě (s písní Come Back Again). Na to, že jsou poměrně nová skupina toho za uplynulý rok zvládli docela dost. Vydali 3 EP a jedno CD a už také vyhráli jejich první cenu v hudebních pořadech (za písničku Be Mine).
Jejich písně nejsou zas tak 100% k-pop. Za ten rok totiž stihli získat něco, co mnoho začínajících skupin nemá. Tím myslím jejich vlastní rukopis (vždyť víte.. není nic horšího, když skupina prochází "Krizí osobnosti" a každý song je úplně jiný, z úplně jiného soudku a úplně jinačí).
Také jsou známí tím, že tancují přesně jako jeden muž. Woolim ent. (jejich společnost) na to nezapomíná a fanouškům servíruje procvičovací videa, kde nás kluci ohromují jejich přesností (koukněte třeba na tréning BTD). Aby toho nebylo málo, tak zní naživo více než dobře (což by mělo být samozřejmostí, ale u některých to tak prostě není).
Celkově si myslím, že jsou kluci asi nejlepší rookie group minulého roku, a pokud vydrží s takovou tvrdou prací ještě rok, tak pevně věřím, že dopadnou trochu jako B2ST (kteří se stali po 3 letech od debutu docela uznávanou skupinou). Oni jsou na tom vlastně už teď docela dobře, ale pořád před sebou mají dlouhou cestu.
Ačkoli Paradise není moje nejoblíbenější písnička (tou nej. je asi Can U Smile (remake)), přidávám ji proto, že je jejich nejnovější. Písnička se mi líbí, ale MV je trochu (víc) nudné. (No dancing, no fun ¬_¬). . . Choreo k téhle písničce je ale v některých chvílích.. zajímavé. Posuďte sami, nevím jak to popsat, takže to nechám na vaší slovní zásobě/představivosti ]:D.

INFINITE (인피니트) - Paradise

PS. Na Youtube odbírám slečnu, co dělá docela vtipné titulkové parodie ke K-pop songům. Podívejte na její parodii na Paradise a zkuste i ty ostatní ;).
Enjoy! ^^

Mary Stayed Out all Night

15. října 2011 v 13:52 | Miwako |  D(o)rama

Název: 매리는 외박중 / Maerineun Uibakjoong
známé jako Mary Stayed Out All Night nebo Marry Me, Mary!
Délka: 16 episod (o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea, 2010
Žánr: Romatika, komedie
Hrají: Moon Geun Young jako Wi Mae Ri
Jang Geun Suk jako Kang Moo Kyul
Kim Jae Wook jako Byun Jung In

Naše hlavní hrdinka MaeRi (nebo chcete-li Mary) nemá lehký život. Matka jí umřela, když byla Mae Ri ještě malá a otec je neustále zadlužený a na útěku. Mae Ri kvůli tomu musela přerušit studium na vysoké a žije v prázdném bytě, protože veškerý nábytek jí zabavili exekutoři.
Její kamarádky jí zase chtějí po dlouhé době zvednout náladu, a proto ji pozvou na rockový koncert úžasného Moo Gyula a jeho skupiny. Po cestě Mae Ri nedopatřením srazí autem chodce (nic vážného se nestalo) a když později zjistí, že to byl Moo Gyul, chce po něm, aby podepsal papír, že se s ní nebude soudit o peníze. A tak se tihle dva spřátelí.
Mezi tím se jejímu otci podaří vypátrat starého přítele (a taky pořádného zazobance), který mu pomůže splatit dluhy, ale pouze pod jednou podmínkou: Mae Ri si vezme jeho syna Jung Ina. Otce to nadchne, Jung In je hezký, milý a především bohatý, a tak podepíše svatební papíry. Na druhé straně, Jung In nemá na vybranou, protože když nebude souhlasit, otec nebude financovat jeho projekt. Proto hned taťkové nadšeně podepisují oddací listy a z Mae Ri se najednou stává vdaná panička. To se jí ale přirozeně nelíbí, proto požádá Moo Gyula, aby s ní měl "svatbu", přičemž nafotí svatební fotky a.. z Mae Ri se stává ženou dvou mužů.
To jejího taťku vážně rozčílí ale nedá se nic dělat. Proto dává Mae Ri čas. Během 100 dní bude svůj denní čas dělit mezi Jung Ina a Moo Gyula, se kterými bude žít. Co se ale stane, když se do Mae Ri zamilují oba "manželé" a když si ona vybere toho nesprávného?

*~*~*~*

Jokes IV.

9. října 2011 v 18:49 | Miwako |  Citáty

Poslední dobou nějak moc aktivitou nesrším (a bude to horší *hihihi*), čehož si určitě někteří z vás všimli. Dnes mám ale náladu něco přidat atak.. Tu jsou naše oblíbené vtipy! *Yééééy!*
Jen zase připomenu, že ty které jsou opatřené hvězdičkou mi přijdou vtipnější než ty ostatní (tedy.. mě přidou vtipné všechny -nebo to tak alespoň bylo v době, co jsem si je uložila).


Dneska nás čekají "rozhovorové" vtipy :D (potřebuju se jich zbavit, protože normálně se mi do džoukových článků nehodí..)
 • * Boy: There's a kid at school that keeps calling me a fag.
  Dad: Well, punch him in the face!!
  Boy: But he's soo cute..

 • Boy: I love you.
  Girl: Prove it.
  Boy: Ok, how?
  Girl: Throw away your XBox.
  Boy: Get out.

 • "Horatio, a man was found dead in a McDonalds restaurant."
  "Well I guess he...
  (puts on sunglasses)
  ...didn't have a happy meal."
  YEEEEEEEAAAAAAAHHH~!!

 • * "Horatio, there were traces of semen found in the victim's ears."
  "Well I guess our victim...
  (puts on sunglasses)
  ...heard the killer coming."
  YEEEEEEEAAAAAAAHHH~!

 • Guy: You're cute when you're mad.
  Girl: Yeah well, I'm about to get real f*cking adorable.

 • * The school phoned me today and said: "Your son has been telling lies!"
  I told them: "Well tell him he's bloody good! I ain't got any kids!"

 • Me: Do you know the turtle's only weakness?
  Friend: ...their slowness?
  Me: No. They're weakness is that they can't roll back over when they're on their backs.
  Friend: Oh ok. So if you tape two turtles together back to back, they'd be unstoppable, right?
  Me: ......OH MY GOD!!!... brb

 • * Doctor: I have a good news and a bad news. Which do you want first?
  Man: Give me the good news first, doctor.
  Doctor: They are going to name a disease after you.

 • Waitress: Do you have any questions about the menu?
  Me: Hmm. What kind of font is this?

 • Guy: I'm not trying to impress you or anything... but I can sleep without a night light.
  Friend: wow, you must drive the ladies wild. you crazy dare devil you.

 • * *Friend looks at your baby picture*
  Friend: Aww you were so cute then! what happened?
  Me: Bitch, I got sexy, that's what happened.

 • Girl: OMG It's a spider!
  Guy: Calm down, it's just a spi-, OH SH*T THAT BITCH IS HUGE!

 • Girl: ILY
  Boy: I want you to spell it out. makes it more special.
  Girl: I'm leaving you.

 • * Boy: I'm breaking up with you.
  Girl: you'll never find anyone like me!
  Boy: that's kind of the point...

 • * Death: It's your time. Give me your hand.
  Guy: No! I know that if I don't touch you, I won't die!
  Death: OMG you figured out the key to living forever! High five!
  *high fives*
  Death: Dumbass...
Jen tak mimochodem: Horatio je nějakej chlápek z CSI Miami ;)

Dneska je to trochu slabší a kratší než obvykle.. ale co :D..
M.

Snow Patrol - Called Out In The Dark

7. října 2011 v 21:31 | Miwako |  Music
ÁÁh~! Konečně mám volný víkend ♥. A to se mě pokoušelo několik osob donutit dělat nějakou aktivitu, ale já jsem řekla ne! tenhle víkend odpočívám ^^ (a učím se na test z FrJ)

Snow Patrol pocházejí z Irska a je to indie rock skupina. Vznikli už v roce 1994, ale pořádně se proslavili až v roce 2006 s písní Chasing Cars (kterou všichni doufám znáte).
Písnička Called out in the Dark pochází z jejich nejnovějšího (šestého) alba. Strašně se mi líbí. Zpěvák (Gary Lightbody) má zajímavý hlas, který je docela podmanivý (.. nejsem si jista, jestli je to správné slovo ^^'). Písnička má podle mě zajímavou atmosféru, kterou tvoří hlavně spojení Garyho hlasu a melodie.
Videoklip je zajímavý a vážně se mi líbí :)

Snow Patrol - Called Out in the Dark

Pamatujete, jak jsem tvrdila, že budu přidávat články..?
Jo, lhala jsem, ale věřili jste tomu, co? >:D

Výlet aneb Anime Jikan Děčín

3. října 2011 v 20:35 | Miwako |  (Tý)Deník
Zdravím..!
Včera jsem měla docela dost práce (*ahahaha* učila jsem se.. a dneska jsem to stejně podělala :D), a tak jsem se dostala ke psaní reportu až teď.
Mám-li to popsat ve zkratce, tak to nejprv bylo prvotřídní drama, pak sranda a trochu nůďo a pak.. zase sranda..? Mé pocity jsou rozporuplné. S holkama jsme se shodly, že podle popisu jsme očekávaly něco trochu jinšího, ale o tom až trochu později. Teď vás čeká ta drama-část :D.

Vstávala jsem vážně brzo (4:15), ale šlo to překvapivě dobře, stihla jsem si pokecat s mámou a i všechno ostatní jsem výjimečně dobře stíhala. Můj plán byl dokonalý. Autobus na nádro jede v 5:43, na nádru budu v 5:55, sejdu se s Řezníkem (♀), koupíme lístky, v 6:13 odjížíme. Autobus přijel o 7 minut později, no.. tak fajn, nastoupila jsem a ta podělaná pětikoruna pořád propadávala tím automatem.. tohle nám tam trvalo asi 4 minuty. A rozhovor s tím řidičem vypadal asi takhle:
Já: "Počkejte, mám ještě jednu pětikorunu." (měla jsem jich asi 5)
Řidič: *zkouší tam házet jinou pětikáču. Nejde mu to.*
Já: "Tak já vám to tu takhle nechám." *podávám mu 5 Kč*
Ř: "No ale to takhle nejde musíte mít lístek."
Já: *rozměňuju si s přísedícím pánem pětikačky na 10 Kč* "Tak tam hodim 10,-!"
Ř: "No ale to vám pak nevrátí!"
Já: "To je jedno, hlavně už jeďte!" *desetikoruna nepropadává a já si beru lístek*
Ř: *Prosviští Chebem nevídanou rychlostí*
To byla první část ranního dramata. Ta druhá nastala, když jsem zjitila, že Řezník nestíhá vlak (a ještě pár takových věcí mě vykolejilo, ale to je um... soukromé :D). Takže jsem jela sama. V kupé se mnou pak jel docela podezřelý chlápek, no nakonec po půl hodině vystoupil, ale bylo to dobrodružný :D.
Ve Varech nastoupily holky (Petra a Sabča) a celou cestu jsme prokecaly o blbostech, anime a tak podobně (je fajn se takhle bavit ^^). V Ústí jsme nabraly Wendy a brzy jsme dojely do Děčína. Když jsme se pak dostaly na místo konání, byly jsme zmatené :D. Bylo tam neočekávaně málo lidí a my neměly tušení co můžem a nemůžem dělat ^^' (ale měli tam moc hezkou výzdobu, to se musí uznat). Nakonec jsme to na hoďku zapíchly u promítání (dávali Ouran). Pak dorazil Řezník a shodou okolností i Rien a její kamarádi. Chvíli jsem/ jsme se bavily s Rien, ale jelikož si nemůžu vzpomenout o čem, tak usuzuji, že to byla obvyklá "smysluplná konverzace" (tj. dělaly jsme ze sebe s Řezníkem krávy). Každopádně bylo fajn se takhle s Rien vidět ^^. Pak jsme (delší) chvíli neměly s Řezníkem co dělat, ale nakonec jsme zkusily DDR, divnou mačkací hru, divnou dotekovou hru a nakonec i Tekkena :D. Ani jedno nám moc nešlo, ale co, hlavně že nás to bavilo :D. Největší příkoří celého toho bylo, že ačkoli jsme se vždycky dostaly k nějaké hře a nikdo kolem nebyl, jakmile se tam začalo něco dít, začalo nám na krk funět 10 dalších lidí.. To mi trochu vadilo (zvlášť když jsme se pak dostaly k Tekkenu, který byl docela dlouho opuštěn, ale jakmile jsme zasedly, objevili se zápasu chtiví hráči :D). Ze zbytku promítání mě pak zaujalo ještě Higashi no Eden a Deadman Wonderland (hurá! konečně mám zase náladu na něco koukat ^^).
Nakonec holky zavelely, že pojedeme dřív než jsme plánovaly (i když já bych to tam ještě ty dvě hodiny vydržela.. koneckonců tam byly ty hry :D). No alespoň jsme dorazily domů dřív (po cestě jsme zase nezávazně tlachaly, pomlouvaly koho se dalo a tak podobně ^^').
S Řezníkem to bylo fajn, ale obávám se, že se ke mě asi příště na podobnou akci nepřidá ¬_¬.. Škoda, bylo fajn mít s sebou někoho koho pořádně znáte a víte, co si na něj můžete dovolit :D.

Jako tradičně jsem s sebou měla foťák, ale nefotila jsem, a tak fotodokumentaci sprostě kradu z Rienina a Petřina fb, tak snad to nevadí ^^' (ale jsem na fotkách já, takže... na to snad nějaké malilinkaté právo mám.. ne? :D)

Jo.. A taky jsme si "prošly" Děčín.. Pááni! To město ale žije, co? :DD

Divná mačkací hra a Já (fotka od Rien)
↓↓↓