Bleach

Bleach mix

23. dubna 2010 v 22:20 | Miwako
Spíš než bleach mix bych to měla nazvat obrázky Gina, Orihime, Urahary a pár dalších ^^'
(Btw. přepsala jsem recenzi na Bleach a.. neřekla bych, že vypadá jako moje standartní recenze, ale no budiž xD)

Nemu
(tady↑ to Nemu moc sluší ^^)
↓↓↓

Ichigo

17. září 2008 v 15:40 | wicky
ichigo najhlavnejsia postava z celeho anime :)

perex

Bleach info

17. září 2008 v 15:36 | Miwako
bleach
Název: Bleach
Autor: Tite Kubo
Poč. episod: 246 (stále vychází)
Délka mangy: 41 Volume (stále vychází)
Žánr: Akční, shonen, fantasy

Kurosaki Ichigo, 15 let, je v rámci mezí normální kluk, sice sem tam vídá duchy, ale na to už si zvykl. Když ale jeho pokoje vejde holka oblečená v černém kimonu a ještě s katanou v ruce, začne se Ichigovi měnit život. Dívka, která se jmenuje Kuchiki Rukia, je shinigami (bůh smrti), který ničí Hollow - zlé duchy a chrání ty dobré.
Rukia je právě na misi a není zrovna nadšená, že jí Ichigo vidí, ale v tu chvíli Hollow zaútočí na dům rodiny Kurosaki. V bitvě se ale Rukia zraní a tak si Ichigo (jako správný vypatlaný hl. hrdina) vypůjčí sílu shinigami od Rukii a Hollow-a porazí. Jenže tady nastává kámen úrazu. Rukia si nemůže vzít sílu zpátky a ani se vrátit do Soul Society (Společenstvo duší), odkud pochází, a tak zůstává v lidském světě a Ichigo za ní plní její povinnosti coby shinigami.
Tenhle jeho nový vedlejšák dělá problémy nejen jemu, ale i jeho okolí. Nejen že se musí střetnout v souboji se svým spolužákem Ishidou Uryuu, který je shodou okolností Quincy, což je nepřítel shinigami, ale Ichigova vnitřní síla (nebo já nevím co) probudí kouzelné vlastnosti i u jeho přátel. Takže ze sympatické Orihime Inoue, ťulpasky s velkými prsy, se rázem stává sympatická ťulpaska s velkými prsy a kouzelnými duchy z její sponky a ze Sada Yasutory - obyčejného tichého velikána, se stává tichý velikán s kouzenou rukou.
Jenže nic netrvá věčně a v Soul Society si nakonec všimnou, že Rukia není tak trochu OK a vysílají jejího bratra Kuchiki Byakuyu, kapitána 6. divize a Abaraie Renjiho, podkapitána 6. divize, aby Rukiu dostali do Soul Society a ona tam byla popravena za to, že dala Ichigovi svou sílu.
A to by nebyl Ichigo správný hlavní hrdina, kdyby se nevydal do Soul Society zachránit svojí kámošku spolu s Ishidou, Orihime a Sadem. Společně vlítnou do společenstva duší, aby jim to tam pořádně vytmavili..

To je asi prvních 50/100 dílů anime v několika odstavcích..Dál jsem se totiž nedostala.
Bleach je po stránce hudební i grafické dobré a není moc, co bych vytknula. Já mám spíš tak trochu problémy s příběhem. A teď nemyslím mainstream. Teď myslím Ichiga. Podle mě je to druhý nejblbější hlavní hrdina, co jsem viděla (první je ten maník s Fate/Stay Night), což trochu kazí dojem. Příběh je sám o sobě dobrý (= zajímavý). Zpracování ale trochu vázne.
Navíc Bleach vlastní přímo příšerně moc fillerů, které se můžou pochuibit tím, že jsou snad nejhorší fillery v dějinách (nepřeháním. Větší absurditu nenajdete ani v PWP Fan Fiction :D ^^')

Moje hodnocení: 7/10 (dala bych míň, ale Bleach je všeobecně oblíben, takže se snažim být objetivní :D)
 
 

Reklama