Listopad 2011

Proroctví sester - Michelle Zinková (série Proroctví sester - Kniha 1.)

29. listopadu 2011 v 20:10 | Miwako |  Knihovnička
Název: Proroctví sester (angl. Prophecy of the Sisters)
Autorka: Michelle Zinková
Délka: 363 stran

Na začátku byly dvě sestry a proroctví. Jedna zlá a druhá dobrá, jedna brána a druhá strážkyně. Podle proctví má Brána vpustit do světa armádu Duší a Samaela - Satana, kteří mají svět obrátit v chaos. A právě v tom já má Strážkyně zabránit.

Dvojčatům Lie a Alici právě zemřel otec a ony se teď staly sirotky. Lie se krátce po jeho smrti na zápěstí objevil zvláštní symbol. Brzy po té navíc Liin přítel objeví v otcově knihovně zvláštní knihu s ještě zvláštnějším příběhem o proroctví sester. Lie netrvá dlouho, než přijde na to, že protoctví se vztahuje právě na ni a na její sestru a je jí jasné, že to právě ona, kdo je strážkyně, protože Alice není zrovna ochranářský typ. S pomocí spiritistky Sonii a její spolužačky Luisy se proto snaží proroctví rozluštit a celkem se jim to i daří. Škoda jen, že to nejde tak úplně podle jejich představ. Celou dobu si navíc musí dávat pozor na sestru, která je mnohem nebezpečnější, než se zdá..
* * *

BrownEyedGirls - Cleansing Cream (클렌징크림)

26. listopadu 2011 v 19:32 | Miwako |  Asian Music
Brown Eyed Girls je čtyřčlenná dívčí skupina. Debutovaly již v roce 2006 a od té doby mají za sebou několik hitů. Nejzajímavější/nejzvláštnější bych asi označila skladbu Abracadabra, která svého času vyvolala obrovskou vlnu ohlasu. Že jsou holky úspěšné naznačuje i to, že každá členka má/ připravuje svůj sólový projekt.
O B.E.G. se nedá úplně tvrdit, že jsou idol group, protože jejich průměrný věk je vyšší než u normálních idolů. To je vidět i na jejich hudbě, která je provokativní i vyspělá.
Před nedávnem vydali další desku s názvem Sixth Sense, na které se nachází i skladba Cleansing Cream a moc se mi líbí. MV není obvyklé taneční a jedná se spíš o drama MV. Myslím, že se vážně povedlo.

BrownEyedGirls (브라운아이드걸스) - Cleansing Cream (클렌징크림)

Miw.

I'm back~!

20. listopadu 2011 v 18:48 | Miwako |  (Tý)Deník
~again in a perfect shape and condition!
Holla!
Už je to pár měsíců, co jste ode mně slyšeli něco zajímavějšího než "žiju, ale nemám vám co říct". A víte vy co? Najednou mám náladu vám něco říct! *Woooot*. Nic zajímavého nečekejte, jen konečně pořádný článek o ničem *Yéééy!* (← ano, mám z toho radost ^^').

Tak.. začněme tím nejdůležitějším.. Za 33 dní přijde JEŽÍŠEK! Už. Se.Těším. Na druhou stranu.. už bych asi měla přestat myslet jen na ty hezké věci (=dárky pro mě) a vzpomenout si na svojí dospěláckou povinnost (= dávání dárkům ostatním) ¬_¬.. Ne, ani to mi náladu nezkazí :D. Letos mi Ježíšek donese malý počet dárků, ale mám takový pocit, že to bude jeden z nejbohatších Ježíšků za poslední dobu. Jeden z těch několika dárků je noťas. Ano, můj milovaný Karel (= PC) půjde definitivně do kytek. Ale řeknu vám, vybírat si noťas je taky docela slušné drama... ^^'
Když už jsme u těch nových věcí; už asi devět měsíců pláču, že chci nové boty. No a konečně je mám ! A chodí se v nich přímo nádherně ♥. A taky mám nové kalhoty (za takový nevelký peníz.. no nekupte to! :D) a ještě jedny boty.. :3

Určitě všichni víte, jak často tu odkazuji na různé soutěže na knižních blozích. A víte vy co? Konečně se to vyplatilo! Ano, vyhrála jsem ^^. Víte, já nemám moc štěstí, takže takové typy soutěží vůbec nevyhrávám, ale.. teď se to změnilo! Udělalo mi to úplně šílenou radost :D.

Další důkaz toho, že jsem zpět (skoro) v plné síle, je to, že jsem se dala zase do sledování k-dramat. Koukám se většinou na ty "starší", ke kterým jsem se zatím ještě nedostala, ale také jsem objevila jedno nové a naprosto úžasné :D. Jmenuje se Flover Boy Ramyun Shop a doporučuju ho všem. Ano, všem. :D. Ono možná není zas tak dobré, ale hraje v něm Jung Il Woo, je to strašně vtipné a taky tam hraje Lee Ki Woo.. Prostě skvělé :D. Vzhledem k tomu, že nerada píšu 'recenze' ještě než drama skončí, tak si ještě chvíli počkáte, ale určitě to zkuste ^^.

Možná že jsem se už někdy zmiňovala o tom, jak tak nějak nutím svojí nejlepší kamarádku do k-popu. No, nutím není zrovna to správné slovo.. Vím, co má ráda, a tak jí ukazuju to, co by se jí mohlo líbit, a světe div se, líbí se jí to! ^^ Ještě má před sebou dlouhou cestu, ale je to fajn, takhle si o tom s někým popovídat. A navíc je vážně zvláštní "vychovávat" nového k-pop fan (já jsem byla samoobjevitel, takže vůbec nevím, jak bych měla postupovat :D).
A neukazuji jí pouze k-pop :D. Vzhledem k tomu, že ji nutím číst i knížky (.. teď jste všichni určitě rádi, že nejste mí kamarádi, což? :DD), tak jsme si minulý týden pěkně zakníkaly u traileru na Hunger Games. Ano, minulý týden vyšel a... je perfektní. Sice mám trochu sem tam nějaké výhrady, ale co se dá dělat, maximálně se těším na film.. Už jen 123 dní! No to si ještě počkáme ¬_¬ '

Jinak.. škola, ta šílená bestie mě stále sžírá a... no je to čím dál tím horší. Já vím, že se vždy najde něco, co člověk nemá rád, co mě ale znepokojuje je, že poslední dobou se na nenáviděném seznamu objevily předměty jako Aj, AjD (diplom z Aj), ZSV, Dějepis a další. Zvětší části za to může postoj učitelů, nebo moje neochota. Jen tam mimochodem, tohle jsou maturitní předměty ¬_¬.
Takže pro úplnost: ze 14 předmětů 8 mě nebaví/nesnáším je, ke 3 nemám žádný postoj a zbývají 3 (Čj, Ma, Geo), kvůli kterým vlastně chodím do školy. Tři zbývají, kdo vypadne příště? Duh.. tipuji to na matiku :'D.

No nic, tak zase někdy příště! :)
M i w .

Cee Lo Green - Bright Lights Bigger City

20. listopadu 2011 v 10:52 | Miwako |  Music
Cee Lo Green je americký zpěvák, (rapper), producent a herec. Myslím, že ho všichni budete znát hlavně z jeho působení v duu Gnarls Barkley. U nás se v poslední době proslavil hlavně s jeho posledním CD Lady Killer a jmenovitě s písničkou Fuck Forget You. Je to sice hezká písnička, ale je škoda, že kvůli ní neslyšíme ostatní písně z tohoto alba víc.
Bright Lights bigger City je jedna z těch písniček, co jsou IMO lepší než Forget You. Na druhou stranu ale videoklip není natolik zajímavý, takže nakonec tenhle "souboj" dopadá nerozhodně :'D.

Cee Lo Green - Bright Lights Bigger City

M.

asrundream

18. listopadu 2011 v 13:05 | Miwako |  Deviants
Info:
- aktuální bydliště: Curitiba - Brazílie
- oblíbená hudební skupina či hudebník: 규현❤슈주+M•GACKT•MaliceMize
- oblíbený hudební žánr: Rock/Pop


↓↓↓

Anime Girls I.

16. listopadu 2011 v 17:26 | Miwako |  Anime Pictures
Rozhodla jsem se, že se budu muset zbavit svých anime obrázků..
A tak si tentokrát užijte anime girls, které jsou (v) zelené ^^
↓↓↓

♦ Cinderella's Sister MV ~ Breathe Me

14. listopadu 2011 v 15:38 | Miwako |  AMV
Už víc než rok jsem nic nepřidala do rubriky AMV, a tak jsem se to rozhodla změnit :D. Tentokrát se sice nejedná o anime MV, ale jde o MV udělané z dramata (seriálu). Osobně si myslím, že je o něco těžší udělat MV z dramata než anime. I když.. já jsem levá jak šavle a měla bych problém udělat cokoliv ^^'.
Tohle video vytvořila queenC of Brooklin a já její videa přímo miluju. Vždycky úžasně vystihnou emoce a atmosféru dramata, text písně vždy sedí k tomu, co se děje ve videu a časování i ostatní 'řemeslné' věci jsou skvěle provedené. Myslím, že QueenC nejlepší MV maker, na kterého jsem zatím narazila :3.
Záběry v MV jsou z dramata Cinderella's sister, které patří mezi mé nejoblíbenější. A aby to bylo ještě lepší, jedná se o záběry z prvních čtyř episod (tj. z nejlepších 4 dílů celého dramata ♥).
Písnička Breathe Me je od australské zpěvačky Sii. Zní vážně krásně a její písně jsem si docela oblíbila.
Tohle MV je po všech stránkách skvělé, tak doufám že si ho užijete i vy, protože já se ho nemůžu nabažit (a to ho znám už několik měsíců ^^'). Osobně si myslím, že je jedno z nejlepších, které QueenC udělala (i když je to možná tím, že tohle drama a pár EunJo/KiHoon mám vážně ráda ^^').

♦ CS MV ~ Breathe Me
Drama: Cinderella's Sister
Hudba: Sia - Breathe Me

P.S. Mojí "recenzi" na tohle k-drama můžete najít tady :)

... a nebo se nemůžu nabažit štěněčích pohledů Jung Myunga (představitele KiHoona)?
Ále.. ono to nakonec vyjde nastejno :D
M.

kaninnvven

10. listopadu 2011 v 20:27 | Miwako |  Deviants

Author's Info:
- 19/ Spojené Státy Americké
- aktuální bydliště: San Francisco, CA (Kalifornie)
- zájmy: ilustrování, kytara
- oblíbená hudební skupina či hudebník: VOCALOID


↓↓↓

Paradise Kiss (live-action)

7. listopadu 2011 v 16:48 | Miwako |  D(o)rama
~ Be careful! Too much spoilers in this article!

Název: パラダイス・キス / Paradise Kiss
Délka: 115 minut
Natočeno: Japonsko, 2011
Žánr: Romantika, drama, slice of life
Hrají: Keiko Kitagawa jako Yukari Hayasaka
Osamu Mukai jako George Kiozumi
Yusuke Yamamoto jako Hiroyuki Tokumori

Nacházelo se za pekárnou, co vždycky tak pěkně voněla, na rohu byl zajímavý obchod s bižuterií a pak dolů nebezpečně vypadající uličkou. Místo schované předevšemi, co kdysi bývalo bar. Říkali tomu jejich Ateliér.

Yukari Hayasaka je v posledním ročníku docela prestižní střední školy. Sice jí učení moc nejde, ale už kvůli mámě se snaží učit co možná nejlépe. Vlastně se učí jen kvůli ní.. Jednou když jde ze školy, opět ponořená do knihy, osloví ji poněkud nebezpečně vyhlížející mladík. Yukari se do lekne a začne utíkat, ale najednou narazí do jiné podivně vyhlížející osoby. A pak omdlí.
Probere se právě ve chvíli, kdy se na ni kouká rozkošná dívka. Je snad v nebi? Ne. Ocitla se v ateliéru studentů z umělecké školy Yazawa academy. Dozvídá se, že ti lidé, na které právě narazila, jsou ve třetím (=posledním) ročníku a že by si přáli, aby na závěrečném festivalu předvedla jejich šaty jako modelka. Yukari se jim za to vysměje do obličeje a odchází, jenže při odchodu potkává charismatického George, návrháře šatů, a zamiluje se do něj hned na první pohled. Přesto se k nim přidat nechce. Poté co ji ale její noví přátelé párkrát navštíví ve škole, se přeci jen podvolí. Nakonec s postupem času zjistí, že vlastně vůbec nechce na vysokou a že práce modelky jí jde mnohem lépe, jenže jak to říct mámě? A co její románek s Georgem?

*~*~*~*

Tablo - Fever's End (열꽃) EP

4. listopadu 2011 v 20:18 | Miwako |  Asian Music
Nikdy se nepřestanu udivovat nad svojí leností OTL ... No co, čtu jednu zajímavou ff, všichni ostatní žrouti času jako škola, blog nebo osobní život musí jít bokem :D.

Tablo je jihokorejský rapper, který působí ve skupině Epik High (už jsem tu o ní dříve mluvila). Poté, co Tablo na dva roky zmizel z hudební scény se před pár měsíci vrátil s tím, že podepsal smlouvu s YG Enteratainment (jedna ze 3 největších idoly-produkujících společností. Patří sem např. Big Bang nebo 2NE1) a koncem října vydal první část jeho sólového EP. Tablo je velice nadaný, a tak není divu, že napsal všechny písně na dvoj-EP Fever's End. Vím, že se budu opakovat, ale Epik High a hlavně Tabla mám ráda. Přestože jde většinou o hiphop a rap, jeho texty jsou plné Tablových pocitů (prošel si v těch 2 letech mnoha různými věcmi a tak je album plné takových spíš smutných písní) (.. nemůžu si pomoci, ale neustále srovnávám český/slovenský populární hiphop s tím korejským. A musím přiznat, že Evropané z toho nevychází zrovna dobře :D).
Fever's End má dohromady 10 písní (přičemž 5 je v první části a 5 v druhé). Mám takový pocit, že se EP prodávají jednotlivě, což se mi zdá trochu nefér, protože chcete-li to mít doma celé, tak prostě musíte zaplatit 2x ¬_¬. Na druhou stranu investice do těchto EP se vážně vyplatí. Tablo je génius, o tom žádná ^^.
Vzhledem k tomu, že je Tablo rapper, téměř ve všech písních hostuje nějaký zpěvák/zpěvačka.
Díky vydání 2 EP byly vydány dva videoklipy. První je k písničce Bad, na které se podílí i zpěvačka Jinsil. Písnička je úžasná, Jinsil má skoro až andělský hlas a je to celé takové hezké. V MV toho ale moc nevidíme, pár roztřesených záběrů na Tabla a o zbytek se postará podivná dvojice, která se snaží spolu souložit a zároveň se zabít. Cool.
Druhé MV je k písničce Tomorrow, kterou Tablo nazpíval s TaeYangem (ze skupiny Big Bang). Písnička se mi líbí, ale z nějakého důvodu TaeYangův hlas nepatří mezi mé oblíbené (ačkoliv je docela hezký), přesto mi nevadí (tedy alespoň ve chvílích, kdy nejde pořádně rozeznat jeho opravdová barva). V MV je tentokrát víc záběrů na Tabla (a naTaeYanga), ale.. Oba jdou pláží, nad nimi lítá vrtulník a kolem nich jezdí drahá auta a zpod jejich kol na Tabla nebo TaeYanga léta mokrý písek. To jako vážně? .. No tak jo no ^^'.

Tablo - Fever's End EP Part 1.

2. Bad (나쁘다) feat. Jinsil (진실)

Jestli se vám zamlouvá Bad, určitě zkuste i ostatní songy ^^
(Zbytek pod perexem ;))