Asian Music

RaNia - Masquerade

22. dubna 2012 v 17:25 | Miwako
Tuhle rubriku (stejně jako všechny ostatní) docela dost zanedbávám.. To je tak smutný :'D
Každopádně jsem se konečně rozhodla, že přidám písničku, podle které je víceméně pojmenován můj stávající design.

RaNia (라니아) je jihokorejská dívčí skupina, která má v současnosti šest členek. Debutovaly zhruba před rokem a od té doby toho sice moc nevydaly, ale zato mají za sebou pár kontroverzí. Od různých problémů s tím, kdo bude vůbec ve skupině, přes jejich příliš sexy debutové video a choreografii až po odchod jejich původního producenta Teddyho Rileyho.
I přes tohle všechno jsem si jejich hudbu docela oblíbila. Ano, jejich debutové MV Dr. Feel Good je i na můj vkus příliš křečovité a jejich další MV k písničce Pop pop pop je tak trochu "nah :-/", ale můj mozek má rád nejrůznější věci ^^'. Ačkoli jejich písničky většinou nezní nějak extra, musím uznat, že při "živých" vystoupeních zní vážně přesvědčivě a uhm.. talentovaně :).
Písničku Masquerade propagovaly hned po skončení propagace Dr. Feel Good. Písnička má silný beat a zní tak trochu mysteriózně (nevím jak to jinak popsat ^~^'). Jejich oblečení je na můj vkus trochu moc přeplácané, ale v některých barevných kombinacích to vypadá docela dobře. Co mě ale na téhle písničce zaujalo asi nejvíc je choreografie. Mám-li být konkrétní, jedná se hlavně o to, jak při refrénu drží mikrofón "loktem". Já vím, existují mnohem, mnohem zajímavější choreografie, ale tohle mě prostě dostává.

RaNia - Masquerade

Do you want to know, what lies behind the mask?
NARNIA~!
Nah.. nechala jsem se tím nějak unést ^^'
Zatím čao~

T-ara - Lovey Dovey

15. března 2012 v 18:57 | Miwako
"Tak jo, je na čase, abych na chvíli opustila tumblr a začala se o bložínek alespoň trochu starat." - já
Ano, tuhle větu si poslední dobou říkám často, a protože už jsme v polovině měsíce a v neděli jedu na lyžák, myslím, že je třeba něco zveřejnit :'D

T-ara (jedna z mých nejoblíbenějších k-pop skupin) vydala (ne)dávno další CD. Jmenuje se Funky Town a úspěšně pokračuje v disco/techno/pop stylu, který si přisvojily již v Roly Poly. A protože se Roly Poly stalo tak úspěšným, ani na chviličku nikdo z nás nezapochyboval, že by Lovey Dovey úspěch nenásledoval.
CD Funky Town je vlastně jen rozšířená verze EP Black Eyes. Proč o tom mluvím? K titulní skladbě z tohoto EP - písničce Cry Cry (která se mi možná líbí trochu víc, než Lovey Dovey, ale má o něco horší videa, choreografii a tak nějak všechno) bylo natočeno 15 minutové drama MV (a pak tu je také obyčejné MV a baladová verze a tak dále a tak dále).
A s Lovey Dovey je to docela podobně. Má 20 minutové drama MV, které dějově navazuje na drama MV z Cry Cry, Tokio verzi, kdy se holky jen tak baví v Tokiu a.. to je to nejhlavnější: Zombie verzi :D.
V zombie verzi holky tancují v klubu a v průběhu se z lídí v klubu stanou zombie. No.. ono to není vlastně nic světoborného ^^'. Každopádně má to tu diskotékovou atmosféru a holky shufflují jako o život (i když se mi někdy zdá, že je choreografie docela dost neučesaná :-/).

T-ara - Lovey Dovey

S pozdravem Miwako Líné Prase.

After School - Love Love Love

22. prosince 2011 v 22:16 | Miwako
Mám takový malý blogový zvyk, každý rok mezi 20. - 24. prosincem přidám nějakou vánoční písničku. Letos jsem na to nejprv zapomněla (^^') a pak jsem zase nevěděla, kterou píseň vybrat. A protože je pro mě letošní rok tak trochu ve znamení k-popu, rozhodla jsem se přidat právě tuhle píseň (na tu druhou se můžete těšit příště :P)
Takže vám všem přeji hezké a pohodové Vánoce a teď si užijte letošní vánoční píseň :)

After School je osmičlenná dívčí skupina z Jižní Koreje. Je to snad jediná korejská skupina, která má rotační systém členek, tj. že až se některá členka rozhodne skočit/ 'dospěje', prostě ji nahradí někým jiným a jde to víceméně v klidu (na stejném principu fungují například Morning Musume).
Kromě toho mají vždy docela unikátní koncept. Když měly koncept orchestrových bubenic, naučily se hrát na bubny a když měly pro-mě-nejasný-koncept, tak se naučily stepovat. Demonstrovaly tím svůj talent a hlavně to vypadalo efektivně. Před nedávnem se zase rozdělily do dvou podskupin, které měly naprosto odlišný koncept a vydaly svoje vlastní CD. Aby toho nebylo málo, mají ještě jednu stálou podskupinu - Orange Caramel - jejíž koncept (styl a tak vůbec) je úplně jinačí než u AF.
Osobně jsem velký fanoušek Orange Caramel (už jen proto, že to je tak divný :D), ale After School mě moc nebaví. Všehovšudy se mi od nich líbí dvě písničky. Jednou z nich je právě písnička Love Love Love, která vyšla minulý rok před Vánoci. Není to tak úplně vánoční písnička, ale prostě tak zní (ty rolničky a to všechno :)).
Navíc má zajímavý videoklip. O kouzelném mobilu! No.. možná to nebyl jejich záměr, ale je tu jedna věc, na kterou prostě musíte myslet, když se na MV koukáte: Co je to, sakra, za mobil?! Několikrát spadnul na zem, z velké výšky, docela solidní rychlostí a displayem napřed, a pořád vypadá jako nový - nepoškrábaný a v jednom kuse. Wow! :D. A aby toho nebylo málo, ještě je to tak dokonale absurdní (tím myslím hlavně ten konec :D). No co, je to vánoční píseň, vánoční písně prostě jsou takové :D.

After School - Love Love Love

:)

BrownEyedGirls - Cleansing Cream (클렌징크림)

26. listopadu 2011 v 19:32 | Miwako
Brown Eyed Girls je čtyřčlenná dívčí skupina. Debutovaly již v roce 2006 a od té doby mají za sebou několik hitů. Nejzajímavější/nejzvláštnější bych asi označila skladbu Abracadabra, která svého času vyvolala obrovskou vlnu ohlasu. Že jsou holky úspěšné naznačuje i to, že každá členka má/ připravuje svůj sólový projekt.
O B.E.G. se nedá úplně tvrdit, že jsou idol group, protože jejich průměrný věk je vyšší než u normálních idolů. To je vidět i na jejich hudbě, která je provokativní i vyspělá.
Před nedávnem vydali další desku s názvem Sixth Sense, na které se nachází i skladba Cleansing Cream a moc se mi líbí. MV není obvyklé taneční a jedná se spíš o drama MV. Myslím, že se vážně povedlo.

BrownEyedGirls (브라운아이드걸스) - Cleansing Cream (클렌징크림)

Miw.

Tablo - Fever's End (열꽃) EP

4. listopadu 2011 v 20:18 | Miwako
Nikdy se nepřestanu udivovat nad svojí leností OTL ... No co, čtu jednu zajímavou ff, všichni ostatní žrouti času jako škola, blog nebo osobní život musí jít bokem :D.

Tablo je jihokorejský rapper, který působí ve skupině Epik High (už jsem tu o ní dříve mluvila). Poté, co Tablo na dva roky zmizel z hudební scény se před pár měsíci vrátil s tím, že podepsal smlouvu s YG Enteratainment (jedna ze 3 největších idoly-produkujících společností. Patří sem např. Big Bang nebo 2NE1) a koncem října vydal první část jeho sólového EP. Tablo je velice nadaný, a tak není divu, že napsal všechny písně na dvoj-EP Fever's End. Vím, že se budu opakovat, ale Epik High a hlavně Tabla mám ráda. Přestože jde většinou o hiphop a rap, jeho texty jsou plné Tablových pocitů (prošel si v těch 2 letech mnoha různými věcmi a tak je album plné takových spíš smutných písní) (.. nemůžu si pomoci, ale neustále srovnávám český/slovenský populární hiphop s tím korejským. A musím přiznat, že Evropané z toho nevychází zrovna dobře :D).
Fever's End má dohromady 10 písní (přičemž 5 je v první části a 5 v druhé). Mám takový pocit, že se EP prodávají jednotlivě, což se mi zdá trochu nefér, protože chcete-li to mít doma celé, tak prostě musíte zaplatit 2x ¬_¬. Na druhou stranu investice do těchto EP se vážně vyplatí. Tablo je génius, o tom žádná ^^.
Vzhledem k tomu, že je Tablo rapper, téměř ve všech písních hostuje nějaký zpěvák/zpěvačka.
Díky vydání 2 EP byly vydány dva videoklipy. První je k písničce Bad, na které se podílí i zpěvačka Jinsil. Písnička je úžasná, Jinsil má skoro až andělský hlas a je to celé takové hezké. V MV toho ale moc nevidíme, pár roztřesených záběrů na Tabla a o zbytek se postará podivná dvojice, která se snaží spolu souložit a zároveň se zabít. Cool.
Druhé MV je k písničce Tomorrow, kterou Tablo nazpíval s TaeYangem (ze skupiny Big Bang). Písnička se mi líbí, ale z nějakého důvodu TaeYangův hlas nepatří mezi mé oblíbené (ačkoliv je docela hezký), přesto mi nevadí (tedy alespoň ve chvílích, kdy nejde pořádně rozeznat jeho opravdová barva). V MV je tentokrát víc záběrů na Tabla (a naTaeYanga), ale.. Oba jdou pláží, nad nimi lítá vrtulník a kolem nich jezdí drahá auta a zpod jejich kol na Tabla nebo TaeYanga léta mokrý písek. To jako vážně? .. No tak jo no ^^'.

Tablo - Fever's End EP Part 1.

2. Bad (나쁘다) feat. Jinsil (진실)

Jestli se vám zamlouvá Bad, určitě zkuste i ostatní songy ^^
(Zbytek pod perexem ;))

INFINITE (인피니트) - Paradise

17. října 2011 v 19:26 | Miwako
Právě teď probíhá na FB velká panika. Všichni mí spolužáci se snaží získat zápisky z matematiky a snaží se naučit geografii. Neříkám, že to umím (vlastně jsem se teď spojila do společenstva taháku definice. Já a další dva spolužáci jsme zplodili seznam všech definic co se máme naučit, takže.. je to v cajku :DD). Navíc usilovně pracuji na tom, abych vymyslela, jak zvětšit počet napsaných článků z jednoho článku na týden na tři na týden. Tahle ubohá aktivita mě štve. Už mám nápad, teď už jen abych vymyslela, jak to udržet :D
Tentokrát přidávám hudbu trochu netradičně na začátku týdne (hlavně proto, že se mi minule nechtělo a taky proto, že teď mám "volný čas" :D)

Skupina INFINITE (인피니트) je sedmičlenná klučičí skupina z Jižní Koreje. Debutovali minulý rok (2010) v létě (s písní Come Back Again). Na to, že jsou poměrně nová skupina toho za uplynulý rok zvládli docela dost. Vydali 3 EP a jedno CD a už také vyhráli jejich první cenu v hudebních pořadech (za písničku Be Mine).
Jejich písně nejsou zas tak 100% k-pop. Za ten rok totiž stihli získat něco, co mnoho začínajících skupin nemá. Tím myslím jejich vlastní rukopis (vždyť víte.. není nic horšího, když skupina prochází "Krizí osobnosti" a každý song je úplně jiný, z úplně jiného soudku a úplně jinačí).
Také jsou známí tím, že tancují přesně jako jeden muž. Woolim ent. (jejich společnost) na to nezapomíná a fanouškům servíruje procvičovací videa, kde nás kluci ohromují jejich přesností (koukněte třeba na tréning BTD). Aby toho nebylo málo, tak zní naživo více než dobře (což by mělo být samozřejmostí, ale u některých to tak prostě není).
Celkově si myslím, že jsou kluci asi nejlepší rookie group minulého roku, a pokud vydrží s takovou tvrdou prací ještě rok, tak pevně věřím, že dopadnou trochu jako B2ST (kteří se stali po 3 letech od debutu docela uznávanou skupinou). Oni jsou na tom vlastně už teď docela dobře, ale pořád před sebou mají dlouhou cestu.
Ačkoli Paradise není moje nejoblíbenější písnička (tou nej. je asi Can U Smile (remake)), přidávám ji proto, že je jejich nejnovější. Písnička se mi líbí, ale MV je trochu (víc) nudné. (No dancing, no fun ¬_¬). . . Choreo k téhle písničce je ale v některých chvílích.. zajímavé. Posuďte sami, nevím jak to popsat, takže to nechám na vaší slovní zásobě/představivosti ]:D.

INFINITE (인피니트) - Paradise

PS. Na Youtube odbírám slečnu, co dělá docela vtipné titulkové parodie ke K-pop songům. Podívejte na její parodii na Paradise a zkuste i ty ostatní ;).
Enjoy! ^^

Piggy Dolls - Know Her (아는여자)

18. září 2011 v 13:09 | Miwako
Dopisuju sešity do školy.. myslím, že se z toho zblázním. Je toho strašně moc! :D
Venku je hnusně, obloha světle šedá, prší, vypadá to, že každou chvíli začne sněžit, je lezavo.. Miluju tohle počasí (a ještě víc, když zrovna sedím u zapnutého topení a poslouchám fajn písničky) ^^. Jestli na tom ale nejste jako já, tak se vám alespoň pokusím oživit vzpomínky na léto touhle písničkou.

Piggy Dolls jsou tříčlenná jihokorejská dívčí skupina. Debutovaly na začátku tohoto roku a jejich image byla přinejmenším neobvyklá. Byly totiž tlusté (a to docela dost). Chtěly všem dokázat, že holky nemusí být na hranici anorexie, aby si mohly splnit svůj sen. Jejich debutová písnička byla dobrá a ony rozhodně ukázaly, že mají úžasné (a pro k-pop trochu netypické) hlasy.
V polovině prázdnin měly comeback. A jsou.. hubenější a hezčí. Já osobně jsem ráda, že zhubly. Pořád nejsou vyzábliny, ale jsou hezké. Mladé korejky dostaly inspiraci k hubnutí (nebo alespoň viděly, že se to dá) a když jsou teď Piggy Dolls na pódiu, už nevypadají jako stádo hrošíků v divném oblečení, ale jako normální mladé dívky. Je trochu zarážející, že zvládly za tak krátkou dobu o tolik zhubnout, ale když si vzpomenu na jídelníčky jiných dívčích skupin (za den sní to, co já sním k snídani O_o) a na jejich denní program, ještě pořád to považuji za možné. Na druhou stranu se na internetu ozývají hlasy, které jsou nespokojené s tím, že holky zhubly (ony vlastně získávají docela dost anti-fanoušků jen proto, že zhubly.. WTF?!). Ale co si budeme nalhávat, v k-popu je vzhled častokrát důležitější, než schopnosti...
K jejich comebacku vydaly hned dvě MV. K písničce Know her (아는여자) (nebo také This Girl I know. Písničky s takovým názvem mají hned několik překladů) a před týdnem vyšlo MV k Hakuna Matata. Obě písničky jsou hezké, ale MV ke Know her se mi líbí víc :D.
Know her je taková normální písnička s chytlavým refrénem, fajn melodií a tak podobně. Holky ale nemají pisklavé hlasy, a tak to celé působí méně mainstreamově. První polovina MV je "herecká část" a v té druhé polovině se zase tancuje, takže vás rozhodně nezačne v polovině nudit. Mají také docela pěkné oblečení (líbí se mi hlavně to oranžové).
Rozhodně se budu těšit na jejich další comeback ^^.

Piggy Dolls - Know Her (아는여자)

A já si teď jdu dát ještě malou přestávku a pak se zase vrhnu na přepisování D:
Mějte se ^^!

U-Kiss - Neverland

9. září 2011 v 20:13 | Miwako
Ano ano, špatné svědomí mě donutilo napsat alespoň písničkový článek (ačkoliv i to dá docela dost práce). Škola mě naprosto vyčerpává (jak už se ostatně stává tradicí) a tak blog aktivitou rozhodně nesrší. A víte co je na tom 'nejtrapnější'? Mám dokonce předepsané články, které bych mohla zveřejnit (ať už se jedna o poslední deviantartové články, obrázkové články, recenze které se už musí jen doplnit obrázky, či už vyplněné řetězáky), ale tak nějak se mi ani to nechce dělat. Mám špatnou náladu (z různých problémů. A taky mě neočekávaně silně zasáhla nedávná hokejová nehoda (tím silně nemyslím nějak extra moc, ale už jen to, že mě to zasáhlo je překvapivé)) a je mi pořád špatně (z různých pseudo nemocí a taky moje obvyklá somatizace).
Přejděme ale k věci:

Jihokorejská chlapecká skupina U-Kiss vznikla v roce 2008 a měla původně šest členů (Soohyun, Eli, Kevin, Xander, Kibum a Dongho). Jejich debut nebyl zrovna ohromující, ale jako skupina se udrželi. Na podzim roku 2009 se k nim přidal další člen (Kiseop), který je původně ulzzang. V té době se jim konečně povedlo vyhrát první místo v televizních hitparádách s písní Man Man Ha Ni.
U-Kiss byli dlouho známí svým velmi elektropopovým zvukem a hojným užíváním auto-tune (a to i přesto, že mají hned dva úžasné vokalisty). (Navíc U-Kiss trpí tím skupinovým syndromem, kde jeden člen zpívá sám polovinu písničky a dalších 6 kuňkne sotva jednu větu.) To ostatně můžu demonstrovat na jejich dalších singlech Bingeul Bingeul a Shut up. V roce 2010 ale přišel zlom, když byl Xander a Kibum 'donuceni' (0330. V 0330 totiž upustili od těžkého elektropopu a ukázali, že umí zpívat.
Jejich nejnovější single se jmenuje Neverland. V něm se vrátil elektropop a úprava hlasů, ale zároveň je to jiné (navíc se zdá, že je autotune poslední dobou v k-popu zase v módě :-/, takže jim to nemůžu až tak zazlívat). Navíc mají i ti obvykle opomíjení členové víc prostoru v písničce (ano, vážené publikum, Kiseop (který v předešlých písních vůbec nezpíval) se konečně dostal ke slovu :3 ). Při comebackových vystoupeních vystupují i s baladou Someday, která je úplně skvělá (jestli jste si žádnou z předchozích odkazovaných písniček nepustili, tak tuhle zkuste ;)).
Zpátky ale k Neverlandu. Písnička mě mile překvapila. Sice mi trochu vadí, že stále pořádně neslyšíme jejich hlasy, ale je vidět, jak dlouhou cestu od debutu ušli. Všichni se neuvěřitelně zlepšili a moc jim přeju, aby se jim tentokrát podařilo vyhrát nějakou cenu ^^.
MV se mi docela líbí (je to takové typické korejské video, no..) a choreografie je naprosto zabijácká. Vážně je obdivuju, že zvládají při vystoupeních zpívat i tancovat najednou. (Rozhodně ale svět potřebuje normální taneční verzi, protože kameramani z televizních show by si zasloužili pořádně nakopat do zadku >:D)

U-Kiss - Neverland

Vím, že texty k hudebním článkům poslední dobou vypadají skoro jako wikipedické články, vězte ale že to všechno jsou "moje znalosti" a že tohle jsou prostě základní informace. Jestli vás to ale otravuje, tak stačí říct a já se to pokusím omezit ^^'
A ne, nejsem fanatická fanynka, jsem jen... fanynka :DD

A teď mě omluvte, jdu pozdě na dostaveníčko s jistým Potterem ;D.

Epik High - Run

7. srpna 2011 v 12:45 | Miwako
Po dlouhé době jsem zpět ^^. Mám divnou náladu a hlad (jako obvykle :D). Moje stravovací návyky se po Advíku ještě nevrátily do normálu (t.j. ještě nežeru jako kyselina a po jídle mi je špatně :D).
Maminka slíbila, že mi ušije cosplay... Teď už jen zjistit, koho chci cosplayovat (asi zase začnu číst Bleach, protože tam jsou i postavy, kvůli kterým bych nemusela nosit paruku :D), takže kdybyste měli nějaký návrh, sem s tím ;)
* * *

Epik High (에픽하이) je tříčlenná jihokorejská hip hopová skupina. Hrají převážně indie hip hop. Vznikli v roce 2003 a od té doby vydávají úžasné věci. Od roku 2009 je jejich činnost přerušena, protože dva členové nastoupili do armády.
Epik High mám vážně ráda. Jejich písně jsou vážně skvělé. Jsou melodické a dávají i smysl. Velmi často kritizují různé věci (jak to vlastně dělá většina hip hopových interpretů). Některá videa k písničkám šokují (za zmínku stojí třeba Fan) a jiná zase pobaví (Wannabe, Trot + High Technology).
Písnička Run je z jejich zatím posledního alba Epilogue. Video je jedno z těch, ze kterých trochu zamrazí a můžeme v něm vidět L (Myungsoo), který hraje běžícího kluka a další chlapce ze skupiny Infinite.

Epik High - Run

Nah.. dneska mi trvalo neuvěřitelně dlouho to napsat..
vůbec jsem se nedokázala vyjádřit ^^' :DD

Miss A - Good-bye Baby

22. července 2011 v 19:09 | Miwako
Poslední dobou jsem nějaká aktivní, nezdá se vám? :DD (a taky píšu nějak rychle -a relativně bez překlepů- na klávesnici.. Ohromuji sama sebe! :DD)

Není to tak dávno, co jsem tu vychvalovala debutový single skupiny Miss A. Vlastně je to asi tak rok. Přestože do této doby vydaly teprve dvě EP a jedno CD, už patří mezi nejoblíbenější skupiny. Jsou také jedny z mála, kterým se podařilo vyhrát cenu v hudebních pořadech hned s debutovou písní. Pak se vrátily s písní Breathe, která mě osobně moc neohromila (neříkám, že se mi nelíbila, ale trochu mě zklamala). Asi měsíc před comebackem vydaly písničku Love Alone, která je v angličtině a mám pocit, že byla připravena pro show (medailové krasobruslařky) Kim Yuny.
Jestli pořád tápete, tak Miss A je jihokorejská dívčí skupina s dvěma korejskými a dvěma čínskými členkami.
Začátkem týdne měly Miss A comeback s jejich prvním CD. Zatím jsem neměla čas poslechnout si všechny písně, ale příjemně mě překvapila titulní píseň Good-Bye Baby. Tedy, abych byla upřímná, tak mě naprosto ohromila. Písnička zní vážně příjemně a přesto výrazně (řekla bych, že to není takový ten "čistý k-pop", jestli mi rozumíte). Jiin rap zní trochu divně. Jia má totiž takový divný "flow" (ahaha.. rozumíte, ne? ^^') a její rap mi zní až trochu čínsky (no.. ona je Jia z Číny takže..), ale co mně se to líbí :D. Doufám, že i tentokrát se jim podaří vyhrát nějaký hudební pořad, i když souboj s 2NE1 bude asi těžký.
MV se mi líbí, první minutu a půl je nějaká herecká část, která je doprovázena moc hezkou klavírní melodií, které se sice v samotné písni neobjevuje, ale je úžasná. Všem to ohromně sluší. Jia má konečně normální barvu vlasů a Fei teď vážně vynikla. Oblečení je fajn, hlavně pak ty červené outfity (však vy pak budete vědět ;)). Co se mi ale líbí nejvíc, jsou ty boty (hned ty první ^^).
Už jenom malá poznámka na závěr: Strašně oceňuji, že JYP (<- společnost produkující Miss A) dává na youtube videa už s anglickým překladem. Vsadím se, že to je čistě praktické, protože fanoušci pak zbytečně nenahrávají videa s angl. titulkami, která vlastně "berou" zhlédnutí oficiálnímu videu, ale která jiná společnost to tak dělá, co? :D

Miss A - Good-bye Baby
Good-bye ;)

T-ara - Roly Poly

13. července 2011 v 19:49 | Miwako
Yahooo! Mám nový mobil. Samsung Galaxy Ace. Nemůžu si stěžovat, je skvělý, ale bez připojení k internetu s ním můžu leda tak machrovat na ostatní :D (tse.. moji rodiče tvrdí, že když mám internet na počítači, tak že nepotřebuji do mobilu. Vůbec nerozumí mým potřebám :'D)

T-ara (sedmičlenná dívčí skupina) měla asi před 14 dny svůj comeback. EP s názvem John Travolta Wannabe obsahuje 7 skladeb. Pět z nich jsou pouze zremixované písničky z alba Temptastic. Zbývající dvě Roly Poly a I really really like you se mi vážně líbí, ale přesto jsem trochu zklamaná - mohli udělat víc nových písniček :D
Disco koncept (přesněji retro koncept z 80. let) je inspirován filmem Horečka Sobotní Noci (hraje John Travolta) a holkám docela sluší. Roly Poly se mi líbí, ale nic převratného to není. Přesto mě (jako fanouška T-ary) písnička strašně baví.
Choreografie vypadá jednoduše a skládá se ze všech známých diskotékových pohybů (přesto tak jednoduchá nebude, s kamarádkou jsme se pokoušely o ten pohyb rukou a tak trochu jsme pohořely :D). Na internetu sice hodně lidem vadí, že JiYeon je pořád uprostřed sestavy a kamera ji zabírá vždycky (a to i když nezpívá). To se mi sice zdá trochu nefér, ale JiYeon je hlavní tanečnice a navíc její znuděný výraz je.. tak neodolatelný :D..
MV má hned tři verze. Dlouhou drama verzi (12 minut) ve které hraje herečka Im Ye Jin, krátká dance (stage) verze, která je sestříhaná z té drama verze a kterou nikde nemůžu najít v nějaké lepší kvalitě a Roly Poly ver. 2, která vyšla až jedenáctého a nazvala bych ji normálním MV. Tahle verze se mi líbí asi nejvíc, ale bohužel je postižena superrychlým střihem (podobně jako to bylo u I Go crazy because of you) ale zároveň obsahuje poděkování fanouškům ze 40 zemí za to, že nahrávají na YT svoje verze choreografie a je tam i pár videí sestříháno :).

T-ara - Roly Poly (ver. 2)

I like like this, I like like that,
I like this I like that YEAH!

Sistar19 (씨스타19) - Ma Boy

25. června 2011 v 12:53 | Miwako
Aww... včera mi začaly neoficiální prázdniny *YÉÉÉY!*

Sistar19 je sub-unit (podskupina (?)) čtyřčlenné jihokorejské skupiny Sistar. Ty debutovaly v roce 2010 s písní Push, Push, se kterou moc lidí zrovna neuchvátily. Pak se ale vrátily s Shady Girl, se kterou ukázaly, že vážně zpívat umí. Naposledy se objevily se sexy image v How dare You?, se kterou vyhrály i první cenu v hudební show.
Podskupinu Sistar19 tvoří leaderka a hlavní vokalistka Hyorin a rapperka Bora. Jejich styl je víc R&B a klidnější než styl Sistar.
Když jsem písničku poprvé slyšela, prostě se mi nelíbila. Průměrná a nic extra. Ale asi před týdnem jsem si jí poslechla znovu (protože mi nešlo do hlavy, jak to že bojovala o první místo v jednom hudebním pořadu). A ta písnička mě úplně chytla :D. Asi jsem si při první poslechu seděla na uších, nebo vážně nevím :D. Sice vážně není nic extra, ale je taková pohodová a fajn.
Oběma to vážně sluší (Bora vypadá asi tak bazilionkrát lépe než obyčejně). Oceňuji to, že nemají žádné složité kostýmy - jen kraťasy a tílka. I když nevyšly z toho úplně s čistým štítem. Za zmínku stojí hlavně ten Borin černo-bílý komplet, Hyorininy zelené ponožky (zelené ponožky v průsvitný botách na podpatku.. to jako vážně?!) a podivně ne-padnoucí košile.
Choreografie vypadá jednoduše ale vážně efektivně. Židlový začátek je skvělý a ta refrénová část se mě drží už asi týden (takové to, když zpívají Ma Boy, oh ma boy, baby) :DD.
Jediný problém je, že jakkoliv je písnička skvělá, tak nějak si ji nemůžu zapamatovat. Ano, sice se musím hlídat, abych v náhodné chvíli nezačala tancovat (onu refrénovou část), ale pořád si nemůžu vybavit melodii - a to Ma Boye poslouchám často.

Sistar19 (씨스타19) - Ma Boy

P.S. - Když jsem mluvila o Boře, vzpomněla jsem si na chem. vzorec kyseliny borité. K mému zděšení byl ještě ke všemu správně O_o!
Hope U like :)

Handsome People (핸섬피플) - Crazy

16. června 2011 v 18:47 | Miwako
Dneska je mi fajn. Nájezd na EXE a Hervis skončil prázdnou peněženkou (mámy, samozřejmě :D), nebudu mít trojku na vysvědčení a za pár dní se uzavírá klasifikace (už budeme psát jen jeden test, u kterýho je hlavní ho jen nepodělat :D).
A zrovna nemám nic na práci (teda.. mám, ale nechce se mi to dělat), a tak jsem se rozhodla, že je zase čas na nějakou písničku ;)

Handsome people je jihokorejské trio hrající převážně R&B a soul. Vznikli v roce 2011. Tvoří ho Ta-i (zpěv), Young ho (producent, klávesy) a TaTo (kytara).
Crazy je jejich 2 single a zní skvěle. Ta-i, který byl před působením v Handsome people znám jako výborný zpěvák balad, se báječně poslouchá. A navíc vypadá, že si celou dobu zpívání užívá (a to i při živých vystoupeních) - a to se hned písnička poslouchá líp (protože to i slyšíte :)). Melodie je taková rozverná a bez žádného šokujícího prvku. Písnička prostě tak nějak pohladí na duši a zvedne náladu :)
MV je dobré. Jsem vážně zmatená, protože jich je tam pět, ale kdo ví, jak to mezi sebou mají :D. Trochu mi tam překážejí ty tancující slečny, ale co by to bylo za korejské hudební video bez někoho, kdo by tancoval? :D

Handsome People (핸섬피플) - Crazy

A já už teď vážně půjdu něco dělat :)

Sunny Hill (써니힐) - Midnight Circus

8. června 2011 v 18:00 | Miwako
To byl zase dneska den.. Původně to vypadlo, že budeme psát jen test z matiky, nakonec se ale objevil idiot, co neuměl vzorec kyseliny sírové a tak jsme psali písemku z chemie a pak bylo všemi oblíbené celohodinové zkoušení. Ano, za pět (ale vzorec kyseliny sírové vím i já, abyste věděli).
...
Skupina SunnyHill je jedna z mála jihokorejských skupin, která je smíšená (tj. kluci i holky). Původně se skládala ze 3 členů (Jang Hyun, Seung Ah a Joobi), později nabrala další členku přezdívanou Kota a krátce na to Misung. Debutovali v roce 2007 s baladou, pak pokračovali také s baladou a nedávno měli comeback s 'regulérním' k-pop songem (tak tomu říkám já, oni to nazývají Korejský taneční pop). I když o regulérnosti Midnight circusu by se dalo spekulovat. Není to zas typický k-pop. (O SunnyHill jsem informace hledala docela dlouho, tak jsem si nemohla odpustit popsat vám skupinu tak 'podrobně' ^^')
SunnyHill neznám (i když je možné, že jsem zaslechla pár jejich písní), ale s jejich comebackem Midnight Circus mě velmi zaujali. V teaserech si zahrála IU (Koreou milovaná sólo zpěvačka) a Ga-in (ze skupiny Brown Eyed Girls), ale v MV jsme je vidět nemohli. Tam se objevil Ki Kwang (ze skupiny B2ST).
Zdá se mi škoda, že klučičí člen není v písničce (a celém EP) Midnight Circus moc (skoro vůbec) slyšet (ale prý je jeho přítomnost zřetelnější na starších písních). Ten teď produkuje (a píše?) písničky. Když už jsme u EP, intro je takové cirkusové, pak je tam balada (tu si poslechněte, je skvělá ^^), následuje zmiňovaný Midnight Circus a ještě jeden song. Celkově je to velmi pěkné EP :).
MV se mi líbí. Cirkusové téma snad nikdy neomrzí (a v k-popu si ani nevzpomínám, jestli někdo měl něco podobného). Dokonce mi ani nevadí to kýčovité oblečení (doprovodné tanečnice mají docela dobré šaty).
Písnička se mi ze začátku jako celek nelíbila, ale jak už to u k-popu bývá, část která se mi nejprve nelíbí mi v hlavě vždycky zůstane nejdéle a pak když si to pustíte znovu (a znovu a znovu) tak ji už nemůžete dostat z hlavy celou (nejvíc se mi ale stejně líbí refrén). (A taky se vám zdá, jako by říkaly to vyslovovaly spíše jako meednight circus?) :D.
Navíc vydali taneční verzi MV nazvanou stylově Stage version. Ta se mi líbí možná trochu víc než normální MV, ale to už je jen věc názoru. Choreografie je fajn (hl. refrénová část).

Sunny Hill (써니힐) - Midnight Circus
Attention Mr. A, Mr. B
:D

Secret - Starlight Moonlight '별빛달빛'

1. června 2011 v 17:19 | Miwako
Měla bych se jít učit.. Ále.. stejně se za 14 dní uzavírají známky. To už nemá cenu :DD

Včera Secret zveřejnily nové MV. Trochu jsem se obávala, protože jsem slyšela, že tentokrát to bude zase retro. A tak mě hned napadlo, že to bude Shy boy č. 2 (stejně jako to bylo s Magic a Madonnou, tedy že Starlight Moonlight bude jen upgradovaný Shy Boy). Ale mé obavy se projevily jako liché (a jsem za to ráda).
Secret patří mezi mé nejoblíbenější skupiny. Mám ráda, že jsou tak nějak pořád svoje. I když je koncept roztomilý, nejsou vlezle roztomilé a navíc pořád působí docela dospěle.
Starlight moonlight je taková pohodová písnička a vzbuzuje ve mě takový hezký pocit ^^ (možná mi připomíná nějakou jinou písničku, ale neptejte se mě jakou). Co mě překvapuje je, že Zinger (ta blonďatá) zpívá. Vlastně jsem úplně zapomněla, že je rapper a došlo mi to, až když začal její 4 sekundový rap ^^.
V MV jim to všem neuvěřitelně sluší. Vážně. Miluju všechny jejich šaty :).
Taky se tam okolo druhé minuty objeví Bang Yong Guk (a Ji Eun se zatváří vážně.. vtipně :D).

Secret - Starlight Moonlight '별빛달빛'

♥....
 
 

Reklama