Byosoku 5 centimetr

Byousoku 5 centimeter

4. března 2009 v 12:18 | Miwako
Byosoku 5 centimeter - 5 centimetrů za sekundu

řetězec krátkých příběhů o jejich odloučení

"Pět centimetrů za sekundu"
"Cože?"
"Takovou rychlostí padají třešňové lístky. Pět centimetrů za sekundu"Tento film se skládá z tří příběhů.
1. Oukasho - Takaki Tono (hlavní hrdina všech tří příběhů) a Akari Shinohara byli kamarádi ze základní školy, ale pak se Akari odstěhovala do Tochigi a oni zůstali ve spojení jen díky dopisům. A jak to tak bývá, byli do sebe zamilovaní. Jenže pak Tono zjistí, že by se měli přestěhovat. Natolik daleko, že by se už nemohli navštívit a tak se Tono rozhodne zajet za Akari dokud není pozdě. O svých pocitech jí napíše dopis, který ji chce pak dát.
Jenže když Tono jede vlakem do Tochigi začne hustě sněžit Tonovy spoje se začnou zpožďovat. Když nakonec přijede na konečnou ani nečeká, že by na něj Akari čekala. Se zpožděním téměř čtyř hodin se dostává do Tochigi, kde na něj stále čeká Akari.

2. Kosmonaut - Tono už nějaký ten pátek bydlí Kagoshimě. Chodí do třetího ročníku střední školy. Kanae Sumita je jeho spolužačka a je do Tona strašně zamilovaná. On je ale stále zamilovaný do Akari. A i přesto, že Kanae Tona miluje, chápe, že Takaki hledá něco mnohem většího, než mu může ona sama nabídnout. A tak Kanae ani nevyzná svou lásku k Tonovi.

3. Byōsoku 5 centimeter - Tento příběh se odehrává v roce 2008. Takaki je nyní počítačový programátor v Tokiu a Akari se bude vdávat. Díky neuvěřitelné náhodě se Tono a Akari potkají znovu na železničním přejezdu. Tonovi je její tvář povědomá a zkouší se ohlédnout, ale díky vlaku, který zde zrovna projíždí se mu to nepovede..

Neuvěřitelnou sílu příběhu doplňuje ukázková animace. Korunu tomu nasadí vkusná hudba (piano a sem tam nějaký jiný nástroj). Díky tomuto spojení jsem nejednou musela zadržovat slzy.

Shrnuto podtrženo jestli máte rádi romantiku, nebo jen skvělou animaci, šedesáti minut strávených nad tímto filmem rozhodně nebudete litovat.


Moje hodnocení: 10/10

Tento film přeložila česká překladatelská skupina, a tak si toto dílo můžete užít v plném rozměru (ehm.. s českými titulky :D) odkaz: TOTAN

Tuto recenzi jsem už dávno publikovala v internetovém časopise Taija,
takže se nedivte, že to je stejný :D

Trailery: 
 

Reklama