Soul Eater

Soul Eater

15. května 2009 v 12:01 | Miwako
Soul Eater
Autor: Atsushi Ōkubo
Episod: 51
Žánr: akční, supersíla

"Zdravá duše
se nachází ve zdravé mysli
a ve zdravém těle."

Kdysi dávno se na světě začali objevovat Kishini, zvrácené bytosti, které začali požírat duše nevinných lidí. Proto vznikla škola Shibusen na ochranu světa před těmito zlořády. V Shibusenu se učí uživatelé a jejich zbraně využívat svou moc a bojovat proti zárodkům Kishinů.
Když uživatel a jeho zbraň dostanou 99 duší zárodků Kishinů a jednu duši čarodějnice, stane se ze zbraně takzvaná Kosa Smrti (Death Scythe) a zbraň bude používat samotný Shinigami - zakladatel Shibusenu a ten, který zničil posledního Kishina.

Náš příběh začíná, když Maka (uživatel) a Soul (zbraň) získávají 99. duši zárodku Kishina. S nadšením to jdou sdělit Shinigamimu a následně se vydávají za čarodějnicí Blair pro její duši. Blair přemůžou jenže.. Blair nebyla čarodějnice, nýbrž pouze kočička s magickou mocí. A tak musí Maka a Soul začít sbírat duše znovu od začátku.
BlackStar (uživatel) je ninja a se svojí zbraní Tsubaki za celou svou 'kariéru' nesebrali duši žádnému zárodku Kishina. Ani jedinou. Avšak Black star je pravý hrdina každého anime. I když je hloupý a nic se mu nedaří, tvrdě cvičí a chce se stát Tím, kdo překoná boha... Black Star je však neuvěřitelně silný a to se ukáže hned v druhém díle, kdy bojuje s Mifunem, který je bodyguard malé čarodějnice Angely. No Black Star a Tsubaki prohrají, ale to Starovi nevadí, vždyť přece překoná boha!
Death the Kid je syn Shinigamiho a blázen do symetrie. Kid je perfektní chlapec pro perfektní konec, jak ho charakterizovali v anime. Jeho dům je symetrický, jeho boj je symetrický a Kid, nemít ve vlasech tři bílé proužky, je také symetrický. Jeho zbraně Liz a Patty Thompsonovy jsou symetrické pouze jako zbraně. V lidské podobě si nejsou podobné ani velikostí prsou.
Jak se dozvídáme už ve třetí episodě, je-li něco v symetrické, Kid proti tomu nemůže bojovat :D, je to naprosto vyloučené. Avšak jestli něco postrádá jakoukoliv symetrii, je schopen zničit to hned..

Nyní jsem vás už seznámila s krátkou historií a hlavními postavami. Pojďme si říct něco o příběhu, ne?
První část seriálu se točí hlavně kolem spřátelení se hlavních postav a ďábelském plánu čarodějnice Medusy, která chce oživit Kishina. Jenže Meduse se její plán tak trochu nepodaří. Kishin je sice oživen, ale Medusa je téměř vyhlazena.
Druhá část je o hledání pravdy, hledání stroje Brew, také se objevuje další čarodějnice Arachne, a konečně také bojování s Kishinem a pak, jak už to tak bývá konec..
Tak by se dal popsat velmi ve zkratce děj. (Nechce se mi to psát tak do detailů.)
Avšak objevují se i další 'vedlejší' faktory a tak podobně.

Soul Eater je další z řady mainsteramů. Vzhledem k oblíbenosti těchto mang se stává, že anime předběhne mangu a nakonec se od ní zcela odtrhne. SE je přesně ten případ. Nevím jestli je to dobře nebo špatně (mangu jsem nikdy nečetla), ale z hlediska počtu dílů je to dobře ^^. Navíc se mi to zdá originální a sympatické.
Moje hodnocení: 8/10


Z leva: Maka Albarn, Liz a Patty Thompsonovy, Death the Kid, Tsubaki, Black Strar, Soul Eater.

Ok, uznávám, tahle recenze se mi moc nepovedla..
Ale budu agresivní, když jí někdo okopíruje :D

 
 

Reklama