Leden 2012

Sním, či bdím?

13. ledna 2012 v 22:22 | Miwako |  (Tý)Deník
~a nebo taky "Sním to, či nesním to?"
*Oficiálně prohlašuji i letošní leden za měsíc ostudného neaktivity*
Hey guys!
Jak jste se ---. Počkat! Připadá mi trapné, že se vás pokaždé ptám, jak jste se měli a by mi stejně nikdy neodpovíte. Už se ptát nebudu! *pche*. Tenhle článek vlastně ani nemá moc důvod vzniknout, přesto mám takové podivné nutkání ho napsat. Nemůžu si vzpomenout na to slovo ^^', ale je to něco jako povinnost (ale taková ta dobrá povinnost :D). . . A nebo prostě a jednoduše nechci nechat bložínek zarůst plevelem. Vlastně se docela stydím, protože mám tolik rozepsaných článků, tolik písniček, které bych chtěla sdílet (mám udělaný seznam s více jak 10 položkami) a tolik všeho (všeho až na osobní žvásty.. nějak .. se nic neděje) ostatního. Dokonce mám různé věci tak připravené.. Ale nechce se mi. Tak nějak nemám náladu. A proto píšu tenhle článek (i když mi zabere delší dobu napsat ho, než jiný článek ^^'). Ale na to si čas vyhradím. Mezi sledováním Glee (ano, Glee, žádné korejské drama či anime.. já vím, je to trochu šokující i pro mě) a reblogováním na tumbrl se skulinka najde :D.
Přesto mám náladu udělat jednu věc. Chtěla bych bložínku vytvořit nový kabátek. A nejlépe růžový, ale uvidíme, co mi ještě přelítne přes nos. ]:D.. Ještě se rozmýšlím a vzhledem k mému nabytému výkendovému programu se k tomu rozhodně dostanu :D (ano, mám hromadu učení, a proto se k tomu dostanu *viva la procratination!*)

V posledních pár týdnech se v mém životě nic neděje. Vzhledem k mé nízké integraci do společnosti se není čemu divit. Své předsevzetí neplním (vlastně jsem se utvořila tumblr.. sbohem normální živote :D). Přesto se ale (včera) stalo něco neobvyklého. Konečně se ke mě donesly "pomluvy" o mně! :D Může to znít divně, ale ještě se to nikdy nestalo a už dávno mě zajímalo, co si o mě lidé myslí. Vlastně jsem se nedozvěděla nic moc nového (ano, i ty nelichotivé věci o sobě už dávno znám), přesto jsem trochu překvapená. Vlastně nevidím důvod, proč bych se měla zabývat něčím, co si myslí vesnický balík osoba, která je mi naprosto lhostejná, na mém hate listu se neobjevuje (ale není ani na mém listu kamarádů) a je to tak odlišný charakter (od toho mého), jak to jen lze, přesto to vedlo k (několikasekundovému) brainstormingu zamyšlení.
A výsledek tohoto dumání nad životem mrtvého brouka? JSEM PERFEKTNÍ! Uvědomění si, že jedna z mých životních filozofií (která by se dala nazvat "Snaž se vycházet s každým." Což v praxi znamená, že se nesnažím dělat si zbytečné rozbroje s ostatními a chovám se ne-nepřátelsky i k osobám, které mi nejsou zrovna příjemné) působí na okolní společnost jinak než na mě. Ještě se musím zamyslet, jestli to znamená, že jsem falešná (jak o mě bylo řečeno), ale jakkoliv dopadne další brainstorming na toto téma, jsem si jista, že nic nezměním ( 1) dá to příliš práce, 2) jsem s tím docela spokojená). Jednu věc ale asi nikdy nepochopím.. proč osoba A, probírá nedostatky osoby C před osobou B, která má s Céčkem přítelství na vysoké úrovni? (.. ne že bych to taky tak úplně nedělala ^^')

Kromě výše popsaného zamyšlení se dějí v posledních pár týdnech ještě dvě věci. Stal se ze mě regulérní otesánek. Sežeru na co přijdu; kdykoliv, kdekoliv. Vážně ¬_¬. Ačkoliv ještě (překvapivě) nejsou vidět výsledky tohoto přežírání na váze, docela se to projevuje a mém rozsolovitém tělíčku :'D. Alespoň nejsem (dle mého pozorování) jediná :P.
Ta druhá věc je mnohem závažnější (je to vlastně jediná vážná věc v celém článku). Zdají se mi děsivé sny. A nemyslím tím sny plné duchů či zabijáků. Jsem zvyklá, že se mi zdají absurdní sny i sny, po kterých mám obavu vytáhnout hlavu z podpeřiny. Tyhle jsou ale znepokojivě znepokojující. Vyskytne se výjimka (která sice patří mezi ty znepokojující sny, ale není tak zvláštní, abych si ji zapamatovala), ale z většiny se jedná o sny, kdy přicházím o své nejbližší. "Rozcházím se" s nejlepší kamarádkou, dějí se různé osobní katastrofy či se pohřešuje/je mrtvý můj táta (← tohle mě vážně zasáhlo). V mých snech neumírají lidé. Mé sny jsou černobílé, nevidím lidem do obličeje, jsou plné nelogických spojitostí a lidé jsou v nich většinou docela OOC. Možná si řeknete, že to nic není, ale tak nějak mě tyhle sny vyčerpávají jak psychicky tak fyzicky.. Ale především mě strašně děsí. Docela by mě zajímalo, co vlastně znamenají..

Opusťme to divné téma. Mám tu další (díkybohu poslední návrh)! No dobrá, je to spíš jen takový postřeh nebo předpověď. . . Jestliže pro mě byl rok 2011 rokem jisté "závislosti" na blogu, sebelítosti, splínu a vyhoření, myslím, že dvatisícedvanáctka bude rokem krize identity a pocitu nesmyslnosti a neúplnosti mého života. (A navíc mám takovou předtuchu, že jsem to odhadla správně..) To nám to ale hezky začíná ¬_¬...

Takže... se zase za nějakou (blíže nespecifikovatelnou) dobu uvidíme, jo?
M.

EDIT.
Dvanáct hodin po dopsání článku umřel můj milovaný strejda. . . Tak o takové životní rozptýlení jsem rozhodně nestála..

Anime Girls IV.

5. ledna 2012 v 19:10 | Miwako |  Anime Pictures
↓↓↓

Sunny (2011)

2. ledna 2012 v 16:39 | Miwako |  D(o)rama
Název: 써니 / Sseoni
neboli Sunny
Délka: 124 minut
Natočeno: Jižní Korea, 2011
Žánr: komedie, drama
Hrají: Yoo Ho-Jeong a Shim Eun-Kyung jako Im Na-Mi
Jin Hee-Kung a Kang So-Ra jako Ha Chun-Hwa
Ko Su-Hee a Kim Min-Young jako Kim Jang-Mi
Hong Jin-Hee a Park Jin-Joo jako Hwan Jin-Hee
Lee Yeon-Kyung a Nam Bo-Ra jako Seo Geum-Ok
Kim Sun-Kyung a Kim Bo-Mi jako Ryu Bok-Hee
Min Hyo-Rin jako Su-Ji

Im Na-Mi byla vždycky trochu stydlivé dítě, a proto, když se s rodiči nastěhovali do Soulu, měla problémy začlenit se do kolektivu. Nakonec se jí to ale přeci jen povedlo a ona našla 6 skvělých kamarádek. Společně si říkaly Sunny. Leaderkou této skupiny byla Ha Chun-Hwa, dívka slova i činu, dalšími členkami byly: královna nadávek Hwan Jin-Hee, Kim Jang-Mi - dívka pyšná na svoje dvojitá oční víčka, knihomolka s tyčí Seo Geum-Ok, budoucí královna krásy Ryu Bok-Hee a pyšná princezna Su-Ji.
Holky spolu zažily různé věci - od bitek s konkurenčním dívčím gangem, první lásky, první kocoviny... A pak se holky vydaly svojí vlastní cestou.

Teď, po 25 letech, Im Na-Mi znovu potkává Ha Chun-Hwu, jenže tentokrát je v nemocnici. Chun-Hwa má rakovinu a moc času ji nezbývá. A tak se Na-Mi rozhodne dát Sunny znovu dohromady ještě před Chun-Hwinou smrtí.
~*~*~*~

Vítej, Dvatisícedvanáctko!

1. ledna 2012 v 0:10 | Miwako |  (Tý)Deník
V novoročních článcích zrovna moc neexceluji. Vymyslet něco zajímavého, kůl a nebo vlastně cokoliv, co by se dalo číst, mi dnes tak nějak nejde. Retrospektivní články píšu na blogové a své narozeniny a také při jiných, vhodnějších příležitostech. Co tedy napsat do tohoto novoročního článku?..

Už vím! Doufám, že si rok 2012 užijete ještě líp než rok 2011 (a soudě podle stěžujících si statusů na fb a všude jinde, si myslím, že to určitě bude lepší ;) (protože horší to už nemůže být :D)). Prostě vám přeji všechno nejlepší do nového roku :).

A jak jsem strávila Silvestra já? Forever alone in my room.. Ani si nijak nestěžuji, zvykám si na to a je to docela pohodlné. S rodiči jsme přilévali alkohol do žil v pravidelných intervalech, zabávala jsem se u silvestrovských tv show a přecpávala jsem se k prasknutí...
Ohňostroje u nás byly vidět od brzkých hodin.. což je sice fajn, ale (skoro) žádný z těchhle velkolepých ohňostrojů (soudě podle dělových ran, které jsem slyšela každých pět minut) jsem neviděla. Je to docela frustrující (miluju ohňostroje a jejich vůni ^^'). Někdo by jim měl říct, že se mají ohňostroje dělat až o půlnoci, aby byl krásný pohled na město plné ohňostrojů (bydlíme v nejvyšším patře paneláku - máme docela hezký výhled :P).

Předsevzetí si moc nedávám, protože je nedodržuji (vymyšlení předsevzetí 'Nežer!' většinou oslavím talířem chlebíčků; předsevzetí 'Buď na všechny milá a usměvavá' podpořím kousavou poznámkou věnovanou mámě, po které má pak několik hodin depresi; pro 'Cvič a zhubni!' jsem se akorát zvážila (člověk musí před hubnutím znát svou počáteční váhu :P); 'pravidelně přispívej na blog' započnu několikatýdenní 'prokrastinací' a tak bych mohla pokračovat donek- vlastně asi ne.. tohle jsou snad všechna předsevzetí, co jsem si kdy dala). I přesto si ale letos jedno dám a myslím to s ním docela vážně. Vzhledem k tomu, že jsem si povšimla, že se ze mě v poslední době stal nolifer (mám tumblr, zase čtu dost knížky, koukám na bezpočet seriálů - ale nedokoukávám je ^^' a dělám plno jiných aktivit, které dělám za zavřenými dveřmi svého pokoje. Prostě a jednoduše se čím dál víc odlučuji od společnosti). A proto moje předsevzetí pro tenhle rok zní: Get a life! totiž Najdi si kamarády! uhm.. chci říct: Buď společenštější!. Tak a tady to máte. A musíte mi slíbit, že budete dávat pozor, jestli to dodržuji :D.
A to by asi stačilo (nakonec je to docela dlouhé, na to, že jsem původně neměla co říct ^^')

Mějte se celý rok hezky ♥
E. .. totiž..! Miwako ^-^'