Paradise Kiss (live-action)

7. listopadu 2011 v 16:48 | Miwako |  D(o)rama
~ Be careful! Too much spoilers in this article!

Název: パラダイス・キス / Paradise Kiss
Délka: 115 minut
Natočeno: Japonsko, 2011
Žánr: Romantika, drama, slice of life
Hrají: Keiko Kitagawa jako Yukari Hayasaka
Osamu Mukai jako George Kiozumi
Yusuke Yamamoto jako Hiroyuki Tokumori

Nacházelo se za pekárnou, co vždycky tak pěkně voněla, na rohu byl zajímavý obchod s bižuterií a pak dolů nebezpečně vypadající uličkou. Místo schované předevšemi, co kdysi bývalo bar. Říkali tomu jejich Ateliér.

Yukari Hayasaka je v posledním ročníku docela prestižní střední školy. Sice jí učení moc nejde, ale už kvůli mámě se snaží učit co možná nejlépe. Vlastně se učí jen kvůli ní.. Jednou když jde ze školy, opět ponořená do knihy, osloví ji poněkud nebezpečně vyhlížející mladík. Yukari se do lekne a začne utíkat, ale najednou narazí do jiné podivně vyhlížející osoby. A pak omdlí.
Probere se právě ve chvíli, kdy se na ni kouká rozkošná dívka. Je snad v nebi? Ne. Ocitla se v ateliéru studentů z umělecké školy Yazawa academy. Dozvídá se, že ti lidé, na které právě narazila, jsou ve třetím (=posledním) ročníku a že by si přáli, aby na závěrečném festivalu předvedla jejich šaty jako modelka. Yukari se jim za to vysměje do obličeje a odchází, jenže při odchodu potkává charismatického George, návrháře šatů, a zamiluje se do něj hned na první pohled. Přesto se k nim přidat nechce. Poté co ji ale její noví přátelé párkrát navštíví ve škole, se přeci jen podvolí. Nakonec s postupem času zjistí, že vlastně vůbec nechce na vysokou a že práce modelky jí jde mnohem lépe, jenže jak to říct mámě? A co její románek s Georgem?

*~*~*~*


Paradise Kiss. Je až s podivem, že jsem na anime adaptaci nenapsala žádnou recenzi, protože se jedná o moje nejoblíbenější anime. Možná je to tím, že na věci co mám ráda prostě někdy nemůžu vymyslet dostatečně dobrý popis. Teď jsem se ale vážně snažila a doufám, že to dopadlo alespoň trochu dobře. Přejděme tedy k té jednodušší části.

Pokud někdo z vás tápe, film byl natočen podle úspěšné pětisvazkové mangy od Yazawy Ai, která vznikla v letech 1999-2003. V roce 2007 bylo natočeno úspěšné 13-dílné anime.

Vzhledem k tomu, že se jedná o live-action, museli jsme tak nějak očekávat, že to bude zkrácené. Do 115 minut se toho přecijen tolik nevejde. Kvůli tomu se film odehrává jen v takové povrchové lince příběhu. Trochu mě mrzí, že tam nebyly některé situace, ale co se dá dělat, že? Vztah Yukari a George nevypadá tak hluboce (vážně), jak vyzněl v anime, Arashi s Miwako se tam mihnou skoro jen aby se neřeklo. Překvapivě ale dostal dost prostoru Tokumori (vlastně.. přišlo mi, že i trochu víc než v anime?).
Nebudu si stěžovat, že hlavní postavy neměly svojí barvu vlasů (to snad ani nikdo z nás nečekal, ne?). Trochu mi vadilo, že Arashi vypadal až příliš jako slušňák (ale byl vážně hezký ^^) a Miwako byla trochu moc vysoká (dokonce mi přišla vyšší než Yukari. To tak nějak nebylo správné :D). Isabella a George ale byli téměř do puntíku perfektní, takže ani tady nemůžu tak nějak nadávat.

Nejvíc na zadek dostal ale konec. Dokud se drželi příběhu (nebo alespoň kostry příběhu, která zbyla) bylo vše v pořádku. Jenže jakmile přidali happy-end, tak nějak pokahňali celý výsledný dojem. Ano, já vím, že jsme všichni chtěli, aby anime skončilo tak, jak teď končí film, ale... Mám takový pocit, že kouzlo celého Paradise Kiss je právě jeho hořkosladký konec. A tady.. ho nějak přejeli.
Přesto nebudu ale zapírat, že to celé mělo spád, nenudilo to a bylo to dokonce i vtipné.

Herci se docela vyznamenali. Jelikož se na dorama moc nekoukám, většinu herců neznám. S představitelem Tokumoriho jsem se ale setkala již několikrát (v adaptaci Ouranu a v Atashinchi no Danshi) a.. nebyla jsem z něj moc odvázaná, (hraje dobře, ale tak nějak mi nesedl) a tak, když jsem ho viděla, jsem se zmohla jen na "Oh noez!" o pár sekund jsem tohle zanaříkání musela vzít zpět, protože ať už se mi Yusuke Yamamoto jakkoliv nelíbí, hraje dobře.
Keiko Kitagawa zahrála Yukari až moc chladně. Možná to za vinu má scénář, ale v anime vystupovala Yukari jako docela sympatická (a uvědomělá?) dívka, zatímco v jejím podání působila ale až moc namyšleně a.. hloupě. Na druhou stranu ale musím říct, že to nebylo tak špatné a že si s tím Keiko poradila docela dobře. A navíc je strašně hezká ^^.
Mukai Osamu podal George vážně... Georgeovsky. Prostě byl k sežrání se mu to povedlo ^^ málem jsem se kvůli němu ukníkala k smrti ♥. Asi si ho ještě najdu :D (A pokud by vás to zajímalo, tak hrál v hromadě dalších doram: Atashinchi no danshi, dorama Honey and Clover, Mei-chan no Shitsuji a mnoho dalších :))
Jen tak pro úplnost: v roli Miwako se objevila Aya Ómasa, Arashiho zahrál Kaku Kento a Shunji Igarashi se ukázal v roli Isabelly.

V hlavní melodií celého filmu je písnička HELLO ~Paradise Kiss~ od zpěvačky YUI. Tahle písnička je strašně hezká, takže počítám s tím, že si jí budu minimálně ještě několik týdnů pouštět :D. Celkově se OST povedlo. Tedy až na jednu část. Pamatujete na tu část na konci, kdy jde Yukari po mole? Ta část je vlastně nekorunovaným vrcholem celého anime a rozhodně by nebyla tak perfektní, kdyby neměla skvělý hudební podklad. A tady ho neměla. Ano, přiznávám, že to bylo pěkně natočené, všechny ty střihy a tak, ale.. Everythings gonna be alright? Srsly? No, to mě trochu zklamalo.

Neodpustím si ještě maličké rýpnutí do výpravy (kostýmů). Od začátku bylo všechno perfektní. Georgovy klobouky? Check! Šaty, co nosila Miwako? Check! Studenti z Yazademy? CHECK! Prostě všechno. Až ale přišel moment, na který jsem čekala nejdéle. Modré soutěžní šaty. Nechápu, jakto, že většina cosplayerů zvládne udělat vážně úžasné šaty a ve filmu to dopadne takhle.. (no dobrá, nebylo to tak špatné, jen to nevypadalo tak geniálně).

A ještě malá perlička na závěr: Před premiérou filmu bylo odvysílaný krátký spin-off Paradise Kiss: After school. Je to prý něco jako prolog k filmu a odehrává se v Georgeově bytě. Ne, neviděla jsem to, google i všechny ostaní zdroje mě zklamaly.

Nah..hodnotím s růžovými brýlemi na očích a blaženým výrazem ve tváři , což nikdy nedělá dobrotu. Bylo to báječné (ačkoliv to možná z recenze tak nevypadá), ale ten konec mě trochu otrávil.
Moje hodnocení: 8/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | Web | 20. listopadu 2011 v 11:03 | Reagovat

No, Arashiho jsem si taky představovala jinak... Aspoň ty blond vlasy mohl mít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama