Fairy Tail

4. prosince 2011 v 15:42 | Miwako


Fairy Tail
Žánr: Akční, dobrodružný, fantasy, komedie
Autor: Hiro Mashima
Délka: 110 epizod/ 260 kapitol (stále vychází)

V království Fiore se nebojuje jen obyčejnými meči, dýkami ani nějakým ninjutsu. Ve Fiore se bojuje především kouzly.
Kouzla používá jak veřejnost, která má možnost kupovat si je v kouzelnických obchodech, tak i mágové, kteří se kouzlením oficiálně živí. A mág není mág, když nepatří do nějakého cechu/ guildy. Ve Fiore existuje nespočetné množství cechů, ale začínající čarodějka, sedmnáctiletá Lucy Heartfilia, je přesvědčená, že nejlepší cech je jednoznačně Fairy Tail. Kdyby nebyl, tak se o něm přece nepíše tak často v časopisu Weekly Sorcerer, ne?
No a Lucy jednoho krásného dne potkává podivného chlapíka, který se jí představí jako Salamandr z Fairy Tail(u) a pozve jí na párty na jeho lodi. Přestože Lucy nejprv nechce, poté, co jí Salamandr slíbí, že když přijde, postará se o to, aby se dostala do Fairy Tail, souhlasí. Jenže co čert nechtěl, z údajného Salamandra se vyloupl nechutný překupník se ženami. Lucy ale zachrání Natsu, podivný hoch trpící kinetózou (=nevolností z pohybu v jakémkoliv dopravním prostředku) a jeho parťák - modrý mluvící kocour Happy.
Při její záchraně sice zboří půl města, ale nakonec jsou všichni zachráněni a Lucy se navíc dostává do Fairy Tailu!

Jak to, ptáte se? Natsu Dragneel, přezdívaný Salamander, a Happy jsou totiž členy této legendární gildy. Jenže Lucy záhy zjišťuje, že přestože je Fairy Tail jeden z nejlepších cechů, většina jeho členů je jen banda pošuků a podivínů, kteří jsou mimořádně nadaní v kouzlení. Ale stejně nakonec 'kouzlu' této guildy propadne a najde si tam spoustu přátel. Za zmínku stojí hlavně Erza Scarlett (přezdívaná Titania), což je jedna ze čtyř nejsilnějších mágů z cechu a Gray Fullbuster (přezdívaný Ice boy), který je nadaný lední mág, ale trpí 'obnažovatelským komplexem' (často chodí na veřejnosti jen v trenkách). Proč stojí za zmínku hlavně tihle dva? Protože společně (tedy Natsu, Gray a Erza) tvoří údajně nejsilnější tým z celého Fairy Tailu a jelikož je Lucy v týmu s Natsuem, tak také patří do tohoto nejsilnějšího. A tento tým zažívá spoustu různých nebezpečných zajímavých událostí....

* * * * *

Stručně a jednoduše: Další mainstream je tu!
Teď ale vážně. Počáteční příběhové arcy byly poněkud nudnější a tak nějak málo cool. Sice mě víceméně bavily, ale ještě to něco postrádá..Ale já jsem viděla jen nějakých 40 epizod, takže bych se ani nedivila, kdyby se časem objevila nějaká hlavní hlavní příběhová linka (pokud se tedy už dávno neobjevila).

Příběh se odehrává v příjemném světě, který mi ze všeho nejvíce připomíná FMA (i když to je věc názoru). Možná vám může celý svět i příběh připadat trochu jako recyklované dílo jiných úspěšných mainstream sérií (tzn. neobjevíte tam nic přehnaně nového a inovativního), ale v tomto případě to dělá víc užitku než škody, takže to s radostí přehlížím.

Hlavní postavy jsou sice stereotypní a Natsu může vypadat jako kříženec Luffyho a Naruta, ale je o poznání sympatičtější a Lucy je asi nejpříjemnější hloupá velkoprsá hlavní hrdinka, kterou jsem měla čest potkat.
Kresba na první pohled trochu připomíná One Piece. Sice se v mnoha případech liší (postavy jsou hezčí), ale když jsem viděla první obrázek, myslela jsem, že jsem narazila na další sérii od Eiichira Ody. Každopádně to, co chci říct je, že kresba i animace jsou ok, mám takové věci ráda.
Co chci ale vyzdvihnout je hlavně soundtrack. Myslím, že můžu beze strachu říct, že Fairy Tail má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšela.

Moje hodnocení: 7/10 (Pěkná kresba a úžasný soundtrack nevyváží jistou jednoduchost příběhu, která není dostatečně jednoduchá na to, aby byla jeho předností. Třeba se to časem změní. Pokud ale prahnete po zábavném, oddechovém mainstreamu, který zabaví na dlouho a není příliš otravný, tak Fairy Tail jednoznačně doporučuji)..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anim Anim | Web | 4. prosince 2011 v 22:11 | Reagovat

Krásná recenze! *o*... Fairy tail sleduju a miluju. :D Líbí se mi tvůj styl psaní. A jestli se ptáš, jak se sem dostal ten zmetek, co teď píše... Hmmm... No, na tvůj blog jsem narazila náhodou *hledala odznak reprodrozda z HG*. A najednou mi to vyhodilo tvůj blog. Já, jakožto největší zvědavec jsem si musela přečíst tvůj článek.. Pak jsem pokračovala a přečetla dva. Jeden emo (podle mě není emo :D) a druhý obsahoval slovo Hunger Games. :DD A tvé články se mi zalíbili... Fu fů a začala jsem hledat věc na spřátelování. Je to jen pocit..., ale ty tu tu rubriku nemáš.., že? :DD Jinak máš i moc pěkný lay/dess/kabát/...etc(-netuším, jak se tomu teď říká... :DD), modrou miluju. :D No nic. Asi se jdu schovat mezi stromy, abys mě nemohla přetáhnout baseballovou pálkou. :D

2 Anim Anim | Web | 10. prosince 2011 v 10:34 | Reagovat

Ho ho hó! Že se ptáš. Ráda bych se spřátelila. :D A jsem ráda, že existuje další osoba, která dokáže napsat sáhodlouhý komentář jako já! O.O... Někdo takový existuje! *tančí okolo počítače*
Jestli ti ta malá hrstka fóbií připadá moc, tak nevím, co bys řekla na zbytek mých fóbií. :DD
Ty články o Hunger Games se mi hrozně líbili. :D Vlastně vše co má v sobě slovo Hunger Games se mi zamlouvá. :D A štve mě, že tu nikde neprodávaj odznaky reprodrozda.
Jo a chtěla bych tě jen upozornit, že jsem lemra všech dob. Na netu se ukazuju maximálně o víkendech.., ale mám pocit, že posledních pár týdnů nebudu, protože mi rodiče zákazali vstup na comp. A zaheslovali ho. Hmm... Jenže já heslo rozlouskla. :DDD Ale jsem si jistá, že mámě to došlo a znovu vymění heslo. -.-" :D Takže budu v háji. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama