Prosinec 2011

"Doufáme, že jste si tyto Vánoce užili, jako by byly vaše poslední." - staří Mayové

30. prosince 2011 v 11:48 | Miwako |  (Tý)Deník
Yohohó!
Tak co, milá srdíčka, jak jste si užili Vánoce? Zjevně dobře, protože mi nikdo z vás už dlouho nic nenapsal .. No co, však mě to je taky jedno :D. Letošní Vánoce nebyly nic moc. Úplně jsem postrádala jakoukoliv vánoční atmosféru, kterou tak miluju. Pohádky letos stály tak nějak za nic, nebyl sníh a doma jsme se pohádali ještě před štědrovečerní večeří, takže celá ta slavnostní večeře byla tak.. divná :D. Snad se mi povedou příští Vánoce, nebo snad ne..? (Ano, teď je chvíle zamyslet se nad větou v nadpisu :D. Věříte tomu snad někdo? :D).
A co vám Ježíšek donesl?.. Letos jsem toho nedostala moc, zato samé užitečné dárky :D. Noťas ♥, hromadu ponožek, pyžamo, mikinu, voňavky, knížku a jelení lůj, co chutná a voní jako čokoláda ^^ :D. Jop a to je všechno. Ještě mi tedy zaplatí lyžák (a máma mi pomůže udělat cosplay ^^'), takže nakonec je to jeden z nejštědřejších Ježíšků za posledních pár let, ale stejně.. mě jde o kvantitu, ne o kvalitu .. Duh, just joking ^^'.

Už máte splněnou svoji občanskou povánoční povinnost (=návštěva všech příbuzných)? Já ještě ne (a ne, že by mě to nějak trápilo), ale už bych to chtěla mít za sebou. Jinak ale o těchhle krátkých prázdninách nedělám nic (ano, už jen 3 dny prázdnin. OMG! Ještě nejsem připravena se do toho ústavu vrátit D:).
Zato jsem byla s kamarádkama a pizze. Vzhledem k tomu, že jsme se spolu dlouho neviděly, dozvěděla jsem se kupu nových věcí (.. co to povídám, s Erikou se vídám obtýden a s tou druhou chodím do školy :D). Ale bylo to fajn, musíme si to zase zopakovat (a jak jsem se zase přežrala :D).

Stejně jako neplním svoji "občanskou povinnost", neplním ani svou blogerskou povinnost.. Stejně jsme si na to už dávno zvykli, ne? (A navíc, každý potřebuje nějaký ten oddech, ňu?) Jediné, co dělám docela pravidelně je spánek, a i to nedělám dobře. Plánovala jsem si, jak svůj rozhozený režim spánku, jídla a vůbec všeho dám přes prázdniny do pořádku. Nedala jsem. Spím pravidelně a dlouho, ale v době 2:00 - 12:00, a to se mi tak nějak nehodí, vzhledem k tomu, že jsem se chtěla naučit spát v době 22:00 - 6:00 ¬_¬". S jídlem to je ještě horší :D. Buď jím jen jednou denně, nebo žeru nonstop. Radši se ani nechci vážit. VÍM, že to nedopadne dobře :'D.

Tohle je asi poslední letošní článek (ještě si nejsem jistá, jestli zveřejním novoroční článek v prosinci, nebo v lednu :D) a zároveň první článek, který píšu na noťásku (:D), takže jsem vám chtěla popřát příjemné prožití zbytku roku ^^.
Doufám, že vaše Silvestrovské oslavy budou mít tu pravou atmosféru (já vím, že ta moje ji rozhodně mít nebude.. #forever alone in my room).
A abyste věděli, u nás už zase sněží. Doufám, že to nějakou tu chvíli vydrží :D.
Later!

RC Review: Chvíle před koncem - Lauren Oliverová

23. prosince 2011 v 12:23 | Miwako |  Knihovnička

Název: Chvíle před koncem (angl. Before I Fall)
Autor: Lauren Oliverová
Délka: 384 stran

Sam má fajn život. Je v maturitním ročníku, společně se svými kamarádkami je jedna z nejpopulárnějších holek na škole a má skvělého kluka. Dvanáctý únor by měl být jen z dalších perfektně všedních dnů jejího života. I když ne úplně všední. Dnes se rozhodla, že se konečně vyspí se svým klukem. Dnes se také objeví na mejdanu svého bývalého kamaráda Kenta. A taky dneska umře...

*~*~*~*

After School - Love Love Love

22. prosince 2011 v 22:16 | Miwako |  Asian Music
Mám takový malý blogový zvyk, každý rok mezi 20. - 24. prosincem přidám nějakou vánoční písničku. Letos jsem na to nejprv zapomněla (^^') a pak jsem zase nevěděla, kterou píseň vybrat. A protože je pro mě letošní rok tak trochu ve znamení k-popu, rozhodla jsem se přidat právě tuhle píseň (na tu druhou se můžete těšit příště :P)
Takže vám všem přeji hezké a pohodové Vánoce a teď si užijte letošní vánoční píseň :)

After School je osmičlenná dívčí skupina z Jižní Koreje. Je to snad jediná korejská skupina, která má rotační systém členek, tj. že až se některá členka rozhodne skočit/ 'dospěje', prostě ji nahradí někým jiným a jde to víceméně v klidu (na stejném principu fungují například Morning Musume).
Kromě toho mají vždy docela unikátní koncept. Když měly koncept orchestrových bubenic, naučily se hrát na bubny a když měly pro-mě-nejasný-koncept, tak se naučily stepovat. Demonstrovaly tím svůj talent a hlavně to vypadalo efektivně. Před nedávnem se zase rozdělily do dvou podskupin, které měly naprosto odlišný koncept a vydaly svoje vlastní CD. Aby toho nebylo málo, mají ještě jednu stálou podskupinu - Orange Caramel - jejíž koncept (styl a tak vůbec) je úplně jinačí než u AF.
Osobně jsem velký fanoušek Orange Caramel (už jen proto, že to je tak divný :D), ale After School mě moc nebaví. Všehovšudy se mi od nich líbí dvě písničky. Jednou z nich je právě písnička Love Love Love, která vyšla minulý rok před Vánoci. Není to tak úplně vánoční písnička, ale prostě tak zní (ty rolničky a to všechno :)).
Navíc má zajímavý videoklip. O kouzelném mobilu! No.. možná to nebyl jejich záměr, ale je tu jedna věc, na kterou prostě musíte myslet, když se na MV koukáte: Co je to, sakra, za mobil?! Několikrát spadnul na zem, z velké výšky, docela solidní rychlostí a displayem napřed, a pořád vypadá jako nový - nepoškrábaný a v jednom kuse. Wow! :D. A aby toho nebylo málo, ještě je to tak dokonale absurdní (tím myslím hlavně ten konec :D). No co, je to vánoční píseň, vánoční písně prostě jsou takové :D.

After School - Love Love Love

:)

Anime Girls III.

20. prosince 2011 v 19:35 | Miwako |  Anime Pictures
Vždycky jsem chtěla mít blond vlasy... ^^'
↓↓↓

Example - Stay Awake

17. prosince 2011 v 16:09 | Miwako |  Music
Víte vy co?.. Dneska je mi vážně fajn. Už mám nakoupený dárky, konečně jsem se pořádně vyspala, čtu knížky, koukám na seriály, za okny padá sníh, který hned taje, zdobíme stromeček, konečně mám čas vyplnit dotazníky do vánočního hopu, jím, válím se..Prostě idylka. Co na tom, že školu podělávám jak jen můžu. I feel great ^^.

Example je britský zpěvák a rapper tvořící převážně electro hop. Debutoval v roce 2006, ale pořádného rozeznání mimo Británii se dočkal až v roce 2009/10, kdy vydal své druhé CD s úspěšnými singly jako Kickstars nebo Last ones Standing (obě písničky jsou úplně skvělé a videa jakbysmet ^^).
Zatím největší slávy se mu dostalo v roce 2011, kdy vydal své třetí album. Písnička Changed the way you kissed me se stala hitem i u nás. Krátce vydání MV k této písni ale vyšlo další video a to k písničce Stay Awake. A protože je ČR taková, jaká je, Changed the way you kiss me se hrálo (hraje) na televizních stanicích/ v rádiích neustále, ale Stay Awake už ne tak často.
A to je škoda, protože je to úplně skvělá píseň ^^. Poslouchám jí už nějaký ten ten týden a ještě mě to nepřešlo :). Líbí se mi jak text, tak video. Mně osobně se Examplův styl strašně líbí a tak doufám, že bude v takové tvorbě pokračovat ^^.

Example - Stay Awake

Yo!

Anime Girls II.

15. prosince 2011 v 18:26 | Miwako |  Anime Pictures
A tentokrát jsou růžovovlasé :3

↓↓↓

(Před)vánoční Chaos

10. prosince 2011 v 13:29 | Miwako |  (Tý)Deník
Hallo, my dearest stalkers!
Jak jste se v poslední době měli? Chcete vědět, jak já? Ne? No to je jedno, stejně vám to řeknu. Blbě! Ha! .. Né, promiňte, dneska ráno mí spolubydlící rodiče malovali a tak nějak pozapomněli, že spím, a tak mě uprostřed noci(!) ráno několikrát vzbudili. Tenhle přerušovaný spánek mi nedělá dobře :D.
No každopádně v posledních dnech se mi moc nedaří. Ve škole podělávám všechno (i tu angličtinu). Všechno, až na chemii. Ano, pořád je to (jediný) předmět, kterému do konce života nebudu rozumět, ale právě jsem dostala několik jedniček, což znamená, že už mi nevychází trojka, ale dvojka a jestli to tak půjde dál, tak bych to mohla vytáhnout na jedničku (← zbožné přání :D). Taky mi jde matika. A tím seznam úspěšných předmětů končí T-T. Asi jsem všechno svoje štěstí vyčerpala na tu chemii, nebo fakt nevím :D.
Na pondělí mám zase hromadu úkolů a celý příští týden píšeme testy... Ti bezcitní parchanti učitelé! D:
Mám tak moc práce, že nestíhám sledovat žádné z rozkoukaných doramat, číst knížky, nebo se jen tak bezcílně poflakovat po internetu. Ach, ten těžký život studenta :'D..

Už máme napečené skoro všechno cukroví. Při zdobení perníčků (což je taková malá rodinná událost) jsem zase ukázala své výtvarné nadání (a tentokrát to myslím bez ironie :D) a zase padaly divné hlášky. Největší sranda byla při zdobení prasátek (♥). Moje máma postupem času tak nějak ztrácí svoje zdobící skills (tentokrát to sváděla na špatnou polevu, ale to jí nevěřím :D) a já s tátou si tuhle příležitost k popichování nenecháváme ujít :D.
*máma zdobí*
Táta: "Udělej pořádnýho divočáka!"
Máma: "A jak?"
Táta: "Udělej mu pruhy. Takhle *ukazuje vodorovně*"
Já: "A není to takhle? *ukazuju svisle*"
*Máma zdobí*
Táta: "To vypadá jako zebra."
Já: "Nebo jako by bylo ve vězeňském outfitu."
Táta: "Prase v pyžamu!.. Kresli to šikmo."
*máma zdobí*
Já: "To je blbý.. Ta prasátka se letos moc nepovadla.."
Nakonec máme různě pruhovaná prasátka a dokonce i několik kostkatých ^^'. Ale ono to je docela jedno, já perníčky stejně nejím a když jo, tak ono to chutná líp, když je tam víc tý polevy :D

V úterý u nás už poprvé sněžilo a vypadalo to nádherně. Ve středu to samé, ale sníh pořád roztával.. ale včera (a i dnes) to tu už zase vypadá, jako na jaře.. (Nesnáším jaro!) ¬_¬
Do Vánoc zbývá 14 dní a každým dnem se tohle číslo zmenšuje. Ještě nemám dárky. Taky mi to nezapomíná denně připomenout nějaká celebrita ve spotu na Óčku. A já ještě nemám dárky!! Co je nejlepší, ve třídě jsme se rozhodli udělat 'Secret santa game', a já si vylosovala jediného člověka, kterého nemám ze třídy ráda. (Už jsem to ale vyčenžovala :D). Ale stejně nevím, co koupit... Už propadám panice :DD
Ačkoliv já dárky pro ostatní ještě nemám, už vesele žhavím noťas, co mi Ježíšek (teprv) donese :D. Sice ještě trávím dost času u stolního PC, ale pomalu noťásek zvelebuji a měním ho dle svých potřeb a řeknu vám.. strávit s ním den v posteli .. To si nechám líbit častěji *BWAHAHAHA!*.

Minulý týden jsem s Erikou vyrazila do 'společnosti'. Šly jsme se podívat na Závěrečnou prodlouženou (jakože taneční). Do tanečních budeme chodit na jaře, takže jsme šly omrknout terén a řeknu vám.. Málem jsem se ukousala nudou. Čtyři hodiny tam znova a znova tancovali těch 5 tanců, co se naučili ne hodinách. No moje nervy :D.

Poměrně dlouhou dobu trávím na DeviantArtu. Ne, nekreslím nebo tak něco, ale DA jsem na pár měsíců opustila. Až to zase příště udělám, řekněte mi, co to má za následky D: (jaké následky? přes 1500 DeviantWATCH zpráv. Je to nekonečný :DD).
A taky se tak nějak věnuji blogování. Totiž.. nic, co byste teď mohli ocenit, ale mám rozepsáno asi bazilión článků (samotnou mě překvapilo, kolik toho mám rozepsaného :'D). To horší je, že tím to končí. Je tam jen naházeno několik základních myšlenek napsaných v kostrbatých větách. Je jedno, ž to je třeba 10 vět, když dohromady věty nedávají smysl. Mnohdy jsou to jen myšlenky, které mě napadají v průběhu sledování/čtení. Ale teď ještě najít čas a sílu to dopsat T-T..
(Jen tak mimochodem, seznam mých oblíbených odkazů se rozšířil o dalšího človíčka a to o Anim, tak se k ní zajděte podívat :3)
Že mám poslední dobou neobvyklé štěstí dokazuje i to, že jsem na FB vyhrála recenzní výtisk knížky Chvíle před koncem. Ještě jsem se k ní pořádně nedostala (ta.škola. *aarrgh!*), ale ten kousek, co jsem přečetla, se mi líbí ^^.

A když už mluvíme o knížkách. Na knižních blozích se teď koná úžasná věc, která se jmenuje Vánoční Knižní Hop. Ve zkratce je to soubor několika (v našem případě 15) vánočních soutěží o knihy. A protože nechci být lakomá (:D), tak se tu s vámi postupem času podělím o to, ve kterých soutěžích zkouším své štěstí.
Tak, kde že vlastně soutěžím? Na Knižním doupěti je možnost vyhrát záhadný balíček. Na Whisper of my mind či na Nora's Livres si můžete zasoutěžit o knihu v angličtině, knihu ve srozumitelnějším jazyce se můžete pokusit vyhrát na Knihománii, na Knižním útočišti, u Lady McFly nebo na Knižním nekonečnu a nebo si můžete na My Alternative world of books a Imaginary whispers vybrat, jakým jazykem chcete vlastně číst. O různé price packy si pak můžete zabojovat u Kath nebo na Secret world of deep Soul.

Tak se mějte, já jdu dělat nějaké ty úkoly, podívat se alespoň na jeden díl mých oblíbených seriálů a v neposlední řadě taky "hopsat" :)
C YA!

Fairy Tail

4. prosince 2011 v 15:42 | Miwako


Fairy Tail
Žánr: Akční, dobrodružný, fantasy, komedie
Autor: Hiro Mashima
Délka: 110 epizod/ 260 kapitol (stále vychází)

V království Fiore se nebojuje jen obyčejnými meči, dýkami ani nějakým ninjutsu. Ve Fiore se bojuje především kouzly.
Kouzla používá jak veřejnost, která má možnost kupovat si je v kouzelnických obchodech, tak i mágové, kteří se kouzlením oficiálně živí. A mág není mág, když nepatří do nějakého cechu/ guildy. Ve Fiore existuje nespočetné množství cechů, ale začínající čarodějka, sedmnáctiletá Lucy Heartfilia, je přesvědčená, že nejlepší cech je jednoznačně Fairy Tail. Kdyby nebyl, tak se o něm přece nepíše tak často v časopisu Weekly Sorcerer, ne?
No a Lucy jednoho krásného dne potkává podivného chlapíka, který se jí představí jako Salamandr z Fairy Tail(u) a pozve jí na párty na jeho lodi. Přestože Lucy nejprv nechce, poté, co jí Salamandr slíbí, že když přijde, postará se o to, aby se dostala do Fairy Tail, souhlasí. Jenže co čert nechtěl, z údajného Salamandra se vyloupl nechutný překupník se ženami. Lucy ale zachrání Natsu, podivný hoch trpící kinetózou (=nevolností z pohybu v jakémkoliv dopravním prostředku) a jeho parťák - modrý mluvící kocour Happy.
Při její záchraně sice zboří půl města, ale nakonec jsou všichni zachráněni a Lucy se navíc dostává do Fairy Tailu!

Jak to, ptáte se? Natsu Dragneel, přezdívaný Salamander, a Happy jsou totiž členy této legendární gildy. Jenže Lucy záhy zjišťuje, že přestože je Fairy Tail jeden z nejlepších cechů, většina jeho členů je jen banda pošuků a podivínů, kteří jsou mimořádně nadaní v kouzlení. Ale stejně nakonec 'kouzlu' této guildy propadne a najde si tam spoustu přátel. Za zmínku stojí hlavně Erza Scarlett (přezdívaná Titania), což je jedna ze čtyř nejsilnějších mágů z cechu a Gray Fullbuster (přezdívaný Ice boy), který je nadaný lední mág, ale trpí 'obnažovatelským komplexem' (často chodí na veřejnosti jen v trenkách). Proč stojí za zmínku hlavně tihle dva? Protože společně (tedy Natsu, Gray a Erza) tvoří údajně nejsilnější tým z celého Fairy Tailu a jelikož je Lucy v týmu s Natsuem, tak také patří do tohoto nejsilnějšího. A tento tým zažívá spoustu různých nebezpečných zajímavých událostí....

Junior Caldera ft. Sophie Ellis-Bextor - Can't fight this feeling

4. prosince 2011 v 15:02 | Miwako |  Music
Nějak se mi nedaří dodržet můj perfektně vymyšlený řád při zveřjňování článků. .. A taky trávím příliš volného času na fejsbůku :'D

Junior Caldera je francouzský DJ. Sophie Ellis-Bextor je anglická zpěvačka zpívající přebážně elektropop, house a disco. Tihle dva spolu vydali píseň Can't fight this feeling na začátku roku 2010 na Juniorově debutovém albu.
Juniora neznám, ale Sophii mám vážně ráda. Líbí se mi na ní hlavně to, že i když se věnuje elektropopu, její styl (oblékání) tomu většinou moc neodpovídá. Vždycky vypadá tak hezky a... hezky ( nemůžu si vzpomenout na to správné slovo :'D.. ve videu (snad) poznáte, co jsem tím myslela).
Písnička se mi líbí a to samé platí i pro videoklip. Popravdě, už to sleduju/poslouchám pár dní a pořád se toho nemůžu nabažit ^^.

Junior Caldera ft. Sophie Ellis-Bextor - Can't Fight this Feeling

Miwako.