Mary Stayed Out all Night

15. října 2011 v 13:52 | Miwako |  D(o)rama

Název: 매리는 외박중 / Maerineun Uibakjoong
známé jako Mary Stayed Out All Night nebo Marry Me, Mary!
Délka: 16 episod (o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea, 2010
Žánr: Romatika, komedie
Hrají: Moon Geun Young jako Wi Mae Ri
Jang Geun Suk jako Kang Moo Kyul
Kim Jae Wook jako Byun Jung In

Naše hlavní hrdinka MaeRi (nebo chcete-li Mary) nemá lehký život. Matka jí umřela, když byla Mae Ri ještě malá a otec je neustále zadlužený a na útěku. Mae Ri kvůli tomu musela přerušit studium na vysoké a žije v prázdném bytě, protože veškerý nábytek jí zabavili exekutoři.
Její kamarádky jí zase chtějí po dlouhé době zvednout náladu, a proto ji pozvou na rockový koncert úžasného Moo Gyula a jeho skupiny. Po cestě Mae Ri nedopatřením srazí autem chodce (nic vážného se nestalo) a když později zjistí, že to byl Moo Gyul, chce po něm, aby podepsal papír, že se s ní nebude soudit o peníze. A tak se tihle dva spřátelí.
Mezi tím se jejímu otci podaří vypátrat starého přítele (a taky pořádného zazobance), který mu pomůže splatit dluhy, ale pouze pod jednou podmínkou: Mae Ri si vezme jeho syna Jung Ina. Otce to nadchne, Jung In je hezký, milý a především bohatý, a tak podepíše svatební papíry. Na druhé straně, Jung In nemá na vybranou, protože když nebude souhlasit, otec nebude financovat jeho projekt. Proto hned taťkové nadšeně podepisují oddací listy a z Mae Ri se najednou stává vdaná panička. To se jí ale přirozeně nelíbí, proto požádá Moo Gyula, aby s ní měl "svatbu", přičemž nafotí svatební fotky a.. z Mae Ri se stává ženou dvou mužů.
To jejího taťku vážně rozčílí ale nedá se nic dělat. Proto dává Mae Ri čas. Během 100 dní bude svůj denní čas dělit mezi Jung Ina a Moo Gyula, se kterými bude žít. Co se ale stane, když se do Mae Ri zamilují oba "manželé" a když si ona vybere toho nesprávného?

*~*~*~*


Bylo to plné starých zavedených klišé, herecké výkony byly někdy vážně otravné a i samotné postavy byly otravné. Chemie mezi hlavními postavami byla... totiž, vlastně nebyla. Tohle drama má hodně chyb, ale z nějakého blíže nespecifikovaného důvodu jsem si ho zamilovala. Vlastně si ani nemůžu vymyslet důvod, proč se mi líbilo, ale prostě to tak je.. No alespoň přiznám všechny jeho chyby ^^'.

Příběh není nijak zvlášť špatný, jenže s provedením to vázne. Od začátku je to stejné. Stejně roztomilé, stejně romantické, stejně stejné. Příběh je absolutně předvídavý a už od druhého dílu víme, jak dopadne. Nic překvapujícího nás nečeká a takový ten poloviční předěl (, když se asi v půlce dramata stane něco nového, co přidá příběhu další energii) se snad vůbec nekoná.

V hlavních rolích se objevili Moon Geun Young (kterou jste mohli vidět jako Eun Jo v Cinderella's Sister), Jang Geun Suk (a.k.a. Tae Kyung z You're Beautiful) a Kim Jae Wook (a.k.a. waflový týpek z Coffe Prince). Ačkoliv jsou tihle tři ve zmíněných dramech vážně dobří, tady nějak nefungovali.
Nemám tušení, proč byla Moon Geun Young tak bezvýrazná, když ten samý rok ukázala v CS, že hrát umí. Na jednu stranu mě překvapila, protože byla tak moc roztomilá (házela absolutně roztomilé štěněčí pohledy), na druhou stranu strašně přehrávala a ta roztomilost a naivita (která z nic celou dobu přímo prýštila) začala (už asi ve čtvrtém dílu) lézt krkem. (Vynechám to, že Mae Ri chodila pořád tak strašně oblečená.. Nechápu, proč hlavní hrdinka, která je z "normálních poměrů" vždycky vypadá jako hastroš.. Copak kostymérky nikdy neviděly průměrného člověka?!?!)
Jang Geun Suk mi sice v You're Beautiful nijak zvlášť do oka nepadl, ale role mu seděla a musím přiznat, že byl skvělý. Tady sice nebyl prkenný a možná by se jeho výkon dal nazvat i dobrým, přesto si nemůžu pomoci, ale mám pocit, že tohle se mu moc nepovedlo. Obě role mi připadají docela podobné, ale zjevně prostě nebyly..
(Na herecký výkon v předchozích dramatech Kima Jae Wooka si nevzpomínám, tak ho nenápadně přeskočíme.) Kim Jae Wook byl... no řekněme že stabilní. Byl jako socha vytesaná ze skály, kterou se nepovedlo pořádně přivést k životu (ale ta socha byla docela sexy :DD). Prostě... tak nějak hrál...

Jediný světlý bod v této mizérii je soundtrack. Jestli nemám mylné informace, tak ještě po více než po půl roce od odvysílání bylo v první desítce na žebříčku prodaných CD. Jang Geun Suk je nadaný nejen po herecké stránce, ale také po té hudební a to se tvůrcům povedlo dobře zpeněžit. Většinu OST nazpíval on. Máme tu rockovou pecku (My bus), něco pomalého (My Precious), něco radostného (Hello Hello) a ještě něco pomalého, co jsem si oblíbila (I will Promise You). Na CD se pak ještě objevila třeba písnička od skupiny TRAX (Tell me your Love) nebo od Han Sungyeon ze skupiny KARA (Superstar).

Ještě jsem zapomněla dodat, že MSOAN vzniklo podle stejnojmenného webtoonu (=webkomix). Četla jsem pár kapitol a.. je to docela dobré. Přestože je jím drama inspirováno, moc podobností jsem za těch 16 kapitol, co jsem přečetla, nenašla. Mae Ri vystupuje jako silná a chytrá dívka (s dobrým vkusem), zatímco Moo Gyul je vykreslen jako hezký, ale docela hloupý.. Podobnost s dramatem? Asi tak 40%.

Zcela objektivně přiznávám, že tohle drama nebylo dílem mistra/mistrové a ani jeho nejschopnějších žáků. Zcela neobjektivně ale dávám vyšší hodnocení, než jaké si ve skutečnosti zaslouží, protože se mi prostě MaeRi a její příběh strašně líbil ^^.
Moje hodnocení: 6,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama