One Piece

One Piece

27. února 2010 v 18:32 | Miwako
Název: ONE PIECE(ワンピース
Žánr: Komedie-Drama, Akční, Dobrodružné
Autor: Eiichiro Oda
Délka: Manga: 56 Volume, Anime: 439 dílů
(stále vychází)

Kdysi dávno, ještě předtím než Kishimoto Masashi začal Naruta a mnohem dříve, než Tite Kubo nakreslil první kapitolu Bleache se jednoho dne probudil Eiichiro Oda a po dlouhém přemýšlení vymyslel pirátskou sérii a tím vytvořil jednu z nejlepších a nejdelších mang.
A o čem to vlastně je?

Předtím, než byl pirátský král Gol D. Rogger (někdy se také píše Gold Rogger) popraven, pronesl větu, která započala dobu, jež se říká velký věk pirátů.
V této době se narodil také malý Monkey D. Luffy. I jeho snem je stát se pirátským králem a tak se snaží dostat se na loď Rudovlasého Shankse, který je Luffyho nakama (kamarád) a vzor. Jenže jednoho dne, kdy malého Luffyho popichují Shanksovi piráti, Luffy sní Ďábelské ovoce - přesněji Gomu Gomu no Mi a z Luffyho nejen že se stane Gumový muž, ale také už nikdy nebude moci plavat. To znamená, že na kariéru piráta může zapomenout.. a nebo ne? Ještě před odjezdem dává Shanks Luffymu svůj slaměný klobouk a řekne mu, že mu ho má vrátit, až se stane králem pirátů...

O deset let později, odplouvá v malé loďce sedmnáctiletý Monkey D. Luffy ze svého rodného ostrova, aby se stal králem pirátů. Co na tom, že neumí navigovat, vařit, bojovat nebo lhát? Na tohle všechno si najde vlastní posádku pirátů, kteří nejenže mají stejnou představu pirátství jako Luffy, ale také své vlastní sny.
Postupem času Luffy nejen že nabírá svou vlastní pirátskou posádku, ale také nachází nové přátele i nepřátele, prožívá mnoho dobrodružství a pomalu se přibližuje ke svému snu stát se pirátským králem.

To je asi hlavní děj v kostce. Ale ptáte se, co je na tom tak úžasného? Já říkám že všechno!
Ale teď vážně. One Piece je anime, které je tak trošku ve stínu Naruta a Bleache. Všechny tři příběhy jsou vyloženě mainstreamové záležitosti, a podle mě je One Piece s těch tří nejlepší (a nebo alespoň stejně dobré). Ale zdá se mi, že mnoho lidí (teď myslím hlavně mladší generaci "otaku" v krajině československé) toho anime zatracuje popř. nezná. A přitom to má všechno a ještě víc! Ze začátku se zdá, že to má opravdu řekněme pitomý a jednoduchý příběh, ale postupem času vlastně přijdete na to, že tenhle zdánlivě jednoduchý příběh je vlastně něco úžasného.

Jednou z mnoha skvělých věcí na One Piece jsou určitě postavy. Je jich tu mraky, ale všechny jsou propracované, s vlastní duší a vlastním životem (a teď nemyslím tragické minulosti, jako to bývá v ostatních anime). Například Luffy je typický hrdina akční mangy tj. tupý, nenažraný, silný a pro svoje nakama (záměrně používám slovo nakama, protože se v tomto anime opakuje snad nejvíce) udělá cokoliv, ale to je asi tak všechno. Luffy si nehraje na superhrdinu tak jako např. Ichigo nebo Naruto, Luffy si dělá co chce a většinou to je bez nějakého "vznešeného" cíle.
To víceméně platí i u ostatních postav.

Další věc jsou fillerové díly. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné v OP jsou dokonce i fillery skvělé!
No dobrá, možná trochu přehánim, ale rozhodně nejsou tak obtěžující, nudné a zdlouhavé, jako fillery v Bleachi. A navíc jsou vtipné, vtipné, vtipné! :)
Další plus je pro mě animace. Eiichiro Oda má rozhodně zajímavý styl kresby (velmi se odlišující od ostatních) a mě se jeho styl moc líbí. Navíc jsem tak trochu na starší animaci a jelikož anime One Piece začalo vycházet už dávno, přišla si na své i tahle moje "zvrhlá" choutka. S přibývajícími léty se samozřejmě i animace vylepšuje a proto si nemusí zoufat ani ti, kteří na tohle nejsou.

Teď přichází na řadu soundtrack. O něm se rozhodně rozepíšu někdy jindy (a určitě i víckrát), ale musím to zmínit i tady. Soundtrack je postačující, pěkně podkresluje děj a je takový hravý a nenucený stejně jako anime (alespoň takhle mi to přišlo). Navíc, přestože je OP tak neuvěřitelně dlouhé má malé množství openingů i endingů (pro vaši představu, Bleach má zatím 11 openingů a 255 dílů, Naruto + N. Shippuden má 15 openingů a 368 dílů, One Piece má 12 openingů a 439 dílů).

Myslím, že teď jste ji přesyceni informacemi, takže tuto recenzi zakončím větou, kterou jsem našla u jednoho One Piece videa na YouTube a se kterou naprosto souhlasím.
There's no anime story better than One Piece in whole anime history.
(V celé historii anime neexistuje lepší příběh než One Piece.)

Moje hodnocení: 9/10 (devět z deseti ^^' )

Omlouvám se za věčné porovnávání s Narutem a Bleachem, ale myslím, že to bylo nutné.
S touto recenzí jsem maximálně spokojena ^^.
Žádné kopírování bez zdroje, ok?
 
 

Reklama