Proroctví sester - Michelle Zinková (série Proroctví sester - Kniha 1.)

29. listopadu 2011 v 20:10 | Miwako |  Knihovnička
Název: Proroctví sester (angl. Prophecy of the Sisters)
Autorka: Michelle Zinková
Délka: 363 stran

Na začátku byly dvě sestry a proroctví. Jedna zlá a druhá dobrá, jedna brána a druhá strážkyně. Podle proctví má Brána vpustit do světa armádu Duší a Samaela - Satana, kteří mají svět obrátit v chaos. A právě v tom já má Strážkyně zabránit.

Dvojčatům Lie a Alici právě zemřel otec a ony se teď staly sirotky. Lie se krátce po jeho smrti na zápěstí objevil zvláštní symbol. Brzy po té navíc Liin přítel objeví v otcově knihovně zvláštní knihu s ještě zvláštnějším příběhem o proroctví sester. Lie netrvá dlouho, než přijde na to, že protoctví se vztahuje právě na ni a na její sestru a je jí jasné, že to právě ona, kdo je strážkyně, protože Alice není zrovna ochranářský typ. S pomocí spiritistky Sonii a její spolužačky Luisy se proto snaží proroctví rozluštit a celkem se jim to i daří. Škoda jen, že to nejde tak úplně podle jejich představ. Celou dobu si navíc musí dávat pozor na sestru, která je mnohem nebezpečnější, než se zdá..
* * *


Herrgot! Co se to stalo? Proč to sakra bylo tak nudné?!

Příběh se odehrává na konci 19. století v New Yorku. Což znamená, že dívky nosí dlouhé sukně, mají o něco nižší postavení ve společnosti, spiritisti se těší velkému zájmu, neexistuje elektrika a internet a.. éh.. celé je to prostě takové starobylé.

Jak jsem už řekla ve svém výkřiku výše, příběh měl potenciál. Autorka měla nápady, které nebyly zas tak úplně pitomé a celá ta záležitost s bránou a strážkyní vypadala nadějně. I "souboj sester" vypadal zajímavě... Příběh mohl být napínavý, detektivní i akční. Tak Proč? se to změnilo v nudný příběh typu šla jsem tam, kecala jsem s Luisou, pak jsme jely tam, kecaly jsme se Soniou a pak jsme jeli domů. Jo a po cestě jsme si povídaly.. *AAArrrrgggh!*.Takže.. jestli vám to nedošlo, akce se nekonala a to ostatní bylo.. nudné. Překvapivé a šokující momenty nebyly ani trošku překvapivé či šokující. Dedukční schopnosti hrdinek stály za starou belu. Nejen, že jim to všechno dlouho trvalo (od strany 50 jsem věděla to, co jim došlo na staně 300), ono nebylo ani těžké na to přijít (na všechno jsem přišla způsobem jako "Se vsadím že *sem doplňte jýkoliv 'šokující' či jinak se hodící námět* "). Někdy nevadí, když děj odhadnete dopředu, ale tady to bylo opravdu frustrující...
Možná to bylo tím, že se to odehrávalo v té době (protože si umím představit, že by to mohlo fungovat jak v současnosti tak v blizké high-tech budoucnosti či v nějakém alternativním vesmíru podobném současnosti).

Postavy byly, stejně jako příběh, nudné. Hlavní hrdinka Lia byla nemastná, neslaná, neakční, obyčejná, plochá, nudná, stereotypní. Dokonce i Harry Potter (podle mého nejneschopnější postava celého HP) je oproti ní pracant, génius a novodobý Sherlock.
Její kamarádky - Luisa a Sonia - by v příběhu vlastně ani nemusely být (jasně, mají "klíčovou" roli). Jsou tam spíš jen proto, aby se neřeklo. Charakterové rysy stejně nezajímavé (pokud vůbec nějaké mají) jako Liiny.
Pokud měl někdo jiný šanci se ukázat, tak to byla Alice. A ano, ani ona neprojevila nic, co by se dalo počítat jako složitý charakter.

Proroctví sester je první kniha připravované trilogie a já mám takový pocit, že se k dalším dílům nedostanu. Ano, zajímalo by mě, jak to nakonec dopadne (ah.. já vím, happy end, ale jak se ten happy end stane :D), ale vážně nemám sílu se prokousávat dalšími díly.

V Americe kniha vyšla ve dvou vydáních. První má na obálce dvě sochy (obrázek nahoře) a ta druhá vypadá stejně jako ta česká. První má na sobě nádech mystična a starobylé atmosféry, ale ta druhá vypovídá o knize více (a taky se mi více líbí. Ne, že by to bylo nějak důležité).

Proroctví jsem dočetla vlastně jen kvůli tomu, že jsem neměla na brigádě co dělat. A ne, tohle mě rozhodně nezabavilo. Na internetu jsem ale narazila na výkřiky, které říkaly, že kniha byla úžasná, takže zjevně to není tak špatné. A proto říkám: nezkoušejte a když přecijen zkusíte a nebude vás to bavit, tak to nedočítejte, nic se totiž v průběhu nezmění.

Moje hodnocení: 1,5/5
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yominis Yominis | Web | 8. prosince 2011 v 12:32 | Reagovat

Výkřiky na internetu nic neznamenají, věř mi. Divila by ses, kolikrát jsem četla, že Twilight je knižním počinem desetiletí... :-D

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:21 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

3 nel-ly nel-ly | Web | 13. ledna 2012 v 6:56 | Reagovat

tak tohle mám doma už... kdy jsem to měla svátek? v únoru?
otevřelaj sem to dvakrát a nikdy se nedostala dál než na dvacátou stránku, protože jsem začala usínat :D takže...

4 Allyson Allyson | Web | 9. srpna 2012 v 23:14 | Reagovat

jsem někde u jedenásté kapitoly, z děje nechápu pomalu vůbec nic, nemám tušení proč tak doprčic pořád o něčem mluví a nic nedělají! Opravdu, ale opravdu mě to přestává bavit... Takže, prosím, prosím, nemůžete mi někdo říct, jak to asi dopadne? protože mě se to do konce vážně číst nechce!!! Nudí mě to!

5 hahaha hahaha | 4. srpna 2016 v 16:36 | Reagovat

Ty vaše kecy! Osobně mám tu knihu přečtenou a je dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama