Knihovnička

RC Review: Chvíle před koncem - Lauren Oliverová

23. prosince 2011 v 12:23 | Miwako

Název: Chvíle před koncem (angl. Before I Fall)
Autor: Lauren Oliverová
Délka: 384 stran

Sam má fajn život. Je v maturitním ročníku, společně se svými kamarádkami je jedna z nejpopulárnějších holek na škole a má skvělého kluka. Dvanáctý únor by měl být jen z dalších perfektně všedních dnů jejího života. I když ne úplně všední. Dnes se rozhodla, že se konečně vyspí se svým klukem. Dnes se také objeví na mejdanu svého bývalého kamaráda Kenta. A taky dneska umře...

*~*~*~*

Proroctví sester - Michelle Zinková (série Proroctví sester - Kniha 1.)

29. listopadu 2011 v 20:10 | Miwako
Název: Proroctví sester (angl. Prophecy of the Sisters)
Autorka: Michelle Zinková
Délka: 363 stran

Na začátku byly dvě sestry a proroctví. Jedna zlá a druhá dobrá, jedna brána a druhá strážkyně. Podle proctví má Brána vpustit do světa armádu Duší a Samaela - Satana, kteří mají svět obrátit v chaos. A právě v tom já má Strážkyně zabránit.

Dvojčatům Lie a Alici právě zemřel otec a ony se teď staly sirotky. Lie se krátce po jeho smrti na zápěstí objevil zvláštní symbol. Brzy po té navíc Liin přítel objeví v otcově knihovně zvláštní knihu s ještě zvláštnějším příběhem o proroctví sester. Lie netrvá dlouho, než přijde na to, že protoctví se vztahuje právě na ni a na její sestru a je jí jasné, že to právě ona, kdo je strážkyně, protože Alice není zrovna ochranářský typ. S pomocí spiritistky Sonii a její spolužačky Luisy se proto snaží proroctví rozluštit a celkem se jim to i daří. Škoda jen, že to nejde tak úplně podle jejich představ. Celou dobu si navíc musí dávat pozor na sestru, která je mnohem nebezpečnější, než se zdá..
* * *

Krásní - Scott Westerfeld (Série Oškliví - kniha druhá)

20. července 2011 v 15:59 | Miwako
Spoiler Alert!
~aneb povím i to, co nevím

Název: Krásní (angl. Pretties)
Autor: Scott Westerfeld
Délka: 275 stran

Tally je konečně krásná. Žije v New Pretty Townu, chodí denně na párty, má krásné přátele a krásnou mysl. Shay už jí dávno odpustila to, co jí i ostatním Tally udělala a obě jsou zase nejlepší kamarádky. Největší problém v Tallyině životě je, jaké si má vzít na dnešní párty šaty a jestli jí přijmou ke Krimům - jedné z mnoha skupin ve městě. Přesto ale pořád cítí, že něco není v pořádku. Něco zapomněla...
Pomůže jí až když si začne se Zanem, vůdcem Krimů a také snad jediným mladým krásným v New Pretty Townu, který tak nějak tuší, že s nimi není něco v pořádku. Od té chvíle si navzájem pomáhají, aby nežili s "krásnou mlhou na mozku", snaží se být nabuzení. A také se snaží dostat z města, jenže oba jsou neustále pod dohledem.
* * *

Oškliví - Scott Westerfeld (série Oškliví kniha první)

7. července 2011 v 10:19 | Miwako
Název: Oškliví (angl. Uglies)
Autor: Scott Westerfeld
Délka: 319 stran
Tally žije ve světě, kde se stanou všichni krásnými. V den svých šestnáctých narozenin podstoupí plastickou operaci a přestanou být obyčejní, přestanou být oškliví.
Tally se na narozeniny těší. Její nejlepší kamarád Peris už krásný je, a ona je v Uglyville - městě ošklivých - sama a nudí se. To se změní, když potká Shay, dívku s lehce revolučními názory. Shay totiž nechce být krásná, to ale Tally zatím neví (a všechny její narážky proti operaci úspěšně přehlíží). Když se ale Shay svěří Tally, že odchází na místo zvané Kouř - osada utečenců, kteří nechtějí být krásní - a předá jí šifrovaný vzkaz (mapu), pro případ, že by se za ní chtěla vydat, pro Tally se budoucnost změní. Tally nechce odejít, být krásná si přeje opravdu ze srdce a i když je Shay její kamarádka, nechce s ní odejít.
Jenže toho, že Shay není v Uglyville, si všimnou speciálové. Ti jsou něco jako strážci pořádku pro města. A Tally je teď speciální případ. Proto je její úkol jasný, dostat se do Kouře a tam vyslat speciálům signál a vyzradit tak pozici osady. Pokud to neudělá, musí se smířit s tím, že už bude nadosmrti ošklivá...
* * *

Váhání - Maggie Stiefvaterová (Vlci z Mercy Falls 2. díl)

20. června 2011 v 19:49 | Miwako
Spoiler Alert!
~aneb povím i to, co nevím

Název: Váhání (ang. Linger)
Autorka: Maggie Stiefvaterová
Délka: 320 stran

Sam s Grace by právě teď měli být ve svém hnízdečku lásky, ale nejsou. Grace je záhadně nemocná a vypadá to, že už na světě moc dlouho nebude. Navíc se Graciini rodiče po 17 letech chovat jako rodiče a ne jako spolubydlící, a tak se nyní stal Sam nevítanou osobou v domě Brisbaneoých.
Do toho se objevuje Cole, rebel, bývalý zpěvák rockové kapely a nový vlk, který se zoufale snaží utéci do vlčí kůže ale moc se mu to nedaří. Cole se navíc pouští do zvláštního románku s ledovou princeznou Isabel.
Jak tohle všechno dopadne? A jak se tihle čtyři lidé zvládnou popasovat se svým osudem?.. To se dozvíme ve třetím díle :-/.
* * *

Mrazení - Maggie Stiefvaterová (Vlci z Mercy Falls 1. díl)

12. června 2011 v 10:09 | Miwako

Název: Mrazení (ang. Shiver)
Autorka: Maggie Stiefvaterová
Délka: 337 stran

Když byla Grace malá, napadli ji vlci. Jeden z nich ji ale zachránil. A od té doby Grace vlky zbožňuje.
Když byl Sam malý, napadli ho vlci a on se změnil na vlkodlaka. Od té doby se mění každé léto na člověka. Jestli bude člověk nebo vlk rozhoduje totiž teplota vzduchu a také doba, po kterou se vlkodlak může přeměňovat. Ta je ale u každého jiná.
Jednou, když byl Sam mladší, smečka zaútočila na malou holčičku. Jenže Sam ji zachránil. Od té doby za ní chodil, aby byl u ní, až se přemění na vlčici. Jenže ona se nepřeměnila..
A tohle je příběh o jejich lásce.
* * *

Hunger Games - Suzanne Collinsová

15. května 2011 v 13:19 | Miwako
V psaní recenzí nejsem moc dobrá a v psaní recenzí na knihy jsem přímo příšerná. Většinou se to totiž neobejde bez převyprávění celého příběhu nebo naopak chabým nastíněním příběhu. Přesto jsem se rozhodla, že to napíšu, protože na tuhle sérii chci mít tady nějakou památku. (A budu se snažit, abych to nenapsala hrozně ;))
Vysoce spoileroidní, ale ty nejhorší spoilerové zločiny (= jména zemřelých) budu dávat do neprůhledného písma. <Asi takhle.> (stačí, když to místo označíte, jako byste ho chtěli zkopírovat ^^).. To abyste na mě nesváděli, že jsem vám zkazila překvapení. :)

Hunger Games - Suzanne Collinsová

Aréna smrti (ang. název: Hunger Games)
Počet stran: 328
Jmenuji se Katniss Everdeenová. Je mi 16 a žiji ve 12. kraji. Do teď jsem měla klidný život. A teď se to má změnit.

Den sklizně. Den, kterého se bojí děti ve věku 12-18 let v celém Panemu. Dnes se rozhodne, jestli můžete v klidu přežívat další rok a nebo se dostanete do boje o život v Hladových hrách. I Katniss Everdeenová se bojí. A letos víc než obvykle. Tentokrát totiž do osudí, ze kterého se losují jména dvou nešťastníků, dostává i jméno její sestry. Pravděpodobnost jí ale nahrává do karet, možnost, že by vylosovali malou Primulku je přece mizivá. Je tak malá, jako by ani nebyla. Jenže stane se a Prim je přeci jen vylosována. Katniss ví, že její sestřička by nepřežila ani úvodní řež, a tak se nabízí jako dobrovolník. Spolu s ní se do arény podívá Peeta Mellark, kluk který Katniss zachránil v minulosti život a který ji miluje. Ale vítěz může být jen jeden. Nebo ne...?

První kniha série otevírá dveře do světa, který je s trochu fantazie velmi uvěřitelný.
Četla se velmi dobře a možná tomu napomáhalo i to, že to bylo vyprávěné v Ich-formě a v přítomném čase (i když spíš než formou to bylo díky hrdince). Katniss je neobyčejně silná a sympatická hlavní postava a i když není nejbystřejší (některé věci vám dojdou dřív než jí) vzhledem k okolnostem je snadné jí to odpustit. Naproti tomu je Peeta rozkošný a k zulíbání skvělý charakter, který si prostě zamilujete ♥.
Už v první kapitole vám dojde, že tohle bude po celou sérii neobvykle krvavý příběh a poslední kapitoly to jen potvrdí.
Na druhou stranu mi ale vadí, že nevidíme reakce ostatních lidí mimo hry na dění (já vím, je to z Katnisina pohledu, ale copak tam nemohli nějak narvat reakce z 12. kraje?). To ale snad uvidíme ve filmu, takže si nebudu moc stěžovat :).
Čím víc čtete a užíváte si, jak se Katniss snaží zabít ostatních 23 splátců přežít, dochází vám, že jste(/společnost je) zvrácení, což byl asi jeden ze záměrů knihy. Přidáte-li k tomu ještě bezmocnost lidí ve všech krajích, vzejde vám z toho docela depresivní příběh, o kterém musíte přemýšlet po celou dobu čtení. (Přesto je samotná hra moje nejoblíbenější část celé knihy.)
↓↓↓

Gone with the Blastwave

12. března 2010 v 22:29 | Miwako
Gone with the Blastwave
Autor: Kimmo Lemetti (Finsko)
Délka: 42 dílů (stran)
Oficiální stránky: www.blastwave-comic.com

Příběh se odehrává ve městě. Ono to už vlastně není město, je to jen místo plné zřícenin, které je zamořené nedýchatelnou atmosférou, radioaktivitou a plné zmutovaných zvířat.
A v tomhle městě mezi sebou vedou válku Červení, Modří a Žlutí. Nikdo už ani pořádně neví, jaký je důvod války, a tak se bojuje jen tak, pro vítězství.
Hlavní postavy jsou dva vojáci Červené armády, kteří zažívají opravdu nevšední zážitky.

Tenhle komix se mi líbil. Krátký, nenáročný, plný černého humoru a taky trochu morbidní.
Navíc kresba je báječná.
GwtB má v současnosti 42 částí a nevychází pravidelně. Autor říká, že přijít s nápadem na další díl mu někdy trvá dokonce i měsíce.. (ani se nedivím :D)
Už také vyšlo "knižní" vydání tohoto komixu, které se velmi dobře prodalo.
Nevím, jestli má cenu dávat sem hodnocení, každopádně to známkuji tak 8/10, ale nejsem si jistá ^^'.

Do češtiny existují hned dva překlady:
2) Stránky 1-19 a 34-40: www.blastwave.tym.cz

A na konec malá ochutnávka:
Díl 1. Zač Bojujeme?

Díl 9. Svět v Plamenech

Díl 15. Lepší než My

Tak by mě zajímalo, jestli jste si ti přečetli,
a jestli se vám to líbilo ^^'

Hůlkový Řád

3. listopadu 2008 v 18:55 | Miwako
the Order of the Stick (OotS) - Hůlkový Řád

americký webový komix od Riche Burlewa
fantasy komix parodující RPG hru Dungeons & Dragons

OOTS.cz

Následující text může obsahovat vyřešení zápletky
Děj
Hůlkový řád je obyčejná skupina dobrodruhů. V této skupině je šest členů.


Roy Modrojílec chce pomstít svého otce, kterého zabil strašlivý nemrtvý kostěj Xykon. A tak se Roy, společně se svými kamarády z Hůlkového Řádu, vydává na splnění svého úkolu. Jenže jakmile překonají nástrahy sklepení a započne se bojovat stane se něco zvláštního. Celý hrad, ve kterém hrdinové bojují vybuchne a ti se jen tak tak dostanou pryč. Ale to, co se zprvu zdálo jako neškodný výbuch, v sobě skrývá něco daleko strašlivějšího. Hůlkový řád se dozvídá, že ve světě je několik bran, které hlídají stabilitu celého světa, a kdyby se zničily, mělo by to strašné následky. Jedna z bran je ale už zničená (Xykonovo doupě). A tak naši hrdinové dostávají další úkol. Ohlídat další čtyři brány před Xykonem.
Kvůli tomuto úkolu se dostávají do Azurového města (tak tímhle názvem si nejsem jistá.. a hledat to nebudu). Tam se odehraje další velká bitva, při které proti sobě budou opět bojovat Hůlkový řád a Xykon. Ale Roy je zabit a celý Řád je rozdělen. Hayley, mrtvola Roye a Belkar zůstávají ve městě a zbytek odplouvá lodí se zbytkem lidí ze Azurového města.
V se snaží zkontaktovat Hayley a ostatní, ale nedaří se mu to. Hayley mezitím založila tábor lidí, kteří zůstali v ruinách Safírového města...

Tohle je zhruba kostra celého příběhu. Ale je to pouze velmi obraná kostra, protože se zde objevuje mnoho "vedlejších" zápletek. Víc vám nebudu ale prozrazovat.
A musím podotknout, že Xykon není tak strašlivý a chytrý a i jeho poddané mám docela v oblibě.OOTS.cz

Závěr
K dnešnímu dni čítá Hůlkový řád v českém překladu 599 dílů. V anglickém znění jich je 604. Myslím, že to je parádní oddechovka a jestli se nudíte, tak byste si to neměli nechat ujít. A i když některým věcem nebude moc rozumět (jestli tedy nehrajete D & D) vtipy jsou skvělé a překlad také.


EDIT: Rich našel český překlad a nelíbilo se mu to. Tudíž musel překlad zmizet. Stále se ale překládá a to v textových bublinách. Pokud by měl někdo zájem o díly 1-626 v textové podobě, stačí se ozvat.

OOTS.cz - reklama
 
 

Reklama