About Blog

Pětkrát...

1. února 2013 v 19:59 | Miwako
... a dost?
Mí nejdražší čtenáři,
další rok uběhl od doby, kdy bložínek slaví výročí svého stvoření. Pět let. Člověk by nevěřil, jak ten čas letí a už vůbec bych nevěřila, že mi tohle vydrží tak dlouho..
Tentokrát nebudu psát obvyklou statistiku toho, co se letos odehrálo. Všehovšudy jsem za rok napsala 11 článků. Půl roku jsem nic nenapsala. Půl roku jsem se k blogu ani na krok nepřiblížila. Protože nemám co psát? Kdepak, mám co napsat (i když by vás to možná ani tak nezajímalo). Událo se toho tolik, co jsem si chtěla zaznamenat a popravdě, pokusila jsem se něco napsat, ale skončilo to tím, že jsem napsala nadpis a dvě věty. A přitom bych se tak moc ráda podělila o to, jak jsem byla na advíku (kde to tentokrát nebylo tak strašné, jak jste mohli číst jinde), jak jsem oslavila 18. narozeniny, jak se mi podařilo získat řidičák, co jsem dostala k vánocům, co jsem dělala na Silvestra, jak mi to (ne)jde ve škole a nebo o tom, jak jsem se měsíc vyhýbala svým nejlepším kamarádkám.. A taky jsou věci, o kterých bych v budoucnosti moc ráda mluvila (můj osobní '2013 projekt', příprava maturitního plesu, diplom z angličtiny, výlet do Anglie, škola a maturita..). Je toho tolik, kvůli čemu bych si potřebovala vylít srdíčko, tolik knih, filmů, seriálů, které bych vám chtěla doporučit. Tolik dalších věcí...
Asi nemá cenu o tom dále mluvit, když tohle by mohl dost dobře být článek na rozloučenou. Nechci se loučit, ale během těch let, co jsem blogovala a viděla jsem nespočet opuštěných blogů jsem si slíbila, že můj blog nenechám ležet ladem bez posledního slova. A s přihlédnutím na současnou situaci si myslím, že teď je vhodná chvíle napsat ta poslední slova.
Bložínek mi během těch let mnohokrát pomohl. Pomohl mi spojit se s lidmi, kteří mají stejné koníčky jako já, pomohl mi ventilovat svoje názory, otevřít se světu, rozdělit moje chmury mezi těch pár anonymních čtenářů a jsem vděčná za to, že jsem tu mohla strávit několik let mého života a potkat pár lidí, se kterými jsem navázala, byť jen na krátkou chvíli, přátelství.
Myslím, že je vhodné tenhle článek již ukončit. Možná není poslední, možná mě za pár dní přepadne smutek (a nebo stud, protože já z boje neutíkám!) z toho, že jsem to tu oficiálně zabalila a dopíšu všechny recenze, které mám rozepsané. Nebo se v mém životě objeví věci, o které se budu moci podělit jen s několika anonymními čtenáři... kdo ví? Ale prozatím nemá cenu si dělat plané naděje.

Se slzami v očích a nostalgickým úsměvem na rtech
se s vám loučím.
Adieu!
Miw.

Masquarade~

13. února 2012 v 13:08 | Miwako
Po pěti měsících tu mám nový dess. Všimli jste si?
Doufám, že jo :D. Původně měl být spíše růžový, no nakonec to dopadlo takhle do fialova, protože jsem prostě nemohla najít ten správný růžový odstín (jednou to bylo moc růžové, jindy to zase bylo moc křiklavé.. a vůbec to prostě nevypadalo hezky). Kdybych řekla, že jsem s touhle fialovou (?) spokojená, lhala bych, ale na druhou stranu si myslím, že se mi to docela povedlo. Z tohohle obrázku jsem prostě chtěla utvořit další vzhled blogu :D. Prostor pro menu je možná trochu moc široký, ale dělat nemůžu nic :D.
Na tumblr jsem našla tenhle zeditovaný obrázek od Charmingly--sweet. Originál vypadal takhle. (Nic moc, co? ¬_¬).
A "jméno" dessu jsem jednoduše vzala z jedné z mých mnoha oblíbených písniček ^^ (brzy o ní napíšu článke, tak zatím nebudu nic říkat :D)
Náhled tentokrát přidávám hned, aby se znovu neopakoval incident, kdy nastavím nový dess a v zápetí zjistím, že nemám udělaný náhled toho starého (ano, i tentokrát se mi to stalo :'D)

Náhled

Hope U like it! ^^

Počtvrté a snad ne naposledy!

1. února 2012 v 21:04 | Miwako
~ cože? No přece bložínkovy narozeniny!
Milí čtenáři!
Rok s rokem se sešel a světe div se, tenhle zapadlý koutek internetových vod má za sebou již čtvrtý rok existence. A k této příležitosti nesmím zapomenout napsat výroční článek. (Tady se můžete podívat na oslavné články z roku jedna, dva a tři).
Musím se přiznat, že tentokrát se mi do toho moc nechtělo. Za uplynulý rok jsem dala pravidelnému blogování docela na zadek a to samé i propagaci blogu a sama sebe (což vlastně znamená, že nemám žádné nové návštěvníky a ti staří docela ubývají :-/) a tak mě vyhlídka rekapitulování ostudných čísel moc nenadchla. Přesto to ale udělám, protože vím, že bych si to zítra vyčítala.
Kdysi dávno jsem v nějakém článku říkala, že třetí rok je pro bloggera svým způsobem zlomový. Pro mě nebyl a jeho přežití jsem tak trochu oslavila. Rok s pořadovým číslem čtyři zřejmě zlomový také nebyl, ale možná byl krizový. Aktivita znatelně poklesla a to samé platí o chuti k blogování. Totiž.. ta zas tak nepoklesla, jde o to, že už prostě nemám tolik času a když už mám čas, tak raději odpočívám, než abych se snažila donutit se k napsání něčeho jen proto, abych měla nějaké články. A taky se nevěnuji ničemu, o čem by stálo blogovat (jep, poslední dobou ani nesleduju seriály). Takže... asi poklesla chuť dělat něco jen trochu smysluplnějšího.

Letos se stala ale bložínku stala ještě jedna důležitá věc, kterou jsem v předchozím výročním článku předpovídala: Polovinu obsahu článků zaplnil materiál z Jižní Koreje. K-pop, k-dramata, knížky a k... nenapadá mě, jak bych mohla napsat můj život s K (aby měl bložínek ve čtvrtém roce čtyři ká :D). No nevadí. Zpětně uznávám, že toho možná bylo na vás ostatní trochu moc, ale jsem na sebe za to docela pyšná. Z mého pohledu se většinou totiž jedná o ne-uplně-nekvalitní články (skoro bych řekla, že jsou docela na uspokojivé úrovni, ale nechci se chvástat :D).
Když se teď tady zamýšlím nad uplynulým rokem, tak si říkám, že to asi nebylo (z té bloggerské stránky) tak špatné, jak se mi v jeho průběhu (či ve chvíli, kdy jsem začala tenhle článek psát) zdálo. Zdá se, že ten zlomový rok pro bložínek bude rok číslo 5, a proto doufám, že na mě zbytek mých čtenářů nezanevře a že to se mnou ještě nějaký ten pátek vydržíte (i když to samé nemůžu s jistotou říci o sobě.. však mě znáte). Já se na oplátku budu snažit psát jak nejlépe budu moct a sdílet s vámi všechny hloupé momenky z mého života (ale obávám se, že k-popu se nezpavíte :P)
Tak a teď ta ostudná statistika z minulého roku:
 • S návštěvami je to trochu složitější: TOP list hlásí 6932, zatímco Blueboard říká, že 8461 (google analytisc opomenu, to mám jen na to, abych vás mohla stálkovat :P). Zvykla jsem si tedy dělat průměr a to mi vyšlo 7697. Je to jediný údaj, který je oproti minulému roku v plusu a je to o 1018 více. V kombinaci s ostatními údaji v dalších odrážkách tedy můžu odhadnout, že na bložínku mám již dostatek různých hesel, díky kterým sem zabloudí mnoho zmatených ovcí lidí, kteří hledají ve vyhledávačích..
  Nejvíce návštěv je, pro mě docela překvapivě, v lednu (kdy jsem napsala jen 4 články a přibylo nejméně komentářů) a nejmenší je v únoru, kdy jste paradoxně napsali nejvíce komentářů :D.
 • Celkově jsem ze sebe vypotila 114 článků (to je 79 méně, než minule) a celkově to dělá pěkných 9,5 článku měsíčně :D
 • Komentáře jsem tentokrát ani nechtěla počítat, protože jsem myslela, že bych si tím jen způsobila smutek, ale nakonec mi zvědavost nedala (jsem dítko docela zvědavé) a spočítala jsem to. Nakonec to nedopadlo tak špatně (až poslední 4 měsíce pár výjimkami nikdo nepíše D:) Tákže, celkově to je 142 komentářů (což je o 317 méně než minule (!!!) přiznávám, že ten rozdíl je to, co mě zdrcuje T-T) a průměrně to dělá 1,2 komentáře na článek.
 • Vytvořila jsem 3 designy. Se záhlavím nad menu. Jsou Perfektní :D.
Tak.. to bychom měli, myslím, že nemá cenu si letos dávat nějaká blogová předsevzetí, a i když si možná jedno dám, nebudu se o něj dělit :P. Proto nezbývá nic jiného, než bložínkovi vzkázat: "My ten pátej rok spolu překonáme! :D"

Is it a MONSTER?!

4. září 2011 v 11:34 | Miwako
Yahoo! Konečně nový dess ^^
Prasátkový design tu vydržel skoro přesně dva měsíce a.. no přiznejme si, že to nebylo to pravé ořechové. Myslím, že to bylo tou příliš sytou modrou, která byla na stránce... Ale zbavili jsme se ho a máme tu nové monstrum! ^^ Nemám tušení, odkud obrázek pochází (objevila jsem ho při "lovu kusovek" ^^'). Každopádně jsem hned věděla, že z něj bude dess (a to i přes to, že mám už asi dva roky minimálně tři materiály na podzimní dess ¬_¬").
Miluju, když má můj blog právě tuhle modro-tyrkysovou (a fialovou) barvičku ♥! Samotné vytvoření (a nastavení) trvalo asi 15 minut (a to i s tím skvělým avatarem, který mi zabral většinu času :D).
'Název' (a hláška v logu) je z mojí oblíbené písničky Monster od skupiny The Automatic (já vím, že je to docela nepodstatná informace, ale vždycky, když slyším větu "Is it a monster?" tak si jí říkám stejně jako v té písničce :D).

Náhled

Doufám, že se vám líbí, (protože mě jo) protože jinak máte smůlu :DD
Miw.

Kdyby prase mělo křídla..

5. července 2011 v 18:34 | Miwako
Dobrý večer (popř. jinou část dne ;))!
Už jsou to asi tři měsíce, co bložínek zdobil ten Oh-so-awesome! design s kočičkou. A přestože byl vážně skvělý, už mě přestával bavit a tak jsem se pokusila zopakovat onen úspěch s prasátkem. Nepovedlo se :(. Nevím, kde se přesně stala chyba, ale prostě to tak je. Možná je to moc tmavé.. nebo se ta modrá tam nehodila.. a nebo ten obrázek prostě nebyl předurčen k tomu, aby z něj byl utvořen dess.
Nejdůležitější ale je, že je na něm prasátko (a všichni víme, že prasátka mám ještě raději než kočičky), a proto budete taktně mlčet a tvářit se, že vám dess nevypaluje sítnici ^^.
Celkově se mi dess dělal dobře. Byla to záležitost asi půl hodiny (když už člověk ví, jak na to, je to vážně jednoduché :DD). Co mi dělá vrásky je ale barva písma. Vůdčí barvy dessu měly být modrá a růžová, přičemž růžové mělo být písmo. Ale tak nějak nemůžu najít barvu, která by se na tom modrém podkladu četla dobře.. A tak vyhrála bílá. Odkazy jsou světle růžové, tak jen doufám, že na vašich monitorech ta růžová není moc světlá (a tudíž nesplývá s bílou).
Další z mnoha problémů jsou okraje stránek. Vážně nevím, co mám s nimi dělat, asi to nechám bílé, ale.. mám pochybnosti :D.
Obrázek pochází od Goro79. Ten kreslí úplně úžasné obrázky (a mám pocit, že některý na desu ještě uvidíte >:D).
A název je z mé oblíbené písničky Kdyby prase mělo křída.
(náhled zatím nepřidám.. ještě se pokusím nějak pozměnit to písmo... až se mi bude chtít :D)

Písmo jsem nakonec nezměnila.. Jsem prostě líná.. :D

Náhled
M.

Rat n' Cat

11. dubna 2011 v 17:48 | Miwako

Heyy!!
Jak už jste si možná všimli, o víkendu jsem vytvořila nový dess (o víkendu jsem byla vlastně celkově dost produktivní ^^).
Nový dess jsem chtěla udělat už dávno a speciálně na tenhle obrázek jsem si brousila zuby už dlouho, bohužel nebyl čas a kdyby mi v sobotu neruplo v mojí úžasné hlavičce, možná byste se toho také vůbec nedočkali. Navíc bložínek již od ledna po(s)tupně "uhnívá". Je to dáno hlavně školními záležitostmi, ale tenhle měsíc (a také ty další) se budu opět snažit. Slibuji.
Zpátky ale k dessu. Takový styl (= záhlaví přímo nad menu) jsem chtěla udělat již dlouho, ale když jsem se do toho dala, vlastně jsem nevěděla jak na to. Nakonec, po sérii neúspěšných pokusů, se mi to podařilo, ale stejně jsem hodně odbočila od své původní vize. Navíc, jako by toho nebylo ještě málo, jsem asi dvě tři hodiny po dodělání zjistila, že jsem zapomněla vyprintscreenovat ten předchozí dess (AAAAArgh!!) a tak jsem to musela znova celé přenastavit na ten zelený a pak znovu podstoupit utrpení nastavování tohohle :-/
Obrázek pochází od TotenVeloren, což je další z mých oblíbených autorů na DA. Je to vlastně jen pravá část obrázku, jehož levá část je udělaná jako avatar.
Dess je zase červený (vážně, na to, že nemám ráda červenou, dělám červené dessy často). A název jsem dala jen tak ze zoufalství. Celkově doufám, že tu dess vydrží dlouuuho (protože se mi táák strašně líbí, že chodim k sobě na bložínek, jen abych se na něj dívala ^^').

↓Náhled↓


Doufám, že se vám líbí
(protože jestli se vám nelíbí, tak si vás najdu a zařídím, aby se vám to líbilo *Mwahaha!*)

Miwakokracie: Rok Třetí

1. února 2011 v 21:04 | Miwako
fw
Yahoo! Je to tady zase!
Bložínek má za sebou už třetí rok existence. A to je důvod k tomu, abychom si zase trochu zrekapitulovali, co se vlastně dělo...
Víte, když tak brouzdám po blozích, velmi často se dívám do jejich archivů. Proč..? Um.. popravdě se dívám na to, jak je blog starý. Sice to nemá nic společného s jeho kvalitou, ale přijde mi, že když je blog starý, jeho autor už tak nějak má blogování v malíku a že blog má jakous-takous kvalitu (to je.. pěkně hloupá úvaha, co?).
Tím vlastně říkám starý blog = úspěšný blog (ať už tím, že autora blogovat baví, nebo že blog stále existuje [jsou lidé, co mění adresu často], nebo že lidi baví chodit na blog » autor píše články, nebo nějaký jiný důvod). Sice to pořád nemá s úspěšností nic společného, ale u starých lidí se také říká: To je starý pán, ten toho určitě zažil (a ve skutečnosti měl pán nudný život). A blog se pro mě stává starým tak okolo 2-3 roku života. A to je právě ten můj. (Zároveň neříkám, že mladé/nové blogy = špatné blogy. To prosím ne.)

Zpátky ale k věci. Tenhle rok se toho událo mnoho. Na blogu se to do této doby moc neprojevilo, ale brzy s tím asi budete muset počítat. Mezi jednu z nejhlavnější změn počítám to, že se můj zájem přesunul z ostrova (Japonsko) na poloostrov (Jižní Korea). S tím souvisí i to, že jsem začala sledovat (nejen) korejská dramata a zajímat se o jejich kulturu (víte, Japonsko mě nikdy nelákalo tak moc jako J. Korea)... Zároveň s přesunem zájmu jsem se také vrátila ke svým Anime kořenům a zase jsem začala sledovat anime/číst mangu.
Blog se mimo jiné konečně stal mojí osobní galerií (důvod, proč jsem kdysi zakládala blog). Problém je v tom, že už mi to dávno přestalo stačit, a proto se letos budu snažit využít to, co jsem dělala poslední dva tři měsíce (sledovala jsem anime, dorama a četla mangy).
Článek se už začíná protahovat a mě to tak trochu přestává bavit, tak už raději budu končit. Nakonec tu mám ještě takovou malou statistiku. Možná vás bude zajímat, jak to vypadalo rok první a rok druhý.
 • TOPlistovské počítadlo hlásí, že zde bylo 4493 návštěvníků. Počítadlo blueboard říká, že 8864 (to je.. hodně odlišné číslo :D). A co říká počítadlo na blog.cz raději nebudu zkoumat. Takže průměr z toho nám činí krásných 6679. To je o 2980 víc než minule. ^^. Dále toplist říká, že nejvíce lidí tu bylo v prosinci a nejméně v červnu.
 • Za tento rok jsem napsala 193 článků. To je o 38 méně než minule :-/.. Průměrně to je asi 16 článků měsíčně (což je úplně v pořádku - moje předsevzetí alespoň 15 článků měsíčně splněno ^^). Nejméně článků bylo v lednu (9 - ale to jsem si dávala malou pauzičku) a nejvíce v srpnu (23).
 • Na blogu jste zanechali 459 komentářů. To je o 20 víc, než minule. Průměrně to tedy vychází 2,3 komentáře na článek.
  Abych pravdu řekla, tohle je pro mně malým zklamáním, protože jsem myslela, že to bude lepší. I když můžu si za to částečně sama.. Tentokrát už budu psát atraktivnější články. Dattebayo!*
 • Blog vystřídal 5 designů. Styl je pořád stejný. Jediná změna nastala v tom, že jsem se přestala bát ostatních barev ^^.
 • Začala jsem [stálkovat] nové blogy... Nikdo z nich o mně nemá ani tušení (» Nepíšu komentáře)..
Ještě se přiznám, že jsem si dala nějaká blogová předsevzetí, ale sem je psát nebudu, protože pak by se stalo spíš slibem, který bych musela splnit.

Závěrem bych chtěla sobě a bložínku popřát hodně štěstí do roku 4.

Článek jako "obvykle" zveřejněn ve 21:04 - čas, kdy přibyl první článek...
*Na Naruta nekoukám. Původně jsem chtěla napsat "To mi věřte.", ale nakonec ze mě vypadlo Dattebayo!.. Jaká to zvrácená mysl.. :D

Fireworks

1. února 2011 v 20:19 | Miwako
..
Nový design je tu!
WOOOT! :D
Abych řekla pravdu, předchozí dess mě omrzel už asi před měsícem, ale... nebyl čas/ nálada /časonálada, takže jste se dočkali až teď, ku příležitosti.. třetího víročí blogu *yey!*
Nejsem si jistá, jestli dess vypadá jarně, zimně a nebo podzimně, protože: "ohňostroj" a to všechno kolem = jaro, bílá = zima, stromy bez listí = jaro/podzim.. tak si vyberte :DD.
Obrázek byl původně wallpaper, který byl z anime Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto Natsu no Sora, které má dlouhý název a které vůbec neznám ^^' a jeho autor je meow0209.
Při tvoření jsem neměla žádné větší problémy, pokud si tedy odmyslíme dilema, jestli udělat bílou stránku a "zelené" pozadí, nebo zelenou stránku a bílé pozadí. Sami vidíte, co nakonec vyhrálo :D. Dokonce i s výběrem barvy písma jsem se trefila na první pokus.
Dess nemá ani pořádně název, fireworks je prostě jen náhodné slovo v mé mysli ^^'.

Ještě chci promluvit o menu. Nejsem si jistá, jestli ho nechat tak, jak je v současnosti a nebo vytvořit obvyklé klikací obrázky.. Asi budu muset tuto možnost vyzkoušet o víkendu :D. Z tohoto důvodu zatím nepřikládám náhled. Později, později.

↓Náhled↓

I know you don't like it :D
EDIT (8.4.)
Tak to menu zůstalo tak, jak jsem ho dala poprvé... že by odzvonilo klikacím obrázkům..? No uvidíme :DD

Be yourself

11. prosince 2010 v 12:33 | Miwako
Be yourself
Zdravím všechny přítomné i nepřítomné!
Jak jste si mohli povšimnout, objevil se tu nový dess. Abych pravdu řekla, tak předchozí černý dess s neko girl mě přestal bavit mnohem dřív, ale pořád jsem vyčkávala, jestli náhodou nenarazím na nějaký zimní obrázek, který mi vyrazí dech.. A nenarazila jsem.. zato mám ale několik obrázků na podzim.. Ale stejně předpokládám, že se blog za a) podzimu nedožije nebo za b) na to zapomenu..

Eh.. tak nějak jsem odbočila od tématu. Obrázek pochází od theumbrella - mého oblíbeného autora na DA. Oproti tomu minulému nemá žádné "vymoženosti". Je obyčejný...
Popravdě jsem o něm měla jisté pochybnosti, ale podle toho, co jste říkali v předchozím článku, se dess evidentně líbí, tak to nechám být ^^.
Taky jsem měla trochu problém vybrat barvu písma. Nakonec jsem vymyslela tohle. Ale kdyby měl někdo problém to přečíst, tak stačí říct a já to změním ^^.

↓Náhled↓
Náhled
See you..

BlackNeko

25. září 2010 v 18:37 | Miwako
KuroNeko
Jak už jste si možná mohli všimnout, objevil se tu konečně nový dess..
Původně jsem ho sem nechtěla ani dávat, protože neko girls vlastně ani nemám ráda, ale nakonec jsem včera nějak začala být akční a začala tenhle dess předělávat. Původně totiž vypadal (trochu) jinak a byl vytvořený pro Miharu, která také ten obrázek našla.. No evidentně se jí dess moc nelíbil ^^' a nakonec ho nepoužila.. A já, jelikož jsem líný člověk a přišlo mi líto ho nevyužít, když vypadá docela dobře, jsem se dala do předělávání.. Vlastně jsem si myslela, že to bude fakt jednoduchý ho předělat (počáteční plán byl, že udělám jenom menu a zbytek nechám téměř nepozměněné.. Nakonec mi to dalo možná víc práce než obvykle, ale jsem na to docela hrdá.
Tenhle design se totiž od mých předešlých dessů liší víc než dost :D. Je orientovaný na levou stranu (většinou všechny bývaly uprostřed), je černý, obvykle orámovaná stránka taky chybí (je orámovaná jen na jedné straně, což se mi moc líbí).

Záhlaví jsem předělávala 5x .. to je asi můj "rekord", při vyrábění designů. Nejvíc se mi líbí zápatí.. to se mi moc povedlo :D.. Jo a jestli by jste nemohli rozluštit, co je na to napsáno, tak je to  r e t r o, Love, neko (jen kdyby náhodou :D)

↓náhled↓
Náhled1
Tak snad se alespoň z části líbí ^^
(pod perexem je několik screenů dessu, když jsem ho neustále předělávala :D)

You can feel free...

4. srpna 2010 v 15:25 | Miwako
...
Nazdárek!
S novým měsícem přichází i nový dess. Zdá se, že můj grafický blok (který se projevoval nedostatkem tvůrčích schopností) už zmizel a já můžu již znovu dělat designy.
Tenhle se docela podstatně liší od těch ostatních (nemyslím stylem, ten je pořát stejný, ale jednou maličkostí), ale neřeknu vám čím, zkuste na to přijít sami.
Obrázek pochází od demitasse-lover a je trochu jiný, než její klasická tvorba. Tenhle obrázek totiž používá ve svém deníku (um.. prostě to, kam lidi na DA píšou nějaké zprávy).
Původně tu měl být tenhle dess přes prázdniny, ale nakonec jsem nebyla s to jej vytvořit, tak tu bude asi tak do půlky září (moc dlouhou životnost mu nedávám, už mám přichystaný další dess :D).
S jeho vzhledem jsem docela spokojená, ale dal mi docela zabrat. Záhlaví jsem předělávala hned 3x, tak snad už to bude v pořádku. Taky jsem si oddechla, že kombinace modré a šedé není tak strašná - docela jsem se jí obávala. Do menu jsem dala pár Stamps, ale původně tam měly být jen 2, ale teď mi nějak to menu nejde předělat, tak se zatím musím spokojit s tímhle. Osobně zbožňuju tu stampsku, která hlásá I didn't slap you, I Highfived your face xD.. Když jsem jí viděla poprvé, málem mě zabila xD.. ale o tom zase někdy jindy :D

↓náhled↓
Náhled
Tak snad se alespoň trochu líbí ^^

Just Be Friends

17. června 2010 v 15:27 | Miwako
..
..
Řekla bych, že už bylo na čase, aby se tu objevil nový dess. Jaro už je přec edávno za námi :D
A tak je tu Just be friends.
Autor obrázku je Yunomi. Název (a vlastně i obrázek) pochází z písničky od Vocaloida, který/á (divné skloňování :D) se jmenuje Luka Megurine. Písnička se jmenuje Just Be Friends.
Abych pravdu řekla, dess se mi teď dělal docela těžko, původní obrázek byl dost široký a tak jsem musela zkracovat tu dálku mezi nima a nějak tedy předělat ten provázek (řekla bych že se mi to docela povedlo). Docela mě překvapilo, jak spolu šedá a vínová (barva) ladí :)
Taky jsem celkově změnila velikost písma (poslední dobou mi připadalo zbytečně velké).
Dess se mi líbí, ale nepředpokládám, že by tu zůstal déle než měsíc (popravdě jsem plánovala, že bych udělala dess z jiného obrázku, ale už jsem měla tohle hotové, tak jsem sem dala tohle (byla jsem líná dělat nový :D)
Taky jsem si nemohla odpustit dva avatary.. Nevěděla jsem totiž, kterého z nich mám vybrat a abych je dala na jeden, na to jsem moc levá :D.

↓náhled↓
Náhled
a pod perexem je ještě písnička Just be friends ^^

Spring is coming!

2. dubna 2010 v 13:20 | Miwako
^^
Tramtaradáááá!
Je tu něco, v co nikdo z vás (včetně mě) nedoufal!
Po nekonečných dvou měsících je tu nový dess  ^^. Je sice pravda, že jsem již plánovala udělat nový, ale rozhodně ne z tohohle obrázku :D
Každopádně pochází z mého "nového" zdroje (znám ho sice o něco kratší dobu, než DA, ale nikdy jsem si ho pořádně neprohlídla xD) a jeho autorem je Yusorate.
Dess se mi docela líbí a navíc jsem ho měla rychle hotový. Na můj vkus je to sice trochu moc širký, ale už s tím nic nenadělám .)

↓Náhled↓
Náhled
Btw: Dneska jsem byla ve škole (máme prázdniny). LOL, to byla ale reglace :D

Bože! Já jsem dneska tak Happy!
xD

Druhé Výročí

1. února 2010 v 21:04 | Miwako
Rok s rokem se sešel a najednou tu jsou druhé narozeniny blogu.
Za tento druhý rok se toho událo opravdu hodně. Konečně jsem se začala blogu pořádně věnovat. Navíc jsem si minulé "narozeniny" blogu předsevzala, že budu mít každý měsíc alespoň 15 článků, což se mi povedlo (nepočítám-li únor).
Změny proběhly také v obsahu blogu. Konečně se blog začal měnit v takovou mou malou galerii, a to hlavně díky rubrice Deviants, ve které jsem vám už představila více než 80 autorů (a na kterou jsem náležitě pyšná ^^). Dále jsem se "snížila" k přidávání "Kusovek" co sice není nic strašného, nicméně kdybyste mi něco podobného navrhli před rokem, suverénně bych vás poslala někam pryč.
Teď jsem si pro vás nachystala pás čísílek (ono je to spíš pro mě, ale i tak :D). Pro srovnání se můžete podívat i na to, jak jsem si vedla rok první.
Za druhý rok existence stalo následujících pár věcí
 • Blog navštívilo podle TOP listu 2497 návštěvníků - to je ale hodně diskutabiní číslo, neboť počítadlo na Bluebordu mi hlásí neuvěřitelných 4900 návštěvníků a počítadlo na blogu mi hlásí v den kdy jsem měla podle TOPlistu 0 návštěv, návštěvnost hned 12 lidí. Tak jsem se rozhodla, že udělám průměr mezi top listem a bluebordem a výsledek zní: 3699 návštěv tento rok ^^ (nejméně návštěv bylo v únoru (105) a nejvíce v listopadu (285))
 • Na blogu je za tento rok 231 článků! To je o 137 článků více než rok předešlý a průměrně je to zhruba 19 a čtvrt článku měsíčně. Nejméně článků je u únoru, nejvíce v červenci.
 • Komentářů jste zanechali na blogu 439. To je o 197 více než minulý rok. Průměrně to vychází na 1,9 komentáře na jeden článek :D
 • Na blogu bylo 9 designů. Všechny jsem si vytvořila sama a našla jsem si svůj vlastní, superjednoduchý styl :D
 • Našla jsem si nové nenahraditelné návštěvníky blogu. Jsou to například Kana-chan, Yominis a nebo Sen. Nejsou to ale jen tyhle tři dámy, ale také všichni ostatní ^^
Tak a to je asi všechno. Musím říct, že jsem na sebe za tento rok pyšná. Zvládla jsem všechno, co jsem chtěla. Doufám, že se mi tak dobře povede i další rok.
Btw: první článek jsem na tento blog přidala 1.2. ve 21:04. A proto je tento článek zveřejněn také ve 21:04 :)

Dinner at weird Place

31. ledna 2010 v 1:41 | Miwako
Ahojky..!
Tak jsem se konečně odhodlala udělat nový dess. Hnědá už mě začínala trochu unavovat. Sice jsem si touhle béžovou nebo co to je moc nepomohla, ale je to světlejší a to se počítá ^^. Obrázek je od demitasse-lover, jednoho z mnoha mých oblíbených autorů.
Tenhle design se mi dělal neuvěřitelně jednoduše. Nutno dodat, že tohle je už třetí červený dess (pokud počítáme i ten "halloweenský" načervenalý) a to je, vzhledem k tomu, že červená je moje nejméně oblíbená barva, trochu moc. No ale hlavní je, že to vypadá dobře. Oblíbenost barev jde v takových chvílích stranou. Nejtěžší bylo zase vybrat barvu písma a nakonec stejně nejsem 100% spokojená, ale nic se nedá dělat.. přečíst se to dá, tak si nebudu stěžovat.
↓náhled↓
Brou noc!
 
 

Reklama