D(o)rama

Sunny (2011)

2. ledna 2012 v 16:39 | Miwako
Název: 써니 / Sseoni
neboli Sunny
Délka: 124 minut
Natočeno: Jižní Korea, 2011
Žánr: komedie, drama
Hrají: Yoo Ho-Jeong a Shim Eun-Kyung jako Im Na-Mi
Jin Hee-Kung a Kang So-Ra jako Ha Chun-Hwa
Ko Su-Hee a Kim Min-Young jako Kim Jang-Mi
Hong Jin-Hee a Park Jin-Joo jako Hwan Jin-Hee
Lee Yeon-Kyung a Nam Bo-Ra jako Seo Geum-Ok
Kim Sun-Kyung a Kim Bo-Mi jako Ryu Bok-Hee
Min Hyo-Rin jako Su-Ji

Im Na-Mi byla vždycky trochu stydlivé dítě, a proto, když se s rodiči nastěhovali do Soulu, měla problémy začlenit se do kolektivu. Nakonec se jí to ale přeci jen povedlo a ona našla 6 skvělých kamarádek. Společně si říkaly Sunny. Leaderkou této skupiny byla Ha Chun-Hwa, dívka slova i činu, dalšími členkami byly: královna nadávek Hwan Jin-Hee, Kim Jang-Mi - dívka pyšná na svoje dvojitá oční víčka, knihomolka s tyčí Seo Geum-Ok, budoucí královna krásy Ryu Bok-Hee a pyšná princezna Su-Ji.
Holky spolu zažily různé věci - od bitek s konkurenčním dívčím gangem, první lásky, první kocoviny... A pak se holky vydaly svojí vlastní cestou.

Teď, po 25 letech, Im Na-Mi znovu potkává Ha Chun-Hwu, jenže tentokrát je v nemocnici. Chun-Hwa má rakovinu a moc času ji nezbývá. A tak se Na-Mi rozhodne dát Sunny znovu dohromady ještě před Chun-Hwinou smrtí.
~*~*~*~

Paradise Kiss (live-action)

7. listopadu 2011 v 16:48 | Miwako
~ Be careful! Too much spoilers in this article!

Název: パラダイス・キス / Paradise Kiss
Délka: 115 minut
Natočeno: Japonsko, 2011
Žánr: Romantika, drama, slice of life
Hrají: Keiko Kitagawa jako Yukari Hayasaka
Osamu Mukai jako George Kiozumi
Yusuke Yamamoto jako Hiroyuki Tokumori

Nacházelo se za pekárnou, co vždycky tak pěkně voněla, na rohu byl zajímavý obchod s bižuterií a pak dolů nebezpečně vypadající uličkou. Místo schované předevšemi, co kdysi bývalo bar. Říkali tomu jejich Ateliér.

Yukari Hayasaka je v posledním ročníku docela prestižní střední školy. Sice jí učení moc nejde, ale už kvůli mámě se snaží učit co možná nejlépe. Vlastně se učí jen kvůli ní.. Jednou když jde ze školy, opět ponořená do knihy, osloví ji poněkud nebezpečně vyhlížející mladík. Yukari se do lekne a začne utíkat, ale najednou narazí do jiné podivně vyhlížející osoby. A pak omdlí.
Probere se právě ve chvíli, kdy se na ni kouká rozkošná dívka. Je snad v nebi? Ne. Ocitla se v ateliéru studentů z umělecké školy Yazawa academy. Dozvídá se, že ti lidé, na které právě narazila, jsou ve třetím (=posledním) ročníku a že by si přáli, aby na závěrečném festivalu předvedla jejich šaty jako modelka. Yukari se jim za to vysměje do obličeje a odchází, jenže při odchodu potkává charismatického George, návrháře šatů, a zamiluje se do něj hned na první pohled. Přesto se k nim přidat nechce. Poté co ji ale její noví přátelé párkrát navštíví ve škole, se přeci jen podvolí. Nakonec s postupem času zjistí, že vlastně vůbec nechce na vysokou a že práce modelky jí jde mnohem lépe, jenže jak to říct mámě? A co její románek s Georgem?

*~*~*~*

Mary Stayed Out all Night

15. října 2011 v 13:52 | Miwako

Název: 매리는 외박중 / Maerineun Uibakjoong
známé jako Mary Stayed Out All Night nebo Marry Me, Mary!
Délka: 16 episod (o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea, 2010
Žánr: Romatika, komedie
Hrají: Moon Geun Young jako Wi Mae Ri
Jang Geun Suk jako Kang Moo Kyul
Kim Jae Wook jako Byun Jung In

Naše hlavní hrdinka MaeRi (nebo chcete-li Mary) nemá lehký život. Matka jí umřela, když byla Mae Ri ještě malá a otec je neustále zadlužený a na útěku. Mae Ri kvůli tomu musela přerušit studium na vysoké a žije v prázdném bytě, protože veškerý nábytek jí zabavili exekutoři.
Její kamarádky jí zase chtějí po dlouhé době zvednout náladu, a proto ji pozvou na rockový koncert úžasného Moo Gyula a jeho skupiny. Po cestě Mae Ri nedopatřením srazí autem chodce (nic vážného se nestalo) a když později zjistí, že to byl Moo Gyul, chce po něm, aby podepsal papír, že se s ní nebude soudit o peníze. A tak se tihle dva spřátelí.
Mezi tím se jejímu otci podaří vypátrat starého přítele (a taky pořádného zazobance), který mu pomůže splatit dluhy, ale pouze pod jednou podmínkou: Mae Ri si vezme jeho syna Jung Ina. Otce to nadchne, Jung In je hezký, milý a především bohatý, a tak podepíše svatební papíry. Na druhé straně, Jung In nemá na vybranou, protože když nebude souhlasit, otec nebude financovat jeho projekt. Proto hned taťkové nadšeně podepisují oddací listy a z Mae Ri se najednou stává vdaná panička. To se jí ale přirozeně nelíbí, proto požádá Moo Gyula, aby s ní měl "svatbu", přičemž nafotí svatební fotky a.. z Mae Ri se stává ženou dvou mužů.
To jejího taťku vážně rozčílí ale nedá se nic dělat. Proto dává Mae Ri čas. Během 100 dní bude svůj denní čas dělit mezi Jung Ina a Moo Gyula, se kterými bude žít. Co se ale stane, když se do Mae Ri zamilují oba "manželé" a když si ona vybere toho nesprávného?

*~*~*~*

49 Days

3. července 2011 v 13:59 | Miwako
Název: 49일 / 49 Il
známé jako 49 Days
Délka: 20 epizod (o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea; 2011
Žánr: Fantasy, romance (, komedie)
Hrají: Nam Gyu Ri jako Shin Ji Hyun
Lee Yo Won jako Song Yi Kyung
Jung Il Woo jako Scheduler
Jo Hyun Jae jako Han Kang
Bae Soo Bin jako Kang Min Ho

Shin Ji Hyun má skvělý život. Milující rodinu, věrné kamarádky a úžasného snoubence. Vše se ale změní, když se týden před svatbou nešťastnou náhodou dostane do řetězové bouračky a skončí v kómatu. Jelikož ale tohle nebyl její osud a ona si měla v tuto chvíli někde pěkně žít, objevuje se Schleduler (=Plánovač), který jí dá na výběr. Buď nastoupí do výtahu a nechá se odvést do nebe, nebo najde za 49 dní tři lidi, kteří pro ní prolijí opravdové slzy. K tomu jí má mimo jiné posloužit tělo Song Yi Kyung, dívky která si prošla mnoha věcmi a nyní vypadá spíše jako oživlá mrtvola. Ji Hyun si její tělo může vypůjčit pouze v době, když Yi Kyung spí a protože Yi Kyung pracuje ve večerce, je její tělo dostupné od 10:00 do 24:00.
Aby Ji Hyun mohla "žít" v Yi Kyungině těle, musí si sama vydělávat (protože by nebylo slušné Yi Kyung obírat o její vlastní peníze) a jí nenapadne nic lepšího, než zkusit své štěstí v restauraci Han Kanga, jejího přítele z dětství.
Teď už jenom sehnat ty slzy. Ale ani to není tak jednoduché. Slzy rodinných příslušníků se nepočítají (rodina je vždy na vaší straně) a ostatní lidé kvůli Ji Hyun nebrečí 24 hodin denně jak si původně myslela. A navíc se zdá, že vztahy kamarádek a snoubence nebyly takové, jaké si představovala..

*~*~*~*

Cinderella's sister

31. května 2011 v 17:48 | Miwako
Název: 신데렐라 언니 / Cinderella Unni
známé jako Cinderella's sister nebo A Modern Story of Revenge
Epizod: 20 ( o délce 63 minut)
Natočeno: Jižní Korea, 2010
Žánr: romance, melodrama
Hrají: Moon Geun Young jako Song Eun Jo
Seo Woo jako Goo Hyo Sun
Chun Jung Myung jako Hong Ki Hoon
Taecyeon jako Han Jung Woo

"Novodobá adaptace pohádkové popelky. Goo Hyo Sun všichni milují až na její nevlastní sestru Eun Jo, která má temnou minulost a bojuje s tím, že její matka se začne starat o Hyo Sun více než o ní."

Takhle zní 'oficiální' text, který najdete skoro všude. Podle mě ale dává (alespoň ze začátku) mylnou představu o celém dramatu. Časem vám ale dojde, že je to docela pravda. Přesto napíšu něco o ději i já (takže když spojíte to nahoře a to dole, myslím, že to bude dávat lepší smysl.)

Song Eun Jo bydlí se svojí matkou Song Kang Sook u jejího opileckého přítele pana Janga, který jeí matku v jednom kuse bije. Proto Eun Jo po jejich další rvačce, sbalí sobě i matce věci (a taky drahý prsten pana Janga) a společně utečou. Problém je v tom, že pan Jang si zřejmě prstenu velmi cenil a proto posílá bandu gangsterů, aby Eun Jo a Kang Sook dostali. Tak se strhne honička ve vlaku. Díky bohu jsou právě ve vlaku studenti ze střední školy. Eun Jo na poslední chvíli schová prsten u Goo Hyo Sun, vezme si její kontaktní údaje a je dopadena a odvádějí jí i matku zpět k panu Jangovi.
A kdo že je vlastně Goo Hyo Sun? Roztomilá, hodná a taky trochu hloupá dcerunka Goo Dae Suna, který je vlastník menší továrny na rýžové víno. Ačkoliv je taťka přísný, Hyo Sun dostane vše, co jí na očích vidí. Matka jí umřela již před několika lety a ona touží po pohlazení ženy, kterou by mohla nazvat svojí matkou.
Mezitím se Kang Sook vydává za Hyo Sun pro prsten, zatímco Eun Jo zůstává u pana Janga. Jenže Hyo Sun onen prsten ztratila, a tak se snaží získat čas tím, že zve Kang Sook k ní domů. Nakonec Kang Sook skončí oblečená ve starých šatech HyoSuniny matky a v Hyo Sun se znovu objevuje její touha po matce. Kang Sook vycítí svojí šanci (na lepší život) a začne se k HyoSun chovat skoro jako její matka. Taťka je šťastný, protože Hyo Sun je šťastná, a pomalu se zamilovává do Kang Sook a žádá jí, aby s nimi zůstala déle a Kang Sook nabídku přjímá.
Eun Jo je v té době už smířená s tím, že jí matka opustila. Pro ní to ani není taková rána, jak bychom čekali. Život s matkou jí dělal jen potíže a na tuhle šanci čekala už dlouho. Tak udělá dost jídla, aby pan Jang a Jung Woo - tlustý chlapec, který žije u Janga - mohli vyžít 3 měsíce, vezme si svoje věčně sbalené věci a odchází vstříc novým a lepším zítřkům.. Jenže v té době je už Kang Sook natolik zabydlená u Hyo Sun, že taťka posílá auto pro Eun Jo, aby jí přivezl domů.
Tak se Eun Jo dostává do svého nového domu...
Tam je Eun Jo velmi vstřícně přivítána (hlavně Hyo Sun, která si vždycky přála sestru). Problém je v tom, že Eun Jo ví, že Kang Sook je milá k taťkovi a HyoSun jen proto, že mají peníze a dům, a tak jen čeká, kdy budou zase vyhozeny na ulici, jako to bylo vždycky. Kvůli tomu se nechce na nikoho vázat. Navíc jí bolí, že se Kang Sook stará o Hyo Sun tak, jak se o ní nikdy nestarala. I taťka si všímá toho, jak rozdílné je chování Kang Sook k Eun Jo, a tak jí (Eun Jo) nabídne oporu a pomoc. Ta ji nakonec přijme a začne dohánět to, co nikdy za svůj kočovný život pořádně neměla - školu. Také potkává Ki Hoona - mladého (a milého a hezkého a úžasného) pracovníka v taťkově továrně, který jí pomáhá s učením a který se stává jejím přítelem...
A pak Time Skip - 8 let později začíná příběh plný lásky, nenávisti, slz a intrik.
*~*~*~*

Playful Kiss

22. února 2011 v 18:43 | Miwako
Název: 장난스런 키스 / Jangnanseureon Kiss
známé také jako Playful Kiss nebo Naughty Kiss
Epizod: 16 (o délce 63 minut) + 7 youtube speciálů (cca 10 minut)
Natočeno: Korea, 2010
Žánr: Romantická komedie, školní
Hrají: Kim Hyun Joong jako Baek Seun Jo
Jung So Min jako Oh Ha Ni
Lee Tae Sung jako Bong Joon Gu
Lee Si Young jako Yoon Hae Ra

Řekněme si to na rovinu, Oh Ha Ni není zrovna nejchytřejší a nejbystřejší člověk na škole. Ale je milá, vytrvalá a docela i hezká a to se přece počítá, ne? Zato Baek Seung Jo je nejchytřejší a nejhezčí týpek na škole, a tak je přirozené, že je do něj hodně dívek zamilovaných. Mezi ně patří i Oh Ha Ni.
Ta se mu rozhodne vyznat lásku ne příliš originálním, ale přesto funkčním způsobem. Dopisem.
Každý normální kluk by Ha Ni a) odmítnul nebo b) začal s ní chodit. Ale Seung Jo rozhodně nepatří do skupiny normálních. A tak Ha Ni nejen že odmítne, ale také jí vrátí dopis s pečlivě opravenými hrubkami a oznámkovaný. A aby toho nebylo málo, ještě jí ho předá téměř před celou školou. A Oh Ha ni má z ostudy kabát.
Jako by to nestačilo Ha Ni dostane ještě jednu ránu od života. Soul postihne zemětřesení o velikosti 2 Rychterovy stupnice (takže velmi malé) a jejich dům (jako jediný v Soulu) spadne. . .
Ještě štěstí, že Oh Ki Dong, Oh Ha Nin otec, má dobrého přítele, který jim nabídne se nastěhovat k nim domů (tedy dokud jim nepostaví nový dům). A tak se Ha Ni stěhuje do domu, ve kterém žije Baek Seung Jo, jeho mladší bratr, otec a matka. A díky tomu se Ha Ni a Seung Jo pomalu ale jistě začínají sbližovat.
*~*~*~*
 
 

Reklama